Dziś mamy 23 maja 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Na sygnale

22 maja 2022 1

Nocny pożar budynku. Wezwano kilka zastępów straży

Kilka zastępów straży pożarnej walczyło z# nocnym pożarem budynku mieszkalnego.

(czytaj więcej)
21 maja 2022 5

Przewoził zwierzęta bez uprawnień. Interwencja na „dziesiątce”

Kierowca przewożący 5 tys. sztuk drobiu nie posiadał wymaganych# uprawnień konwojenta transportu żywych zwierząt.

(czytaj więcej)
20 maja 2022 37

Zderzenie osobówki z motocyklem! Zadysponowano śmigłowiec LPR

Do niebezpiecznego zdarzenia drogowego doszło 20 maja 2022 roku krótko po godz. 11 w Nakle, przy ulicy Poznańskiej.

(czytaj więcej)
19 maja 2022 14

Dachowanie skody. 4 osobowa rodzina przetransportowana do szpitala

Komenda Powiatowa Policji w Nakle otrzymała zgłoszenie 19 maja 2022# o godz. 14.04 o tym, że na trasie pomiędzy Potulicami a Gorzeniem doszło do dachowania samochodu osobowego marki Skoda Octavia.

(czytaj więcej)
19 maja 2022 7

18-letni kierowca stracił prawo jazdy. Zapłaci 2 tys. zł mandatu

O 70 km/h więcej niż w obszarze zabudowanym zezwalają przepisy#, miał na liczniku kierowca mitsubishi skontrolowany w Karnowie przez nakielską „drogówkę”. 18-latek za łamanie przepisów słono zapłaci.

(czytaj więcej)
19 maja 2022 0

7 zastępów straży walczyło z pożarem. 2 osobom udzielono pomocy medycznej

7 zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem dachu i poddasza w jednym z budynków gospodarczych w Dobieszewie.

(czytaj więcej)
18 maja 2022 2

Przywłaszczył portfel z pieniędzmi i dokumentami. Długo się nim nie cieszył

Policjanci z Mroczy zatrzymali 42-latka, który# przywłaszczył portfel z pieniędzmi i dokumentami na terenie jednej z placówek handlowych w mieście. Mienie częściowo odzyskano, a podejrzany już usłyszał zarzuty.

(czytaj więcej)
17 maja 2022 3

Był poszukiwany od ubiegłego roku. Wpadł po ustaleniach dzielnicowego

W jednym z mieszkań w powiecie pilskim mundurowi z# Kcyni i Nakła zatrzymali 33-latka, który od ubiegłego roku ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Jeszcze tego samego dnia zatrzymany trafił do zakładu karnego, gdzie spędzi ponad trzy lata.

(czytaj więcej)
17 maja 2022 1

Ciągnik rolniczy w ogniu! Sprawna akcja gaśnicza

Kierowcy musieli liczyć się z utrudnieniami podczas# akcji gaśniczej w Chrząstowie, gdzie doszło do pożaru ciągnika rolniczego.

(czytaj więcej)
17 maja 2022 3

Paliły się trawy na nieużytkach. Strażacy wezwani do Paterka

We wtorek, 17 maja około godziny 7.30, straż otrzymała# zgłoszenie o tym, że w Paterku płoną trawy na nieużytkach. Początkowo na miejsce wezwano dwa zastępy straży. Potem zadysponowano dodatkowy jeden zastęp. Ogień udało się szybko opanować. Spłonęło około 300 metrów kwadratowych trawy na nieużytkach.

(czytaj więcej)
17 maja 2022 1

Kujawsko-pomorskie drogi. Ponad tysiąc wykroczeń wobec pieszych

W dniach 13-14 maja 2022 r. kujawsko-pomorscy policjanci# przeprowadzili działania prewencyjno-kontrolne pod nazwą "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego", które ukierunkowane były na zapewnienie bezpieczeństwa pieszym i rowerzystom. W związku z tym aktywność policjantów koncentrowała się przede wszystkim na kierujących pojazdami, którzy naruszali przepisy ruchu drogowego wobec pieszych i rowerzystów.

(czytaj więcej)
16 maja 2022 11

Nerwowe zachowanie 35-latka. Pod nosem miał pozostałość białego proszku

Ponad 30 gramów amfetaminy zabezpieczyli od# kontrolowanego kierowcy policjanci z komisariatu w Kcyni. 35-latek usłyszał też zarzuty za prowadzenie pojazdu pod wpływem zabronionych środków. Teraz decyzje w jego sprawie zapadną w sądzie.

(czytaj więcej)
16 maja 2022 2

Mieszkaniec gminy Szubin pijany ruszył w trasę. Niedługo usłyszy zarzuty

W miniony piątek policjanci żnińskiego garnizonu zatrzymali# dwóch nietrzeźwych kierowców, którzy prowadzili pojazdy mechaniczne. Wkrótce usłyszą zarzuty z kodeksu karnego.

(czytaj więcej)
14 maja 2022 4

Motocyklem wjechał do rowu. 68-latek pouczony

Służby zostały wezwanie do Krukówka, gdzie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty.

(czytaj więcej)
14 maja 2022 1

Policja szuka pokrzywdzonych. „Działali w sposób szczególnie bulwersujący”

Policjanci Wydziału dw. z PG KWP w Bydgoszczy szukają# pokrzywdzonych w kolizjach drogowych kierowców! Jeśli opisany poniżej sposób postępowania oszustów przypomina Ci Twoją kolizję – skontaktuj się z policjantami!

(czytaj więcej)
13 maja 2022 0

Policyjne działania na drogach. Nałożono 18 mandatów

Bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów było# celem nadrzędnym działań „NURD”, prowadzonych wczoraj przez policjantów „drogówki” na drogach powiatu. Na kontrolowanych trasach nie odnotowano żadnego zdarzenia z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego.

(czytaj więcej)
13 maja 2022 2

Ukradli artykuły drogeryjne. Teraz poszukują ich policjanci

Policjanci z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Śródmieście zwracają się# z prośbą o pomoc w identyfikacji osób przedstawionych na zdjęciach i filmie. Wszyscy, którzy rozpoznają parę, bądź posiadają jakiekolwiek informacje o osobach mogących mieć związek z przestępstwem, proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami.

(czytaj więcej)
13 maja 2022 0

Utrudnienia na „dziesiątce”. Targi w Minikowie w ten weekend

W dniach 14-15 maja br., w związku z targami# „Lato na wsi”, które odbędą się w Minikowie, kierowcy spodziewać mogą się wzmożonego ruchu na DK 10. O zapewnienie płynności ruchu dbać będą policjanci z nakielskiej komendy.

(czytaj więcej)
13 maja 2022 36

Mercedes „wypadł” z drogi. Były utrudnienia w ruchu (ustalenia policji)

Służby interweniowały w# Występie (gm. Nakło), gdzie doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego.

(czytaj więcej)
12 maja 2022 7

Kierowca zapłaci wysoki mandat. Na 3 miesiące stracił prawo jazdy

Mieszkaniec nakielskiej gminy na trzy miesiące stracił prawo# jazdy i został ukarany wysokim mandatem. Wszystko przez to, że w obszarze zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o 55 km/h.

(czytaj więcej)
0

Więcej Polaków chce oszczędzać. Nie wszystkich na to stać

Rosnąca inflacja oraz wojna bardziej mobilizują do# oszczędzania niż pandemia – wynika z badania „Inflacja i wojna w Ukrainie a budżety domowe Polaków”, wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Polacy coraz bardziej doceniają znaczenie oszczędności. Jedna czwarta przyznaje, że aktualna sytuacja wpływa na ich stosunek do posiadania grosza na czarną godzinę. Niemal tyle samo stwierdza jednak, że nie stać ich na to, by odkładać.

(czytaj więcej)
0

Coraz mniej miodu z polskich pasiek. Co, jeżeli pszczoły wyginą?

Populacja pszczół na świecie maleje, a miodu w rodzimych pasiekach #powstaje coraz mniej. W 2020 roku na jednego Polaka przypadł już mniej niż kilogram tego złocistego produktu. Podczas obchodzonego 20 maja Światowego Dnia Pszczół warto w szczególny sposób spojrzeć na pracę tych pożytecznych owadów. Ma ona olbrzymi, pozytywny wpływ na przyrodę. Niestety jednak destrukcyjna działalność człowieka jest wielkim zagrożeniem dla zapylaczy.

(czytaj więcej)
0

Jakie prezenty Polacy wręczają na komunię? Znamy wyniki badania

Pierwsza Komunia to wielkie wydarzenie w życiu dziecka i# jego rodziców. Najczęściej powinno być to przeżycie stricte duchowe, ale w dzisiejszych czasach to prawdziwa walka o prezenty. Czy na przestrzeni lat zmieniła się formuła wydarzenia? Zobacz co króluje teraz wśród prezentów komunijnych, a co było popularne jeszcze kilkanaście lat temu.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)