Dziś mamy 24 września 2021, piątek, imieniny obchodzą:

05 sierpnia 2021
(film)

Zabezpieczono 30 l nielegalnego oleju smarowego. Zatrzymano dwie osoby

fot. IAS w Bydgoszczy

fot. IAS w Bydgoszczy

Funkcjonariusze kujawsko-pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej zabezpieczyli# 30 tysięcy litrów nielegalnego oleju smarowego. Zatrzymano dwie osoby.

Przed kilkoma dniami funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Torunia oraz Wrocławia skontrolowali jedną z posesji w powiecie rypińskim.

Z posiadanych informacji wynikało, że mogło na niej dochodzić do naruszania przepisów o podatku akcyzowym.

Mundurowi na miejscu zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w tym czasie byli w trakcie przepompowywania cieczy ropopochodnej, a także znaleźli 30 wypełnionych nią pojemników typu mauzer.

Ciecz okazała się olejem smarowym, na który mężczyźni nie posiadali żadnych dokumentów transakcyjnych czy przewozowych. Towar również nie został zgłoszony w systemie SENT.

Zabezpieczono także środki transportu, na których znajdowały się zbiorniki z nielegalnym olejem.

Funkcjonariusze KAS prowadzą czynności, aby wyjaśnić wszystkie okoliczności procederu i ustalić osoby odpowiedzialne.
Zatrzymani mężczyźni usłyszeli już zarzuty za uchylanie się od uiszczenia obowiązujących podatków, przez co narazili Skarb Państwa na uszczuplenia w podatku akcyzowym.

Wiele wskazuje na to, że zatrzymany olej smarowy miał trafić do nielegalnego obrotu. Sprawa jest rozwojowa.

Materiał: Kinga Błaszczyńska główny specjalista IAS w Bydgoszczy

 

Oceń artykuł: 1 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (1)

  Podatnik pit , w dniu 05-08-2021 15:42:31 napisał:

  Tej a jak mam olej nie wiadomego pochodzenia to mam go wylać? Na łąkę, lasu czy rzeki? Aby mnie kas nie aresztowała za posiadanie

  odpowiedz

  • 0 (0)

  500plus, w dniu 06-08-2021 09:00:08 napisał:

  30 litrów? Pismaki z tego żenującego portalu wiedzą co piszą?

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Jupik, w dniu 06-08-2021 20:37:25 napisał:

  30 litrów.Niebywały sukces KAS, brawo.Też mam tyle w garażu i już drżę że strachu

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Pokój dzienny/ jadalnia
Szampon wiśniowy do włosów farbowanych Joanna 1l
15PLN
Meble młodzieżowe i dziecięce
Deska elewacyjna
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
0

Dzień Bez Samochodu. Zostaw auto w garażu i nadrób zaległości!

Zdarza Ci się narzekać, że masz za mało czasu na czytanie, oglądanie filmów, albo# załatwianie spraw urzędowych? Jeśli dodatkowo jesteś kierowcą – mamy dla Ciebie dobrą radę. Dziś, w Dzień Bez Samochodu, zostaw auto w garażu i nadrób zaległości!

(czytaj więcej)
0

Służy w lekkiej piechocie, a jego żywiołem jest woda

Na co dzień jest dowódcą plutonu ogniowego w 82# batalionie lekkiej piechoty w Inowrocławiu. Poza tym ppor. Jarosław Wengierski od dziecka trenuje sporty wodne, w których odnosi liczne sukcesy. Ostatnie lata to starty w zawodach smoczych łodzi, które stają się coraz bardziej popularne w kraju i na świecie.

(czytaj więcej)
0

Apetyt na kawę służy zdrowej starości. Dobroczynne związki zaklęte w filiżance

Co piąty mieszkaniec Unii Europejskiej ma 65 lat i więcej#. Oznacza to, że niemal 100 milinów ludzi na naszym kontynencie mierzy się z wyzwaniami późnego wieku. Wśród nich znajduje się wiele rodzajów zaburzeń zdolności poznawczych, w tym choroba Alzheimera. Schorzenie to dotyka już 5 proc. osób w tym wieku. Przewiduje się, że populacja osób starszych będzie rosła, co prawdopodobnie będzie równoznaczne ze wzrostem liczby osób cierpiących na chorobę Alzheimera. Nie dziwi więc zwiększony wysiłek naukowców w celu poszukiwania czynników mogących przedłużać sprawność umysłową. Jedynym z nich, szczególnie przykuwającym uwagę badaczy, jest kawa.

(czytaj więcej)
0

Domek do ogrodu na jesień. Na co zwrócić uwagę przy zakupie

Jesień w ogrodzie i na działce kojarzy się z porządkami.# Zanim wygodnie rozsiądziemy się w fotelu ciesząc się ciepłym wrześniowym słońcem, dobrze jest poświecić trochę czasu na prace pielęgnacyjne. Z pewnością usprawni je dobra organizacja, odpowiednie narzędzia i akcesoria oraz domek ogrodowy, czyli miejsce, w którym zawsze można trzymać wspomniane rzeczy pod ręką. Podpowiadamy, co warto wiedzieć przez zakupem domku, który jest zrobiony z tworzywa sztucznego.

(czytaj więcej)