Dziś mamy 15 kwietnia 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

31 marca 2024

Wspólna zabawa na powitanie wiosny. Quiz i chwila relaksu

fot. D. Lubawy

fot. D. Lubawy

W ten wyczekiwany dzień cała społeczność Szkoły Podstawowej# im. Ziemi Pałuckiej w Królikowie zebrała się w sali gimnastycznej, aby przywitać WIOSNĘ.

Imprezę poprowadziły dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego - Milena i Nikola, które przedstawiły oznaki wiosny w świecie przyrody oraz zaznaczyły, że życie ludzi staje się bardziej aktywne i spędzamy więcej czasu na świeżym powietrzu.

Kolejnym etapem szkolnej imprezy było przeprowadzenie przez Maję i Miłosza z klasy 4 „Wiosennego Quizu”, z którym nasi młodsi i starsi uczniowie poradzili sobie świetnie. Był też czas na radosne piosenki o wiośnie, które zaprezentowali nam uczniowie kl. 1-3 oraz przedszkolaki z grupy "Biedronek", "Pszczółek" i "Sówek".

Następnie p. Magdalena Kozłowska zaprosiła na chwilę relaksu, czyli masażyk p.t. „Pierwszy wiosenny spacer”. Zabawa ta wywołała uśmiech na twarzach wszystkich obecnych.

Z masażu również skorzystali nasi nauczyciele. Oczywiście nie zabrakło wesołej zabawy przy rytmach piosenki „Wszystko kwitnie wkoło”.

W czasie trwania imprezy przedstawiciele z kl. 1 – 6 wykonywali na dużych arkuszach prace plastyczne przedstawiające wiosenną łąkę, natomiast uczniowie z kl. 7-8 stworzyli mapę myśli skojarzeń ze słowem „Wiosna”.

Efekty twórczej pracy zobaczyliśmy i nagrodziliśmy wielkimi brawami na koniec wydarzenia.

Warto dodać, że nasza szkoła jest SUPER EKO! Dbamy o przyrodę i nie topiliśmy Marzanny, aby nie zaśmiecać stawu.

Na zakończenie uroczystości padły wyczekiwane słowa wypowiedziane przez Milenę: 3, 2, 1…start! Wiosnę rozpocząć czas!

Dziękujemy za wspólną zabawę!

Materiał: Magdalena Kozłowska / Szkoła Podstawowa im. Ziemi Pałuckiej w Królikowie

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Już zakwitły mniszki. Przygotuj smaczny syrop na przeziębienie

Mniszek lekarski to cenna roślina znana #z wielu prozdrowotnych właściwości. Nadszedł właśnie najlepszy moment na zbiór kwiatów. Można z nich przyrządzić miód lub syrop, który przyda się zimą, gdy dopadnie nas przeziębienie. Przepis jest prosty i tani. Wystarczy trochę cierpliwości.

(czytaj więcej)
0

Połowa szkolenia nowo wcielonych Terytorialsów. Wkrótce przysięga

To już połowa szkolenia nowo wcielonych# Terytoriasów w 82 batalionie lekkiej piechoty z Inowrocławia. Jest to bardzo intensywny element szkolenia podstawowego żołnierzy, który zakończy się złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej 20 kwietnia br.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj przypada rocznica Chrztu Polski. Przełomowe wydarzenie

Chrzest księcia Mieszka I to przełomowe wydarzenie #w dziejach państwa i narodu polskiego, uznawane za symboliczny początek polskiej państwowości. Chrzest miał także fundamentalne znaczenie polityczne, kulturowe i tożsamościowe – wprowadził rodzące się wówczas państwo polskie w krąg cywilizacyjny Europy Zachodniej. Za symboliczną datę Chrztu Polski uznaje się Wielką Sobotę, 14 kwietnia 966 r.

(czytaj więcej)
0

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Hołd dla pomordowanych

13 kwietnia 1943 r. o zbrodni dokonanej przez# Sowietów usłyszał cały świat. Tego dnia Niemcy ogłosili informację o odkryciu w lesie pod Katyniem grobów polskich oficerów. Trzy lata wcześniej, wiosną 1940 r., na mocy decyzji najwyższych władz Związku Sowieckiego zamordowano blisko 22 tys. jeńców wojennych zatrzymanych po wkroczeniu Armii Czerwonej do Polski we wrześniu 1939 r. Byli wśród nich żołnierze Wojska Polskiego, profesorowie, lekarze, prawnicy, inżynierowie. W 2007 r. Sejm RP ustanowił 13 kwietnia Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

(czytaj więcej)