Dziś mamy 22 października 2021, piątek, imieniny obchodzą:

Aktualności

21 października 2021 0

Silne wiatry powodem działań! Odnotowano 59 zdarzeń na terenie powiatu nakielskiego

Dzisiaj, 21 października 2021 roku po godz. 13:30 Państwowa Straż Pożarna w Nakle otrzymała bardzo dużo zgłoszeń# dotyczących skutków silnych wiatrów.

(czytaj więcej)
21 października 2021 7

Pracowity czwartek dla strażaków. Ile razy interweniowali?

Powalone drzewa to jeden z najczęściej wymienianych powodów# dzisiejszych wyjazdów strażaków.

(czytaj więcej)
21 października 2021 0

Silny wiatr w porywach do 100 km/h. Synoptycy ostrzegają!

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w# Nakle informuje, że 21 października od godz. 13.07 do godz. 20.00 obserwuje się i nadal prognozuje się występowanie silnego wiatru o średniej prędkości od 40 km/h do 50 km/h, w porywach do 100 km/h, z południa i południowego zachodu.

(czytaj więcej)
21 października 2021 2

Przewrócona przyczepa ciężarówki! Droga była zablokowana

W czwartek, 21 października około godziny 13 na# drodze wojewódzkiej nr 241 w okolicach Chrząstowa przewrócił się samochód ciężarowy z naczepą.

(czytaj więcej)
21 października 2021 0

Zderzenie dostawczaka i dwóch osobówek. Były utrudnienia

W czwartek 21 października br, około godziny 12:20 na# Stanowisko Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze krajowej nr 25 w kierunku miejscowości Zamarte, gm. Kamień Krajeński.

(czytaj więcej)
21 października 2021 0

Unitas Durat dla zasłużonych dla kraju. Z seniorami spotkał się wicemarszałek

Brał udział w tajnych kompletach, a po walkach na# frontach II wojny światowej w szeregach korpusu pancernego poświęcił się nauce - profesor Wacław Roguski został uhonorowany najwyższym odznaczeniem w województwie - marszałkowskim złotym medalem Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis. Z kolei do grona rówieśników Niepodległej odznaczonych srebrnym medalem dołączyła Stefania Nowicka. Z seniorami spotkał się wicemarszałek Zbigniew Ostrowski.

(czytaj więcej)
21 października 2021 0

Płatniku! Pamiętaj o właściwym numerze PESEL lub NIP swojego pracownika

Przypominamy o obowiązku wpisywania przez płatnika prawidłowego# identyfikatora podatkowego NIP/PESEL podatnika (pracownika) w dokumentach PIT. Błędem jest np. wpisywanie ciągu takich samych cyfr (jak np. 1111111111 czy 9999999999). Rzetelne wpisanie danych w informacjach przekazywanych do urzędu skarbowego pozwoli na jednoznaczną identyfikację pracownika.

(czytaj więcej)
21 października 2021 0

Ciekawe zajęcia w przedszkolu. Dzieci gościły leśników

18 października obchodziliśmy Przedszkolny Dzień Drzewa.

(czytaj więcej)
21 października 2021 7

Ponad 200 nowych zakażeń w regionie. Zobacz dzisiejsze dane!

21 października Ministerstwo Zdrowia poinformowało o# 5 592 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Minionej doby zmarło 46 osób. Z czego 32 miały choroby współistniejące.

(czytaj więcej)
21 października 2021 15

Silny wiatr daje się we znaki. Baner spadł na pojazdy

Synoptycy ostrzegają przed wystąpieniem silnego wiatru na# terenie powiatu nakielskiego. Jak się okazuje, strażacy prowadzili w czwartkowe przedpołudnie kilka interwencji związanych z usuwaniem skutków wiatru.

(czytaj więcej)
21 października 2021 0

Konferencja z udziałem sołtysów. Zapraszamy do Trzeciewnicy

Kujawsko - Pomorski Oddział Stowarzyszenia Polska 2050 przy# udziale liderki powiatu nakielskiego Justyny Pardua oraz jego członków, organizuje konferencję zatytułowaną "Sołtysi, Sołectwa i Fundusz Sołecki - Propozycje Zmian".

(czytaj więcej)
21 października 2021 0

ZUS organizuje telefoniczne dyżury. Jakie tematy będą poruszone?

Zakład Ubezpieczeń Społecznych w# Bydgoszczy, Żninie, Tucholi, Sępólnie Krajeńskim oraz Nakle nad Notecią zaprasza do udziału w kolejnych dyżurach telefonicznych i bezpłatnym szkoleniu online.

(czytaj więcej)
21 października 2021 20

Koronawirus daje o sobie znać. „Żegluga” przeszła na nauczanie zdalne

Od kilku dni Ministerstwo Zdrowia informuje o# kolejnych dużych wzrostach zakażeń koronawirusem. Nie musieliśmy długo czekać, aby pandemia utrudniła funkcjonowanie szkół.

(czytaj więcej)
21 października 2021 0

Kanapkowa pasta z czerwonej fasoli. Idealna na świeże pieczywo

Jesień w pełni, dlatego warto nieco urozmaicić# naszą kuchnię! Kanapkowa pasta z czerwonej fasoli to ciekawe i pyszne smarowidło, które doskonale łączy się ze świeżym pieczywem. Spróbujcie przygotować je samodzielnie, a na pewno będziecie do niej wracać!

(czytaj więcej)
21 października 2021 0

Szubinianka wygrywa. Najmłodsi piłkarze dobrze się spisali

Bardzo dobrze spisali się najmłodsi piłkarze Szubinianki, którzy w# lidze żaków pokonali wszystkich rywali. Wyższość podopiecznych trenera Mirosława Obremskiego musieli między innymi zawodnicy bydgoskiego Zawiszy.

(czytaj więcej)
21 października 2021 46

Referendum w sprawie odwołania burmistrza Mroczy. Wyznaczono już termin

Komisarz Wyborczy w Bydgoszczy wyznaczył# termin przeprowadzenia referendum gminnego w sprawie odwołania burmistrza Mroczy. Kiedy mieszkańcy pójdą do urn?

(czytaj więcej)
21 października 2021 0

Coś dla miłośników soulu i bluesa. Koncert Smooth Gentlemen

Smooth Gentlemen to trio złożone się z doświadczonych# muzyków. Liderem grupy jest Bartłomiej Szopiński, uznany pianista, hammondzista i kompozytor. Pozostali muzycy to gitarzysta Piotr Bienkiewicz oraz perkusista Miłosz Szulkowski.

(czytaj więcej)
21 października 2021 0

Myślimy już o zniczach, kwiatach i porządkach. Pamiętajmy o kilku radach!

Zbliża się szczególny czas dla tych, którzy odwiedzają groby swoich# bliskich na cmentarzach. Aby nic lub nikt nie zakłócił nastroju spokoju i zadumy należy pamiętać o własnym bezpieczeństwie. Wielu z nas już w październiku wybiera się na cmentarze, aby przygotować groby bliskich do dnia Wszystkich Świętych. Myśląc o zniczach, kwiatach i porządkach przed tym szczególnym dniem nie należy zapominać o własnym bezpieczeństwie.

(czytaj więcej)
21 października 2021 0

Szkolenie strzeleckie w teorii i praktyce dla funkcjonariuszy zakładu karnego

Doskonalenie posiadanych umiejętności stanowi istotny czynnik w# rozwoju zawodowym i wpływa na jakość wykonywania obowiązków służbowych. Funkcjonariusze Służby Więziennej są systematycznie szkoleni w różnych obszarach, aby jak najlepiej chronić społeczeństwo przed sprawcami przestępstw.

(czytaj więcej)
21 października 2021 1

Urząd Marszałkowski nie rozstrzygnie przetargu kolejowego do 12 grudnia

Marszałek województwa po raz kolejny się przeliczył w# swoim optymizmie, gdy pod koniec sierpnia na Sejmiku Województwa zapewniał, że przetarg na obsługę połączeń kolejowych zostanie rozstrzygnięty przed 12 grudnia. Wówczas niektórzy radni mieli wątpliwości, że zbyt długo zwlekano z przetargiem i po prostu nie starczy czasu. We wtorek dowiedzieliśmy się, że sceptycy mieli rację.

(czytaj więcej)
0

Dlaczego warto jeść polskie warzywa zgodnie z kalendarzem sezonowym?

W październiku obchodziliśmy Światowy Dzień Owoców i Warzyw. Z tej okazji warto# przypomnieć, że sezonowe produkty lokalne to gwarancja najwyższej jakości, zdrowia i smaku w najlepszych cenach.

(czytaj więcej)
0

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się – wynika z# badań psychologa dra Pawła Atroszko. Stosunkowo bardziej narażone są kobiety. Problem dotyka też dzieci, które "znajdują się pod ogromną presją nieustannej nauki pod testy i niepopełniania błędów".

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)