Dziś mamy 21 lutego 2026, sobota, imieniny obchodzą:

19 lutego 2026

Kierowca pod działaniem amfetaminy. Posiadał przy sobie narkotyki

fot. archiwum

fot. archiwum

Do 3 lat więzienia grozi mężczyźnie#, którego w poniedziałek zatrzymali nakielscy policjanci. 25-latek kierował samochodem pod wpływem narkotyków i posiadał przy sobie środki odurzające. Teraz jego los jest w rękach sądu, który oceni jego zachowanie.

W poniedziałek (16.02) około godziny 12:00 patrolowcy z Komendy Powiatowej w Nakle nad Notecią, na jednej z ulic miasta, zatrzymał do kontroli drogowej osobowe audi. Za kierownicą pojazdu siedział 25-latek. Funkcjonariusze od razu rozpoznali u mieszkańca powiatu pilskiego symptomy świadczące o tym, że znajduje się on pod wpływem środków narkotycznych. Kontrola policyjnym narkotesterem potwierdziła przypuszczenia mundurowych. Mężczyzna wyruszył w trasę będąc pod działaniem amfetaminy.

Jak się później okazało nie było to jedyny problem 25-lataka, ponieważ stróże prawa znaleźli przy nim woreczek strunowy z zawartością ponad 10g amfetaminy. Policjanci zatrzymali mieszkańcowi powiatu pilskiego prawo jazdy, a mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie.

Teraz jego zachowanie oceni sąd. Za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających oraz posiadanie narkotyków grozi mu do 3 lat więzienia.

Materiał: mł. asp. Kamil Smoliński, Oficer Prasowy KPP w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 11 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Ustanowiony w 1999 roku

21 lutego to Międzynarodowy Dzień #Języka Ojczystego. W tym dniu w sposób szczególny przypominamy o konieczności troski o język ojczysty oraz języki zagrożone i ginące.

(czytaj więcej)
0

Niezapomniany zryw. Walki zakończone 16 lutego

Zwycięskie powstanie nie popadło #w zapomnienie. Doskonale funkcjonuje w lokalnej pamięci historycznej.

(czytaj więcej)
0

Wybuchowe szkolenie. Zajęcia na terenie poligonu

W dniach 9.02-13.02 br. na terenie poligonu #w Toruniu, Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej realizowało praktyczne szkolenie saperskie skierowane dla podchorążych Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu. W przygotowanie i realizację zajęć zaangażowanych było kilkunastu żołnierzy.

(czytaj więcej)
0

Kolosy na drogach. Największe transporty nienormatywne

Przewozy nienormatywne to jedna z najbardziej spektakularnych# operacji logistycznych. Zanim ponadgabarytowy ładunek ruszy w trasę, konieczne jest uzgodnienie każdego etapu takiego transportu - wybór odpowiedniego pojazdu, którym zostanie przewieziony, uzyskanie specjalnego zezwolenia, a nawet ewentualny demontaż infrastruktury drogowej.

(czytaj więcej)