Dziś mamy 3 lutego 2023, piątek, imieniny obchodzą:

Ogłoszenia i komunikaty

02 lutego 2023 0

GIF wycofał serię leku Febrisan. Wydano komunikat

Główny Inspektor Farmaceutyczny wycofuje z obrotu na terenie całego kraju produkt leczniczy#: Febrisan (Paracetamolum + Acidum ascorbicum + Phenylephrini hydrochloridum), (750 mg + 60 mg + 10 mg)/5 g, proszek musujący, numer serii: 100401 termin ważności: 04.2023, podmiot odpowiedzialny: Orifarm Healthcare A/S, Energivej 15, 5260 Odense S, Dania. Niniejszej decyzji nadaje rygor natychmiastowej wykonalności.

(czytaj więcej)
01 lutego 2023 0

Od rana wpłynęło już niemal 7 tys. wniosków. Bezpłatna aplikacja mZUS

Ruszył nabór wniosków o 500+ na nowy okres świadczeniowy 2023/2024. Wnioski można złożyć m.in. za pośrednictwem bezpłatnej# aplikacji mZUS dostępnej na telefony komórkowe lub tablety. Tylko tym kanałem z samego rana do ZUS wpłynęło niemal 7 tys. wniosków na 12,2 tys. dzieci.

(czytaj więcej)
01 lutego 2023 0

Przedstawienie teatralne odwołane. Zmiana terminu

Uwaga! Z powodu choroby aktora przedstawienie teatralne dla dzieci pt: „W krainie wiecznego śniegu” zostaje odwołane.

(czytaj więcej)
01 lutego 2023 0

Nadal silny wiatr. Wydano kolejne ostrzeżenie

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nakle nad Notecią informuje, że od dnia 02.02.2023 r. od godz.# 01:00 do dnia 02.02.2023 r. do godz. 10:00 prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 45 km/h, w porywach do 80 km/h, z zachodu i północnego zachodu.

(czytaj więcej)
01 lutego 2023 1

Nowa aplikacja mobilna do zarządzania dokumentami. TAX FREE dla podróżnych

Aplikacja mobilna mTAX FREE PL jest kolejnym ułatwieniem w obsłudze dokumentów TAX FREE. Dzięki tej aplikacji #podróżni mogą zarządzać własnymi dokumentami na swoim smartfonie w dowolnym czasie. Od 1 lutego 2023 r. wszystkie dokumenty TAX FREE wystawione w Polsce są dostępne w aplikacji mobilnej.

(czytaj więcej)
01 lutego 2023 3

Od dziś można składać wnioski o 500+. Kolejny okres świadczeniowy

Od 1 lutego rodzice i opiekunowie mogą składać wnioski o przyznanie 500+ na kolejny okres świadczeniowy. #Złożenie wniosku do końca kwietnia gwarantuje ciągłość wypłaty świadczeń. Wsparcie w wysokości 500 zł przysługuje na każde dziecko do ukończenia 18. roku życia, bez względu na dochód rodziny.

(czytaj więcej)
31 stycznia 2023 0

Będzie silnie wiało. Ostrzeżenie dla powiatu nakielskiego

Ostrzeżenie wydane przez IMGW dotyczące silnego wiatru, pierwszego stopnia dla 7 powiatów województwa kujawsko - pomorskiego.

(czytaj więcej)
31 stycznia 2023 2

Kolejne dyżury telefoniczne ZUS. Można dzwonić w środę, czwartek i piątek

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza na dyżury telefoniczne dotyczące Platformy Usług Elektronicznych ZUS oraz 500 plus.

(czytaj więcej)
31 stycznia 2023 2

Program teleopieki domowej. Kto może skorzystać z oferty?

Marszałkowski Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej prowadzi otwartą rekrutację uczestników programu teleopieki domowej, opartego na# mobilnych urządzeniach, które monitorują funkcje życiowe i pozwalają w razie potrzeby przywołać pomoc, a nawet wezwać ratowników. Sprawdź, czy to oferta dla Ciebie lub seniora w Twojej rodzinie!

(czytaj więcej)
31 stycznia 2023 0

Pomoc socjalna dla artystów i twórców. Rusza nabór wniosków

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego prowadzi nabór wniosków o pomoc socjalną z Funduszu Promocji Kultury# dla artystów i twórców, którzy mają dorobek w zakresie działalności kulturalnej i znajdują się w trudnej sytuacji materialnej. Nabór potrwa do 1 grudnia 2023 r. lub do wyczerpania środków finansowych.

(czytaj więcej)
31 stycznia 2023 1

Można jeszcze wykorzystać bony turystyczne. Ważne do końca marca

Na Kujawach i Pomorzu właśnie rozpoczęły się ferie zimowe. To dobra okazja do wykorzystania bonu turystycznego. Rodzice mogą nim płacić# tylko do 31 marca.

(czytaj więcej)
31 stycznia 2023 1

”Otwarte strażnice” w czasie ferii. Akcja skierowana dla dzieci i dorosłych

W okresie ferii zimowych, w każdym powiecie woj. kujawsko-pomorskiego, można odwiedzić strażaków w jednostkach# ratowniczo-gaśniczych. Akcja skierowana jest dla dzieci i dorosłych. Funkcjonariusze zaznajomią zwiedzających z pracą strażaka, sprzętem na wyposażeniu PSP, udzielą praktycznych porad na temat radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia.

(czytaj więcej)
31 stycznia 2023 5

Pojazdy Rosenbauer SCD40 wycofane z użytkowania. Komendant zdecydował

Informujemy, że na terenie Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej PSP w Inowrocławiu# (woj. kujawsko-pomorskie), podczas testów nowego samochodu specjalnego z drabiną SCD40 firmy Rosenbauer, doszło do awarii drabiny.

(czytaj więcej)
30 stycznia 2023 2

Usługa e-Urząd Skarbowy. O czym należy pamiętać podczas rozliczania podatku?

W związku ze zbliżającym się terminem rozliczenia rocznego podatku dochodowego od osób fizycznych za 2022 rok, Naczelnik Urzędu #Skarbowego w Nakle nad Notecią zachęca do korzystania z usługi e-Urząd Skarbowy.

(czytaj więcej)
29 stycznia 2023 0

Ostrzeżenie meteorologiczne. Opady marznącej mżawki lub deszczu

Ostrzeżenie wydane przez IMGW dotyczące marznących opadów, pierwszego stopnia dla 17 powiatów województwa kujawsko - pomorskiego.

(czytaj więcej)
28 stycznia 2023 0

Kupiłeś taką sałatkę? Partia produktu wycofana z uwagi na ciało obce

Ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności: Wycofanie partii produktu pn. Sałatka z buraczków i papryki ze względu na# stwierdzenie ciała obcego.

(czytaj więcej)
28 stycznia 2023 1

Uważajmy na drogach! Synoptycy prognozują marznące opady

Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nakle nad Notecią na podstawie danych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (PIB), informuje# że na terenie gminy dnia 29.01.2023 r. od godz. 02.00 do godz. 10.00 prognozowane są słabe opady marznącego deszczu oraz mżawki powodujące gołoledź.

(czytaj więcej)
27 stycznia 2023 0

Program eko-PROFIT na terenie gminy. 400 zł za tonę elektroodpadów

Na terenie gminy Szubin został uruchomiony program eko-PROFIT - REcyclingto się opłaca, w ramach którego są realizowane# projekty ekologiczne, skierowane do wybranych grup:

(czytaj więcej)
27 stycznia 2023 3

Dwa dyżury telefoniczne ZUS. Nie tylko dla seniorów

ZUS zaprasza na eksperckie dyżury telefoniczne. Wśród tematów przeliczanie emerytur i rent oraz ulgi w opłacaniu składek.

(czytaj więcej)
27 stycznia 2023 0

Spotkanie z Szymonem Springerem. O norweskiej podróży

Zapraszamy Was na spotkanie z podróżnikiem Szymonem Springerem, który wrócił z wyprawy na norweski płaskowyż z Mariuszem Michalskim#. Szli śladami wielkiego Amundsena!

(czytaj więcej)
0

Święto Matki Boskiej Gromnicznej. Jakie zwyczaje ludowe są z tym związane?

Dzisiaj, 2 lutego w kościele katolickim obchodzone jest Święto Ofiarowania Pańskiego. W Polsce ten dzień nazywany jest# Świętem Matki Boskiej Gromnicznej.

(czytaj więcej)
0

Koszt utylizacji paneli fotowoltaicznych. Co dalej ze zużytymi modelami?

Panele fotowoltaiczne wciąż cieszą się dużą popularnością. Jako że świadomość ekologiczna Polaków nieustannie się zmienia, #to wiele osób już na etapie wyboru odpowiedniego rozwiązania zaczęło zadawać sobie pytanie – co zrobić po 25-30 latach, gdy panele nie będą nadawały się do dalszego użytkowania? I ile kosztuje utylizacja paneli fotowoltaicznych? Odpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Odchudzanie częstym postanowieniem noworocznym. Jak wytrwać na diecie?

Nikt nie wie, jak to się stało, że rozpoczęcie odchudzania stało się jednym z podstawowych postanowień, jakie# narzucamy sobie wraz z początkiem niemal każdego nowego roku. Żyjemy w kulturze diet. Jednak im bardziej są one restrykcyjne i pełne wyrzeczeń, tym trudniej w nich wytrwać. Tymczasem do pełni szczęścia wystarczy odrobina organizacji i wiedzy na temat podstawowych procesów, jakie zachodzą w naszym organizmie. Jak mogą pomóc w tym dietetycy i MajAcademy – platforma zapewniająca profesjonalne wsparcie w dbaniu o nasze zdrowie.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)