Dziś mamy 22 października 2021, piątek, imieniny obchodzą:

23 września 2021

Zasady realizowania konwoju. Funkcjonariusze podnoszą kwalifikacje

fot. kpt. Agata Zmarlik-Kufel

fot. kpt. Agata Zmarlik-Kufel

W Zakładzie Karnym w Potulicach w dniach 21-22 września 2021 roku, odbyło się# szkolenie praktyczne z zasad konwojowania osadzonych do pozawięziennych placówek służby zdrowia oraz użycia środków przymusu bezpośredniego i broni palnej w czasie konwojowania, jak również zasad bezpiecznego realizowania konwoju podczas badania osadzonego rezonansem magnetycznym. W szkoleniu wzięli udział wszyscy funkcjonariusze z Zakładu Karnego w Potulicach.

Szkolenie

W takcie szkolenia funkcjonariusze GISW podzielili się wiedzą z zakresu prawidłowego sposobu użycia i wykorzystania środków przymusu bezpośredniego oraz użycia broni palnej poprzez pokazanie ich stosowania w praktyce. Przypomnieli w jaki sposób prawidłowo stosować kajdanki oraz techniki transportowe, jak zachować się w trakcie konwojowania oraz jak zabezpieczyć się przed ewentualnym atakiem ze strony osadzonych.

GISW

Szkolenia z udziałem funkcjonariuszy GISW służą doskonaleniu umiejętności taktycznych, sprawności fizycznej i współdziałania w zespole w różnych sytuacjach zagrożenia. Służbę w szeregach jednostki GISW pełnią specjalnie wyselekcjonowani, wszechstronnie wyszkoleni i niezwykle odporni na stres funkcjonariusze, posiadający odpowiednie kompetencje oraz umiejętności do reagowania w najtrudniejszych pod względem ochronnym działaniach. Dlatego warto czerpać z ich wiedzy jak najwięcej.

Materiał: kpt. Agata Zmarlik-Kufel - Zakład Karny w Potulicach 

Autor nie wyraża zgody na komentowanie. 

Oceń artykuł: 4 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Dlaczego warto jeść polskie warzywa zgodnie z kalendarzem sezonowym?

W październiku obchodziliśmy Światowy Dzień Owoców i Warzyw. Z tej okazji warto# przypomnieć, że sezonowe produkty lokalne to gwarancja najwyższej jakości, zdrowia i smaku w najlepszych cenach.

(czytaj więcej)
0

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się – wynika z# badań psychologa dra Pawła Atroszko. Stosunkowo bardziej narażone są kobiety. Problem dotyka też dzieci, które "znajdują się pod ogromną presją nieustannej nauki pod testy i niepopełniania błędów".

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)