Odszedł Kazimierz Toczko. Był dyrektorem nakielskiej Żeglugi
fot. pow.
Z przykrością informujemy o śmierci Kazimierza Toczko - nauczyciela oraz #byłego dyrektora Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle.
Kazimierz Toczko funkcję dyrektora szkoły pełnił od września 2018 roku, aż do 2024 roku, gdy zrezygnował z jej sprawowania ze względów zdrowotnych. Obowiązki dyrektora przejęła wówczas wicedyrektor Agnieszka Kamińska, której od lipca obecnego roku oficjalnie powierzono stanowisko dyrektora.
Śp. Kazimierz Toczko zmarł 23 sierpnia. Termin uroczystości pogrzebowych nie jest jeszcze znany.
materiał: Bogdan Ślagowski
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Czytaj również
- Pożegnanie prof. Jacka Woźnego. Uroczystości pogrzebowe
- Odszedł ceniony historyk i archeolog. Nie żyje prof. dr hab. Jacek Woźny
- Pożegnali swojego kolegę. Ostatnia droga śp. Mirosława Salewskiego
- Zmarł ks. prałat Józef Pietras. Był emerytowanym kapłanem
- Nie żyje druh Mirosław Salewski. "Zawsze pomocny drugiej osobie"
Bój o Szubin. Ciężka próba dla powstańców
Wkrótce po wybuchu walk powstańczych #w Poznaniu szczególne znaczenie uzyskała linia Noteci, oddzielająca Wielkopolskę od Pomorza Zachodniego i silnie zniemczonej Bydgoszczy, stanowiącej poważne zagrożenie dla rozwoju powstania. Już 1 stycznia 1919 roku wyzwolono Nakło – ważny węzeł kolejowy, którym przechodziły transporty niemieckiej armii Ober –Ostu, powracającej do Rzeszy na mocy tzw. umowy białostockiej. Nakło zresztą było później oddane Niemcom na polecenie państw Ententy, które w powstaniu owego „korka” widziały poważne zagrożenie dla stabilizacji sytuacji w tym rejonie. Stoczono też zwycięskie potyczki pod Mroczą, Ślesinem i Wysoką.
(czytaj więcej)Trwa karnawał. W jakie dni wypadają święta wielkanocne w tym roku?
Rozpoczął się okres karnawału# - czas radości, zabaw i spotkań w gronie rodziny oraz przyjaciół. To okres, który kojarzy się z balami, imprezami i wesołą atmosferą. Karnawał potrwa aż do Wielkiego Postu.
(czytaj więcej)Nie daj się infekcjom. Zimą postaw na kiszonki
Zimą nasz organizm potrzebuje# odpowiedniego wsparcia, by stawić czoła chłodowi i zwiększonemu ryzyku infekcji.
(czytaj więcej)Jedyna kobieta wśród cichociemnych. Rocznica śmierci gen. Zawadzkiej
Jedna z dwóch Polek ze stopniem #generalskim, jedyna kobieta wśród cichociemnych i legendarna kurierka Armii Krajowej.
(czytaj więcej)