Dziś mamy 10 czerwca 2023, sobota, imieniny obchodzą:

16 lutego 2023

Wierni wartościom. Żołnierze odwiedzili kombatantów

fot. pow.

fot. pow.

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej, z okazji 81 rocznicy powstania Armii Krajowej, odwiedzili kombatantów z Grudziądza.

„Szacunek i oddanie honoru walczącym o naszą wolność w trakcie II wojny światowej, to nasz obowiązek, ale i przywilej”- podkreślił ppłk. Andrzej Sikora, dowódca 83 blp w Grudziądzu.

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej dziedziczą tradycje Armii Krajowej. Tak samo jak AK swoją strukturę budują w dużej części na żołnierzach- ochotnikach- obywatelach. Dzięki temu służący są pomocni i użyteczni, bo oprócz tego, że uczą się żołnierskiego rzemiosła, już doskonale znają teren na którym mieszkają. Znają swoich sąsiadów. „To właśnie potencjał ludzki jest w wielu przypadkach najważniejszy”- zaznaczył dowódca.

Tak też było i w czasie II wojny światowej. Major Stanisław Wierzchucki, żołnierz AK, pułkownik Stanisław Malkiewicz- syn poległego w Powstaniu Warszawski żołnierza AK i czynny uczestnik powstania, przypomnieli, że w życiu, zawsze najważniejsza jest pogoda ducha. Ciekawość i chęć działania bez względu na to, gdzie i z czym człowiek się musi mierzyć.
„Bez tej radości życia, nie da się żyć tak długo. Trzeba się z wszystkiego cieszyć i przede wszystkim zdrowo odżywiać”- powiedział na spotkaniu mjr Wierzchucki.

Żołnierze 8.Kujawsko-Pomorskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej dziękują kombatantom za czas i spotkanie oraz możliwość wysłuchania żywej lekcji historii. 

Materiał: 

ppor. Julia ROZWOROWSKA

Oceń artykuł: 2 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Pudełko śniadaniowe
39,90PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Zadaj pytanie
20PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

"Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem ferii zachęcamy do zapoznania się z# „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

(czytaj więcej)
0

Międzynarodowy Dzień Bezpieczeństwa Żywności. Ustanowiony w 2018 roku

Już po raz piąty, 7 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień #Bezpieczeństwa Żywności. W tym roku hasło przewodnie to „Standardy żywnościowe ratują życie”.

(czytaj więcej)