Dziś mamy 3 lutego 2023, piątek, imieniny obchodzą:

02 grudnia 2022

XIX Mistrzostwa Polski w Warcabach Klasycznych. Puchary dla najlepszych

fot. powierzone

fot. powierzone

W sobotę 26 listopada w Szubińskim Domu Kultury odbyły się XIX Mistrzostwa Polski w Grze Aktywnej w Warcabach Klasycznych (64)#, a jako imprezę towarzyszącą rozegrano VI Mistrzostwa Województwa Kujawsko - Pomorskiego w Grze Aktywnej w Warcabach Klasycznych (64).

W gronie organizatorów znalazły się następujące instytucje: Urząd Miejski w Szubinie, Szubiński Dom Kultury, UKS Szachowa Dwójka Szubin i Polski Związek Warcabowy. Zawody otworzyli: wiceburmistrz Szubina Wioletta Borys-Stachowiak, dyrektor Szubińskiego Domu Kultury Alina Gordon i pełnomocnik ds. profilaktyki i rozwiązywania problemów uzależnień Anna Wiśniewska. Fundusze pozyskano z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Dotacja pozwoliła na zakup pucharów za miejsca I-III w każdej kategorii i nagród dla wszystkich uczestników. W poczekalni dla zawodników i opiekunów dostępny był bezpłatny bufet, który został wyposażony w ciasto (upieczone przez mamy szubińskich juniorów), słodycze, kawę i herbatę. Na listach startowych w MP i MW znalazło się łącznie 102 adeptów warcabów klasycznych. Obowiązki arbitra sprawowała Danuta Skrzyńska, a obsługą techniczną całego turnieju zajmował się Mikołaj Włoch.

XIX Mistrzostwa Polski w Grze Aktywnej w Warcabach Klasycznych (64) - Miejsca na podium w poszczególnych kategoriach (lokaty w grupach nie były łączone) wywalczyli: mężczyźni - I miejsce Amadeusz Zyber-Moszak (UKS Roszada Lipno), II miejsce Bogusław Szelest (UKS Roszada Lipno), III miejsce Mateusz Minder (SIN Razem Świecie), kobiety - Emilia Lepak (UMG Gdynia), II miejsce Martyna Lipka (UKS Roszada Lipno), III miejsce Ewa Karkowska (MLKS Krajna Sępólno Krajeńskie), juniorzy do lat 16 - I miejsce Samuel Kątny (MUKS Wieża Kórnicka Kórnik), II miejsce Tymoteusz Kątny (MUKS Wieża Kórnicka Kórnik), III miejsce Tymoteusz Zawitaj (MUKS Wieża Kórnicka Kórnik), juniorki do lat 16 - Aleksandra Łukomska (UKS Komorzanka Komorze), II miejsce Patrycja Tomczak (UKS Komorzanka Komorze), III miejsce Julia Sobkowska (LUKS Gry Logiczne Wronki), juniorzy do lat 13 - I miejsce Franek Hugo (UKS Roszada Lipno), II miejsce Krzysztof Delalicz De Laval (LSWKS Złote Piony Bielawa), III miejsce Radosław Leśniewski (UKS Roszada Lipno), juniorki do lat 13 - I miejsce Maja Rydz (UKS Komorzanka Komorze), II miejsce Aniela Burdajewicz (SRW Rychlik), III miejsce Nikola Filipiak (UKS Komorzanka Komorze), juniorzy do lat 10 - I miejsce Wiktor Grzebyszak (UKS Komorzanka Komorze), II miejsce Oskar Hofmański (UKS Komorzanka Komorze), III miejsce Kamil Białecki (UKS Szachowa Dwójka Szubin), juniorki do lat 10 - I miejsce Maja Warzywoda (UKS Komorzanka Komorze), II miejsce Aleksandra Wieczerzak (MUKS Wieża Kórnicka Kórnik), juniorzy do lat 8 - Oskar Lewicki (LUKS Gry Logiczne Wronki), II miejsce Adam Przydryga (UKS Komorzanka Komorze), III miejsce Michał Leśniewski (UKS Roszada Lipno), juniorki do lat 8 - I miejsce Wiktoria Zając (UKS Roszada Lipno), II miejsce Danuta Bożejewicz (UKS Komorzanka Komorze), III miejsce Laura Sikora (UKS Roszada Lipno).

VI Mistrzostwa Województwa Kujawsko - Pomorskiego w Grze Aktywnej w Warcabach Klasycznych (64)- I miejsca w poszczególnych grupach zajęli: I miejsce w grupie mężczyzn Mateusz Minder (SIN Razem Świecie), I miejsce w grupie kobiet Emilia Lepak (UMG Gdynia / MDK 1 Bydgoszcz), I miejsce w grupie juniorów do lat 16 Kacper Białecki (UKS Szachowa Dwójka Szubin), I miejsce w grupie juniorek do lat 16 Katarzyna Czarnotta (MLKS Krajna Sępólno Krajeńskie), I miejsce w grupie juniorów do lat 13 Dawid Gotowski (MDK 1 Bydgoszcz), I miejsce w grupie juniorek do lat 13 Sandra Ufnal (UKS Szachowa Dwójka Szubin), I miejsce w grupie juniorów do lat 10 Kamil Białecki (UKS Szachowa Dwójka Szubin), I miejsce w grupie juniorek do lat 10 Nadia Lewandowska (UKS Presto Włocławek), I miejsce w grupie juniorów do lat 7 Mieszko Szczupacki (UKS Szachowa Dwójka Szubin), I miejsce w grupie juniorek do lat 7 Antonina Kryszak (UKS Presto Włocławek). Dane techniczne zawodów: system szwajcarski, 7 rund, tempo - 10 minut na uczestnika.

Materiał: PS

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
Poduszki świąteczne
40,00PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
Konstrukcje stalowe
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
0

Święto Matki Boskiej Gromnicznej. Jakie zwyczaje ludowe są z tym związane?

Dzisiaj, 2 lutego w kościele katolickim obchodzone jest Święto Ofiarowania Pańskiego. W Polsce ten dzień nazywany jest# Świętem Matki Boskiej Gromnicznej.

(czytaj więcej)
0

Koszt utylizacji paneli fotowoltaicznych. Co dalej ze zużytymi modelami?

Panele fotowoltaiczne wciąż cieszą się dużą popularnością. Jako że świadomość ekologiczna Polaków nieustannie się zmienia, #to wiele osób już na etapie wyboru odpowiedniego rozwiązania zaczęło zadawać sobie pytanie – co zrobić po 25-30 latach, gdy panele nie będą nadawały się do dalszego użytkowania? I ile kosztuje utylizacja paneli fotowoltaicznych? Odpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Odchudzanie częstym postanowieniem noworocznym. Jak wytrwać na diecie?

Nikt nie wie, jak to się stało, że rozpoczęcie odchudzania stało się jednym z podstawowych postanowień, jakie# narzucamy sobie wraz z początkiem niemal każdego nowego roku. Żyjemy w kulturze diet. Jednak im bardziej są one restrykcyjne i pełne wyrzeczeń, tym trudniej w nich wytrwać. Tymczasem do pełni szczęścia wystarczy odrobina organizacji i wiedzy na temat podstawowych procesów, jakie zachodzą w naszym organizmie. Jak mogą pomóc w tym dietetycy i MajAcademy – platforma zapewniająca profesjonalne wsparcie w dbaniu o nasze zdrowie.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)