Dziś mamy 2 grudnia 2023, sobota, imieniny obchodzą:

18 marca 2023

Zdążyć przed wakacjami. Uszkodzony dach wpada do środka budynku

Przy świetlicy wiejskiej w Wąsoszu znajduje się budynek gospodarczy. Obiekt jest w złym stanie #i może stwarzać zagrożenie dla mieszkańców.

Radny Rady Miejskiej w Szubinie Sławomir Berka zwrócił się do burmistrza Szubina z prośbą o działanie gminy w sprawie budynku gospodarczego, obok świetlicy wiejskiej w Wąsoszu. – Budynek jest uszkodzony w znacznym stopniu i może powodować niebezpieczeństwo szczególnie dla dzieci, bawiących się na placu zabaw. Jedyna droga, która na ten plac prowadzi znajduje się właśnie przy tym budynku. Niebezpieczeństwo wzrośnie wraz z początkiem wakacji i pogodą sprzyjającą zabawie na świeżym powietrzu – uważa radny. Z zewnątrz budynek nie wygląda źle. Jednak uszkodzony dach wpada do środka, również jedna ze ścian grozi zawaleniem.

Mimo, że trwa jeszcze zima, gmina już niebawem chce przystąpić do prac rozbiórkowych wspomnianego budynku. Burmistrz poinformował, że pierwsze prace rozpoczną się już w marcu i będą one prowadzone etapami. – W pierwszym etapie nastąpi rozbiórka pokrycia dachowego oraz zburzenie murów – przekazał Mariusz Piotrkowski. Materiał po rozbiórce ma zostać odpowiednio zabezpieczony, a w późniejszej kolejności teren zostanie uporządkowany, tak aby dzieci i inni mieszkańcy mogli z niego bezpiecznie korzystać. – Na początku koszty rozbiórki będą małe, to będzie około 10 tys. zł, żeby to położyć. W późniejszym etapie gmina ma zająć się wywozem po rozbiórce – przekazał radny Berka. Jak już dojdzie do rozbiórki budynku, zostanie po nim pusty plac. – Myślę, że będziemy chcieli ten teren zagospodarować, bo to atrakcyjne miejsce. Oczywiście to wiąże się z kosztami, ale może uda się jakoś własnymi siłami na tym terenie coś zrobić – planuje radny.

Źródło:  

Oceń artykuł: 4 6

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Fotokalendarze A3
35PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
0

"Aktywny Dzisiaj dla Zdrowia w Przyszłości". Nowa edycja programu

W 2024 roku ruszy kolejna edycja programu WF z AWF#. Inicjatywa jest realizowana we współpracy Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Na realizację zadania przeznaczymy blisko 30 mln zł. Projekt jest poświęcony szeroko rozumianej profilaktyce prozdrowotnej.

(czytaj więcej)
0

Znaczny wzrost liczby studentów z Ukrainy. Najnowszy raport OPI

Ośrodek Przetwarzania Informacji (OPI) opublikował #na portalu RAD-on najnowszy raport „Cudzoziemcy na uczelniach w Polsce”. Publikacja ta zawiera dane za rok akademicki 2022/2023. Tym razem najnowszą edycję raportu ekspertki i eksperci z Laboratorium Baz Danych i Systemów Analityki Biznesowej w OPI uzupełnili o dodatkowy rozdział dotyczący studentów z Ukrainy. Agresja Rosji na naszego sąsiada spowodowała wzrost liczby ludności pochodzenia ukraińskiego w Polsce, co wpłynęło także na zainteresowanie cudzoziemców ofertą edukacyjną polskich uczelni. W roku akademickim 2022/2023 liczba studentów z Ukrainy wzrosła aż o ponad 12 119 osób. Jest ich już obecnie 48 150 osób.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)
0

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa. Podsumowanie wsparcia

Program Operacyjny #Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ), współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (Fund for European Aid to the Most Deprived – FEAD) to łącznie 9 Podprogramów realizowanych w latach 2014-2023.

(czytaj więcej)