Dziś mamy 22 października 2021, piątek, imieniny obchodzą:

Ogłoszenia i komunikaty

22 października 2021 0

Jarmark bożonarodzeniowy na rynku. Trwają poszukiwania wystawców

Szubiński Dom Kultury wzorem lat poprzednich zorganizuje w# grudniu Jarmark Bożonarodzeniowy na rynku w Szubinie. To wydarzenie na dobre zagościło w kalendarzu imprez i cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród mieszkańców.

(czytaj więcej)
22 października 2021 0

„Moja świąteczna torebka na prezenty”. PPPP organizuje konkurs

Powoli zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Jak co# roku, czekamy na nie z niecierpliwością. Myślimy o najbliższych członkach rodziny.

(czytaj więcej)
22 października 2021 0

W powiecie nakielskim znowu prognozuje się silny wiatr. Uważajmy!

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni wydało# kolejne ostrzeżenie pierwszego stopnia o silnym wietrze.

(czytaj więcej)
22 października 2021 0

Jakie ulgi przysługują przy spłacie należności? Telefoniczny dyżur eksperta

Bydgoski oddział ZUS zaprasza na dyżur telefoniczny, którego# tematem będą „Ulgi w spłacie należności”.

(czytaj więcej)
21 października 2021 0

Silny wiatr w porywach do 100 km/h. Synoptycy ostrzegają!

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w# Nakle informuje, że 21 października od godz. 13.07 do godz. 20.00 obserwuje się i nadal prognozuje się występowanie silnego wiatru o średniej prędkości od 40 km/h do 50 km/h, w porywach do 100 km/h, z południa i południowego zachodu.

(czytaj więcej)
21 października 2021 0

Konferencja z udziałem sołtysów. Zapraszamy do Trzeciewnicy

Kujawsko - Pomorski Oddział Stowarzyszenia Polska 2050 przy# udziale liderki powiatu nakielskiego Justyny Pardua oraz jego członków, organizuje konferencję zatytułowaną "Sołtysi, Sołectwa i Fundusz Sołecki - Propozycje Zmian".

(czytaj więcej)
21 października 2021 0

ZUS organizuje telefoniczne dyżury. Jakie tematy będą poruszone?

Zakład Ubezpieczeń Społecznych w# Bydgoszczy, Żninie, Tucholi, Sępólnie Krajeńskim oraz Nakle nad Notecią zaprasza do udziału w kolejnych dyżurach telefonicznych i bezpłatnym szkoleniu online.

(czytaj więcej)
21 października 2021 0

Coś dla miłośników soulu i bluesa. Koncert Smooth Gentlemen

Smooth Gentlemen to trio złożone się z doświadczonych# muzyków. Liderem grupy jest Bartłomiej Szopiński, uznany pianista, hammondzista i kompozytor. Pozostali muzycy to gitarzysta Piotr Bienkiewicz oraz perkusista Miłosz Szulkowski.

(czytaj więcej)
21 października 2021 0

Wykryto bakterie salmonelli w chałwie. Nie należy spożywać partii produktu

Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany poprzez# System Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach (RASFF) o prowadzonym przez niemiecką firmę Kervan GmbH Berlin wycofaniu określonej poniżej partii chałwy ze względu na stwierdzenie obecności bakterii Salmonella spp.

(czytaj więcej)
20 października 2021 0

Ostrzeżenie meteorologiczne. Uwaga, będzie wiało!

Przed wiatrem ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Alert dotyczy całego powiatu nakielskiego.

(czytaj więcej)
20 października 2021 0

Najciekawsze inicjatywy sołeckie. Na zwycięzcę czeka 5 tysięcy złotych!

Zapraszamy sołtysów, członków rady sołeckiej#, wójtów i burmistrzów gmin do udziału w konkursie „Fundusz sołecki – najlepsza inicjatywa”, którego celem jest promocja idei funduszu sołeckiego. Zgłoszenia można przesyłać do 15 listopada. Na zwycięzcę czeka 5 tysięcy złotych!

(czytaj więcej)
20 października 2021 0

Konkurs na wspomnienia z 13 grudnia 1981 r. Zapraszamy do wzięcia udziału

Burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski i Dyrektor Muzeum Ziemi Szubińskiej dr Kamila Czechowska zapraszają do udziału w konkursie pt. Zapytaj Bliski o wspomnienia z 13 grudnia 1981 r.

(czytaj więcej)
20 października 2021 0

Planowane wyłączenia prądu. Sprawdź gdzie i kiedy!

Na terenie powiatu nakielskiego planowane są wyłączenia prądu. Szczegóły poniżej.

(czytaj więcej)
19 października 2021 1

Oszuści znów w natarciu. Fałszywe wiadomości o zaległych płatnościach

Ostrzegamy przed trwającą kampanią# phishingową. Przestępcy podszywają się pod urząd skarbowy lub Ministerstwo Finansów i rozsyłają szkodliwe oprogramowanie.

(czytaj więcej)
19 października 2021 5

Chcesz załatwić sprawy w starostwie? O tych zasadach musisz pamiętać

Od 20 października obowiązują# zasady funkcjonowania Starostwa Powiatowego w Nakle. Wszystko z uwagi na troskę o zdrowie pracowników, mieszkańców oraz gości.

(czytaj więcej)
19 października 2021 0

Konkurs dla miłośników astronomii. Dla zwycięzców przygotowano nagrody

Interesujesz się astronomią? Zrób zdjęcia, przeszukaj zasoby# biblioteczne, obserwuj ciała niebieskie i przeprowadź projekt badawczy! Zapraszamy uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych naszego regionu do udziału w Wojewódzkim Konkursie Astronomicznym. Na prace czekamy do 19 listopada. Zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe o wartości nawet 1,5 tys. zł.

(czytaj więcej)
19 października 2021 0

Czwartkowa uroczystość historyczna. Odsłonięta zostanie tablica

Starosta Nakielski, Prezes Szubińskiego Towarzystwa# Kulturalnego i Dyrektor Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna zapraszają na odsłonięcie tablicy w ramach Systemu Informacji Wizualnej poświęconej gen. Kazimierzowi Grudzielskiemu i sesję popularnonaukową pt. Powstańcy Wielkopolscy 1918-1919 patronami naszych ulic. Wydarzenie odbędzie się w czwartek, 21 października 2021 r., godz. 10.00 w Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna w Szubinie, ul. Szkolna 2.

(czytaj więcej)
18 października 2021 2

Wybiorą wolontariusza roku. To już ostatni moment na zgłoszenia

Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią we# współpracy z Fundacją „Salus Homini” ogłasza XII edycję konkursu „Wolontariusz Roku Powiatu Nakielskiego”.

(czytaj więcej)
15 października 2021 2

Jerzy Napierała w Szubinie. Zapraszamy na spotkanie z fotografem

17 października o godzinie 17.00 w auli Zakładu Poprawczego w# Szubinie odbędzie się spotkanie z fotografem przyrody Jerzym Napierałą. Podczas wydarzenia obowiązywać będą wytyczne sanitarno-epidemiologiczne. Zapraszamy!

(czytaj więcej)
15 października 2021 0

Koniec sezonu rowerowego? Nic z tego! Zapraszamy do rywalizacji

Na dworze coraz chłodniej, poranki witają przymrozkiem, wieczorne mgły i# deszczowe dni nie ułatwiają aktywności na świeżym powietrzu. Jednak trudno nam rozstać się z rowerem. Wypatrujemy złotej polskiej jesieni, szukając sposobności na rowerowe wycieczki. A może w ogóle nie odstawiacie swojego jednośladu na czas niesprzyjającej aury? Tym lepiej bo mamy dla Was konkurs!

(czytaj więcej)
0

Dlaczego warto jeść polskie warzywa zgodnie z kalendarzem sezonowym?

W październiku obchodziliśmy Światowy Dzień Owoców i Warzyw. Z tej okazji warto# przypomnieć, że sezonowe produkty lokalne to gwarancja najwyższej jakości, zdrowia i smaku w najlepszych cenach.

(czytaj więcej)
0

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się – wynika z# badań psychologa dra Pawła Atroszko. Stosunkowo bardziej narażone są kobiety. Problem dotyka też dzieci, które "znajdują się pod ogromną presją nieustannej nauki pod testy i niepopełniania błędów".

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)