Dziś mamy 3 lutego 2023, piątek, imieniny obchodzą:

Aktualności

01 lutego 2023 3

Od dziś można składać wnioski o 500+. Kolejny okres świadczeniowy

Od 1 lutego rodzice i opiekunowie mogą składać wnioski o przyznanie 500+ na kolejny okres świadczeniowy. #Złożenie wniosku do końca kwietnia gwarantuje ciągłość wypłaty świadczeń. Wsparcie w wysokości 500 zł przysługuje na każde dziecko do ukończenia 18. roku życia, bez względu na dochód rodziny.

(czytaj więcej)
01 lutego 2023 4

Wiele zastosowań wieprzowiny. Popularne mięso w polskiej kuchni

Wieprzowina to mięso bardzo popularne w polskiej kuchni, które może być wykorzystywane do tworzenia wielu potraw i wędlin. #Często zdarza się jednak, że zapominamy, do jakich zastosowań najlepiej nadają się konkretne części półtuszy wieprzowej. Zapraszamy na krótki przegląd, który pomoże lepiej zorientować się w temacie.

(czytaj więcej)
01 lutego 2023 0

Ćwiczenia w ramach Trafionych Ferii. Sympatyczna atmosfera i odwiedziny

Drugi dzień zmagań w ramach "Trafionych ferii" obejmował: uciśnięcia ratownicze na poszkodowanym dorosłym, rozkładanie i składanie #karabinku szkoleniowego AK, doskonalenie techniki i wykonywanie czynności na czas, ubierania kamuflażu i wykonanie kamuflażu na twarzy oraz pokonywanie toru przeszkód na sali gimnastycznej.

(czytaj więcej)
01 lutego 2023 0

Wicemarszałek w mroteckiej gminie. Punktem wizyty m.in. zabytki Orla

W ostatni piątek 27 stycznia 2023 r. wicemarszałek województwa kujawsko-pomorskiego Zbigniew Sosnowski odwiedził Mroczę.

(czytaj więcej)
31 stycznia 2023 0

Będzie silnie wiało. Ostrzeżenie dla powiatu nakielskiego

Ostrzeżenie wydane przez IMGW dotyczące silnego wiatru, pierwszego stopnia dla 7 powiatów województwa kujawsko - pomorskiego.

(czytaj więcej)
31 stycznia 2023 2

Tereny po Zachemie są i będą oczyszczane. GDOŚ odpowiada

Tereny po Zakładach Chemicznych Zachem w Bydgoszczy są i nadal będą oczyszczane. Decyzja Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska# uchylająca decyzję organu pierwszej instancji jest w pełni uzasadniona i – co ważne – w żaden sposób nie uniemożliwia dalszej remediacji.

(czytaj więcej)
31 stycznia 2023 0

"Trafione ferie” w Zespole Szkół w Szubinie. Czekają kolejne atrakcje

W zajęciach prowadzonych przez opiekunów: Alicję Jaśkowiak, Izabellę Bodnar, Witolda Błasiaka i ks. Krzysztofa Barczyńskego wzięło udział #36 uczniów klas VIII.

(czytaj więcej)
31 stycznia 2023 2

Kolejne dyżury telefoniczne ZUS. Można dzwonić w środę, czwartek i piątek

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza na dyżury telefoniczne dotyczące Platformy Usług Elektronicznych ZUS oraz 500 plus.

(czytaj więcej)
31 stycznia 2023 17

Kolizja samochodów dostawczych i osobówki. Uszkodzona lampa (aktualizacja)

We wtorek, 31 stycznia na skrzyżowaniu przy ulicy Olszewskiej w Nakle doszło do kolizji trzech samochodów #- dwóch dostawczych i jednego osobowego.

(czytaj więcej)
31 stycznia 2023 0

Kierujący fiatem zatrzymany przez drogówkę. Kontrola trzeźwości

Trzeźwość 964 kierowców skontrolowali podczas porannych działań mundurowi w powiecie nakielskim. Zatrzymano #jedną osobę, która ruszyła w trasę nietrzeźwa.

(czytaj więcej)
31 stycznia 2023 0

Dofinansowanie w obszarze nawadniania i zielonej energii. Wnioski od 31 stycznia

Od 31 stycznia 2023 r. rolnicy, którzy planują w swoich gospodarstwach inwestycje związane z nawadnianiem lub wykorzystaniem zielonych# źródeł energii, mogą ubiegać się o wsparcie finansowe. Nabory wniosków prowadzone będą w ramach działania „Modernizacja gospodarstw rolnych” z PROW 2014-2020.

(czytaj więcej)
31 stycznia 2023 8

Szkolenie cywilów i sportowców na poligonie. Projekt "Trenuj z Wojskiem”

W minioną sobotę (28 stycznia 2023 r.) Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej rozpoczęło ferie w wyjątkowy sposób. #Nauka taktycznej pierwszej pomocy, rzut granatem, strzelanie, survival, sztuki walk to tylko kilka z wielu punktów szkoleniowych przygotowanych przez toruńskie centrum w ramach akcji „Trenuj z Wojskiem”. W szkoleniu udział wzięło blisko 180 uczestników, w tym między innymi zawodowi żużlowcy z Toruńskiego „Apatora” oraz Hokeiści z KH Energa Toruń.

(czytaj więcej)
31 stycznia 2023 2

Czy S5 będzie „Trasą Powstańców Wielkopolskich”? Historia i nowoczesność

Fundacja Poznańczycy, w listopadzie ubiegłego roku, złożyła wniosek do wojewody wielkopolskiego oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych# i Autostrad w sprawie nadania trasie S5 nazwy „Trasa Powstańców Wielkopolskich”. Wniosek o poparcie inicjatywy nazwania drogi S5 trafił też do wojewody kujawsko-pomorskiego.

(czytaj więcej)
31 stycznia 2023 2

Program teleopieki domowej. Kto może skorzystać z oferty?

Marszałkowski Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej prowadzi otwartą rekrutację uczestników programu teleopieki domowej, opartego na# mobilnych urządzeniach, które monitorują funkcje życiowe i pozwalają w razie potrzeby przywołać pomoc, a nawet wezwać ratowników. Sprawdź, czy to oferta dla Ciebie lub seniora w Twojej rodzinie!

(czytaj więcej)
31 stycznia 2023 0

Pomoc socjalna dla artystów i twórców. Rusza nabór wniosków

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego prowadzi nabór wniosków o pomoc socjalną z Funduszu Promocji Kultury# dla artystów i twórców, którzy mają dorobek w zakresie działalności kulturalnej i znajdują się w trudnej sytuacji materialnej. Nabór potrwa do 1 grudnia 2023 r. lub do wyczerpania środków finansowych.

(czytaj więcej)
31 stycznia 2023 1

Można jeszcze wykorzystać bony turystyczne. Ważne do końca marca

Na Kujawach i Pomorzu właśnie rozpoczęły się ferie zimowe. To dobra okazja do wykorzystania bonu turystycznego. Rodzice mogą nim płacić# tylko do 31 marca.

(czytaj więcej)
31 stycznia 2023 1

”Otwarte strażnice” w czasie ferii. Akcja skierowana dla dzieci i dorosłych

W okresie ferii zimowych, w każdym powiecie woj. kujawsko-pomorskiego, można odwiedzić strażaków w jednostkach# ratowniczo-gaśniczych. Akcja skierowana jest dla dzieci i dorosłych. Funkcjonariusze zaznajomią zwiedzających z pracą strażaka, sprzętem na wyposażeniu PSP, udzielą praktycznych porad na temat radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia.

(czytaj więcej)
31 stycznia 2023 5

Pojazdy Rosenbauer SCD40 wycofane z użytkowania. Komendant zdecydował

Informujemy, że na terenie Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej PSP w Inowrocławiu# (woj. kujawsko-pomorskie), podczas testów nowego samochodu specjalnego z drabiną SCD40 firmy Rosenbauer, doszło do awarii drabiny.

(czytaj więcej)
30 stycznia 2023 5

VI kolejka NHLPN. Rozegrano zaledwie trzy mecze

W hali widowiskowo – sportowej w Paterku rozegrano szóstą kolejkę Nakielskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej 2022/23. Na boisku po raz kolejny# nie pojawili się piłkarze FC Albatros, którzy o tym fakcie poinformowali krótko przed rozpoczęciem meczu, w którym mieli zmierzyć się ze Skrą Paterek.

(czytaj więcej)
30 stycznia 2023 0

Wspólna wycieczka uczniów Czwórki i Żeglugi. Wyjazd edukacyjny

Dnia 27 stycznia br. uczniowie klas I TŻŚa Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej oraz VIII D Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 wraz# ze swoimi wychowawcami p. Wiolettą Ossowską i p. Michałem Wiśniewskim wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
0

Święto Matki Boskiej Gromnicznej. Jakie zwyczaje ludowe są z tym związane?

Dzisiaj, 2 lutego w kościele katolickim obchodzone jest Święto Ofiarowania Pańskiego. W Polsce ten dzień nazywany jest# Świętem Matki Boskiej Gromnicznej.

(czytaj więcej)
0

Koszt utylizacji paneli fotowoltaicznych. Co dalej ze zużytymi modelami?

Panele fotowoltaiczne wciąż cieszą się dużą popularnością. Jako że świadomość ekologiczna Polaków nieustannie się zmienia, #to wiele osób już na etapie wyboru odpowiedniego rozwiązania zaczęło zadawać sobie pytanie – co zrobić po 25-30 latach, gdy panele nie będą nadawały się do dalszego użytkowania? I ile kosztuje utylizacja paneli fotowoltaicznych? Odpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Odchudzanie częstym postanowieniem noworocznym. Jak wytrwać na diecie?

Nikt nie wie, jak to się stało, że rozpoczęcie odchudzania stało się jednym z podstawowych postanowień, jakie# narzucamy sobie wraz z początkiem niemal każdego nowego roku. Żyjemy w kulturze diet. Jednak im bardziej są one restrykcyjne i pełne wyrzeczeń, tym trudniej w nich wytrwać. Tymczasem do pełni szczęścia wystarczy odrobina organizacji i wiedzy na temat podstawowych procesów, jakie zachodzą w naszym organizmie. Jak mogą pomóc w tym dietetycy i MajAcademy – platforma zapewniająca profesjonalne wsparcie w dbaniu o nasze zdrowie.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)