Dziś mamy 30 maja 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

Na sygnale

29 maja 2024 2
Wiadomości z regionu

Kierowca trafił do szpitala. Ciężarówka w rowie

Minionej nocy na 284 km drogi krajowej nr 10# w Przyłubiu doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pojazdu ciężarowego.

(czytaj więcej)
29 maja 2024 3

Autobus uderzył w bok citroena. Popołudniowa kolizja

W środę, 29 maja w godzinach popołudniowych na ulicy #Mickiewicza w Nakle autobus zderzył się z samochodem osobowym.

(czytaj więcej)
29 maja 2024 0

Zderzenie trzech ciężarówek. Występowały utrudnienia w ruchu

We wtorek, 28 maja w godzinach wieczornych na drodze# w Rudzie (gm. Wyrzysk) zderzyły się trzy samochody ciężarowe.

(czytaj więcej)
29 maja 2024 3

Przed nami długi weekend. Na drogach więcej policyjnych patroli

Tegoroczny przedłużony weekend związany ze świętem Bożego Ciała#, niezależnie od warunków pogodowych, sprzyjać będzie zwiększeniu natężenia ruchu na drogach. Policjanci, podczas długiego weekendu, będą podejmować wszelkie działania w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa i porządku podróżującym.

(czytaj więcej)
28 maja 2024 1

Pożar traw. Interwencja strażaków przy nasypie kolejowym

We wtorek, 28 maja po godzinie# 12 jednostka OSP Jadwiżyn została zadysponowana do pożaru trawy przy nasypie kolejowym w Jadwiżynie.

(czytaj więcej)
27 maja 2024 2

Niebezpieczna usterka naczepy. Wydano zakaz dalszej jazdy

W dniu 22 maja br., w miejscowości# Trzeciewnica w powiecie nakielskim #na drodze krajowej nr 10, został zatrzymany do kontroli pojazd członowy należący do estońskiego przewoźnika. W/w zespołem pojazdów wykonywano międzynarodowy transport drogowy z ładunkiem papieru.

(czytaj więcej)
27 maja 2024 4
Wiadomości z regionu

Nielegalny tytoń i papierosy. Właściciel lewych wyrobów zatrzymany

Ponad 9 kilogramów tytoniu oraz kilka# rygli papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli dzielnicowi z bydgoskiego Śródmieścia. Do sprawy funkcjonariusze zatrzymali 58-latka, który odpowie za swój czyn z kodeksu karnego skarbowego, gdyż swym działaniem uszczuplił dochody Skarbu Państwa na kwotę ponad 7 tysięcy złotych.

(czytaj więcej)
27 maja 2024 8

Dziecko upadło i uderzyło o kierownicę. Sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia

Szubińscy policjanci prowadzą czynności wyjaśniające# w sprawie zdarzenia, do którego doszło w miniony piątek na jednym z przejść dla pieszych w Szubinie.

(czytaj więcej)
26 maja 2024 6
Wiadomości z regionu

Zagadka sprzed lat rozwiązana. Zabójca 19-latki zatrzymany

Kolejny raz czynności podjęte przez funkcjonariuszy# z tzw. „ARCHIWUM X” Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy doprowadziły do ujawnienia sprawcy zbrodni sprzed lat.

(czytaj więcej)
25 maja 2024 0
Wiadomości z regionu

3-letnie dziecko trafiło do szpitala. Zderzenie osobówki z dostawczakiem

"Rozmowa trwa. Zagrożenie życia. Wyjazd# z Bydgoszczy kierunek Toruń w samochodzie zgłaszająca z dzieckiem blokuje pas drogi. W samochodzie dziecko 3,5 roku" - takie zgłoszenie odebrali dzisiaj strażacy z Solca Kujawskiego oraz Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
25 maja 2024 0
Wiadomości z regionu

Zlikwidowano dwie przydomowe krajalnie tytoniu. Towar zabezpieczony

Funkcjonariusze z Krajowej Administracji Skarbowej oraz #Straży Granicznej wspólnie wykryli i zlikwidowali dwie nielegalne krajalnie tytoniu. Zabezpieczono ponad 350 tys. sztuk papierosów, ponad 1100 kg krajanki i suszu tytoniowego oraz maszyny do krojenia i pakowania tytoniu. Gdyby wyroby tytoniowe trafił do sprzedaży, szacowane straty budżetu wyniosłyby ponad 1,3 mln zł.

(czytaj więcej)
25 maja 2024 0
Wiadomości z regionu

Zderzenie osobówki z autobusem. Wieczorna akcja służb

Ubiegłego wieczoru na Drodze Wojewódzkiej nr #394 w Solcu Kujawskim doszło do kolizji z udziałem samochodu osobowego z autobusem.

(czytaj więcej)
25 maja 2024 0

Pozbywał się śmieci w sposób nielegalny. Mężczyzna został ukarany mandatami

W dniu 20 maja 2024 roku dyżurny Straży Miejskiej# w Nakle nad Notecią otrzymał zgłoszenie dotyczące nielegalnego wyrzucania odpadów do kontenerów umiejscowionych przy jednym z cmentarzy na terenie gminy Nakło.

(czytaj więcej)
25 maja 2024 3
Wiadomości z regionu

Kierowca wypadł przez tylną szybę. Dachowanie na drodze wojewódzkiej

W piątek 24 maja br., około godziny 18 na Stanowisko Kierowania Komendy# Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze wojewódzkiej nr 189 w miejscowości Sypniewo.

(czytaj więcej)
24 maja 2024 18

Dziecko potrącone na pasach. Nie zastano kierowcy

W piątek, 24 maja w godzinach popołudniowych na przejściu dla pieszych# w Szubinie potrącone zostało dziecko.

(czytaj więcej)
24 maja 2024 24

Zderzenie dwóch aut. Sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia (aktualizacja)

W piątek, 24 maja w godzinach popołudniowych na skrzyżowaniu# ul. Staszica z ul. Mickiewicza w Nakle zderzyły się dwa samochody.

(czytaj więcej)
24 maja 2024 13

Nie żyje 51-letni mężczyzna. Śledztwo pod nadzorem prokuratury

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności #śmierci 51-letniego mężczyzny, do której doszło w czwartek, 23 maja w Minikowie.

(czytaj więcej)
24 maja 2024 8
Wiadomości z regionu

Postanowili najeść się cudzych czereśni. Kradzież i groźby w ogrodzie

Bardzo poważne konsekwencje prawne dla 20 i 25 latka#, którzy postanowili najeść się cudzych czereśni. Byli na tyle bezczelni, że robili to na oczach właścicieli - starszego małżeństwa. Nie przebierali w słowach wyzywając ich, pojawiły się również groźby. W końcu kobiecie wyrwali telefon i uciekli. Szybko zostali zatrzymani.

(czytaj więcej)
24 maja 2024 6
Wiadomości z regionu

Puszczał w obieg przerobione monety. Fałszywe dwuzłotówki

Kryminalni ze #żnińskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przerabianie monet 2-złotowych, a następnie puszczanie ich w obieg, podczas gry na automatach gier zręcznościowych. Decyzją sądu 44-latek został aresztowany na okres 3-miesięcy. Teraz grozi mu kara nawet do 25 lat pozbawienia wolności.

(czytaj więcej)
24 maja 2024 4
Wiadomości z regionu

Ukrywał w piwnicy ponad 3,5 kg narkotyków. Mężczyzna trafił do aresztu

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 42-latek #zatrzymany przez kryminalnych z bydgoskiej komendy miejskiej. Mężczyzna miał w piwnicy oraz mieszkaniu ponad 3,5 kilograma narkotyków- amfetaminy oraz kryształu. Bydgoszczanin odpowie za posiadanie znacznej ilości zabronionych środków.

(czytaj więcej)
0

Przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej. Szkolenia dla policjantów

Radom, Kielce, Lublin, Białystok, Gorzów Wielkopolski, Bydgoszcz#, Katowice, Rzeszów i Warszawa – to miasta na mapie tegorocznego cyklu szkoleń dla funkcjonariuszy Policji pn. „Zwalczanie i przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej w zakresie gospodarowania odpadami oraz transportowania odpadów w ruchu krajowym i międzynarodowym”. W lutym, marcu i kwietniu 2024 r. eksperci Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska przeprowadzili wykłady na Mazowszu, w Świętokrzyskim, na Lubelszczyźnie i Podlasiu. 22 i 23 maja odbyły się kolejne szkolenia – w Gorzowie Wielkopolskim i Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
0

Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Ważne jest wsparcie

Rozpoczął się Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Zachęcamy do# karmienia piersią, ale pamiętamy także o mamach, które z różnych przyczyn nie mogą karmić naturalnie. Pamiętajmy o wzajemnym szacunku i wsparciu.

(czytaj więcej)
0

Wstęp na wystawę bezpłatny. Pałac Krasińskich dostępny dla odwiedzających

Rękopisy Cypriana Kamila Norwida, kronik Galla Anonima czy oryginał #utworu „Mury” Jacka Kaczmarskiego – to tylko niektóre ze zbiorów Biblioteki Narodowej, które od 21 maja można obejrzeć w zmodernizowanym i otwartym dla zwiedzających Pałacu Krasińskich w Warszawie.

(czytaj więcej)
0

Komary motywowały do szybkiego marszu. Wędrówka w otoczeniu jezior

W dzisiejszej wędrówce uczestniczyło #16 osób. Przejście wokoło jeziora Witosławskiego i Rościmińskiego nie przysparzało by większych problemów, gdyby nie ogromne ilości komarów, które tylko nas motywowały do szybkiego tempa marszu.

(czytaj więcej)