Dziś mamy 28 września 2023, czwartek, imieniny obchodzą:

06 czerwca 2023

"Wylogowani z sieci, zalogowani w sport”. Podsumowanie zajęć w ramach projektu

fot. powierzone

fot. powierzone

W ramach realizacji projektu "Wylogowani z sieci, zalogowani w sport”, dofinansowanego przez #Zarząd Powiatu Nakielskiego, uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Wyspiańskiego w Szubinie wzięli udział w cyklu pozalekcyjnych zajęć sportowych z piłki siatkowej.

Zajęcia miały na celu podniesienie poziomu sprawności fizycznej oraz umiejętności technicznych uczestników. Przyczyniały się zatem do propagowania uprawiania sportu wśród młodzieży oraz zachęcały uczniów do aktywnego spędzania czasu wolnego i zmniejszenia czasu spędzanego w Internecie, upowszechniały zatem także zdrowy styl życia.

Podsumowaniem zajęć był Międzyklasowy Turniej Piłki Siatkowej, w którym udział wzięły reprezentacje klas biorących udział w projekcie. Po fazie grupowej odbyły się mecze półfinałowe, które rozstrzygnęły grę o pierwsze i trzecie miejsce. W meczu o trzecie miejsce zagrała klasa 1c i klasa 3b - zwycięzcami okazali się uczniowie z klasy trzeciej. Mecz finałowy to pojedynek uczniów klas drugich: 2c i 2ab. Do rozstrzygnięcia w tym meczu doszło dopiero w tie-breaku, w którym przewagą dwupunktową zwyciężyła klasa 2ab. Po skończonych rozgrywkach, finałowe drużyny otrzymały pamiątkowe puchary, dyplomy oraz upominki. Wszystkie mecze odbywały się w duchu fair play, zawodnicy wykazywali nie tylko dużą wolę sportowej walki, ale także dobrej zabawy.

Serdecznie gratulujemy ambicji, hartu ducha i sportowej postawy wszystkim zawodnikom turnieju. Kibicom dziękujemy za doping a sędziom stolikowym za uważność i rzetelność swej pracy.

Materiał: Klaudia Bethke

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Daleka wyprawa do Rumunii. Piękne góry i życzliwi ludzie

Latem bieżącego roku w dniach od 25 lipca do 4 sierpnia, wyruszyliśmy# na daleką wyprawę do Rumunii - 1250 kilometrów od Kcyni.

(czytaj więcej)
0

Otwarto nową siedzibę Archiwum Państwowego. Można zwiedzić gmach

Archiwum Państwowe w Bydgoszczy, po kilkudziesięciu latach starań#, ma w końcu nową siedzibę!

(czytaj więcej)
0

"Bohaterowie bez granic". Strażacy opowiadają o doświadczeniach w Grecji

W lipcu 2023 r. moduł GFFFV Poland w składzie #149 strażaków i 49 samochodów wziął udział w akcji gaszenia pożarów lasów w Grecji.

(czytaj więcej)
0

O przyszłości onkologii w Polsce. Cztery spotkania edukacyjne

Polskie Towarzystwo Onkologiczne zaprasza #przedstawicieli organizacji pacjentów na cykl spotkań edukacyjnych

(czytaj więcej)