Dziś mamy 19 czerwca 2024, środa, imieniny obchodzą:

29 maja 2024

Wyniki konkursu. "Najlepszy w zawodzie - Mechanik Pojazdów Samochodowych"

fot. powierzone

fot. powierzone

W dniu 24 maja 2024 r. uczniowie klas branżowych# kształcących w zawodzie mechanik samochodowy Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią, pod opieką nauczyciela zawodu uczestniczyli w konkursie „Najlepszy w zawodzie - Mechanik Pojazdów Samochodowych" zorganizowanym przez Zespół Szkół Zawodowych im. gen. Stanisława Maczka w Koronowie.

W zmaganiach brali udział uczniowie szkół głównie województwa kujawsko-pomorskiego, rywalizowali w kilku konkurencjach, które sprawdzały ich umiejętności w zawodzie mechanika pojazdów samochodowych. Konkurs składał się łącznie z 5 konkurencji. Konkurencja I - indywidualna polegająca na rozwiązaniu testu zamkniętego jednokrotnego wyboru z trzydziestoma pytaniami. Zawodnik wskazywał jedną poprawną odpowiedź spośród czterech. Czas przeznaczony na rozwiązanie testu 30 minut. Pytania konkursowe zostały opracowane na podstawie pytań egzaminacyjnych w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych z ostatnich 5 sesji egzaminacyjnych, przygotowywanych przez CKE. Konkurencja II - drużynowa polegała na rozpoznaniu części samochodowych i określeniu ich zastosowania. Każda drużyna losowała jedną część przygotowaną przez Organizatora. Przygotowane części to elementy pochodzące z różnych samochodów osobowych. Konkurencja III - drużynowa wykonywana przez drużynę składającą się z 3 uczestników. Kapitan drużyny losował zadanie do praktycznego wykonania. Konkurencja polegała na prawidłowym wykonaniu pomiaru przyrządem pomiarowym. Elementy - detale przygotowywał również organizator. Części mogły podlegać weryfikacji poprzez wykonanie pomiaru za pomocą przyrządów pomiarowych (suwmiarka, mikromierz, średnicówka, czujnik zegarowy). Wszystkie niezbędne narzędzia pomiarowe, oraz elementy - detale przygotowane do pomiaru znajdowały się na stołach warsztatowych. Konkurencja IV – Zadanie przygotowane zostało przez opiekunów drużyn, związane z tematyką motoryzacyjną. To zadanie pojawiło się po raz pierwszy w tym roku. Konkurencja V - Slalom to konkurencja drużynowa polegająca na przejechaniu slalomu samochodem z piłeczką tenisową umieszczoną w kręgu paska klinowego na masce pojazdu. Wszystkie konkurencje wymagały od uczestników dużego zaangażowania, cierpliwości opanowania, refleksu, skupienia i zaufania w zespole. Uczniowie Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią ostatecznie uplasowali się na 4 miejscu. Organizatorzy przygotowali nagrody dla wszystkich uczestników konkursu.

Materiał: Roger Nagelsmeier / ZSŻŚ w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wspólne ćwiczenia przeciwkryzysowe. Współdziałanie służb

16 czerwca 2024 r. 8 Kujawsko-Pomorska Brygada# Obrony Terytorialnej szkoliła się wspólnie z Państwową i Ochotniczą Strażą Pożarną. Celem ćwiczeń w miejscowości Wielgie było zgrywanie działań służb w ramach zarządzania kryzysowego na wypadek klęski żywiołowej. W działaniach uczestniczyli przedstawiciele samorządu lokalnego razem z Wójtem Gminy.

(czytaj więcej)
0

Dwudziesta szósta wędrówka. Na uczestników czekał pyszny posiłek

Dzisiejszą wędrówkę w większości maszerowaliśmy w korycie #Rokitki. 20 uczestników rozpoczęło wędrówkę a 19 ukończyło. Jedna osoba musiała się wycofać ze względu na rozklejenie się obuwia.

(czytaj więcej)
0

Grillowa patera, czyli obiad na grillu dla rodziny i przyjaciół. Sprawdź!

Macie zamiar zorganizować grillową ucztę? Takie #spotkania z obfitością dań i smaków są teraz bardzo popularne, zarówno w restauracjach, jak na prywat-nych imprezach. Dzielcie się jedzeniem, kosztujcie, a przed wszystkim dobrze się bawcie!

(czytaj więcej)