Dziś mamy 10 czerwca 2023, sobota, imieniny obchodzą:

24 marca 2023

Zajęcia profilaktyczne. Policjantka spotkała się z czwartoklasistami

Asp. Zofia Wrzeszcz spotkała się z uczniami klasy IV Szkoły Podstawowej w Turze. #Mundurowa opowiadała o odpowiedzialności prawnej nieletnich.

W ramach prowadzonej działalności profilaktycznej asp. Zofia Wrzeszcz z nakielskiej komendy odwiedziła Szkołę Podstawową w Turze, gdzie przeprowadziła zajęcia dla czwartoklasistów.

Głównym celem spotkania było uświadomienie młodym ludziom, że za łamanie prawa, a także norm społecznych grozi im odpowiedzialność przed sądem rodzinnym. Mundurowa przybliżyła katalog kar, jakie grożą nieletnim oraz omówiła czym jest demoralizacja i jakie są jej przejawy.

Funkcjonariuszka zwróciła też uwagę na korzystanie z Internetu, wskazując niebezpieczeństwa związane z przekazywaniem w sieci swoich danych i zawieraniem wirtualnych znajomości.

Materiał: kom. Justyna Andrzejewska / Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

"Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem ferii zachęcamy do zapoznania się z# „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

(czytaj więcej)
0

Międzynarodowy Dzień Bezpieczeństwa Żywności. Ustanowiony w 2018 roku

Już po raz piąty, 7 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień #Bezpieczeństwa Żywności. W tym roku hasło przewodnie to „Standardy żywnościowe ratują życie”.

(czytaj więcej)