Dziś mamy 29 maja 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Aktualności

26 maja 2023 2

Zadymienie w kamienicy. Przyczyną... garnek z mięsem

W piątek, 26 maja w godzinach przedpołudniowych straż pożarna została zaalarmowana #o silnym zadymieniu w jednej z kamienic przy ulicy Pocztowej w Nakle.

(czytaj więcej)
26 maja 2023 10
Wiadomości z regionu

Ukrył marihuanę w zamrażarce. Trudnił się też uprawą konopii (film)

Policjanci zwalczający przestępczość narkotykową #bydgoskiej komendy miejskiej zatrzymali 50-letniego solecczanina, który na działce miał uprawę konopi indyjskich oraz pojemniki z blisko 5 kilogramami marihuany. Mężczyzna odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(czytaj więcej)
26 maja 2023 7

Emerytura dla matek czwórki dzieci. Komu przysługuje świadczenie?

Mamy, które nie wypracowały nawet minimalnej emerytury, a wychowały co najmniej czwórkę dzieci i osiągnęły# powszechny wiek emerytalny, mogą liczyć na rodzicielskie świadczenie uzupełniające, potocznie nazwane świadczeniem „Mama 4 plus”. Maksymalna wysokość świadczenia to kwota minimalnej emerytury- od marca 1588,44 zł brutto. Nie każdy jednak otrzyma pełną wysokość świadczenia.

(czytaj więcej)
26 maja 2023 0

Wernisaż i koncert w muzeum. Artystyczny Dzień Matki w Szubinie

25 maja w Muzeum Ziemi Szubińskiej odbył się wyjątkowy wernisaż połączony z koncertem z okazji #Dnia Matki. Przed widownią zaprezentował się zespół Ingenium pod przewodnictwem Jolanty Muzalewskiej.

(czytaj więcej)
26 maja 2023 3

Sesja pełna sprawozdań. Obrady Rady Miejskiej w Szubinie

W czwartek, 25 maja odbyły się obrady Rady Miejskiej w Szubinie. Nad czym debatowali radni?

(czytaj więcej)
26 maja 2023 0

Niebezpieczne reklamy. Jak się nie dać złapać cyberoszustom?

Dla większości z nas korzystanie z usług internetowych to codzienność – zarówno w życiu prywatnym# jak i zawodowym. Dzięki stałemu, często nawet nieograniczonemu dostępowi do sieci praktycznie w każdej chwili możemy załatwić swoje sprawy – zrobić zakupy, opłacić rachunki czy sprawdzić potrzebne informacje. Wystarczy tylko wpisać w wyszukiwarkę odpowiednie hasło i w przeciągu kilku chwil wyświetlą nam oczekiwane przez nas wyniki wyszukiwania. Czy klikanie w linki, z pierwszych, z pozoru najlepszych trafień, jest na pewno bezpieczne?

(czytaj więcej)
26 maja 2023 0

Dopłaty do materiału siewnego. Do kiedy można składać wnioski?

Od 25 maja do 25 czerwca 2023 r. można ubiegać się o przyznanie dopłat z tytułu #zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany. Od tego roku wprowadzone zostały odrębne stawki dla ekologicznych sadzonek i ziarna. Wsparcie ma charakter pomocy de minimis w rolnictwie.

(czytaj więcej)
26 maja 2023 0

Derby gminy Szubin. Podział punktów w Kołaczkowie

W 18. Kolejce gier na szczeblu piłkarskiej B – klasy na boisku w Kołaczkowie doszło do starcia #derbowego. Miejscowa Szubinianka podejmowała Zielonych Zalesie.

(czytaj więcej)
26 maja 2023 0

Uczniowie odwiedzili potulickie więzienie. Edukacja prawna młodzieży

W ramach programu "W Służbie Prawu" funkcjonariusze potulickiej jednostki penitencjarnej #poprowadzili zajęcia dla młodzieży z Zespołu Szkół im. prof. E. Chroboczka w Szubinie.

(czytaj więcej)
26 maja 2023 6

Sentymentalna podróż do przeszłości. Smaki naszego dzieciństwa

Z okazji Dnia Matki kierujemy najlepsze życzenia do naszych mam, ale też wspominamy #najpiękniejsze chwile spędzane w ich towarzystwie. To one bardzo często wywarły ogromny wpływ na nasz sposób postrzegania świa-ta, ale też gusta – w tym kulinarne. Smak potraw przyrządzanych przez ma-my pamiętamy zwykle przez całe życie i traktujemy jako ważny punkt odnie-sienia.

(czytaj więcej)
26 maja 2023 0

Muzeum pozyskało wiele cennych pamiątek. Akcja trwa nadal

Za Szubinem Noc Muzeów 2023. Dzięki akcji udało się zgromadzić wiele unikalnych pamiątek #związanych z lokalami gastronomicznymi Szubina. Pozyskaliśmy wspaniałe zdjęcia, ceramikę z logo Gminnej Spółdzielni i inne naczynia oraz elementy wyposażenia.

(czytaj więcej)
26 maja 2023 0

Waleczna postawa Hutnika. Niewiele zabrakło do urwania punktów

Hutnik Tur był bliski sprawienia niespodzianki w Brzozie, gdzie rozegrał mecz 18. kolejki rozgrywek #piłkarskich na szczeblu B - klasy. Gospodarze zwycięstwo zapewnili sobie dopiero w ostatnich minutach meczu.

(czytaj więcej)
26 maja 2023 0

Zasiłek macierzyński z ZUS. Ile wynosi i na jaki czas jest przyznawany?

Macierzyński wciąż jest domeną kobiet. W 2022 roku bydgoski i toruński ZUS wypłacał zasiłek #macierzyński dla 31 tys. osób. Tylko 9,7 tys. spośród nich to mężczyźni.

(czytaj więcej)
26 maja 2023 12

"Dzieci zostały objęte pomocą". Współpraca między województwami

Z uwagi na sygnały dotyczące odebrania 12 dzieci z rodzinnego domu dziecka z Łęgowa (pow. wągrowiecki) wojewoda #wielkopolski Michał Zieliński natychmiast podjął działania w związku z zaistniałą sytuacja i zwołał sztab kryzysowy w Starostwie Powiatowym w Wągrowcu, celem ustalenia przebiegu podjętych działań.

(czytaj więcej)
26 maja 2023 3

Orzeł zagrał na piątkę! Goście bez iskry

Orzeł Kcynia odniósł bez specjalnego wysiłku kolejne zwycięstwo w rozgrywkach piłkarskich na #szczeblu bydgoskiej B – klasy. Goście z Zamościa zagrali bez iskry i odnieśli zasłużoną porażkę.

(czytaj więcej)
26 maja 2023 1

VI Zlot Samolotów Ultralekkich i Motolotni. Wstęp wolny

Serdecznie zapraszamy mieszkańców powiatu i nie tylko na VI Zlot Samolotów Ultralekkich i Motolotni #w Minikowie tereny Ośrodka Doradztwa Rolniczego w tą sobotę 27.05.2023 w godz 10-16.

(czytaj więcej)
26 maja 2023 0

26 maja - Dzień Matki. Składamy najserdeczniejsze życzenia

Dzisiaj swoje święto obchodzą wszystkie mamy. Dzień ten ma na celu# okazanie matkom szacunku, miłości i podziękowania za trud włożony w wychowanie.

(czytaj więcej)
25 maja 2023 51

Dramat 12 dzieci. Rodzice zastępczy pochodzą z gminy Nakło

12 dzieci z rodziny zastępczej z Łęgowa pod Wągrowcem trafiło do szpitala ze śladami pobicia. #O stosowanie przemocy podejrzane są osoby sprawujące nad nimi opiekę - 49-letnia kobieta i 58-letni mężczyzna. Małżeństwo niedawno sprowadziło się do gminy Wągrowiec z Trzeciewnicy. Rodzina zastępcza działała pod auspicjami Rodzinnego Domu Dziecka w Nakle.

(czytaj więcej)
25 maja 2023 3

Pożar budynku gospodarczego. Nocna akcja gaśnicza

W czwartek, 25 maja przy ulicy Świętego Marcina w# Szubinie palił się budynek gospodarczy.

(czytaj więcej)
25 maja 2023 0

Policjanci organizują konkurs plastyczny dla dzieci. Czekają nagrody

Zespół ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii nakielskiej komendy organizuje konkurs# plastyczny pn.: „Odchodzę od komputera i za bezpieczną zabawę się zabieram”. Przedsięwzięcie skierowane jest do uczniów klas I-III szkół podstawowych.

(czytaj więcej)
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

Dzień Samorządu Terytorialnego. Ustanowiony w 2000 roku

27 maja, na pamiątkę pierwszych demokratycznych wyborów samorządowych z 1990 r., obchodzimy #Dzień Samorządu Terytorialnego. O ustanowieniu tego święta zdecydował 29 czerwca 2000 r. Sejm w specjalnej uchwale na 10-lecie odrodzenia polskiego samorządu terytorialnego.

(czytaj więcej)
0

Niecodzienny gość w szubińskim komisariacie. Dźwięki spod sufitu

Pod sufitem piwnicy komisariatu w Szubinie, utknął wróbel. Na świergot uwięzionego ptaka zwrócił #uwagę dzielnicowy, który pomógł wydostać się zwierzęciu z potrzasku i wypuścił na wolność.

(czytaj więcej)