Dziś mamy 1 grudnia 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

24 listopada 2020 1

Współpraca bibliotekarzy z przedszkolem. Wypożyczono partię książek

Aby rozjaśnić ponure dni listopadowe bibliotekarze z Rejonowej Biblioteki Publicznej w Szubinie postanowili# wypożyczyć dzieciom z przedszkola Słoneczko w Szubinie partię książek.

(czytaj więcej)
20 listopada 2020 0

Wymiana doświadczeń pracowników Szubińskiego Domu Kultury

Od 2017 roku Szubiński Dom Kultury, to nie tylko instytucja w stolicy Gminy. Przynależy do #niego, w sensie merytorycznym, 15 Świetlic Wiejskich. Wczoraj placówka rozpoczęła cykl warsztatów dla swoich pracowników polegających na wymianie doświadczeń.

(czytaj więcej)
13 listopada 2020 1

Film o obozie jenieckim w Szubinie. Nowy projekt Towarzystwa Historycznego

Po marcowej premierze filmu „Mój Ostatni List” mieliśmy zaszczyt usłyszeć wiele #ciepłych słów, podziękowań i gratulacji, jednak nie zamierzamy spoczywać na laurach, wręcz przeciwnie, postanowiliśmy zrealizować kolejny projekt i włożyć w niego jeszcze więcej czasu, zaangażowania i przede wszystkim serca.

(czytaj więcej)
09 listopada 2020 1

Zamkowy apel szubińskiego muzeum. Potrzebne archiwalne zdjęcia

Na ruinach zamku w Szubinie trwają prace związane z rewitalizacją zabytkowego #obiektu. Muzeum Ziemi Szubińskiej posiada w swoich zbiorach liczne zdjęcia dokumentujące pozostałości po średniowiecznym zamku.

(czytaj więcej)
06 listopada 2020 0

Bezpieczeństwo jest najważniejsze. Organizatorzy odwołują MikoJarmark

Miesiąc przed planowanym wydarzeniem organizatorzy MikoJarmarku w Szubinie, tj. Szubiński #Dom Kultury i Urząd Miejski, postanowili odwołać wydarzenie. Jednak już dziś informują, że podejmą się organizacji jarmarku w przyszłym roku.

(czytaj więcej)
28 października 2020 1

Mistrzostwa Federacji Tańca Sportowego. I miejsce dla Jerzego Dulki

W minioną niedzielę w Bydgoszczy odbyły się Mistrzostwa Województwa# Kujawsko-Pomorskiego Federacji Tańca Sportowego. W tych zawodach udział wzięli zawodnicy w różnym wieku. Podczas tych mistrzostw wystartował również mieszkaniec gminy Szubin Jerzy Dulka ze swoją partnerką, odnosząc duży sukces.

(czytaj więcej)
27 października 2020 0

Spotkanie klubu książki. Rozmawiano m.in. o książkach kryminalnych

W piątek 23 października odbyło się# drugie spotkanie Klubu Książki w bibliotece publicznej w Królikowie.

(czytaj więcej)
24 października 2020 0

Dominik Księski z wizytą w szubińskiej bibliotece. Opowieści o górach

Piątkowe spotkanie z Dominikiem Księskim w szubińskiej bibliotece było niezwykle #udane. Dzięki barwnej opowieści, bogato ilustrowanej zdjęciami i piosenkom na gitarze, zapomnieliśmy na blisko dwie godziny o epidemii i wszystkich związanych z nią strapieniach.

(czytaj więcej)
23 października 2020 0

Muzeum Ziemi Szubińskiej zaprasza do zwiedzania wystawy pt. Zwiastun

Od czwartku, 22 października w Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna można #zwiedzać wystawę pt. Zwiastun.

(czytaj więcej)
23 października 2020 0

Pippi na urodziny. W konkursie wzięli udział głównie uczniowie ZSS w Szubinie

Rejonowa Biblioteka Publiczna w Szubinie z przyjemnością informuje o udanym #zakończeniu konkursu plastycznego dla dzieci młodszych pt. Pippi na urodziny realizowanego z okazji 75 rocznicy pierwszego wydania Pippi Långstrump - jednej z najpopularniejszych książek dla dzieci na świecie (listopad 1945r., polskie wydanie) autorstwa Astrid Lindgren - jednej z najwspanialszych pisarek dla dzieci na świecie.

(czytaj więcej)
22 października 2020 0

Doceniono twórców ludowych. To już XX edycja konkursu

Tworzą niepowtarzalne koronki, hafty, rzeźby, a przede wszystkim przekazują# techniki tradycyjnej sztuki ludowej młodszym pokoleniom. Talent i twórczość ludowych artystów Kujaw i Pomorza kolejny raz doceniliśmy podczas Konkursu Aktywności Artystycznej Twórców Ludowych. W tym roku nagrody zarządu województwa otrzymało 90 twórców.

(czytaj więcej)
07 października 2020 0

Akademia Muzyczna w Bydgoszczy. Koncertowa inauguracja

Kolejna uczelnia wyższa w regionie rozpoczęła rok# akademicki. Wczoraj (6 października) odbyła się uroczysta inauguracja w Akademii Muzycznej w im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. W uroczystości wziął udział wicemarszałek Zbigniew Ostrowski.

(czytaj więcej)
04 października 2020 1

Święto Kolorów w Szubinie. Idealna zabawa dla młodzieży

W miniony piątek obok boiska sportowego w Szubinie zorganizowano# wydarzenie pt. „Święto Kolorów Holiki”. Tego dnia uczestnicy imprezy dosłownie „nabrali barw”.

(czytaj więcej)
29 września 2020 0

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Dedykowany jest dzieciom

Dzisiejsze święto obchodzone jest w Polsce od 2001 roku i powstało# z inicjatywy Polskiej Izby Książki. W szczególności jest ono dedykowane dzieciom.

(czytaj więcej)
21 września 2020 1

Gra miejska już za nami. Projekt realizowany przez szubińskie muzeum

W sobotę, 19 września 2020 r. odbyła się zorganizowana przez Muzeum Ziemi Szubińskiej im. #Zenona Erdmanna gra miejska. Wydarzenie to element realizowanego przez muzeum projektu, pt. Wojna polsko-bolszewicka i jej wielkopolski ślad.

(czytaj więcej)
20 września 2020 8

Jesienna Wystawa Ogrodnicza przyciągnęła licznych zwiedzających

W niedzielę 20 września wielu mieszkańców powiatu nakielskiego i pewnie nie tylko powiatu #udało się do Minikowa, gdzie o godz. 10.00 rozpoczęła się Jesienna Wystawa Ogrodnicza i promocja karpia nakielskiego.

(czytaj więcej)
16 września 2020 0

Czeski sposób na życie. Mariusz Szczygieł gościem szubińskiej biblioteki

O mentalności Czechów i ich spojrzeniu na świat oraz zaletach czeskiej prozy rozmawialiśmy #we wtorek, 15 września z wybitnym reportażystą, zdobywcą nagrody literackiej Nike oraz Europejskiej Nagrody Książkowej za książkę pt. Gotland, współzałożycielem P. Mariuszem Szczygłem.

(czytaj więcej)
15 września 2020 7

Dzień dobry TVN w Brzózkach. Z mieszkańcami rozmawiał Bartosz Jędrzejak

We wtorkowy poranek wszyscy widzowie programu telewizyjnego# Dzień Dobry TVN mieli okazję poznać jedną z najbardziej klimatycznych miejscowości w gminie Szubin – Brzózki.

(czytaj więcej)
14 września 2020 0

Wirtualne podsumowanie 58. Konkursu Sztuki Ludowej Pałuk. Znamy wyniki!

W sobotę 12 września odbyło się długo wyczekiwane podsumowanie 58. Konkursu #Sztuki Ludowej Pałuk w Szubińskim Domu Kultury. Było ono jednak zupełnie inne od tych sprzed lat, bowiem zrealizowano je wyłącznie w formie wirtualnej.

(czytaj więcej)
12 września 2020 0

Rolnicy z gminy Szubin podziękowali za plony. Dożynki w Słupach

12 września w kościele parafialnym pw. św. Wita w# Słupach odbyła się okolicznościowa msza święta w ramach obchodów gminnego święta plonów. Z uwagi na pandemię, tegoroczne dożynki ograniczyły się wyłącznie do odprawienia dziękczynnego nabożeństwa.

(czytaj więcej)
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)