Dziś mamy 2 grudnia 2023, sobota, imieniny obchodzą:

25 września 2023

"Ze sztuką na co dzień". Kolejne działania w ramach projektu artystycznego

fot. powierzone

fot. powierzone

W Liceum Ogólnokształcącym w #Szubinie odbyły się kolejne działania w ramach projektu “Ze sztuką na co dzień”, który został dofinansowany przez Zarząd Powiatu Nakielskiego.

Jeszcze w ostatnich dniach wakacji grupa uczennic naszej szkoły wraz z opiekunkami A. Kobierowską, J. Stefaniak-Szmyt i K. Bethke wybrała się na plenerowe warsztaty plastyczne do Brzózek, do pensjonatu "Pod Dębem". W ciągu dwóch dni w plenerze, powstały obrazy o różnorodnej tematyce, wykonane różnymi technikami. które będą zdobić między innymi pomieszczenia szkoły. Uczestnicy warsztatów, zwiedzili także wioskę artystyczną Brzózki, słynącą z pięknych murali oraz rzeźb, a wakacyjny wieczór spędzili przy ognisku. Spotkanie na łonie natury dało młodzieży możliwość wyrażenia siebie za pomocą pędzla i farb. Malowanie obrazów stało się wyjątkową formą wyrażania emocji i tworzenia dzieł sztuki, które inspirują innych.

Następnym elementem projektu były zajęcia tworzenia biżuterii z żywicy epoksydowej. Zebrane podczas wakacji, a następnie zasuszone rośliny zalane zostały żywicą, a po jej utwardzeniu i oszlifowaniu uczestnicy warsztatów wykonali efektowne kolczyki, wisiorki, pierścionki i breloki do kluczy. Uczniowie mogli eksperymentować z różnymi pigmentami, kształtami i formami. Młodzież odkryła niezwykłe możliwości, jakie kryją się w tej niekonwencjonalnej technice, co pozwoliło im pokazać swoją kreatywność w zupełnie nowy sposób.

W ramach projektu "Ze sztuką na co dzień", dofinansowanego przez Zarząd Powiatu Nakielskiego, odbyły się już w zeszłym roku szkolnym warsztaty ceramiczne, kurs wykonywania makramy oraz zajęcia makramowe dla ósmoklasistów.

Projekt koordynują  A. Kobierowska, K. Bethke oraz J. Stefaniak-Szmyt.

Materiał: Aurelia Kasprzak / I LO w Szubinie

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

"Aktywny Dzisiaj dla Zdrowia w Przyszłości". Nowa edycja programu

W 2024 roku ruszy kolejna edycja programu WF z AWF#. Inicjatywa jest realizowana we współpracy Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Na realizację zadania przeznaczymy blisko 30 mln zł. Projekt jest poświęcony szeroko rozumianej profilaktyce prozdrowotnej.

(czytaj więcej)
0

Znaczny wzrost liczby studentów z Ukrainy. Najnowszy raport OPI

Ośrodek Przetwarzania Informacji (OPI) opublikował #na portalu RAD-on najnowszy raport „Cudzoziemcy na uczelniach w Polsce”. Publikacja ta zawiera dane za rok akademicki 2022/2023. Tym razem najnowszą edycję raportu ekspertki i eksperci z Laboratorium Baz Danych i Systemów Analityki Biznesowej w OPI uzupełnili o dodatkowy rozdział dotyczący studentów z Ukrainy. Agresja Rosji na naszego sąsiada spowodowała wzrost liczby ludności pochodzenia ukraińskiego w Polsce, co wpłynęło także na zainteresowanie cudzoziemców ofertą edukacyjną polskich uczelni. W roku akademickim 2022/2023 liczba studentów z Ukrainy wzrosła aż o ponad 12 119 osób. Jest ich już obecnie 48 150 osób.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)
0

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa. Podsumowanie wsparcia

Program Operacyjny #Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ), współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (Fund for European Aid to the Most Deprived – FEAD) to łącznie 9 Podprogramów realizowanych w latach 2014-2023.

(czytaj więcej)