Dziś mamy 25 września 2022, niedziela, imieniny obchodzą:

Sport

25 września 2022 0

Tarpan Mrocza wicemistrzem Polski. Zawodnicy wrócą ze srebrnymi medalami

24 września 2022 roku odbył się finał Drużynowych# Mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów. O zwycięstwo w Polkowicach walczyły dwie drużyny: Tarpan Mrocza i KPC Górnik Polkowice.

(czytaj więcej)
24 września 2022 0

Mistrz Polski w ZK w Potulicach. Złoto dla st.sierż.sztab. Pawła Marcinkowskiego

St.sierż.sztab. Paweł Marcinkowski zdobył pierwsze miejsce# w X Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Badmintonie, które odbywały się w miniony weekend w Suchedniowie.

(czytaj więcej)
23 września 2022 0

Mistrzostwa Gminy w piłce nożnej. Która drużyna była najlepsza

W piątek 23.09.2022 na orliku przy Ośrodku Sportu i Rekreacji #w Szubinie odbyły się Mistrzostwa Gminy Szubin w piłce nożnej chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży.

(czytaj więcej)
22 września 2022 1

"Biało-niebiescy" wracają na własny stadion. Kolejny mecz ligowy i kolejne derby

Będzie to już siódma kolejka drugiej grupy # bydgoskiej A-klasy, a do Szubina przyjeżdża Pałuczanka. Dwa poprzednie mecze z drużyną ze Żnina zakończyły się remisem. Jak będzie teraz? Tego dowiemy się już w najbliższą sobotę!

(czytaj więcej)
21 września 2022 0

Tylko punkt w Barcinie. Remis nie jest satysfakcjonujący

Wyjątkowo źle dla Szubinianki ułożył się ligowy mecz #piłkarski w Barcinie. Zaledwie po kilku minutach gospodarze prowadzili 2:0. Przyjezdni gonili i dogonili, ale wyprzedzić nie zdołali. Drużyny podzieliły się punktami. Biorąc pod uwagę wysokie zwycięstwo odniesione przez szubinian wiosną, remis nie jest satysfakcjonujący.

(czytaj więcej)
21 września 2022 0

Kacper Gieryk wystartował w sztafecie. Jak poszło biało-czerwonym?

Biało-czerwoni znaleźli się wśród 16 ekip, które walczyły o medale czempionatu rozgrywanego w Wollongong.

(czytaj więcej)
19 września 2022 0

Kcynianin startuje w Mistrzostwach Świata. Pierwszy wyścig już za nim!

Mieszkaniec Kcyni Kacper Gieryk startuje w Mistrzostwach Świata w Kolarstwie Szosowym 2022. To ogromny sukces!

(czytaj więcej)
19 września 2022 1

Różowe Pantery zajmują pierwsze miejsce. Gratulujemy wyniku!

15 Międzynarodowym Festiwalu Koszykówki Sosnowiec 2022 już za nami.

(czytaj więcej)
18 września 2022 7

Emocje na boisku i poza nim. Hutnik Tur sprawił niespodziankę

W 5. kolejce rozgrywek piłkarskich o mistrzostwo B – klasy Hutnik Tur podejmował # na własnym boisku LKS Szubiniankę II/Victorię Kołaczkowo. Gospodarze wykazali dużą wolę walki i zdołali sięgnąć po 3 punkty. Cieniem na widowisko kładzie się jednak sytuacja, która miała miejsce poza boiskiem.

(czytaj więcej)
17 września 2022 1

Igrzyska Dzieci. Rozegrano mistrzostwa w piłkę nożną

W piątek, 16 września na orliku przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w # Szubinie odbyły się Mistrzostwa Gminy Szubin w piłce nożnej chłopców w ramach Igrzysk Dzieci.

(czytaj więcej)
16 września 2022 0

Wola walki nie wystarczyła. Iskra bez punktów w Bydgoszczy

Na kolejny mecz w rozgrywkach piłkarskich #na szczeblu B – klasy piłkarze Iskry Zamość – Rynarzewo wybrali się do Bydgoszczy, gdzie zmierzyli się z miejscowymi Piaskami. Pomimo walecznej postawy nie udało się zdobyć punktów.

(czytaj więcej)
16 września 2022 0

Gościnni nakielanie. Kto zwyciężył w turnieju brydżowym?

Para Tenispoint Chemik Bydgoszcz Mariusz #Bielski i Robert Rychlicki zwyciężyła w turnieju brydżowym w Nakle. Turniej był rozegrany w ramach Korespondencyjnych Mistrzostw Polski. W każdy drugi poniedziałek miesiąca brydżyści w całym kraju rozgrywają turnieje, ułożonymi przez sędziego kartami. Dzięki temu można porównać wyniki uzyskane przez poszczególnych brydżystów z Polski oraz gości z zagranicy.

(czytaj więcej)
16 września 2022 6

Kolejny słaby mecz. Powrót z bagażem 15 bramek

Z bagażem 15. straconych bramek wrócili z Bydgoszczy# piłkarze Zielonych Zalesie. Lider tabeli pokazał, że nie bez powodu okupuje tą pozycję.

(czytaj więcej)
16 września 2022 2

Mecz czołowych zespołów grupy III. Remis po wyrównanej walce

W 4 kolejce rozgrywek piłkarskich na szczeblu B – klasy# Szubinianka II/Victoria Kołaczkowo podejmowała na własnym boisku Dąb Potulice. Oba zespoły miały okazję na zdobycie kompletu punktów, ale ostatecznie podzieliły się punktami.

(czytaj więcej)
15 września 2022 0

XII Mistrzostwa Polski w Trójboju Siłowym. Brązowy medal dla Dominiki z Nakła

W dniach 09-11-09-2022r odbyły się XII Mistrzostwa Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym w Będzinie.

(czytaj więcej)
13 września 2022 4

Żołnierz z regionu z kolejnymi sukcesami. Nikoletta wywalczyła złoty medal

Nikoletta Dzióba w miniony weekend wywalczyła złoty medal w Lubusz Cup w kumite. Nie jest to jej pierwszy sukces sportowy.

(czytaj więcej)
12 września 2022 0

Mistrzostwa w biegu górskim. Wysokie miejsce strażaka z JRG Szubin

W dniu 07.09.2022 roku w miejscowości Ożenna odbyły się # V Mistrzostwa Polski Strażaków w Biegu Górskim na dystansie 9,2km.

(czytaj więcej)
11 września 2022 0

I kategoria centralna dla Alana Jagodzińskiego. Gratulujemy!

Wytrwała praca zaowocowała wielkim sukcesem szachisty z gminy #Kcynia – Alana Jagodzińskiego. Komisja Klasyfikacji i Ewidencji Polskiego Związku Szachowego przyznała Alanowi pierwszą kategorię krajową centralną.

(czytaj więcej)
11 września 2022 0

Wyspiański i Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie. Uczestnicy wrócili z nagrodami

W sobotę 10 września 2022r reprezentacja UKS Wyspiański Szubin# uczestniczyła w zawodach z cyklu Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie skierowanych do dzieci w wieku 10-11 lat.

(czytaj więcej)
09 września 2022 0

Zawody, turnieje, mistrzostwa. Sportowe podsumowanie sierpnia

Podsumowanie sportowe sierpnia w # gminie Szubin.

(czytaj więcej)
0

Myślisz o regularnych ćwiczeniach? Jak wdrożyć plan w życie

Jak wynika z przeprowadzonych wśród Europejczyków badań #dotyczących aktywności fizycznej, Polacy zajmują pierwsze miejsce wśród ośmiu badanych krajów. Trzech na czterech Polaków deklaruje, że uprawia chociaż jedną dyscyplinę sportu. Największą popularnością cieszy się jogging (58,9%) i fitness (48,4%). Dalej uplasowało się pływanie (38,9%), piłka nożna (32,8%) oraz siatkówka (24,3%) . We wszystkich badanych krajach najbardziej aktywną sportowo grupą są osoby w wieku 18-34 lata. Skąd biorą motywację?

(czytaj więcej)
0

Czym ogrzejemy domy zimą? Perspektywy cenowe surowców energetycznych

Nagły wrześniowy spadek temperatur sprawił, że jednym z kluczowych# tematów stała się kwestia bezpieczeństwa energetycznego. Rządzący uspokajają, że nie zabraknie energii elektrycznej ani ciepła dla odbiorców indywidualnych. Z kolei eksperci alarmują, że węgla opałowego – z którego to korzystają głównie elektrownie i elektrociepłownie miejskie do wytworzenia energii cieplnej – nie wystarczy, a jeśli zostanie pozyskany, może być niskiej jakości. Czy społeczeństwu grożą częste wyłączenia energii i galopująca podwyżka cen?

(czytaj więcej)
0

„Hazard? Nie daj się wciągnąć!”. Akcja edukacyjna KAS

Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) kontynuuje ogólnopolską# akcję edukacyjną, której celem jest podniesienie świadomości o zagrożeniach związanych z uzależnieniem od hazardu oraz uczestnictwem w nielegalnych grach hazardowych. Akcja uzyskała honorowy patronat Ministra Edukacji i Nauki.

(czytaj więcej)