Dziś mamy 5 sierpnia 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

14 czerwca 2021

Zajęcia z pierwszej pomocy dla uczniów. Poprowadził je ratownik medyczny

fot. MLUKS Orlik Kcynia

fot. MLUKS Orlik Kcynia

Jak zawsze maj i czerwiec oprócz wydarzeń sportowych są# dla nas ważne z innego powodu. Już od paru lat Nasz klub pozyskuje środki w ramach otwartych konkursów na zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej.

Tak jest i w tym roku. Niestety pandemia Covid-19 mocno nas przesunęła w terminie. Jednak jesteśmy już po kilku szkoleniach. 
Jako pierwsi na zajęcia z pierwszej pomocy zakwalifikowali się uczniowie szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu nakielskiego. Dzięki dotacji przyznanej przez Zarząd Powiat Nakielski w ramach konkursu ofert 2/2021 pod nazwą „Zdrowie, seniorzy i wolontariat 2021”, do uczestnictwa w projekcie „Wiemy jak ratować życie – warsztaty i powiatowy turniej wiedzy z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej dla szkół ponadpodstawowych” zaprosiliśmy trzy szkoły:

- Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią,
- I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie,
- Zespół Szkół Technicznych w Kcyni.

Zajęcia prowadzi ratownik medyczny p. Damian Garlicki z Med-Life. Głównym celem projektu jest podnoszenie wiedzy na temat ratowania życia w stanach zagrożenia. 

Zwieńczeniem projektu będzie VII powiatowy konkurs udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej pod patronem Starosty Nakielskiego, który odbędzie się w dniach 21-22 czerwca br.

Materiał: Bartosz Łyszczarz - MLUKS Orlik Kcynia

Autor nie wyraża zgody na komentowanie. 

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pracownicy mają mniejszą motywację. Zobacz, jak zwiększyć wydajność pracy

Jak wskazało badanie „Zdrowie psychiczne w# środowisku pracy”, pracownicy obecnie borykają się z takimi trudnościami jak brak energii do działania (51,75%), gorszy nastrój (50,31%), mniejsza motywacja (48,77%). Na dodatek aż 57% z nich zgłasza potrzebę udziału w integracji firmowej. To zatem dobry moment na organizację wydarzeń w duchu team building, które wzmocnią motywację zespołu. A przy okazji pomogą w budowaniu wizerunku marki i skuteczności przyszłych rekrutacji.

(czytaj więcej)
0

Fitness chce odzyskać formę. Niestety, na razie rosną zaległości

Ponad 112 mln zł zaległości mają przedsiębiorcy prowadzący# działalność sportową i rekreacyjną, to o jedną piątą nieopłaconych faktur i kredytów więcej niż przed pandemią – wynika z danych Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor i bazy informacji kredytowych BIK. Wraz ze zniesieniem części ograniczeń, przyrost długów branży sportowej przyhamował, niestety nie dotyczy to klubów fitness i siłowni, które mają niemal 23 mln zł zaległości. Prowadzący te biznesy są pierwszą grupą przedsiębiorców, która złożyła pozew zbiorowy o odszkodowania przeciwko Skarbowi Państwa.

(czytaj więcej)
0

W naszej diecie nie może zabraknąć warzyw. Smaczne, zdrowe i tanie dania

Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia każdego dnia powinno się# spożywać minimum 400 g warzyw. Zdrowa i urozmaicona dieta jest kluczem do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu, a korzystając z sezonowych darów natury, nie trzeba przepłacać. Przepis na cukinię faszerowaną mięsem będzie świetnym pomysłem na szybki i pożywny obiad, a bakłażan lub papryka sprawdzą się jako dodatek podkreślający charakter najróżniejszych potraw.

(czytaj więcej)
0

Rozmowa z Wiktorią. „Zdecydowanie największą frajdę sprawiają mi treningi na siłowni”

Sekcja ciężarowa Tarpana Mrocza osiąga duże sukcesy na arenie krajowej#, ale i międzynarodowej. Przedstawiamy Państwu Wiktorię Wołk z Mroczy, która jest jedną z „gwiazd” tej drużyny.

(czytaj więcej)