Dziś mamy 20 kwietnia 2024, sobota, imieniny obchodzą:

Fakty

20 kwietnia 2024 2

Motocyklowa parada w deszczową sobotę. Czas zacząć nowy sezon!

To już szesnasty raz Sekcja Motocyklowa #Nadnoteckie Sokoły zorganizowała oficjalne rozpoczęcie sezonu motocyklowego w Nakle. W tym roku pogoda wyjątkowo nie dopisała, co niestety miało wpływ na nieco niższą frekwencję, niż w minionych latach.

(czytaj więcej)
20 kwietnia 2024 0

"Pielgrzymka do korzeni". Wierni z powiatu na uroczystościach w Gnieźnie

"Pielgrzymka do korzeni". Blisko 1200 pielgrzymów z diecezji #bydgoskiej, wraz ze swoim biskupem Krzysztofem Włodarczykiem, przybyło dziś w pielgrzymce do grobu i relikwii św. Wojciecha, by dziękować za 20-lecie diecezji bydgoskiej.

(czytaj więcej)
20 kwietnia 2024 2

"Bądź Bohaterem dla siebie i innych". XI edycja zbiórki krwi i konkurs

20 kwietnia przy Nakielskim Domu Kultury# w godzinach od 9:00 do 14:00 trwa jedenasta już odsłona Motocyklowej Zbiórki Krwi C4 BEJMY pn. "Bądź Bohaterem dla siebie i innych".

(czytaj więcej)
20 kwietnia 2024 2

Bierzmowanie w szubińskiej parafii. Sakramentu udzielił sam biskup

18 kwietnia w parafii pw. św. Marcina Biskupa #w Szubinie miała miejsce uroczysta msza święta, w trakcie której szubińska młodzież przystąpiła do Sakramentu Bierzmowania. Nabożeństwu przewodniczył ordynariusz Diecezji Bydgoskiej ks. biskup Krzysztof Włodarczyk

(czytaj więcej)
19 kwietnia 2024 15

Kandydaci oskarżają siebie nawzajem. Sprawa w sądzie i prokuraturze

Kampania przed drugą turą wyborów w gminie Sadki przybrała# dość niecodzienną formę. Kandydaci na wójta oskarżają siebie nawzajem. Sprawa trafiła do Prokuratury Rejonowej w Nakle i Sądu Okręgowego w Bydgoszczy. Co zarzucają sobie Dariusz Gryniewcz i Michał Piszczek?

(czytaj więcej)
19 kwietnia 2024 0

Od północy cisza wyborcza. W niedzielę II tura wyborów

O północy z piątku na sobotę w całym kraju rozpocznie się# cisza wyborcza. Potrwa ona do niedzieli 21 kwietnia, do godz. 21.00.

(czytaj więcej)
18 kwietnia 2024 28

Wyborcza dogrywka w gminie Sadki. Kogo poprzesz w II turze? (sonda)

Druga tura wyborów w gminie Sadki już w najbliższą niedzielę#. O fotel wójta powalczy dwóch kandydatów - Dariusz Gryniewicz i Michał Piszczek.

(czytaj więcej)
18 kwietnia 2024 74

II tura wyborów na burmistrza Kcyni. Na kogo oddasz swój głos? (sonda)

W najbliższą niedzielę w gminie Kcynia odbędzie się# II tura wyborów samorządowych. Zmierzy się w niej dwóch kandydatów, którzy 7 kwietnia cieszyli się największym poparciem wyborców: Mateusz Stachowiak i Wojciech Niemczyk.

(czytaj więcej)
17 kwietnia 2024 6

Uroczysta sesja Rady Powiatu Nakielskiego. Czas pożegnań

W środę, 17 kwietnia na nakielskiej przystani obradowała #Rada Powiatu Nakielskiego. Podczas sesji pożegnano m.in. ustępującego Starostę Powiatu Nakielskiego Tadeusza Sobola, który przechodzi na emeryturę.

(czytaj więcej)
15 kwietnia 2024 113

Kandydaci na wójta odpowiadają na pytania. Debata na żywo (link)

O godz. 19.00 na nakielskiej przystani rozpoczęła się debata wyborcza# z udziałem kandydatów na wójta Gminy Sadki.

(czytaj więcej)
16 kwietnia 2024 35

Za nami debata wyborcza. Kto wygrał poniedziałkowe starcie? (sonda)

Nie milkną echa debaty kandydatów na #wójta Gminy Sadki, przeprowadzonej w poniedziałek na nakielskiej przystani. Wydarzenie transmitowane było na żywo. Co mieszkańcy sądzą o przedwyborczym starciu Dariusza Gryniewicza i i Michała Piszczka?

(czytaj więcej)
16 kwietnia 2024 60

Kto wygrał debatę? Wskaż zwycięzcę w naszej sondzie (sonda)

W poniedziałek, 15 kwietnia na nakielskiej przystani odbyła się# debata kandydatów na burmistrza Gminy Kcynia. Wydarzenie transmitowane było na żywo. Jak wystąpienie Mateusza Stachowiaka i Wojciecha Niemczyka oceniają wyborcy?

(czytaj więcej)
15 kwietnia 2024 322

Debata kandydatów na burmistrza Kcyni. Oglądaj na żywo (link)

Na nakielskiej przystani trwa debata wyborcza# z udziałem kandydatów na burmistrza Gminy Kcynia. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 17.00.

(czytaj więcej)
15 kwietnia 2024 0

Wręczono dyplomy i odznaki. Harcerskie spotkanie w muzeum

8 kwietnia 2024r. Seniorzy Harcerskiego Kręgu #przy Muzeum Ziemi Szubińskiej, spotkali się na poświątecznym śniadaniu w swojej stałej siedzibie, w Muzeum Ziemi Szubińskiej.

(czytaj więcej)
14 kwietnia 2024 39

Już za tydzień druga tura wyborów. Pytania do kandydatów (link do debaty)

W poniedziałek, 15 kwietnia redakcja #Gazety Regionalnej Powiat Nakielski wraz z portalem informacyjnym Powiat24.pl zorganizują debatę kandydatów na wójta Gminy Sadki.

(czytaj więcej)
14 kwietnia 2024 81

Debata przed II turą wyborów. O co zapytasz kandydatów? (link do debaty)

W niedzielę, 21 kwietnia odbędzie się druga tura# wyborów na Burmistrza Gminy Kcynia. Mieszkańcy dokonają wyboru pomiędzy Mateuszem Stachowiakiem, a Wojciechem Niemczykiem. Wcześniej kandydaci wezmą udział w debacie, a wyborcy będą mieli możliwość zadania im pytań.

(czytaj więcej)
14 kwietnia 2024 0

Oddali hołd swoim poprzednikom. Policyjna delegacja przy Dębach Pamięci

13 kwietnia br. (sobota), w Polsce obchodzimy# Dzień Pamięci Zbrodni Katyńskiej. W tym dniu delegacja Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych - koło w Szubinie wraz z zastępcą komendanta komisariatu policji w Szubinie asp. Joanną Płocharczyk-Rybak, zapaliła symboliczne znicze przy Dębach Pamięci kom. Józefa Młodowicza w Szubinie oraz asp. Franciszka Poczekaja w Rynarzewie.

(czytaj więcej)
13 kwietnia 2024 56

Protest wyborczy. Głosy na burmistrza Szubina zostaną policzone ponownie?

Czy w gminie Szubin dojdzie do ponownego liczenia# głosów wyborczych? Pełnomocnik komitetu KWW Tomasz Kaszewski zgłosił protest wyborczy w sprawie ustalenia wyników w wyborach na burmistrza. Poddaje pod wątpliwość zwycięstwo Mariusz Piotrkowskiego w I turze wyborów.

(czytaj więcej)
13 kwietnia 2024 3

W gminie Szubin uczczono pamięć bohaterów. Zapłonęły znicze

Co roku, 13 kwietnia, obchodziliśmy Dzień Pamięci #Ofiar Zbrodni Katyńskiej, upamiętniając rocznicę opublikowania przez Niemców w 1943 roku informacji o odkryciu masowych grobów oficerów Wojska Polskiego w Katyniu.

(czytaj więcej)
12 kwietnia 2024 0

Zajęcia grupowe. Seniorzy chętnie spędzają czas na świeżym powietrzu

Pierwsze ciepłe wiosenne dni #na początku tego tygodnia zachęcały Seniorów do wyjścia i uczestniczenia w grupowych zajęciach terapeutycznych na świeżym powietrzu.

(czytaj więcej)
0

Ciekawe miejsca na terenie Leśnictwa Dębogóra. Co warto zobaczyć?

Pogoda nie zachęca wręcz do #wychodzenia na zewnątrz, więc My chcemy Was zachęcić do lektury przy porannej kawie. Tym razem kilka ciekawych miejsc na terenie Leśnictwa Dębogóra.

(czytaj więcej)
0

Rocznica powstania w gettcie warszawskim. Heroiczna walka

Dzisiaj, 19 kwietnia przypada# 81. rocznica powstania w getcie warszawskim.

(czytaj więcej)
0

Szkolenie rezerwistów. Duże zaangażowanie podczas zajęć

W dniach 15-19.04.br. instruktorzy z Brygadowego Zespołu# Szkoleniowego 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej szkolili na Jachcicach rezerwę pasywną.

(czytaj więcej)
0

Kwiecień plecień. Poranne opady śniegu zaskoczyły mieszkańców

W kcyńskiej gminie dziś rano #padał śnieg z deszczem i to dość intensywnie. Za oknem przez kilkanaście minut panowała iście zimowa aura.

(czytaj więcej)