Dziś mamy 23 maja 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

05 maja 2022

ZST w Kcyni pożegnało abiturientów. Absolwentką roku została Joanna Robaszkiewicz

fot. pow.

fot. pow.

29 kwietnia w ZST w Kcyni odbyło się uroczyste pożegnanie# klas programowo najwyższych, czyli uczniów klasy IV TEI oraz III LO. W tej szczególnej chwili towarzyszyli im: dyrektor ZST pani Katarzyna Kluczyńska, wychowawcy – pani Katarzyna Łyszczarz, Barbara Krzyżanowska i Maria Przegiętka, Burmistrz Kcyni – pan Marek Szaruga, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, rodzice oraz koleżanki i koledzy z niższych klas.

Prowadzący uroczystość Oliwia Matuszak oraz Kacper Boniek powitali wszystkich zebranych, następnie głos zabrali pani Katarzyna Kluczyńska i pan Marek Szaruga, którzy podzielili się z uczestnikami uroczystości swoimi przemyśleniami oraz życzyli absolwentom powodzenia na maturze, szczęścia i samych trafnych decyzji w życiu osobistym. Mówcy podziękowali także nauczycielom i rodzicom za trud włożony w wychowanie i przygotowanie do matury oraz za wychowanie.

Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie przez panią dyrektor tytułu Absolwentki Roku Joannie Robaszkiewicz. Świadectwo z wyróżnieniem otrzymała także Daria Kowalska, a nagrodę za wysokie wyniki w nauce odebrała Julia Będzitko. Pozostali uczniowie otrzymali świadectwa ukończenia szkoły z rąk wychowawców.

Podziękowania odebrali również sportowcy, uczniowie zaangażowani w działalność Samorządu Szkolnego, Szkolnego Koła Wolontariatu oraz Honorowi Dawcy Krwi. Szczególną niespodzianką dla wszystkich wyróżnionych była piosenka w wykonaniu pani Katarzyny Łyszczarz oraz Amelii Boniek.

Ważnym momentem uroczystości było przekazanie Sztandaru Liceum Ogólnokształcącego im. Karola Libelta w Kcyni. Poczet Sztandarowy w składzie: Daniel Szczeblewski, Anna Walentowska i Anna Mantych przekazał sztandar uczniom I klasy LO. Skład nowego Pocztu Sztandarowego tworzą teraz: Bartosz Kasprowski, Marcelina Woźniak oraz Natalia Czyż, którzy wraz z panią dyrektor przyjęli uroczyste ślubowanie uczniów klasy III LO i IV TEI.

Przewodniczący SU – Maciej Wojtych zwrócił się do abiturientów z podziękowaniami za wspólnie spędzony czas w szkole oraz z życzeniami powodzenia na maturze. Uroczystość zakończyła się muzycznym akcentem – piosenkę dla starszych kolegów zaśpiewały: Amelia Boniek, Zuzanna Woźniak, Marcelina Woźniak i Natalia Czyż.

Ostatnie chwile abiturienci spędzili w gronie wychowawców, pani dyrektor, koleżanek i kolegów z klasy oraz fotografów, którzy uwiecznili ich radosne pożegnanie ze szkołą. Pieczę nad uroczystością sprawowali wychowawcy klas trzecich technikum pan Tomasz Suty oraz Rafał Jankowski.

Materiał: Tomasz Suty/ZST

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

 

Oceń artykuł: 22 47

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Więcej Polaków chce oszczędzać. Nie wszystkich na to stać

Rosnąca inflacja oraz wojna bardziej mobilizują do# oszczędzania niż pandemia – wynika z badania „Inflacja i wojna w Ukrainie a budżety domowe Polaków”, wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Polacy coraz bardziej doceniają znaczenie oszczędności. Jedna czwarta przyznaje, że aktualna sytuacja wpływa na ich stosunek do posiadania grosza na czarną godzinę. Niemal tyle samo stwierdza jednak, że nie stać ich na to, by odkładać.

(czytaj więcej)
0

Coraz mniej miodu z polskich pasiek. Co, jeżeli pszczoły wyginą?

Populacja pszczół na świecie maleje, a miodu w rodzimych pasiekach #powstaje coraz mniej. W 2020 roku na jednego Polaka przypadł już mniej niż kilogram tego złocistego produktu. Podczas obchodzonego 20 maja Światowego Dnia Pszczół warto w szczególny sposób spojrzeć na pracę tych pożytecznych owadów. Ma ona olbrzymi, pozytywny wpływ na przyrodę. Niestety jednak destrukcyjna działalność człowieka jest wielkim zagrożeniem dla zapylaczy.

(czytaj więcej)
0

Jakie prezenty Polacy wręczają na komunię? Znamy wyniki badania

Pierwsza Komunia to wielkie wydarzenie w życiu dziecka i# jego rodziców. Najczęściej powinno być to przeżycie stricte duchowe, ale w dzisiejszych czasach to prawdziwa walka o prezenty. Czy na przestrzeni lat zmieniła się formuła wydarzenia? Zobacz co króluje teraz wśród prezentów komunijnych, a co było popularne jeszcze kilkanaście lat temu.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)