Dziś mamy 29 marca 2023, środa, imieniny obchodzą:

18 marca 2023

Zdążyć przed wakacjami. Uszkodzony dach wpada do środka budynku

Przy świetlicy wiejskiej w Wąsoszu znajduje się budynek gospodarczy. Obiekt jest w złym stanie #i może stwarzać zagrożenie dla mieszkańców.

Radny Rady Miejskiej w Szubinie Sławomir Berka zwrócił się do burmistrza Szubina z prośbą o działanie gminy w sprawie budynku gospodarczego, obok świetlicy wiejskiej w Wąsoszu. – Budynek jest uszkodzony w znacznym stopniu i może powodować niebezpieczeństwo szczególnie dla dzieci, bawiących się na placu zabaw. Jedyna droga, która na ten plac prowadzi znajduje się właśnie przy tym budynku. Niebezpieczeństwo wzrośnie wraz z początkiem wakacji i pogodą sprzyjającą zabawie na świeżym powietrzu – uważa radny. Z zewnątrz budynek nie wygląda źle. Jednak uszkodzony dach wpada do środka, również jedna ze ścian grozi zawaleniem.

Mimo, że trwa jeszcze zima, gmina już niebawem chce przystąpić do prac rozbiórkowych wspomnianego budynku. Burmistrz poinformował, że pierwsze prace rozpoczną się już w marcu i będą one prowadzone etapami. – W pierwszym etapie nastąpi rozbiórka pokrycia dachowego oraz zburzenie murów – przekazał Mariusz Piotrkowski. Materiał po rozbiórce ma zostać odpowiednio zabezpieczony, a w późniejszej kolejności teren zostanie uporządkowany, tak aby dzieci i inni mieszkańcy mogli z niego bezpiecznie korzystać. – Na początku koszty rozbiórki będą małe, to będzie około 10 tys. zł, żeby to położyć. W późniejszym etapie gmina ma zająć się wywozem po rozbiórce – przekazał radny Berka. Jak już dojdzie do rozbiórki budynku, zostanie po nim pusty plac. – Myślę, że będziemy chcieli ten teren zagospodarować, bo to atrakcyjne miejsce. Oczywiście to wiąże się z kosztami, ale może uda się jakoś własnymi siłami na tym terenie coś zrobić – planuje radny.

Źródło:  

Oceń artykuł: 2 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Personalizowane zaproszenia na I komunię świętą
4,00PLN
Metryczka dziecka A4
20PLN
Zadaj pytanie
20PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Fotobraz 30x40
52,00PLN
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Gruźlicy. Jakie są najczęstsze objawy tej choroby?

Światowy Dzień Gruźlicy obchodzony był 24 marca dla upamiętnienia dnia, w którym #niemiecki mikrobiolog Robert Koch odkrył prątek gruźlicy. Święto zainicjowała 100 lat później Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) - 24 marca 1982 r., aby podnosić świadomość i szerzyć wiedzę.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)
0

Warto zadbać o odpowiednią dietę. Nie powinno zabraknąć jajek i warzyw

Z dnia na dzień robi się cieplej, a natura wraca do życia. Po zimowych miesiącach chętnie #zwiększamy aktywność na świeżym powietrzu, co stanowi często spore wyzwanie dla naszego organizmu. Aby dobrze wejść w wiosenny czas, warto zadbać o odpowiednią dietę, w której na pewno nie powinno zabraknąć warzyw i jajek.

(czytaj więcej)