Dziś mamy 1 grudnia 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

Ogłoszenia i komunikaty

30 listopada 2020 0

Tlenek etylenu w sezamie. Firma wycofuje dwa produkty

Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany o prowadzonym przez MAKRO Cash and #Carry Polska S.A. wycofaniu dwóch produktów ze względu na wykrycie tlenku etylenu w sezamie będącym składnikiem tych produktów.

(czytaj więcej)
30 listopada 2020 0

W okolicy miejscowości Słupy błąka się pies. "Na oko to kilkuletni piesek rasy Beagle"

W dniu wczorajszym Internautka poinformowała nas, że po polach uprawnych w #okolicach miejscowości Słupy błąka się pies. Kobiecie nie udało się zrobić zdjęcia zwierzęcia. - Piesek był nieufny, nie udało mi się go zawieźć do schroniska. Na oko to kilkuletni, dorosły piesek rasy Beagle, szczupły – informuje Internautka. Być może piesek komuś uciekł.

(czytaj więcej)
29 listopada 2020 2

Krwiobus w grudniu przyjedzie do gmin. Zobacz, gdzie stanie i kiedy

Krew jest bezcennym i niezastąpionym lekiem przywracającym zdrowie, ratującym życie chorych #oraz ofiar wypadków. W powiecie nakielskim systematycznie organizowane są zbiórki umożliwiające mieszkańcom oddanie krwi.

(czytaj więcej)
28 listopada 2020 0

Trwa nabór na stypendia. Na złożenie wniosku pozostało kilka dni

Zarząd Stowarzyszenia „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” zaprasza uzdolnione młode osoby z #powiatu nakielskiego do składania wniosków o przyznanie stypendium w ramach Programu Stypendialnego „Młody Talent Krajny i Pałuk”. Termin składania wniosków mija 4 grudnia. Więcej informacji poniżej.

(czytaj więcej)
27 listopada 2020 0

Pokonałeś COVID-19? Możesz pomóc innym - oddaj osocze!

Każdego dnia służby medyczne walczą o zdrowie i życie osób chorych na# COVID-19. Zdajemy egzamin z solidarności i okazujemy wsparcie tym, którzy potrzebują naszej pomocy w tym szczególnym okresie.

(czytaj więcej)
27 listopada 2020 0

Szkolenia dla przyszłych ratowników. Będzie można zdobyć kwalifikacje

Blisko tysiąc mieszkańców naszego regionu będzie mogło zdobyć# kwalifikacje i uprawnienia niezbędne do pracy w ratownictwie wodnym. Szkolenia z kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz kursy zawodowe dla ratowników wodnych, sterników motorowodnych lub płetwonurków ruszą w przyszłym roku i prowadzone będą przez 3 kolejne lata.

(czytaj więcej)
27 listopada 2020 1

Emerytura na konto coraz popularniejsza. Bezpieczeństwo dla seniorów

Większość emerytów i rencistów woli dostawać świadczenia z ZUS na# rachunek bankowy. Ten sposób wybrało 77,6 proc. seniorów z toruńskiego oddziału ZUS i 74,6 proc. z bydgoskiego oddziału ZUS. Pozostali dalej korzystają z usług listonosza.

(czytaj więcej)
27 listopada 2020 2

Od jutra wchodzimy w etap odpowiedzialności. Co to oznacza?

Zaplanowaliśmy optymalny plan powrotu do normalności po# epidemii koronawirusa. Z ogromną rozwagą podchodzimy do wprowadzania nowych zasad bezpieczeństwa. Od naszej wspólnej odpowiedzialności zależy to, jak szybko poradzimy sobie z COVID-19.

(czytaj więcej)
27 listopada 2020 0

Od 1 grudnia można wypożyczyć książkę w szubińskiej bibliotece

Drodzy Czytelnicy od 1 grudnia można wypożyczać książki. W wypożyczalniach może# znajdować się po jednej osobie.

(czytaj więcej)
26 listopada 2020 0

E-wizyty bardzo popularne. Z doradcą ds. ulg i umorzeń porozmawiasz już online

E-wizyty w ZUS-ie z każdym z dniem stają się coraz bardziej popularne. Z tej szybkiej i #bezpiecznej formy kontaktu skorzystało blisko 9 tys. klientów, a ich liczba systematycznie rośnie. W trakcie wideorozmowy z pracownikiem ZUS można załatwić już nie tylko sprawy związane z emeryturami, rentami, wypłatą zasiłków, czy prowadzeniem firmy, ale również porozmawiać z doradcą do spraw ulg i umorzeń.

(czytaj więcej)
25 listopada 2020 0

Prognozowane są gęste mgły. Widoczność będzie ograniczona

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nakle informuje, że od dnia 25 listopada #od godz. 21.00 do dnia 26 listopada do godz. 9.00 na terenie powiatu nakielskiego prognozuje się gęste mgły, lokalnie marznące, w zasięgu których widzialność może wynosić miejscami 100 m.

(czytaj więcej)
25 listopada 2020 0

Podtrzymywanie tradycji narodowej. Ruszył otwarty konkurs ofert

24 listopada br. Zarząd Powiatu Nakielskiego uchwałą nr 294/2020 ogłosił otwarty #konkurs ofert na wykonywanie zadań publicznych związanych z realizacją zadań powiatu nakielskiego w 2021 roku w zakresie podtrzymywania i upowszechniania tradycji narodowej, pielęgnowania polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej, pod nazwą „Powstanie Wielkopolskie 1918-1919 na Krajnie i Pałukach”.

(czytaj więcej)
25 listopada 2020 0

Lubisz rękodzieło? Przygotuj pracę i weź udział w konkursie!

Przed nami 13. Powiatowo-Gminny Konkurs Rękodzieła organizowany przez# Gminny Ośrodek Kultury w Sadkach. Prace konkursowe należy dostarczyć do 11 grudnia.

(czytaj więcej)
24 listopada 2020 1

Musimy być przygotowani na każdą ewentualność. Działania antykryzysowe

Samorząd województwa zaangażował już 50 milionów złotych w# działania antykryzysowe na rzecz służby zdrowia w całym regonie. Dedykowana placówkom i służbom medycznym część wojewódzkiego pakietu antycovidowego, wartości ponad 130 milionów złotych, obejmuje zakupy sprzętu i środków ochrony osobistej dla szpitali, niezbędne inwestycje w placówkach i testy przesiewowe dla personelu medycznego.

(czytaj więcej)
24 listopada 2020 3

Odnowa wsi i niewielkich miast. Od wczoraj można składać wnioski

W ciągu ostatnich lat kujawsko-pomorska wieś bardzo się zmieniła. Małe miejscowości# nie przypominają tych sprzed 20 lat. Rozwój infrastruktury, tworzenie miejsc sprzyjających społecznej integracji i rekreacji sprawiają, że wsie zamieszkuje coraz więcej ludzi. To zasługa lokalnych samorządów, które dbają o rozwój swoich małych ojczyzny, wykorzystując w tym celu m.in. środki samorządu województwa.

(czytaj więcej)
24 listopada 2020 1

Nie będzie trzeba mieć przy sobie prawa jazdy. Nowe przepisy od 5 grudnia

Już niedługo polscy kierowcy nie będą mieli obowiązku posiadania przy# sobie prawa jazdy podczas kontroli. Od 5 grudnia br. wchodzą w życie przepisy, które znoszą obowiązek posiadania tego dokumentu.

(czytaj więcej)
24 listopada 2020 1

Strażacy z Rynarzewa proszą o pomoc. Zbierają środki na nową drabinę

Rok 2020 zapamiętany zostanie przez członków naszej jednostki na# długo.

(czytaj więcej)
23 listopada 2020 0

Jest nowa interpretacja. Dodatkowy zasiłek opiekuńczy też dla medyków

Z dodatkowego zasiłku opiekuńczego będą mogli skorzystać medycy, którzy zostaną #w domu, aby opiekować się dzieckiem i tym samym zrezygnują z zapewnionej opieki przez szkołę. Tak wynika z najnowszej interpretacji Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

(czytaj więcej)
23 listopada 2020 1

Emeryci i renciści będą mogli więcej dorobić. Od 1 grudnia nowe limity

GUS podał nowe dane o przeciętnym miesięcznym wynagrodzeniu. Jest ono wyższe #niż ostatnio. A to oznacza, że od 1 grudnia emeryci, którzy nie osiągnęli powszechnego wieku emerytalnego oraz renciści, będą mogli więcej dorobić do swojego świadczenia.

(czytaj więcej)
22 listopada 2020 1

Seniorze! Sprawdź, gdzie możesz zwrócić się po pomoc w dobie koronawirusa

Drodzy seniorzy! Choć zakres naszej wiedzy o COVID-19 zmienia się z miesiąca na# miesiąc, jedno pozostaje niezmienne – grupą najbardziej narażoną na ciężki przebieg wirusa jesteście właśnie Wy. Dlatego powtarzamy apel: pozostańcie w domach. Wiemy, że nie zawsze możecie skorzystać ze wsparcia bliskich, dlatego przygotowaliśmy dla Was kompendium wiedzy o tym, na jaką pomoc może liczyć każdy z Was.

(czytaj więcej)
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)