Dziś mamy 23 maja 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

09 maja 2022

Zawody zgromadziły szachistów z całej Polski. Sukces Julii Rocławskiej

fot. pow.

fot. pow.

3 maja odbył się XXIV Turniej Szachowy PITS w# Wapnie.

Te ogólnopolskie zawody zgromadziły na starcie 86 adeptów królewskiej gry. W kategorii kobiet II miejsce zajęła Julia Rocławska (Kcynia / I LO Szubin / BKS Chemik Bydgoszcz). Tryumfowała Anna Andrzejewska (UKS TSz Zieloni Zielonka), a na III miejscu uplasowała się Aleksandra Dąbrowska (UKS Gambit Toruń). IV miejsce w kategorii juniorów wywalczył Jakub Makarewicz (Kcynia / SzDK Szubin). W tej klasyfikacji na podium stanęli: I miejsce Karol Stanisławski (LKS Chrobry Gniezno), II miejsce Wiktor Szałański, III miejsce Michał Górecki (LKS Chrobry Gniezno).

Materiał: PS

Oceń artykuł: 8 7

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • -2 (4)

  lo, w dniu 09-05-2022 20:49:51 napisał:

  Gratulacje! PS A Szybowicz do dymisji!

  odpowiedz

  • -3 (3)

  :), w dniu 09-05-2022 20:54:54 napisał:

  Fajny tekst, fajny dowcip, zawodniczka wygrywa, a trener do dymisji

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Schab b/k
14,44PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
0

Więcej Polaków chce oszczędzać. Nie wszystkich na to stać

Rosnąca inflacja oraz wojna bardziej mobilizują do# oszczędzania niż pandemia – wynika z badania „Inflacja i wojna w Ukrainie a budżety domowe Polaków”, wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Polacy coraz bardziej doceniają znaczenie oszczędności. Jedna czwarta przyznaje, że aktualna sytuacja wpływa na ich stosunek do posiadania grosza na czarną godzinę. Niemal tyle samo stwierdza jednak, że nie stać ich na to, by odkładać.

(czytaj więcej)
0

Coraz mniej miodu z polskich pasiek. Co, jeżeli pszczoły wyginą?

Populacja pszczół na świecie maleje, a miodu w rodzimych pasiekach #powstaje coraz mniej. W 2020 roku na jednego Polaka przypadł już mniej niż kilogram tego złocistego produktu. Podczas obchodzonego 20 maja Światowego Dnia Pszczół warto w szczególny sposób spojrzeć na pracę tych pożytecznych owadów. Ma ona olbrzymi, pozytywny wpływ na przyrodę. Niestety jednak destrukcyjna działalność człowieka jest wielkim zagrożeniem dla zapylaczy.

(czytaj więcej)
0

Jakie prezenty Polacy wręczają na komunię? Znamy wyniki badania

Pierwsza Komunia to wielkie wydarzenie w życiu dziecka i# jego rodziców. Najczęściej powinno być to przeżycie stricte duchowe, ale w dzisiejszych czasach to prawdziwa walka o prezenty. Czy na przestrzeni lat zmieniła się formuła wydarzenia? Zobacz co króluje teraz wśród prezentów komunijnych, a co było popularne jeszcze kilkanaście lat temu.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)