Dziś mamy 5 sierpnia 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

Ogłoszenia i komunikaty

05 sierpnia 2021 0

„Stalowe Anioły” dla działaczy społecznych. Cały czas trwają zgłoszenia

Poświęcają swój czas innym z zaangażowaniem i# ofiarnością, rozwiązując trudne problemy lokalnych społeczności – teraz mają okazję zostać nagrodzeni za swoje działania. Rozpoczął się nabór w konkursie samorządu województwa „Stalowy Anioł”. Zgłoszenia przyjmujemy do 30 września.

(czytaj więcej)
04 sierpnia 2021 0

Nocny turniej! Zapraszamy wszystkich miłośników siatkówki plażowej

Ostatnio zastanawialiście się co robić w noc między 14 a 15 sierpnia?

(czytaj więcej)
04 sierpnia 2021 0

Dwubój oraz pojedynki strzeleckie. „Speed steel” w Kowalewku

Zapraszamy strzelców oraz wszystkich sympatyków# strzelectwa do wzięcia udziału w otwartych zawodach strzeleckich, które odbędą się w sobotę 7 sierpnia o godzinie 11 na strzelnicy w Kowalewku.

(czytaj więcej)
04 sierpnia 2021 0

ZUS na dyżurze w sprawie 300 plus. Przyjdź i skorzystaj z pomocy ekspertów

Chcesz złożyć wniosek o świadczenie z programu „Dobry Start”?# Nie wiesz jak to zrobić. Przyjdź do ZUS-u i skorzystaj z pomocy ekspertów, którzy pomogą wypełnić wniosek online. Weź ze sobą dowód osobisty, numer rachunku bankowego, adres mailowy oraz orzeczenie o niepełnosprawności, jeśli dziecko kontynuuje naukę po ukończeniu 20 roku życia i jest osobą z niepełnosprawnością. Musisz również znać numer PESEL dziecka, nazwę i adres szkoły, do której uczęszcza pociecha.

(czytaj więcej)
03 sierpnia 2021 0

Program „Aktywna tablica”. Zmiana terminu składania wniosku

Terminy składania wniosków o dofinansowanie z# programu „Aktywna tablica”, wskazane w projekcie dostępnym na stronach Rządowego Procesu Legislacyjnego, oraz wzory wniosków będą zmienione. Nowa data i wzór formularza zostaną upublicznione w późniejszym terminie.

(czytaj więcej)
03 sierpnia 2021 82

Spotkanie z Donaldem Tuskiem w Nakle już jutro

Przypominamy o jutrzejszym spotkaniu z# przewodniczącym Platformy Obywatelskiej Donaldem Tuskiem w Nakle.

(czytaj więcej)
02 sierpnia 2021 0

„Położna na Medal”. Zostały dwa miesiące na zgłoszenia

Do końca września pacjentki i ich rodziny mogą nominować położne do# 8. edycji konkursu „Położna na Medal”. Zgłoszenie, a później oddanie na położną głosu, to wyjątkowy sposób na podziękowanie i docenienie jej wsparcia, doświadczenia i kompetencji. Konkurs jest organizowany w ramach ogólnopolskiej kampanii społeczno-edukacyjnej „Położna na Medal”, której celem od samego początku – czyli od 2014 roku – jest uświadamianie w zakresie opieki okołoporodowej oraz promowanie wysokich standardów z nią związanych. Pomysłodawcą i organizatorem kampanii oraz konkursu jest AMA Akademia Malucha Alantan, a mecenasem tegorocznej edycji jest marka Oktaseptal.

(czytaj więcej)
01 sierpnia 2021 0

W sierpniu krwiobus przyjedzie do gmin. Znamy terminy planowanych zbiórek

Nie od dziś wiadomo, że krew jest bezcennym i# niezastąpionym środkiem ratującym zdrowie i życie osób chorych, czy też poszkodowanych podczas różnego rodzaju wypadków.

(czytaj więcej)
01 sierpnia 2021 2

Syreny alarmowe na 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

W związku z uczczeniem 77. rocznicy wybuchu# Powstania Warszawskiego w dniu 1 sierpnia 2021 roku o godzinie 17.00 na terenie całego województwa kujawsko-pomorskiego zostaną uruchomione sygnały alarmowe.

(czytaj więcej)
30 lipca 2021 0

Pobiegną po raz piąty i upamiętnią bohaterstwo żołnierzy wyklętych

15 sierpnia 2021 r., na terenie szubińskiego lasku „Wesółka” po raz# 5. w Gminie Szubin odbędzie się Bieg Tropem Wilczym. Organizatorem biegu jest Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Szubin „ Szubiniacy” przy współpracy z Gminą Szubin oraz Fundacją Wolność i Demokracja.

(czytaj więcej)
30 lipca 2021 0

Ograniczenie w dostępie do portalu PUE ZUS. Jak długo potrwa?

W związku z koniecznością przeprowadzenia prac# serwisowych 30 lipca 2021 r. (piątek) od godziny 22:00 do godziny 03:00 następnego dnia, mogą wystąpić ograniczenia w dostępie do portalu Platformy Usług Elektronicznych i poszczególnych jego funkcji.

(czytaj więcej)
30 lipca 2021 0

W godzinę „W” zawyją syreny. Ciągły dźwięk potrwa minutę

Informujemy, że w dniu 1 sierpnia 2021 r. o# godzinie 17.00 w niektórych miejscowościach powiatu nakielskiego odbędzie się trening uruchamiania systemu alarmowania, polegający na głośnej próbie syren alarmowych.

(czytaj więcej)
29 lipca 2021 2

Zrób kolonoskopię. Skorzystaj z bezpłatnego badania bez rejonizacji

Zapraszamy do udziału w przygotowanym przez# Urząd Marszałkowski programie profilaktyki i wczesnego wykrywania nowotworów jelita grubego. Nie obowiązuje rejonizacja, więc każdy z mieszkańców regionu może wybrać dla siebie dowolną z siedemnastu proponowanych placówek w całym województwie. W ramach programu przebadamy łącznie 25 tysięcy osób.

(czytaj więcej)
29 lipca 2021 0

Zaangażowanie godne podziwu. Wyróżnienie „Stalowe Anioły”

Poświęcają swój czas innym z zaangażowaniem i# ofiarnością rozwiązując trudne problemy lokalnych społeczności – teraz mają okazję zostać nagrodzeni za swoje działania. Rozpoczął się nabór w konkursie samorządu województwa „Stalowy Anioł”. Zgłoszenia przyjmujemy do 30 września.

(czytaj więcej)
29 lipca 2021 0

Wszystko, co musisz wiedzieć o programie Płatnik. Weź udział w dyżurze

Bydgoski oddział ZUS organizuje dyżur telefoniczny dotyczący# zasad przesyłania i korygowania dokumentów zgłoszeniowych i rozliczeniowych przekazywanych za pośrednictwem Programu Płatnik.

(czytaj więcej)
29 lipca 2021 0

Kolejny produkt wycofany. Tym razem chodzi o mąkę gryczaną

Główny Inspektor Sanitarny informuje, że# firma Denver Food Sp. z o. o. powiadomiła organ Państwowej Inspekcji Sanitarnej o wycofaniu produktu pn. Mąka gryczana biała bezglutenowa.

(czytaj więcej)
28 lipca 2021 0

Seria ciekawych zajęć dla dzieci. Liczba miejsc ograniczona

Zapraszamy dzieci w wieku 7-10 lat, do zakończenia wakacji poprzez# wspólne poznawanie walorów przyrodniczych naszego regionu w ramach szkolenia: „NATURA 2000-pozytywna inspiracja „- służąca wzmocnieniu kapitału społecznego mieszkańców Krajny i Pałuk”

(czytaj więcej)
28 lipca 2021 0

Mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanów wody i lokalne podtopienia

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w# Nakle nad Notecią informuje, że od dnia 28.07.2021 r. od godz. 13:00 do dnia 29.07.2021 r. do godz. 07:00 w obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanów wody i lokalne podtopienia.

(czytaj więcej)
28 lipca 2021 2

RCB rozsyła SMS-y. Jak należy postępować podczas burzy?

Uwaga! Dziś i w nocy (28/29.07) burze, silny# wiatr, ulewny deszcz i grad. Możliwe przerwy w dostawie prądu. Zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr.

(czytaj więcej)
28 lipca 2021 0

Synoptycy ostrzegają. Mogą wystąpić burze z gradem

IMGW-PIB Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w# Gdyni wydało ostrzeżenie drugiego stopnia o burzach z gradem.

(czytaj więcej)
0

Pracownicy mają mniejszą motywację. Zobacz, jak zwiększyć wydajność pracy

Jak wskazało badanie „Zdrowie psychiczne w# środowisku pracy”, pracownicy obecnie borykają się z takimi trudnościami jak brak energii do działania (51,75%), gorszy nastrój (50,31%), mniejsza motywacja (48,77%). Na dodatek aż 57% z nich zgłasza potrzebę udziału w integracji firmowej. To zatem dobry moment na organizację wydarzeń w duchu team building, które wzmocnią motywację zespołu. A przy okazji pomogą w budowaniu wizerunku marki i skuteczności przyszłych rekrutacji.

(czytaj więcej)
0

Fitness chce odzyskać formę. Niestety, na razie rosną zaległości

Ponad 112 mln zł zaległości mają przedsiębiorcy prowadzący# działalność sportową i rekreacyjną, to o jedną piątą nieopłaconych faktur i kredytów więcej niż przed pandemią – wynika z danych Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor i bazy informacji kredytowych BIK. Wraz ze zniesieniem części ograniczeń, przyrost długów branży sportowej przyhamował, niestety nie dotyczy to klubów fitness i siłowni, które mają niemal 23 mln zł zaległości. Prowadzący te biznesy są pierwszą grupą przedsiębiorców, która złożyła pozew zbiorowy o odszkodowania przeciwko Skarbowi Państwa.

(czytaj więcej)
0

W naszej diecie nie może zabraknąć warzyw. Smaczne, zdrowe i tanie dania

Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia każdego dnia powinno się# spożywać minimum 400 g warzyw. Zdrowa i urozmaicona dieta jest kluczem do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu, a korzystając z sezonowych darów natury, nie trzeba przepłacać. Przepis na cukinię faszerowaną mięsem będzie świetnym pomysłem na szybki i pożywny obiad, a bakłażan lub papryka sprawdzą się jako dodatek podkreślający charakter najróżniejszych potraw.

(czytaj więcej)
0

Rozmowa z Wiktorią. „Zdecydowanie największą frajdę sprawiają mi treningi na siłowni”

Sekcja ciężarowa Tarpana Mrocza osiąga duże sukcesy na arenie krajowej#, ale i międzynarodowej. Przedstawiamy Państwu Wiktorię Wołk z Mroczy, która jest jedną z „gwiazd” tej drużyny.

(czytaj więcej)