Dziś mamy 12 lipca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

Aktualności

11 lipca 2024 2
Wiadomości z regionu

Wodniacy w akcji. Pomogli osobom pływającym na rowerkach podczas burzy

Wakacje w pełni. Piękna pogoda sprzyja wypoczynkowi nad wodą.# Nad bezpieczeństwem osób kąpiących się i pływających różnego rodzaju jednostkami czuwają bydgoscy wodniacy. Czasami bywa tak, że następuje nagłe załamanie pogody. Wówczas policjanci dbają o to, by wszystkie jednostki pływające dotarły do brzegu. Nie inaczej było wczoraj, gdy po upalnym dniu nadeszły burze. W tym czasie 10 osób pływało rowerkami po Brdyujściu. Policjanci zadbali, by wszyscy bezpiecznie dotarli do brzegu.

(czytaj więcej)
11 lipca 2024 0

Targi w Minikowie przeszły do historii. Kto otrzymał nagrody i wyróżnienia?

6 lipca na polach Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego# w Minikowie rozpoczęły się XLVI Międzynarodowe Targi Rolno-Przemysłowe AGRO-TECH. Na odwiedzających czeka ponad 360 wystawców rolniczych. Jednocześnie w Minikowie odbywały się także Kujawsko-Pomorskie Dni Pola z 400 odmianami roślin uprawnych oraz Regionalna Kujawsko-Pomorska Wystawa Zwierząt Hodowlanych.

(czytaj więcej)
11 lipca 2024 2

Dachowanie skody. Kierowca zabrany do szpitala

Dzisiaj, 11 lipca o godz. 8.26 doszło do zdarzenia drogowego# w Wymysłowie z udziałem samochodu osobowego.

(czytaj więcej)
11 lipca 2024 0

Kolejne ostrzeżenie meteo. Spodziewane burze i silne opady deszczu

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nakle nad Notecią informuje#, że od dnia 11.07.2024 r. od godz. 10:00 do dnia 11.07.2024 r. do godz. 20:00 na obszarze powiatu nakielskiego prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Lokalnie grad.

(czytaj więcej)
11 lipca 2024 11

"Nie" dla wiatraków w gminie. Ponad 400 podpisów pod petycją!

W czasie czerwcowej sesji, jedna z uchwał# dotyczyła przystąpienia gminy Szubin do sporządzenia planu ogólnego. Już na samym początku tej procedury, zgłoszono sprzeciw wobec planowanej budowy farm wiatrowych na terenie gminy.

(czytaj więcej)
10 lipca 2024 7

Intensywne opady deszczu. Działania strażaków na drodze

Po upalnych dniach, w środę 10 lipca nad gminę #Nakło nadciągnęła burza. Intensywne opady deszczu spowodowały zalanie niektórych dróg.

(czytaj więcej)
10 lipca 2024 5

W mięsie wykryto dwa rodzaje bakterii. Ryzyko zatrucia pokarmowego

Ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności: Wykrycie bakterii Salmonella #i Escherichia coli STEC w tatarze wołowym

(czytaj więcej)
10 lipca 2024 3

Wsparcie dla KGW na działalność statutową. Ile wniosków wpłynęło?

Koła gospodyń wiejskich wpisane do rejestru# Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i w tym roku mogą się starać o przyznanie pomocy finansowej z budżetu państwa. Do końca czerwca złożyły one blisko 13,7 tys. wniosków o dofinansowanie na kwotę ok. 116,31 mln zł.

(czytaj więcej)
10 lipca 2024 2

Nowe wyniki. Wodę można spożywać już bez ograniczeń

Ponowne badania wody z wodociągów w #Dziewierzewie i Łankowicach przyniosły nowe wyniki. Wodę można spożywać już bez ograniczeń.

(czytaj więcej)
10 lipca 2024 1

Zaginął starszy mężczyzna. Miał udać się do szpitala

W dniu 2.07.2024r. opuścił miejsce zamieszkania#, o czym poinformował sąsiadkę i miał się udać do szpitala w Obornikach Wielkopolskich do którego nie dotarł. Ostatni kontakt z osobą zaginioną miał miejsce telefonicznie w dniu 02.07.2024 roku ok. godz. 17:30.

(czytaj więcej)
10 lipca 2024 4

Burza nad powiatem. Pierwsze interwencje służb

Burza, która dzisiaj po południu dotarła nad nasz powiat przyniosła #spore opady deszczu i silny wiatr. Nie obyło się bez interwencji służb.

(czytaj więcej)
10 lipca 2024 10

Pożar w kuchni. W działaniach uczestniczyło 5 zastępów straży pożarnej

We wtorek, 9 lipca w jednym mieszkań przy ulicy #Żeromskiego w Kcyni doszło do pożaru.

(czytaj więcej)
10 lipca 2024 2

Ostrzeżenie hydrologiczne. Możliwe gwałtowne wzrosty stanów wody

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nakle# nad Notecią informuje, że od dnia 10.07.2024 r. od godz. 16:00 do dnia 11.07.2024 do godz. 04:00 w obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanów wody i lokalne podtopienia. W zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, punktowo istnieje możliwość krótkotrwałego przekroczenia stanów ostrzegawczych.

(czytaj więcej)
10 lipca 2024 0

Biskupin to nie tylko archeologia. Weekend poświęcony pałuckiej sztuce

Wąskotorowa lokomotywa wtacza się na peron w Biskupinie#, a z wagoników dziarsko wysiadają turyści, którzy zmierzają ku bramie do Muzeum Archeologicznego. Przed nimi podróż przez tysiąclecia – od epoki kamienia po wczesne średniowiecze. Na wakacje marszałkowska instytucja kultury przygotowała ciekawy program spotkań.

(czytaj więcej)
10 lipca 2024 1

Mistrzostwa Polski Strażaków w Biegu po Schodach. Przyjmowane zapisy

14 września w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbędą się #VI Mistrzostwa Polski Strażaków w Biegu po Schodach – Wieżowiec 2024.

(czytaj więcej)
10 lipca 2024 2

CKE podała wyniki egzaminu maturalnego. Nie wszyscy zdali

Centralna Komisja Egzaminacyjna podała wstępne wyniki #egzaminu maturalnego przeprowadzonego w terminie głównym, tj. w maju 2024 r. Maturę zdało 84,1 proc. wszystkich absolwentów. Łącznie do egzaminu w terminie głównym przystąpiło prawie 246 tys. tegorocznych absolwentów szkół ponadpodstawowych oraz 229 absolwentów – obywateli Ukrainy.

(czytaj więcej)
10 lipca 2024 1
Wiadomości z regionu

Pożar zboża przy transformatorze. Ogień w porę ugaszony

We wtorek, 9 lipca w godzinach popołudniowych #w Komasinie (gm. Wapno) doszło do pożaru zboża.

(czytaj więcej)
10 lipca 2024 0

Spotkanie z Agnieszką Kłopotek. Parlamentarzystka odwiedziła powiat

Poniedziałkowy (8.07.2024r) „dyżur poselski” Agnieszki Kłopotek #w powiecie nakielskim to dwa kameralne spotkania w Nakle oraz jedno duże w Starym Jarużynie, gmina Szubin.

(czytaj więcej)
10 lipca 2024 3

Emeryci i renciści chętnie korzystają z mLegitymacji. Wygoda i nowoczesność

Już prawie 773 tys. emerytów i rencistów pobrało# mLegitymację ZUS. Można z niej korzystać na własnym urządzeniu mobilnym, np. telefonie dzięki aplikacji mObywatel.

(czytaj więcej)
10 lipca 2024 0

Wystawa poświęcona rowerom. Zwiedzanie możliwe do 30 lipca

Do 30 lipca w Muzeum Ziemi #Szubińskiej można oglądać wystawę poświęconą rowerom naszych mieszkańców.

(czytaj więcej)
0

Lipiec. Idealny czas na wakacyjną domówkę!

Orzeźwiające drinki, soczyste owoce oraz aromatyczne# i pożywne przekąski, zapewniające nam energię do białego rana – lipiec to doskonały moment, by we własnym mieszkaniu lub ogrodzie wyczarować iście tropikalny bar, godny najlepszych nadmorskich kurortów. Jakie przekąski pasują do najpopularniejszych wakacyjnych koktajli? Z czym je łączyć, by miło rozpocząć dzień po udanej imprezie?

(czytaj więcej)
0

Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej. Patriotyczna postawa rolników

12 lipca obchodzimy święto państwowe – Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej#. Obchody tego dnia to oddanie hołdu mieszkańcom polskiej wsi za ich patriotyczną postawę w czasie II wojny światowej – bohaterską walkę, zapewnianie żywności oraz pomoc udzielaną uciekinierom i osobom ukrywającym się przed prześladowaniami.

(czytaj więcej)
0

Ważna data dla leśników. Dzień poświęcony Janowi Gwalbertowi

Dzień leśnika w różnych kalendarzach# „wypada” inaczej. Dzień Leśnika i Drzewiarza mamy 5 kwietnia. Od kilku lat uznaje się, że leśnicy swój dzień obchodzą 12 lipca. Ale to nie jedyna ważna data dla leśników i lasów Państwowych.

(czytaj więcej)
0

Uważaj na barszcz Sosnowskiego! Roślina niebezpieczna dla człowieka

Czy wiesz, że podczas letniego spaceru powinieneś uważać na rośliny#, które mijasz na swojej drodze? Zagrożenie dla zdrowia może stanowić przede wszystkim barszcz Sosnowskiego (Heracleum sosnowskyi). Ryzykowne jest nie tylko dotykanie, ale nawet przebywanie w jego otoczeniu.

(czytaj więcej)