Dziś mamy 29 maja 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Sport

28 maja 2023 0

Kolejna impreza biegowa w Potulicach. Rywalizowano na dystansie 5 km

Po raz kolejny do Potulic zawitali biegacze, aby tym razem wziąć udział w VIII edycji Potulickiej Piątki# im. Ewy Gołaty. Pogoda dopisała, organizacyjnie wszystko zostało dopięte na ostatni guzik a wszystko zostało dopełnione zacięta rywalizacją w atmosferze sportowego fair – play.

(czytaj więcej)
28 maja 2023 0

"Taka przegrana, to jak wygrana!". Dobrze wykonana praca na boisku

Czy można przegrać a czuć się jak zwycięzca? Można! Udowodnił to nasz zespół# Młodzika D2 rocznik 2011, który walczył jak równy z równym z liderem naszej ligi (dwókrotnie wychodząc w tym spotkaniu na prowadzenie).

(czytaj więcej)
27 maja 2023 0

Ostatni mecz z cyklu u12k KPZKosz. Skuteczna gra w obronie

W sobotę, 27 maja w hali SP1 w Szubinie odbył się ostatni mecz z cyklu rozrywek #u12k KPZKosz.

(czytaj więcej)
26 maja 2023 0

Derby gminy Szubin. Podział punktów w Kołaczkowie

W 18. Kolejce gier na szczeblu piłkarskiej B – klasy na boisku w Kołaczkowie doszło do starcia #derbowego. Miejscowa Szubinianka podejmowała Zielonych Zalesie.

(czytaj więcej)
26 maja 2023 0

Waleczna postawa Hutnika. Niewiele zabrakło do urwania punktów

Hutnik Tur był bliski sprawienia niespodzianki w Brzozie, gdzie rozegrał mecz 18. kolejki rozgrywek #piłkarskich na szczeblu B - klasy. Gospodarze zwycięstwo zapewnili sobie dopiero w ostatnich minutach meczu.

(czytaj więcej)
26 maja 2023 3

Orzeł zagrał na piątkę! Goście bez iskry

Orzeł Kcynia odniósł bez specjalnego wysiłku kolejne zwycięstwo w rozgrywkach piłkarskich na #szczeblu bydgoskiej B – klasy. Goście z Zamościa zagrali bez iskry i odnieśli zasłużoną porażkę.

(czytaj więcej)
25 maja 2023 0

Sukces uczennic Dwójki. Dziewczęta wicemistrzyniami województwa

22 maja 2023 w hali przy Szkole Podstawowej nr 1 w Szubinie odbył się Półfinał i Finał Województwa #Kujawsko – Pomorskiego w koszykówce dziewcząt w ramach Igrzysk Dzieci. Uczennice szubińskiej Dwójki zostały wicemistrzyniami Województwa, ulegając tylko Szkole z Grudziądza.

(czytaj więcej)
24 maja 2023 0

Orlicy bogatsi o kolejne doświadczenia. Udany turniej w Bydgoszczy

Pięć spotkań w 14 dni kończymy w dobrych nastrojach! Przed maratonem piłkarskim mogliśmy mieć# obawy czy nasi młodzi podopieczni wytrzymają to tempo, ale okazało się, że taki cykl gier wręcz im służy.

(czytaj więcej)
24 maja 2023 0

Zespół nie do zatrzymania. Football Academy Szubin z kompletem zwycięstw

Rozpędzony zespół Football Academy Szubin 2014 był w niedzielę, 21 maja nie do# zatrzymania.

(czytaj więcej)
23 maja 2023 0

Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie 2023. Sukces Anny Krygier

W poniedziałek, 22 maja 2023 w Bydgoszczy odbyły się zawody na szczeblu #wojewódzkim Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie 2023.

(czytaj więcej)
23 maja 2023 5

Wojewódzkie Zawody Strzeleckie. Puchar Starosty Żnińskiego dla JRS Kowalewko

Jest nam niezmiernie miło poinformować iż nasi zawodnicy zajęli bardzo wysokie# miejsca na Wojewódzkich Zawodach Strzeleckich o Puchar Starosty Żnińskiego. Niemal całe podium w poszczególnych konkurencjach należało do zawodników JRS Kowalewko, tym samym deklasując rywali wywalczyli nagrodę główną Puchar Starosty Żnińskiego.

(czytaj więcej)
23 maja 2023 0

Miłośnicy warcabów stupolowych zagrali w Szubinie. Kto zwyciężył w turnieju?

22 maja w Szubińskim Domu Kultury odbyły się Mistrzostwa Szubina w# Warcabach Stupolowych. Zadanie publiczne pod nazwą "Upowszechnianie życia szachowego w Gminie Szubin" współfinansowane jest ze środków budżetu Gminy Szubin.

(czytaj więcej)
23 maja 2023 0

"Edukacja przez szachy". Jakub i Kacper reprezentowali Szachową Dwójkę

Jakub Makarewicz zwyciężył w turnieju szachowym z udziałem# 250 uczestników. 20 maja w Zespole Szkół w Barcinie odbył się finał wojewódzkiego kuratoryjnego konkursu tematycznego "Edukacja przez szachy - preludium talentów" dla uczniów szkół podstawowych.

(czytaj więcej)
19 maja 2023 0

Wola walki w zespole. Sukces w meczu z Polonią Bydgoszcz

Nasz młodzik UKS Pelikan Szubin nie zwalnia tempa! Wygrywamy na stadionie miejskim# w Szubinie z Polonią Bydgoszcz.

(czytaj więcej)
19 maja 2023 0

Derbowe starcie w Zamościu. Górą goście

Iskra Zamość – Rynarzewo w kolejnym meczu rozgrywek B – klasy podejmowała na własnym boisku #Szubiniankę II Szubin/Kołaczkowo. Derby gminy Szubin przyniosły łącznie 5 bramek, a ze zwycięstwa cieszyli się goście.

(czytaj więcej)
19 maja 2023 3

Hutnik Tur kontra Orzeł Kcynia. Kto zwyciężył?

W 17. kolejce rozgrywek piłkarskich B – klasy Hutnik Tur podejmował na własnym boisku# Orła Kcynię. Trzy bramki zdobyte przez gości w pierwszej połowie praktycznie rozstrzygnęły losy tego starcia.

(czytaj więcej)
18 maja 2023 1

Finał Czwartków Lekkoatletycznych. Wiosenne zmagania dobiegły końca

18 maja na obiekcie "Orlik" przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Nakle odbył się finał #kolejnej edycji "Czwartków Lekkoatletycznych" rundy wiosennej dla szkół podstawowych. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji ze sportowych zmagań oraz wręczenia nagród.

(czytaj więcej)
16 maja 2023 0

Uczennice z SP Mrocza najlepsze w trójboju. Sukces młodych lekkoatletek

15 maja 2023 roku na boisku Orlik przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 3 w Nakle nad Notecią #odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nakielskiego w Trójboju oraz Czwórboju Lekkoatletycznym w ramach Igrzysk Dzieci.

(czytaj więcej)
16 maja 2023 0

Podsumowanie piłkarskiego weekendu. Mecze drużyn UKS Pelikan Szubin

Fotorelacja z piłkarskiego weekendu drużyn #UKS Pelikan Szubin - Młodzik D2 - 2011, Orlik E1 - 2012 i Orlik E2 - 2013

(czytaj więcej)
15 maja 2023 0

70. Turniej Szachowy Szubin Open. Zawody okolicznościowe

W Szubińskim Domu Kultury odbył się 70 Turniej Szachowy Szubin Open #"60-lecie SP 2 w Szubinie". Szkołę Podstawową nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Szubinie zbudowano w ramach uczczenia 1000-lecia państwa polskiego. W roku szkolnym 2022/2023 mija 60 lat od otwarcia szkoły w 1962 roku.

(czytaj więcej)
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

Dzień Samorządu Terytorialnego. Ustanowiony w 2000 roku

27 maja, na pamiątkę pierwszych demokratycznych wyborów samorządowych z 1990 r., obchodzimy #Dzień Samorządu Terytorialnego. O ustanowieniu tego święta zdecydował 29 czerwca 2000 r. Sejm w specjalnej uchwale na 10-lecie odrodzenia polskiego samorządu terytorialnego.

(czytaj więcej)
0

Niecodzienny gość w szubińskim komisariacie. Dźwięki spod sufitu

Pod sufitem piwnicy komisariatu w Szubinie, utknął wróbel. Na świergot uwięzionego ptaka zwrócił #uwagę dzielnicowy, który pomógł wydostać się zwierzęciu z potrzasku i wypuścił na wolność.

(czytaj więcej)