Dziś mamy 5 sierpnia 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

07 lipca 2021

Erasmus+ w szubińskim liceum. Odbyło się spotkanie nauczycieli

fot. pow.

fot. pow.

W dniach 1-3 lipca w I Liceum Ogólnokształcącym w Szubinie odbyło się# spotkanie robocze nauczycieli szkół partnerskich biorących udział w projekcie programu Erasmus+ pt. „Teen Einsteins”. Projekt dotyczy zastosowania wiedzy nauk przyrodniczych i matematycznych w dziedzinach takich jak: kryminalistyka, kosmetologia, robotyka, gastronomia czy biotechnologia. Szubińskie liceum gościło ośmioro nauczycieli z Włoch, Chorwacji, Bułgarii i Grecji. Goście mieli okazję zwiedzić okoliczne miasta- Toruń, Bydgoszcz i Poznań oraz zapoznać się z kulturą polską.

Podczas spotkania koordynatorki projektu Magdalena Piekarska i Ewa Szczekot omawiały plan działań oraz rodzaj rezultatów, jakie ma przynieść realizacja projektu. Celem projektu jest wykonanie przez uczniów doświadczeń związanych z pięcioma wymienionymi dziedzinami. Realizacja potrwa dwa lata i zostanie udokumentowana na filmach. Stworzone zostaną również profile zawodowe takie jak technik kryminalistyki, biotechnolog, kosmetolog, gastronomik czy inżynier robotyki. Projekt zatem nastawiony jest na zapoznanie uczniów z możliwościami jakie daje rynek pracy oraz wszechstronne przygotowanie uczniów do przyszłego życia zawodowego. Przede wszystkim ma zachęcić do nauki przedmiotów przyrodniczych i matematycznych poprzez praktyczne zajęcia. Projekt przyniesie również duże korzyści językowe, gdyż zapozna uczniów z językiem branżowym.

Nauczyciele wyznaczyli daty wyjazdu uczniów do krajów partnerskich. Pracę nad projektem rozpoczniemy w Polsce w listopadzie 2021roku. Tematem mobilności będzie oczywiście kryminalistyka. Na luty 2022 zaplanowany został wyjazd do Włoch (robotyka), w marcu 2022 do Grecji (kosmetologia) a w październiku 2022 do Chorwacji (gastronomia). Ostatni wyjazd przewidziany jest w kwietniu 2023 roku- wtedy to bułgarska szkoła poprowadzi warsztaty z biotechnologii.
Życzymy wielu wspaniałych doświadczeń oraz udanych podróży!

Materiał: M. Piekarska - I LO w Szubinie

Autor nie wyraża zgody na komentowanie. 

Oceń artykuł: 10 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pracownicy mają mniejszą motywację. Zobacz, jak zwiększyć wydajność pracy

Jak wskazało badanie „Zdrowie psychiczne w# środowisku pracy”, pracownicy obecnie borykają się z takimi trudnościami jak brak energii do działania (51,75%), gorszy nastrój (50,31%), mniejsza motywacja (48,77%). Na dodatek aż 57% z nich zgłasza potrzebę udziału w integracji firmowej. To zatem dobry moment na organizację wydarzeń w duchu team building, które wzmocnią motywację zespołu. A przy okazji pomogą w budowaniu wizerunku marki i skuteczności przyszłych rekrutacji.

(czytaj więcej)
0

Fitness chce odzyskać formę. Niestety, na razie rosną zaległości

Ponad 112 mln zł zaległości mają przedsiębiorcy prowadzący# działalność sportową i rekreacyjną, to o jedną piątą nieopłaconych faktur i kredytów więcej niż przed pandemią – wynika z danych Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor i bazy informacji kredytowych BIK. Wraz ze zniesieniem części ograniczeń, przyrost długów branży sportowej przyhamował, niestety nie dotyczy to klubów fitness i siłowni, które mają niemal 23 mln zł zaległości. Prowadzący te biznesy są pierwszą grupą przedsiębiorców, która złożyła pozew zbiorowy o odszkodowania przeciwko Skarbowi Państwa.

(czytaj więcej)
0

W naszej diecie nie może zabraknąć warzyw. Smaczne, zdrowe i tanie dania

Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia każdego dnia powinno się# spożywać minimum 400 g warzyw. Zdrowa i urozmaicona dieta jest kluczem do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu, a korzystając z sezonowych darów natury, nie trzeba przepłacać. Przepis na cukinię faszerowaną mięsem będzie świetnym pomysłem na szybki i pożywny obiad, a bakłażan lub papryka sprawdzą się jako dodatek podkreślający charakter najróżniejszych potraw.

(czytaj więcej)
0

Rozmowa z Wiktorią. „Zdecydowanie największą frajdę sprawiają mi treningi na siłowni”

Sekcja ciężarowa Tarpana Mrocza osiąga duże sukcesy na arenie krajowej#, ale i międzynarodowej. Przedstawiamy Państwu Wiktorię Wołk z Mroczy, która jest jedną z „gwiazd” tej drużyny.

(czytaj więcej)