Dziś mamy 5 sierpnia 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

Aktualności

04 sierpnia 2021 0

Czołowe zderzenie ciężarówek. Droga DK5 zablokowana

Jedna osoba została ranna w wyniku wypadku, do którego doszło dzisiaj#, 4 sierpnia 2021 w miejscowości Włóki na drodze krajowej nr 5.

(czytaj więcej)
04 sierpnia 2021 0

Wywieziono ponad 200 ton. Odpady odebrano z 80 posesji

Od kilku lat Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki# Wodnej finansuje akcję usuwania produktów zawierających azbest z terenu gminy. W tym programie bierze udział również gmina Szubin. Ile azbestu usunięto i przeznaczono do utylizacji w ubiegłym roku?

(czytaj więcej)
04 sierpnia 2021 3

Podpalił 11 pojemników na śmieci. Wpadł w ręce policji

Mieszkaniec Bydgoszczy trafił na dwa miesiące do aresztu# za uszkodzenie mienia. 39-latek podpalił 11 pojemników na śmieci. W wyniku podpaleń szkodził też samochód. Wpadł w ręce funkcjonariuszy dzięki informacji świadka. Za uszkodzenie mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

(czytaj więcej)
04 sierpnia 2021 0

Rozmowa z Wiktorią. „Zdecydowanie największą frajdę sprawiają mi treningi na siłowni”

Sekcja ciężarowa Tarpana Mrocza osiąga duże sukcesy na arenie krajowej#, ale i międzynarodowej. Przedstawiamy Państwu Wiktorię Wołk z Mroczy, która jest jedną z „gwiazd” tej drużyny.

(czytaj więcej)
04 sierpnia 2021 3

COVID-19. W naszym województwie odnotowano 10 nowych zakażeń

4 sierpnia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o# 164 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 4 osoby.

(czytaj więcej)
04 sierpnia 2021 0

Nocny turniej! Zapraszamy wszystkich miłośników siatkówki plażowej

Ostatnio zastanawialiście się co robić w noc między 14 a 15 sierpnia?

(czytaj więcej)
04 sierpnia 2021 0

Sierpień w kuchni. Co jeść, aby było smacznie i zdrowo

Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia każdego# dnia powinno się spożywać minimum 400 g warzyw. Zdrowa i urozmaicona dieta jest kluczem do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu, a korzystając z sezonowych darów natury, nie trzeba przepłacać. Przepis na cukinię faszerowaną mięsem będzie świetnym pomysłem na szybki i pożywny obiad, a bakłażan lub papryka sprawdzą się jako dodatek podkreślający charakter najróżniejszych potraw.

(czytaj więcej)
04 sierpnia 2021 0

Dwubój oraz pojedynki strzeleckie. „Speed steel” w Kowalewku

Zapraszamy strzelców oraz wszystkich sympatyków# strzelectwa do wzięcia udziału w otwartych zawodach strzeleckich, które odbędą się w sobotę 7 sierpnia o godzinie 11 na strzelnicy w Kowalewku.

(czytaj więcej)
04 sierpnia 2021 0

ZUS na dyżurze w sprawie 300 plus. Przyjdź i skorzystaj z pomocy ekspertów

Chcesz złożyć wniosek o świadczenie z programu „Dobry Start”?# Nie wiesz jak to zrobić. Przyjdź do ZUS-u i skorzystaj z pomocy ekspertów, którzy pomogą wypełnić wniosek online. Weź ze sobą dowód osobisty, numer rachunku bankowego, adres mailowy oraz orzeczenie o niepełnosprawności, jeśli dziecko kontynuuje naukę po ukończeniu 20 roku życia i jest osobą z niepełnosprawnością. Musisz również znać numer PESEL dziecka, nazwę i adres szkoły, do której uczęszcza pociecha.

(czytaj więcej)
04 sierpnia 2021 2

Szubinianka na boisku. Dwa sparingi, dwie porażki

Piłkarze Szubinianki rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu#, który tym razem spędzą w A-klasie. Zmierzyli się z teoretycznie silniejszymi od siebie: Notecią Łabiszyn i Gwiazdą Bydgoszcz. Jak się okazuje, teoria poszła w parze z praktyką.

(czytaj więcej)
03 sierpnia 2021 0

Paliło się koło od ciężarówki! Na miejsce zadysponowano straż i policję

Dzisiaj, 3 sierpnia 2021 roku po godz. 19 Państwowa Straż Pożarna otrzymała zgłoszenie o palącym #się kole w samochodzie ciężarowym znajdującym się na drodze krajowej nr 10 w Nakle.

(czytaj więcej)
03 sierpnia 2021 3

Akcja „Trzeźwy kierujący”. Policyjne działania trwały kilka godzin

Nakielscy policjanci przeprowadzili wczoraj (02.08.21) działania pn.# „Trzeźwy kierujący”, w trakcie których sprawdzili stan trzeźwości ponad 800 kierujących. Trzech z nich kierowało po alkoholu.

(czytaj więcej)
03 sierpnia 2021 1

Zderzenie dwóch osobówek. Zniszczono przydrożny znak i lampę

We wtorek 3 sierpnia br, krótko przed godziną# 12 na Stanowisko Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ul. Kościuszki w Sępólnie Krajeńskim.

(czytaj więcej)
03 sierpnia 2021 0

Program „Aktywna tablica”. Zmiana terminu składania wniosku

Terminy składania wniosków o dofinansowanie z# programu „Aktywna tablica”, wskazane w projekcie dostępnym na stronach Rządowego Procesu Legislacyjnego, oraz wzory wniosków będą zmienione. Nowa data i wzór formularza zostaną upublicznione w późniejszym terminie.

(czytaj więcej)
03 sierpnia 2021 2

Plaga pijanych kierowców na drogach. Poniosą konsekwencje

Czterech nietrzeźwych kierowców zatrzymali# wczoraj (02.08.21) policjanci na terenie powiatu nakielskiego. Kierujący ,,na podwójnym gazie” stracili uprawnienia do kierowania pojazdami i niebawem usłyszą zarzuty. Za jazdę z promilami w organizmie, każdemu z nich grożą dwa lata pozbawienia wolności.

(czytaj więcej)
03 sierpnia 2021 7

Posypały się mandaty. Policyjny dron nie próżnuje i obserwuje (film)

Policyjny dron ponownie wzbił się nad# drogi miasta oraz powiatu. Z „góry” funkcjonariusze wydziały ruchu drogowego bydgoskiej komendy obserwowali zachowanie kierowców. Niestety zachowanie kilku z nich, w tym rowerzystów odbiegały od prawidłowych.

(czytaj więcej)
03 sierpnia 2021 1

Iga Baumgart-Witan mistrzynią olimpijską! Gratulujemy sukcesu

Mamy pierwsze kujawsko-pomorskie złoto na# igrzyskach olimpijskich. Iga Baumgart-Witan (BKS Bydgoszcz) odebrała złoty medal za start w sztafecie mieszanej 4x400 m.

(czytaj więcej)
03 sierpnia 2021 1

Wsparcie dla dotkniętych przemocą. Skorzystaj z Niebieskiej Linii

Pod bezpłatnym numerem telefonu 800 154 030 i# adresem e-mailowym niebieskalinia@kujawsko-pomorskie.pl działa Kujawsko-Pomorska Niebieska Linia. Z konsultantami można się także spotkać od poniedziałku do piątku w Toruniu oraz w wyznaczonych dniach, podczas comiesięcznych dyżurów, w sześciu miastach naszego regionu.

(czytaj więcej)
03 sierpnia 2021 0

Płonęło poszycie leśne. Wezwano cztery zastępy straży

W poniedziałkowy wieczór kilka zastępów straży pożarnej zostało# zadysponowanych do Kowalewka (gm. Kcynia), gdzie doszło do pożaru poszycia leśnego.

(czytaj więcej)
03 sierpnia 2021 5

Zatrzymali ponad 20 praw jazdy. Policjanci kontrolowali trzeźwość

W poniedziałek (02.08.2021 r.) w godzinach rannych oraz# popołudniowych kujawsko-pomorscy policjanci przeprowadzili kontrole kierowców. Podczas działań „Trzeźwy kierujący” mundurowi skontrolowali ponad 11 tys. kierowców na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, ujawniając 43 kierujących „na podwójnym gazie”.

(czytaj więcej)
0

Pracownicy mają mniejszą motywację. Zobacz, jak zwiększyć wydajność pracy

Jak wskazało badanie „Zdrowie psychiczne w# środowisku pracy”, pracownicy obecnie borykają się z takimi trudnościami jak brak energii do działania (51,75%), gorszy nastrój (50,31%), mniejsza motywacja (48,77%). Na dodatek aż 57% z nich zgłasza potrzebę udziału w integracji firmowej. To zatem dobry moment na organizację wydarzeń w duchu team building, które wzmocnią motywację zespołu. A przy okazji pomogą w budowaniu wizerunku marki i skuteczności przyszłych rekrutacji.

(czytaj więcej)
0

Fitness chce odzyskać formę. Niestety, na razie rosną zaległości

Ponad 112 mln zł zaległości mają przedsiębiorcy prowadzący# działalność sportową i rekreacyjną, to o jedną piątą nieopłaconych faktur i kredytów więcej niż przed pandemią – wynika z danych Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor i bazy informacji kredytowych BIK. Wraz ze zniesieniem części ograniczeń, przyrost długów branży sportowej przyhamował, niestety nie dotyczy to klubów fitness i siłowni, które mają niemal 23 mln zł zaległości. Prowadzący te biznesy są pierwszą grupą przedsiębiorców, która złożyła pozew zbiorowy o odszkodowania przeciwko Skarbowi Państwa.

(czytaj więcej)
0

W naszej diecie nie może zabraknąć warzyw. Smaczne, zdrowe i tanie dania

Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia każdego dnia powinno się# spożywać minimum 400 g warzyw. Zdrowa i urozmaicona dieta jest kluczem do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu, a korzystając z sezonowych darów natury, nie trzeba przepłacać. Przepis na cukinię faszerowaną mięsem będzie świetnym pomysłem na szybki i pożywny obiad, a bakłażan lub papryka sprawdzą się jako dodatek podkreślający charakter najróżniejszych potraw.

(czytaj więcej)
0

Rozmowa z Wiktorią. „Zdecydowanie największą frajdę sprawiają mi treningi na siłowni”

Sekcja ciężarowa Tarpana Mrocza osiąga duże sukcesy na arenie krajowej#, ale i międzynarodowej. Przedstawiamy Państwu Wiktorię Wołk z Mroczy, która jest jedną z „gwiazd” tej drużyny.

(czytaj więcej)