Dziś mamy 23 maja 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Ogłoszenia i komunikaty

22 maja 2022 0

Muzyczne wydarzenie na przystani. Wystąpi Joanna Aleksandrowicz

Zapraszamy serdecznie na koncert pn.# ''Od Nocy do Nocy" na łonie natury, który odbędzie się 28.05.2022 godz. 20:30 na Przystani Powiat Nakielski (ul. Notecka 4 89-100 Nakło nad Notecią), w którym wystąpi Joanna Aleksandrowicz.

(czytaj więcej)
22 maja 2022 0

„Życie bez nałogu”. Młodzież może wziąć udział w konkursie plastycznym

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Nakle organizuje# powiatowy konkurs plastyczny pod nazwą „Życie bez nałogu”.

(czytaj więcej)
22 maja 2022 0

Eksperci ZUS czekają pod telefonem. Jakie tematy zostaną poruszone?

Już w najbliższy wtorek, 24 maja odbędzie się# kolejny dyżur telefoniczny z ekspertami Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

(czytaj więcej)
21 maja 2022 0

Zamkowy Dzień Dziecka. Atrakcje nie tylko dla najmłodszych

Burmistrz Szubina zaprasza na# zamkowy piknik, który odbędzie się w ramach świętowania Dnia Dziecka 2022. Zapraszamy na ruiny zamku Sędziwoja z rodu Pałuków. Atrakcje skierowane będą nie tylko do dzieci. Także dorośli znajdą coś interesującego dla siebie.

(czytaj więcej)
21 maja 2022 2

Prognozuje się silny wiatr. Ostrzeżenie obowiązuje od nocy

IMGW-PiB wydało ostrzeżenie drugiego stopnia o# silnym wietrze.

(czytaj więcej)
20 maja 2022 0

Mieszkańcu, wypełnij ankietę! Kreuj swoją przyszłość

Zarząd Stowarzyszenia „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” będącego# Lokalną Grupą Działania (LGD) dla obszaru powiatu nakielskiego, serdecznie zaprasza do wyrażenia opinii na temat warunków życia na obszarze objętym Lokalną Strategią Rozwoju (LSR) poprzez udział w badaniu ankietowym.

(czytaj więcej)
20 maja 2022 0

Prognozowane są burze. Synoptycy wydali ostrzeżenie

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w# Nakle informuje, że od 20 maja od godziny 21.00 do 21 maja do godziny 6.00 prognozowane są burze, którymi miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 15 mm do 25 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h, lokalnie do 100 km/h. Miejscami możliwy grad.

(czytaj więcej)
20 maja 2022 0

Weekend z kulturą. Co warto zobaczyć w regionie?

Międzynarodowy Konkurs dla Dzieci i Młodzieży w Szafarni, Festiwal Teatralny# Kontakt, koncerty i warsztaty to tylko niektóre propozycje na zbliżający się weekend. Marszałkowskie instytucje kultury po raz kolejny nie zawiodą melomanów i miłośników teatru, a wspomnienia z obcowania ze sztuką, które gwarantują, zostaną z nami co najmniej do kolejnego tygodnia!

(czytaj więcej)
20 maja 2022 0

Muzeum zaprasza. Pokoloruj Dom Polski albo ułóż mega puzzle

Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna realizuje projekt pt.” Od Domu Katolickiego do Domu Polskiego”.

(czytaj więcej)
18 maja 2022 0

Zapytaj ZUS o składkę zdrowotną. Kiedy odbędzie się dyżur?

25 i 27 maja odbędzie się dyżur telefoniczny z# ekspertami Inspektoratu ZUS w Lipnie i Tucholi.

(czytaj więcej)
18 maja 2022 1

Uwaga! Planowane wyłączenia prądu na terenie powiatu nakielskiego

W najbliższych dniach w niektórych miejscowościach# powiatu nakielskiego nie będzie prądu. Spowodowane jest to planowanymi wyłączeniami. Poniżej zamieszczamy rozpiskę przygotowaną przez Sebastiana Kozłowskiego ze Starostwa Powiatowego w Nakle.

(czytaj więcej)
17 maja 2022 6

Przyjdź na piknik i wstąp do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej

W najbliższą sobotę, tj. 21 maja rozpocznie się# nabór do nowego rodzaju służby w wojsku – dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Z tej okazji, w 32 miejscowościach w całej Polsce, odbędą się pikniki wojskowe pod hasłem „Wstąp do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej”. W Kujawsko-Pomorskiem pikniki zaplanowano w Kruszwicy i Golubiu-Dobrzyniu, gdzie od godz. 11.00 będą działały punkty rekrutacyjne, ale także będzie można m.in. obejrzeć nowoczesny sprzęt wojskowy.

(czytaj więcej)
17 maja 2022 0

Meteorolodzy prognozują przymrozki. Wydali ostrzeżenie

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nakle informuje#, że 18 maja od północy do godziny 7.00 prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około 1°C, przy gruncie do -3°C.

(czytaj więcej)
17 maja 2022 0

Elektroniczne formy kontaktu z ZUS. Eksperci wyjaśnią wątpliwości

Placówki ZUS w Bydgoszczy i# Golubiu-Dobrzyniu zapraszają do skorzystania z dyżuru telefonicznego dotyczącego elektronicznych formy kontaktu z ZUS-em oraz poprawnego wypełniania pełnomocnictw ZUS PEL.

(czytaj więcej)
17 maja 2022 0

Spotkanie z Agnieszką Dziadek. Przeszła ponad 32 tysiące kilometrów

Zapraszamy 20 maja na spotkanie z# niebywała osobą: Agnieszką Dziadek zwaną Zebrą, która przeszła ponad 32 tysiące km!

(czytaj więcej)
17 maja 2022 0

„Tylko guziki nieugięte przetrwały…”. Zapraszamy już w czwartek

Muzeum Ziemi Szubińskiej im.# Zenona Erdmanna i Szkoła Podstawowa im. Ziemi Pałuckiej w Królikowie zapraszają na montaż słowno-muzyczny pt. „Tylko guziki nieugięte przetrwały…”. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 19 maja 2022 r. , godz. 17.00.

(czytaj więcej)
16 maja 2022 0

„Policjant, który mi pomógł”. Cały czas można zgłaszać kandydatów

Nakielscy policjanci przypominają o# trwającym konkursie „Policjant, który mi pomógł”. Kandydatów zgłaszać można do 31 maja br.

(czytaj więcej)
16 maja 2022 0

Bydgoski ZUS zaprasza na szkolenie. Mało czasu na zgłoszenia

W piątek, 20 maja o godz. 10.00 bydgoski oddział# ZUS organizuje bezpłatne webinarium "Program PŁATNIK dla początkujących."

(czytaj więcej)
15 maja 2022 2

Uwaga! Od jutra zamiana organizacji ruchu na rondzie

Uprzejmie informujemy, że w dniu 16.05.2022 r. w godzinach# popołudniowych w Rynarzewie nastąpi zmiana w organizacji ruchu w rejonie budowanego ronda lewego węzła Rynarzewo.

(czytaj więcej)
15 maja 2022 0

Zapytaj eksperta ZUS o zasiłki. Specjalny dyżur już we wtorek

17 maja w godz. 9-11.00 odbędzie się specjalny dyżur telefoniczny z ekspertami ZUS.

(czytaj więcej)
0

Więcej Polaków chce oszczędzać. Nie wszystkich na to stać

Rosnąca inflacja oraz wojna bardziej mobilizują do# oszczędzania niż pandemia – wynika z badania „Inflacja i wojna w Ukrainie a budżety domowe Polaków”, wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Polacy coraz bardziej doceniają znaczenie oszczędności. Jedna czwarta przyznaje, że aktualna sytuacja wpływa na ich stosunek do posiadania grosza na czarną godzinę. Niemal tyle samo stwierdza jednak, że nie stać ich na to, by odkładać.

(czytaj więcej)
0

Coraz mniej miodu z polskich pasiek. Co, jeżeli pszczoły wyginą?

Populacja pszczół na świecie maleje, a miodu w rodzimych pasiekach #powstaje coraz mniej. W 2020 roku na jednego Polaka przypadł już mniej niż kilogram tego złocistego produktu. Podczas obchodzonego 20 maja Światowego Dnia Pszczół warto w szczególny sposób spojrzeć na pracę tych pożytecznych owadów. Ma ona olbrzymi, pozytywny wpływ na przyrodę. Niestety jednak destrukcyjna działalność człowieka jest wielkim zagrożeniem dla zapylaczy.

(czytaj więcej)
0

Jakie prezenty Polacy wręczają na komunię? Znamy wyniki badania

Pierwsza Komunia to wielkie wydarzenie w życiu dziecka i# jego rodziców. Najczęściej powinno być to przeżycie stricte duchowe, ale w dzisiejszych czasach to prawdziwa walka o prezenty. Czy na przestrzeni lat zmieniła się formuła wydarzenia? Zobacz co króluje teraz wśród prezentów komunijnych, a co było popularne jeszcze kilkanaście lat temu.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)