Dziś mamy 25 września 2022, niedziela, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

24 września 2022 0

"Bez tańca nie ma życia". Pan Jurek skończył 80 lat

Mieszkaniec Szubina - Jerzy Dulka kończy 80 lat. W jesieni życia odkrył#swoją pasję. To taniec towarzyski. Od blisko 10 lat trenuje i bierze udział w turniejach, z których często wraca jako laureat.

(czytaj więcej)
22 września 2022 2

Religijno-rodzinny festyn. Zwieńczono Dni Kultury Chrześcijańskiej

Nieopodal ulicy Dąbrowskiego w Szubinie odbył się festyn wieńczący# 24. edycję Dni Kultury Chrześcijańskiej. Była to okazja, aby mieszkańcy Szubina mogli się wspólnie solidaryzować przy akompaniamencie muzyki religijnej.

(czytaj więcej)
21 września 2022 0

Dziennikarz opowiadał o dwóch wojnach. Spotkanie w bibliotece cieszyło się zainteresowaniem

Dzięki wsparciu finansowemu Instytutu Książki, w # ramach ogólnopolskiego programu Dyskusyjny Klub Książki oraz dzięki wsparciu Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Bydgoszczy, we wtorek 20 września mogliśmy gościć w szubińskiej bibliotece niecodziennego gościa: korespondenta wojennego, dziennikarza PAP, twórcę podcastu Jagielski Story, Wojciecha Jagielskiego.

(czytaj więcej)
19 września 2022 0

O miłosierdziu wobec świata przyrody. Spotkanie seniorów z artystą

W Placówce Wsparcia Dziennego w # Szubinie w ramach XXIV Dni Kultury Chrześcijańskiej 14 września 2022 r. zorganizowane zostało spotkanie artysty Waldemara Zyśka z seniorami. Myślą przewodnią było Miłosierdzie wobec świata przyrody.

(czytaj więcej)
19 września 2022 1

Polscy piloci w czasie II wojny światowej. Sławomir Łaniecki odpowiadał na pytania

W czwartek, 15 września Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona #Erdmanna i Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Szubinie zaprosili mieszkańców na spotkanie z historią w ramach obchodów 83. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

(czytaj więcej)
18 września 2022 0

Razem przez życie 50 lat. Klub seniora świętował Złote Gody państwa Nowaków

17 września w Rynarzewie miał miejsce wyjątkowy jubileusz. Państwo # Urszula i Leszek Nowakowie świętowali swoje złote gody w gronie przyjaciół z klubu seniora.

(czytaj więcej)
18 września 2022 3

Dziewiąta edycja przeglądu. Zaśpiewali ku czci Boga

W ramach XXVI Dni Kultury Chrześcijańskiej w Szubinie odbył się przegląd pieśni religijnych i # patriotycznych. Była to już 9. edycja przeglądu, podczas którego młodzież przed sceną śpiewa ku czci Boga i kraju.

(czytaj więcej)
18 września 2022 10

„Barwy Lata–Dary Jesieni”. Targi cieszyły się dużym zainteresowaniem

18 września mieszkańcy powiatu nakielskiego tłumnie zjechali się do # Minikowa, a wszystko za sprawą jesiennych targów ogrodniczych. Nie było to jednak jedyne wydarzenie odbywające się tego dnia na terenie Kujawsko–Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie.

(czytaj więcej)
17 września 2022 0

Maluje całe życie. Wernisaż prac Maryli Rakowskiej-Molendy

Jest absolwentką Liceum Sztuk Plastycznych w # Bielsku-Białej o kierunku tkanina artystyczna. Ukończone studia w WSSP w Poznaniu, dyplom w 1980 r. na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego z zakresu projektowania mebli. Po studiach pracowała w biurze projektowym Bydgoskich Fabryk Mebli.

(czytaj więcej)
14 września 2022 0

Kolejny punkt Dni Kultury Chrześcijańskiej. Ks. dr Michał Damazyn wygłosił wykład

W poniedziałek - 12 września 2022 r. w # Muzeum Ziemi Szubińskiej odbył się kolejny punkt Dni Kultury Chrześcijańskiej. Wykład pn. Sekretarki i Apostołowie Miłosierdzia wygłosił ks. dr Michał Damazyn.

(czytaj więcej)
13 września 2022 0

Rzecz o miłosierdziu. Prelekcja Anny Sergott w bibliotece

Historyk sztuki Anna Sergott omawiając tematykę # miłosierdzia bożego przedstawiła uczestnikom spotkania w ramach XXIV Dni Kultury Chrześcijańskiej w Szubinie panoramę wielkich postaci malarstwa światowego z El Greco, Caravaggio oraz Cranachem młodszym i Rembrandtem, prezentujących na swych obrazach temat miłosierdzia.

(czytaj więcej)
12 września 2022 0

"Aktywni razem". Udany festyn dla seniorów

Na terenie Szkoły Podstawowej nr 4 w Rynarzewie odbył się „Festyn Aktywni Razem” # zrzeszający seniorów z gminy Szubin. Uczestnicy programu „Aktywni razem” mogli pokazać swoje możliwości.

(czytaj więcej)
12 września 2022 0

Śladami wiary. Od Domu Polskiego do kościoła św. Anny

Wczoraj, 11 września została zorganizowana piesza # wycieczka, po co ciekawszych zabytkach Szubina, skupionych wokół miejsc wiary. Trasa biegła od Muzeum Ziemi Szubińskiej do kościoła św. Anny.

(czytaj więcej)
11 września 2022 11

Stanisław Soyka wystąpił w Szubinie. Kwartet zachwycił

W sobotni wieczór dla mieszkańców Szubina wystąpił Stanisław Soyka Kwartet!# Sala Szubińskiego Domu Kultury była wypełniona po brzegi, a publiczność zachwycona występem na żywo.

(czytaj więcej)
10 września 2022 0

Obrazy w „Punkcie widzenia”. Wernisaż malarstwa Aliny Gordon

9 września br. o godz. 18:00 w Szubińskim Domu Kultury miał# miejsce wernisaż malarstwa Aliny Gordon pt. „Punkt widzenia”.

(czytaj więcej)
06 września 2022 0

Zwiedzili Kołobrzeg i Ciechocinek. Pogoda dopisała zwiedzaniu

Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Nakle ostatnio odwiedzili Kołobrzeg i Ciechocinek.

(czytaj więcej)
06 września 2022 0

Drugi dzień na Polanie Moderloch. Na uczestników czekały kolejne atrakcje

Niedziela, 4 września 2022 roku to drugi dzień festynu, który # współorganizowaliśmy z KSSK GWARD na Polanie Moderloch.

(czytaj więcej)
05 września 2022 1

Kluby działają od dwóch lat. Uroczyste podsumowanie

31 sierpnia 2022 r. podsumowany został drugi rok działalności Klubów "Aktywni Razem" w # Rynarzewie i Zamościu. Usługi opiekuńcze świadczone w lokalnej społeczności w pierwszym roku działalności współfinansowały Fundusze Europejskie, w drugim środki w całości pochodziły z budżetu gminy Szubin. Kluby działały w oparciu o model wypracowany w latach 2019-2020 w Szubinie.

(czytaj więcej)
05 września 2022 22

Widownię poniosło! FMNM gościło gwiazdy polskiej piosenki

„Pogo!”, „Robimy koło!” „Było mało!” – To były jedne# z niektórych okrzyków, jakie dało się słyszeć podczas Festiwalu Muzyka nad Notecią. Na nim zagrały gwiazdy polskiej estrady, które sprawiły, że słuchaczy dosłownie „poniosło”.

(czytaj więcej)
04 września 2022 1

Sobotni festyn upłynął w miłej atmosferze. Na leczenie dla Oliwki

Sobotnie popołudnie to dobry czas na odpoczynek# i skorzystanie z atrakcji, jakie przygotowano dla mieszkańców w ramach festynu charytatywnego dla Oliwii Katafiasz. A ponieważ to festyn charytatywny, to przy okazji dobrej zabawy, można było pomóc.

(czytaj więcej)
0

Myślisz o regularnych ćwiczeniach? Jak wdrożyć plan w życie

Jak wynika z przeprowadzonych wśród Europejczyków badań #dotyczących aktywności fizycznej, Polacy zajmują pierwsze miejsce wśród ośmiu badanych krajów. Trzech na czterech Polaków deklaruje, że uprawia chociaż jedną dyscyplinę sportu. Największą popularnością cieszy się jogging (58,9%) i fitness (48,4%). Dalej uplasowało się pływanie (38,9%), piłka nożna (32,8%) oraz siatkówka (24,3%) . We wszystkich badanych krajach najbardziej aktywną sportowo grupą są osoby w wieku 18-34 lata. Skąd biorą motywację?

(czytaj więcej)
0

Czym ogrzejemy domy zimą? Perspektywy cenowe surowców energetycznych

Nagły wrześniowy spadek temperatur sprawił, że jednym z kluczowych# tematów stała się kwestia bezpieczeństwa energetycznego. Rządzący uspokajają, że nie zabraknie energii elektrycznej ani ciepła dla odbiorców indywidualnych. Z kolei eksperci alarmują, że węgla opałowego – z którego to korzystają głównie elektrownie i elektrociepłownie miejskie do wytworzenia energii cieplnej – nie wystarczy, a jeśli zostanie pozyskany, może być niskiej jakości. Czy społeczeństwu grożą częste wyłączenia energii i galopująca podwyżka cen?

(czytaj więcej)
0

„Hazard? Nie daj się wciągnąć!”. Akcja edukacyjna KAS

Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) kontynuuje ogólnopolską# akcję edukacyjną, której celem jest podniesienie świadomości o zagrożeniach związanych z uzależnieniem od hazardu oraz uczestnictwem w nielegalnych grach hazardowych. Akcja uzyskała honorowy patronat Ministra Edukacji i Nauki.

(czytaj więcej)