Dziś mamy 23 maja 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

19 stycznia 2022

Zajęcia okazały się strzałem w dziesiątkę. Młodzież chętnie bierze w nich udział

fot. pow.

fot. pow.

Drugi dzień zmagań obfitował w rywalizacje pomiędzy# drużynami Marka, Julki, Zuzy dołączyła do nas czwarta grupa, która wczoraj szkoliła się jak dzień prędzej i wcześniej wspomniane trzy drużyny, zapewne jutro przystąpią do rywalizacji.

Wczoraj między innymi rywalizowano w takich konkurencjach i zadaniach na czas, jak:

- udzielanie pierwszej pomocy poszkodowanemu w wybranej sytuacji przez ratownika,
- rozkładanie i składanie karabinku szkoleniowego AK,
- ubieranie oporządzenia i ekwipunku kadetów OPW (z omówieniem i przeznaczeniem wskazanych rzeczy kadetów),
- ubierania kamuflażu i przyjecie pozycji lezącej do oddania strzału z karabinu wyborowego,
- strzelanie z broni pneumatycznej na strzelnicy szkolnej sportowej,
- strzelanie z broni szkoleniowej bojowej na strzelnicy wirtualnej.

Zmaganiom towarzyszyła sympatyczna atmosfera rywalizacji wraz z dopingiem wśród własnych członków drużyn w poszczególnych konkurencjach. Uczestnicy w równym stopniu wykazali się naprawdę dużymi umiejętnościami w poszczególnych konkurencjach, wszystkie drużyny uzyskały taką samą ilość punktów w pierwszych czterech konkurencjach. Niestety szybko płynący czas nie pozwolił do końca przeprowadzić zawodów na strzelnicy. Jednogłośnie podjęto decyzję, że dokończenie dzisiejszych zmagań odbędzie się następnego dnia, jednocześnie dając szanse nowej drużynie na dołączenie do rywalizacji z pozostałymi. Nadal dużym zainteresowaniem cieszy się pokaz kamuflażu, niektórzy uczestnicy przynosząc zdjęcia malowali twarze niczym Indianie przed bitwą, w naszym wykonaniu bitwą sportową. Kolejny dzień zapowiada się jeszcze bardziej obfity w rywalizacje pomiędzy drużynami, jaki będzie i co przyniesie sami zobaczymy.

Przypominamy, że już dzisiaj spotkanie z przyjacielem szkoły mjr r. Witoldem Błasiakiem. Zapraszamy.

Materiał: Alicja Jaśkowiak - ZS Szubin/red. 

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Więcej Polaków chce oszczędzać. Nie wszystkich na to stać

Rosnąca inflacja oraz wojna bardziej mobilizują do# oszczędzania niż pandemia – wynika z badania „Inflacja i wojna w Ukrainie a budżety domowe Polaków”, wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Polacy coraz bardziej doceniają znaczenie oszczędności. Jedna czwarta przyznaje, że aktualna sytuacja wpływa na ich stosunek do posiadania grosza na czarną godzinę. Niemal tyle samo stwierdza jednak, że nie stać ich na to, by odkładać.

(czytaj więcej)
0

Coraz mniej miodu z polskich pasiek. Co, jeżeli pszczoły wyginą?

Populacja pszczół na świecie maleje, a miodu w rodzimych pasiekach #powstaje coraz mniej. W 2020 roku na jednego Polaka przypadł już mniej niż kilogram tego złocistego produktu. Podczas obchodzonego 20 maja Światowego Dnia Pszczół warto w szczególny sposób spojrzeć na pracę tych pożytecznych owadów. Ma ona olbrzymi, pozytywny wpływ na przyrodę. Niestety jednak destrukcyjna działalność człowieka jest wielkim zagrożeniem dla zapylaczy.

(czytaj więcej)
0

Jakie prezenty Polacy wręczają na komunię? Znamy wyniki badania

Pierwsza Komunia to wielkie wydarzenie w życiu dziecka i# jego rodziców. Najczęściej powinno być to przeżycie stricte duchowe, ale w dzisiejszych czasach to prawdziwa walka o prezenty. Czy na przestrzeni lat zmieniła się formuła wydarzenia? Zobacz co króluje teraz wśród prezentów komunijnych, a co było popularne jeszcze kilkanaście lat temu.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)