Dziś mamy 20 stycznia 2026, wtorek, imieniny obchodzą:
15 kwietnia 2025
Warto się zatrzymać. Dziś Światowy Dzień Trzeźwości
fot. MZ
Alkohol? Zastanów się, zanim po niego sięgniesz! Ministerstwo Zdrowia # informuje o obchodzonym 15 kwietnia Światowym Dniu Trzeźwości.
Zdarza Ci się mówić: „przecież to tylko jedno piwo” albo „wino do kolacji nie zaszkodzi”?
Warto się zatrzymać. Wyniki najnowszych badań udowadniają, że nawet małe ilości alkoholu mają negatywny wpływ na zdrowie.
Picie alkoholu: • podnosi ciśnienie tętnicze, • zaburza rytm serca, • zwiększa ryzyko udaru i migotania przedsionków, • zwiększa ryzyko nowotworów, w tym piersi i jelita grubego, • wpływa negatywnie na poziom cholesterolu, • obciąża wątrobę i układ nerwowy, • może prowadzić od uzależnienia.
Zamiast szukać „bezpiecznej dawki alkoholu”, zdecydowanie jest lepiej z niego całkowicie zrezygnować!
Gdyby tak było i zależało rządzącym na zdrowiu-to wszelkiego rodzaju używki rujnujące życie i zdrowie byłyby zakazane dawno.Obłudna,populistyczne hasła.Lwia część dochodów państwa w budżecie to właśnie z alkoholu i papierosów.Celowy i świadomy sposób państwo jest współodpowiedzialne za tragedie ludzkie,za śmierć i zdrowie tych,którym rządzący fundują śmiercionośne produkty.Rujnują życie mln.obywateli.
Kto pije i pali ten nie ma robali
A w Polsce Stolcowej nie da się żyć na trzeźwo! Rząd, samorząd, knesejm co dzień podnoszą nam ciśnienie, zaburzają rytm serca, powodują udary, szkodzą na wątrobę,
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Klej Brokatowy 3D Neon 20 ml InterDruk Unicorn – Do Dekoracji
2,74PLN
Wasch Pulver proszek do prania kolorów 3,9 kg
29,99PLN
Zadaj pytanie
40PLN
Budowa magazynów
Torba na akcesoria fryzjerskie
82PLN
Szczotki do włosów tytanowe Termix
Multifunkcyjne tabletki 3w1 do basenu 0,4 kg – chlor, glonostatyka, flokulacja
26,99PLN
Interdruk Pianka Dekoracyjna 8 sztuk Basic – elastyczne arkusze A4
79 lat temu Polacy tłumnie wzięli udział #w powszechnym głosowaniu do sejmu. 19 stycznia 1947 r. nie zapisał się jednak w naszej historii jako święto demokracji, a jako dzień manipulacji i terroru, stając się jednym z mitów założycielskich tzw. Polski Ludowej.
Zimą nie zapominamy dokarmianiu #ptaków. Na osiedlach, w miejskich blokowiskach czy w zaciszu przydomowych ogrodów widać wywieszone słoniny czy napełnione karmniki.
Dziś obchodzimy 106. rocznicę wkroczenia# oddziałów #Wojska Polskiego do Nakła i przejęcia przez nie władzy wojskowej. Po blisko 150 latach zaborów Pomorze i Kujawy Zachodnie wróciły do Polski.
Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad
Fałsz obłuda, w dniu 15-04-2025 15:08:58 napisał:
odpowiedz
Włościanka, w dniu 15-04-2025 20:25:48 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!