Dziś mamy 3 lipca 2022, niedziela, imieniny obchodzą:

21 maja 2022

Wojskowy piknik na przystani. Trwa nabór do dobrowolnej zasadniczej służby

fot. MM

fot. MM

21 maja w godzinach od 11:00 na# terenie przystani powiat nakielski trwa piknik wojskowy, który inauguruje nabór do nowego rodzaju służby w wojsku – dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Co przygotowano dla mieszkańców?

Za organizację pikniku odpowiada Wojskowe Centrum Rekrutacji w Bydgoszczy. Wszyscy zainteresowani wojskową tematyką mogą zaznajomić się z terminem „Dobrowolna Zasadnicza Służba Wojskowa” – a mianowicie, na czym ona polega, ile trwa i kto może do niej przystąpić. Podczas pikniku można spotkać żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, jak i również obejrzeć ich osobiste wyposażenie oraz sprzęt. Nie brakuje też „Skorpiona” oraz żołnierzy 1. Brygady Logistycznej, którym towarzyszą Kadeci Oddziały Przygotowania Wojskowego z Zespołu Szkół im. E. Chroboczka w Szubinie. Chętni mogą także wykonać swój własny, indywidualny kamuflaż.

Wojskowy piknik w Nakle to jeden z pięciu takich wydarzeń w naszym województwie. Imprezy o takiej samej tematyce zaplanowano jeszcze w Brodnicy, Świeciu, Aleksandrowie Kujawskim oraz Włocławku. – Żołnierz dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej od pierwszego dnia służby zarabiać będzie 4 tys. 560 zł miesięcznie. Po 28–dniowym szkoleniu zakończonym przysięgą, rozpocznie szkolenie specjalistyczne trwające do 11 miesięcy. W tym czasie będzie miał wybór – nie musi być skoszarowany. Żołnierz DZSW będzie miał pierwszeństwo w naborze do zawodowej służby wojskowej oraz do zatrudnienia w administracji publicznej, po spełnieniu wymogów dla danego stanowiska. Dobrowolną zasadniczą służbę wojskową można przerwać w dowolnym momencie – informuje rzecznik prasowy wojewody kujawsko–pomorskiego Tomasz Wiśniewski.

Oceń artykuł: 5 11

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (18) Zgłoś naruszenie zasad

  • 3 (9)

  III wojna światowa , w dniu 21-05-2022 14:13:03 napisał:

  Czyżby wojna się zbliżała? Bo skąd ta nagła mobilizacja. Tylko czemu nam nic o tym nie mówią, chcą aby nas to zaskoczyło?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (2)

  nakielanin, w dniu 21-05-2022 14:21:19 napisał:

  Pan Milowski musi być

  odpowiedz

  • 1 (11)

  nm, w dniu 21-05-2022 14:59:53 napisał:

  jaka III wojna kaczenko pokojowo putinowców przyjmie bo to sami swoi ta sama krew

  odpowiedz

  • 7 (7)

  Kpax, w dniu 21-05-2022 16:28:46 napisał:

  Przeżyją tylko ci którzy konflikt wywołają. A ci młodzi ludzie których namawiają by oddać za nich życie notabene za 4 tyśiące niestety nie.

  odpowiedz

  • 3 (11)

  Władymir Putin, w dniu 21-05-2022 17:26:49 napisał:

  Niech ci z Pis i Po idą do tego Wojska niech walczą przecież biorą tak wielką kase z budżetu a nie biednymi ludzmi się ciągle wysługują

  odpowiedz

  • -1 (19)

  Weteran, w dniu 21-05-2022 19:49:00 napisał:

  Powołać obowiązkową służbę wojskową a nie harcerzyków i weekendowych terytorialsów , służba to 24 h na dobę 7 dni w tygodniu , alarmy w nocy i pełna gotowość bojowa i nie za pieniądze tylko w słusznej sprawie

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 2 (4)

  Ty, w dniu 22-05-2022 07:01:48 napisał:

  Też służyłem 2 lata Przysięgę składałem Narodowi Polskiemu.Karku za innych nie będę nastawiał no bo nie a kto chce wojować niech da przykład .Masz odwagę wystąp przed szereg.

  odpowiedz

  • 3 (3)

  Rossja to śmietnik, w dniu 22-05-2022 07:32:25 napisał:

  Jedni pójdą walczyć, a drudzy w ramach pomocy będą z nich robili zbrodniarzy, bandytów albo szukali chociaż symetrii do bandy pijaków i nosicieli HIV z Moskwy

  odpowiedz

  • 1 (5)

  nakielanin, w dniu 22-05-2022 11:51:53 napisał:

  Widzę, że niektórym dziadkom przeszkadza to, że oni to służby byli zmuszani a teraz odbywa się to dobrowolni. I słusznie, bo z przymusu nigdy nie było i nie będzie dobrych zołnierzy

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -2 (10)

  rezerwista, w dniu 22-05-2022 11:55:12 napisał:

  Osobiście jestem za przywróceniem obowiązkowej zasadniczej służby wojskowej, oczywiście krótszej bo po 6 miesiącach to wojsko już jedynie o fali i wódzie myśli, jakoś Finlandia utrzymuje tą formę i dobrze się ma, a u nas młody człowiek nie wie jak magazynek zmienić, o dyscyplinie to nawet nie wspomnę

  odpowiedz

  • 0 (6)

  poborowy, w dniu 22-05-2022 13:35:07 napisał:

  dalczego nie było informacji,reklam odnośnie tej imprezy ? jestem zainteresowany,ale nie pojadę do golubia czy też kruszwicy. to było nagłośnione tylko o tych 2 miastach. wojska chyba straciły 1 żołnierza z powiatu nakielskiego- niestety.

  odpowiedz

  • 0 (2)

  BDJQP, w dniu 22-05-2022 20:53:16 napisał:

  I teraz w nikach się pojawią wysrywy takich poborowych rezerwistów czy weteranów czego oni nie robili

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
Ramka na zdjęcia
26,90PLN 13,45PLN
0

Zawód położna, to dużo więcej niż troska. Opowiada laureatka konkursu

Mówi się, że położna to najpiękniejszy zawód świata. I trudno się z tym nie zgodzić#, biorąc pod uwagę okoliczności, w jakich położna realizuje swoje zadania. Większości społeczeństwa zawód ten kojarzy się z przyjmowaniem porodów i opieką nad noworodkami. Natomiast zakres zadań, jakie położna może realizować i kompetencji, które posiada jest zdecydowanie szerszy. O zawodzie położnej, o tym, co zrobić, żeby nią zostać i o możliwościach jakie daje praca położnej pisze Małgorzata Drężek Skrzeszewska – laureatka 8. edycji konkursu Położna na medal.

(czytaj więcej)
0

Pierwsza pomoc tonącemu. Co zrobić, kiedy na naszych oczach ktoś tonie?

Jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w okresie wakacyjnym jest utonięcie. Co zrobić, kiedy ktoś tonie?

(czytaj więcej)
0

Urlop bez urlopu? Czyli jak wypocząć, gdy nie planujesz dłuższego wyjazdu

Aż 59 proc. Polaków w tym roku nie pojedzie na urlop – wynika z najnowszego# sondażu Instytutu Badań Pollster. To skutek niepewnej sytuacji gospodarczej, braku czasu, a także konieczności odbudowy biznesu po 2-letnim okresie trwania pandemii. W jaki sposób zatem szybko naładować baterie bez urlopu? Wśród wybranych grup zawodowych z wyższymi dochodami, popularne stają się 2-3 dniowe wyprawy na łono natury. Coraz częściej biznesmeni wybierają wędkowanie jako sprawdzony sposób na odstresowanie i szybki reset w krótkim czasie.

(czytaj więcej)
0

Wakacje z psem i kotem. Jak dbamy o pupila w podróży?

Zaczęły się wakacje, okres relaksu i miłych chwil z rodziną i przyjaciółmi,# do których bez wątpienia zaliczamy nasze czworonogi. Ogólnopolskie badanie ,,Wyjazdy urlopowe Polaków a opieka nad zwierzętami” zrealizowane na zlecenie firmy Mars Polska pokazuje, jak polscy opiekunowie psów i kotów organizują opiekę nad swoimi czworonogami, planując wyjazdy wypoczynkowe. Okazuje się, że podczas wakacyjnych podróży częściej towarzyszą nam psy, a 68% ich opiekunów jest bardziej szczęśliwych, gdy spędza urlop ze swoim ulubieńcem. Z kolei koty w większości zostają w domach, ponieważ źle znoszą podróż (79%) i zmianę otoczenia (78%).

(czytaj więcej)