Dziś mamy 25 września 2022, niedziela, imieniny obchodzą:

Ogłoszenia i komunikaty

24 września 2022 0

„Toksyczna agentura III”. Spotkanie autorskie z Adamem Węsierskim

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Nakle nad Notecią# zaprasza na spotkanie autorskie promujące książkę Adama Węsierskiego „Toksyczna agentura III”, 30.09, g.17.00, ul. Bartkowskiego 1 Wstęp wolny!

(czytaj więcej)
24 września 2022 0

Zapytaj o 500 plus dla niesamodzielnych. Dyżur eksperta ZUS

Osoby, które są niezdolne do samodzielnej egzystencji#, mogą ubiegać się o świadczenie uzupełniające 500 plus.

(czytaj więcej)
22 września 2022 0

Wysokie koszty energii dotknęły pływalnię. Są ważne zmiany

Spółka Nakielski Sport wydała oświadczenie dotyczące # zmian w funkcjonowaniu pływalni Naquarius.

(czytaj więcej)
22 września 2022 0

Konferencja. „Uczymy się pomagać dzieciom i młodzieży w kryzysie"

Fundacja „Salus Homini” oraz Powiatowa Poradnia Psychologiczno# – Pedagogiczna w Nakle nad Notecią zapraszają pedagogów/psychologów szkolnych lub zainteresowanych przedstawicieli Rad Pedagogicznych szkół, przedszkoli i placówek powiatu nakielskiego oraz kuratorów sądowych i pracowników innych instytucji wspomagających rodziny na konferencję: „Uczymy się pomagać dzieciom i młodzieży w kryzysie- kontynuacja. Parę słów o odporności psychicznej dla starszych i młodszych.”

(czytaj więcej)
21 września 2022 0

Stalowe Anioły dla działaczy społecznych. Wnioski do 30 września

Najbardziej zaangażowani, rzetelni i twórczy w dziedzinie pomocy# społecznej zostaną po raz szesnasty uhonorowani nagrodami zarządu województwa. Stalowymi Aniołami wyróżnimy zarówno osoby indywidualne jak i zespoły. Na wnioski czekamy do 30 września.

(czytaj więcej)
20 września 2022 0

Policjanci zachęcają do udziału w konkursie. Na zwycięzców czekają nagrody

Nakielscy policjanci organizują fotograficzny konkurs profilaktyczny# pn.: „Bliżej pasji dalej od uzależnień”. Prace można nadsyłać do 24 października, a na zwycięzców czekają nagrody.

(czytaj więcej)
20 września 2022 13

III Cross Cichociemnych im. B. Bzdawki coraz bliżej. Serdecznie zapraszamy!

Termin biegu „III CROSS CICHOCIEMNYCH im. Bernarda Bzdawki” coraz bliżej. Serdecznie zapraszamy do zapisów i udziału.

(czytaj więcej)
20 września 2022 0

Brak zasilania w kilku miejscowościach. Sprawdź kiedy i gdzie

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w # Nakle przekazało informację o planowanych wyłączeniach prądu.

(czytaj więcej)
20 września 2022 7

Przekazano tabletki z jodkiem potasu. "Sytuacja jest na bieżąco monitorowana"

W ramach działań z zakresu zarządzania kryzysowego i ochrony ludności, w # związku z informacjami medialnymi dotyczącymi walk w rejonie Zaporoskiej Elektrowni Atomowej, w ubiegłym tygodniu do komend powiatowych Państwowej Straży Pożarnej przekazano tabletki zawierające jodek potasu. Jest to standardowa procedura, przewidziana w przepisach prawa i stosowana na wypadek wystąpienia ewentualnego zagrożenia radiacyjnego.

(czytaj więcej)
17 września 2022 1

"Gra szyfrów". Mobilna wystawa trafi do Nakła

Zapraszamy do odwiedzenia Mobilnego Showroomu promującego # gamingowy projekt edukacyjny ,,Gra Szyfrów”. Jest to innowacyjna gra służąca nie tylko rozrywce, ale również edukacji historycznej - przybliżająca grającym realia wojny polsko-bolszewickiej, pracę i dokonania polskich kryptologów. Na wystawie gra dostępna jest na VR oraz PC.

(czytaj więcej)
16 września 2022 0

Jakie inicjatywy powinna wspierać LGD? Zapraszamy organizacje na spotkanie

Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” w #związku z trwającymi pracami nad Lokalną Strategią Rozwoju dla kolejnej perspektywy finansowej Unii Europejskiej 2021-2027 serdecznie zaprasza przedstawicieli lokalnych organizacji – stowarzyszeń, fundacji, Kół Gospodyń Wiejskich, Ochotniczych Straży Pożarnych, klubów sportowych, innych organizacji z terenu powiatu nakielskiego na otwarte spotkanie branżowe, które służyć ma poznaniu potrzeb lokalnych organizacji, ich potencjału, a także poznaniu oczekiwań w zakresie inicjatyw, jakie powinny być wspierane przez LGD w kolejnej perspektywie.

(czytaj więcej)
16 września 2022 1

Masz pytania? Zadzwoń i skorzystaj z porad ZUS

Bydgoski oddział ZUS organizuje kolejne eksperckie dyżury#telefoniczne. 19 września będzie można zapytać o świadczenie 500+ dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji oraz o projekty edukacyjne ZUS.

(czytaj więcej)
14 września 2022 0

Joga wraca do biblioteki. Sprawdź kiedy

W Rejonowej Bibliotece Publicznej w # Szubinie będą odbywać się zajęcia z jogi. Szczegóły na plakacie.

(czytaj więcej)
14 września 2022 0

Dziennikarz i korespondent wojenny. Spotkanie z Wojciechem Jagielskim

We wtorek, 20 września w Rejonowej Bibliotece Publicznej w # Szubinie odbędzie się spotkanie z dziennikarzem i korespondentem wojennym Wojciechem Jagielskim. Szczegóły na plakacie.

(czytaj więcej)
13 września 2022 0

Jesienny piknik astronomiczny. Wieczór z obserwacjami nieba i nie tylko

Pałucko Pomorskie Stowarzyszenie Astronomiczno-Ekologiczne zaprasza w # sobotę, 17 września do Obserwatorium Astronomicznego w Niedźwiadach na piknik naukowy.

(czytaj więcej)
13 września 2022 0

XXVII Festyn Archeologiczny! Już od 14 września zapraszamy do Biskupina!

XXVII Festyn Archeologiczny będzie poświęcony Matce Naturze w# różnych odsłonach. W trakcie Festynu będzie można dowiedzieć się jak w przeszłości ludzie postrzegali Matkę Naturę, a także w jaki sposób korzystali z jej dobrodziejstw wykorzystując różne dostępne surowce. Pokażemy nie tylko narzędzia wytwarzane m.in. z drewna, krzemienia, kości czy poroża czy sposoby zdobywania pożywienia, ale również techniki obróbki metali, wyrobu tkanin czy ozdób.

(czytaj więcej)
13 września 2022 0

Puchar Polski Kobiet. O trofea zawalczy 12 zawodniczek

Już w najbliższą sobotę, 17 września, w # Hali Widowiskowo - Sportowej w Mroczy, od godz. 11:00 w Indywidualnym Pucharze Polski Kobiet o trofea zawalczy 12 najlepszych zawodniczek w kraju.

(czytaj więcej)
12 września 2022 0

Wykład i wystawa w muzeum. Wydarzenie już w czwartek

Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna i Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w # Szubinie zapraszają na spotkanie z historią w ramach obchodów 83. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

(czytaj więcej)
12 września 2022 0

Rozwiń swoje pasje. Bogata oferta zajęć w SzDK

Od października w Szubińskim Domu Kultury ponownie będzie możliwość # rozwijania swoich pasji. Właśnie ruszyły zapisy do kół zainteresowań znajdujących się w ofercie na rok kulturalny 2022/2023.

(czytaj więcej)
11 września 2022 0

Piknik "Na zapiecku". Każdy znajdzie coś dla siebie

Zapraszamy 11 września na Piknik "Na zapiecku". Impreza odbędzie się w # zagrodzie Państwa Prus w Żurawi w godz. 14.00-17.00. W programie m.in. strefa zabaw dla dzieci, strefa kulinarna, strefa funduszy unijnych, spacer nordic walking, strefa kulturalna.

(czytaj więcej)
0

Myślisz o regularnych ćwiczeniach? Jak wdrożyć plan w życie

Jak wynika z przeprowadzonych wśród Europejczyków badań #dotyczących aktywności fizycznej, Polacy zajmują pierwsze miejsce wśród ośmiu badanych krajów. Trzech na czterech Polaków deklaruje, że uprawia chociaż jedną dyscyplinę sportu. Największą popularnością cieszy się jogging (58,9%) i fitness (48,4%). Dalej uplasowało się pływanie (38,9%), piłka nożna (32,8%) oraz siatkówka (24,3%) . We wszystkich badanych krajach najbardziej aktywną sportowo grupą są osoby w wieku 18-34 lata. Skąd biorą motywację?

(czytaj więcej)
0

Czym ogrzejemy domy zimą? Perspektywy cenowe surowców energetycznych

Nagły wrześniowy spadek temperatur sprawił, że jednym z kluczowych# tematów stała się kwestia bezpieczeństwa energetycznego. Rządzący uspokajają, że nie zabraknie energii elektrycznej ani ciepła dla odbiorców indywidualnych. Z kolei eksperci alarmują, że węgla opałowego – z którego to korzystają głównie elektrownie i elektrociepłownie miejskie do wytworzenia energii cieplnej – nie wystarczy, a jeśli zostanie pozyskany, może być niskiej jakości. Czy społeczeństwu grożą częste wyłączenia energii i galopująca podwyżka cen?

(czytaj więcej)
0

„Hazard? Nie daj się wciągnąć!”. Akcja edukacyjna KAS

Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) kontynuuje ogólnopolską# akcję edukacyjną, której celem jest podniesienie świadomości o zagrożeniach związanych z uzależnieniem od hazardu oraz uczestnictwem w nielegalnych grach hazardowych. Akcja uzyskała honorowy patronat Ministra Edukacji i Nauki.

(czytaj więcej)