Dziś mamy 23 maja 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

02 maja 2022

Wyróżnieni za najlepsze wyniki w nauce. Zakończenie roku w Szubinie

fot. J. Kalinin

fot. J. Kalinin

29 kwietnia w I Liceum Ogólnokształcącym im.# S. Wyspiańskiego w Szubinie odbyła się uroczystość pożegnania tegorocznych absolwentów. Spotkanie w szkolnej auli otworzyła dyrektor szkoły, pani Elżbieta Kłosowska-Hilscher, która przywitała zgromadzonych gości - pana Ignacego Pogodzińskiego, przedstawiciela Rady Powiatu Nakielskiego, panią Ewę Braniewicz, przewodniczącą Rady Rodziców, księdza Jacka Pawelczyka, proboszcza parafii św. Andrzeja Boboli w Szubinie oraz rodziców maturzystów.

W swoim wystąpieniu pani dyrektor podsumowała czas pobytu uczniów w szkole, życzyła powodzenia w maturalnych zmaganiach i wręczyła, wraz z przewodniczącą Rady Rodziców, nagrody wyróżnionym uczniom.

Za najlepsze wyniki w nauce wyróżnienia otrzymali: P. Stepczyńska, J. Nowicka, S. Potrzebowska, M. Drożniewska, K. Śliwa, J. Pawlak, J. Borowiak, M. Kuźniak. Najlepszą absolwentkę, P. Stepczyńską, uhonorowano także Listem Gratulacyjnym Starosty Nakielskiego.

Absolwentom wręczono również wyróżnienia za działalność na rzecz szkoły, aktywność w kołach zainteresowań, reprezentowanie szkoły w konkursach przedmiotowych oraz za osiągnięcia sportowe i artystyczne.

Szczególne gratulacje i podziękowania pani dyrektor skierowała w stronę rodziców, którzy wzorowo wychowali swoje dzieci i wspierali szkołę w jej działalności.

Uroczystość zakończyła się programem artystycznym, przygotowanym przez uczniów młodszych klas.

Materiał: A. Marchlewska - I LO w Szubinie 

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Więcej Polaków chce oszczędzać. Nie wszystkich na to stać

Rosnąca inflacja oraz wojna bardziej mobilizują do# oszczędzania niż pandemia – wynika z badania „Inflacja i wojna w Ukrainie a budżety domowe Polaków”, wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Polacy coraz bardziej doceniają znaczenie oszczędności. Jedna czwarta przyznaje, że aktualna sytuacja wpływa na ich stosunek do posiadania grosza na czarną godzinę. Niemal tyle samo stwierdza jednak, że nie stać ich na to, by odkładać.

(czytaj więcej)
0

Coraz mniej miodu z polskich pasiek. Co, jeżeli pszczoły wyginą?

Populacja pszczół na świecie maleje, a miodu w rodzimych pasiekach #powstaje coraz mniej. W 2020 roku na jednego Polaka przypadł już mniej niż kilogram tego złocistego produktu. Podczas obchodzonego 20 maja Światowego Dnia Pszczół warto w szczególny sposób spojrzeć na pracę tych pożytecznych owadów. Ma ona olbrzymi, pozytywny wpływ na przyrodę. Niestety jednak destrukcyjna działalność człowieka jest wielkim zagrożeniem dla zapylaczy.

(czytaj więcej)
0

Jakie prezenty Polacy wręczają na komunię? Znamy wyniki badania

Pierwsza Komunia to wielkie wydarzenie w życiu dziecka i# jego rodziców. Najczęściej powinno być to przeżycie stricte duchowe, ale w dzisiejszych czasach to prawdziwa walka o prezenty. Czy na przestrzeni lat zmieniła się formuła wydarzenia? Zobacz co króluje teraz wśród prezentów komunijnych, a co było popularne jeszcze kilkanaście lat temu.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)