Dziś mamy 29 maja 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

27 maja 2023 0

Wspólny obiad z okazji Dnia Matki. Czas umilił występ zespołu "Senioritki"

W środę, 24 maja w świetlicy w #Królikowie obchodziliśmy Dzień Matki. W ramach podziękowań pani sołtys oraz rada sołecka zaprosiła wszystkie panie z koła gospodyń oraz panie które pomagają przy okazji różnych wydarzeń w naszej wsi na wspólny obiad.

(czytaj więcej)
26 maja 2023 0

Wernisaż i koncert w muzeum. Artystyczny Dzień Matki w Szubinie

25 maja w Muzeum Ziemi Szubińskiej odbył się wyjątkowy wernisaż połączony z koncertem z okazji #Dnia Matki. Przed widownią zaprezentował się zespół Ingenium pod przewodnictwem Jolanty Muzalewskiej.

(czytaj więcej)
26 maja 2023 0

Muzeum pozyskało wiele cennych pamiątek. Akcja trwa nadal

Za Szubinem Noc Muzeów 2023. Dzięki akcji udało się zgromadzić wiele unikalnych pamiątek #związanych z lokalami gastronomicznymi Szubina. Pozyskaliśmy wspaniałe zdjęcia, ceramikę z logo Gminnej Spółdzielni i inne naczynia oraz elementy wyposażenia.

(czytaj więcej)
25 maja 2023 0

Koncert z okazji Dnia Matki. Piosenki, wiersze i występ kabaretu

22 maja 2023 roku w Świetlicy Wiejskiej w Rynarzewie odbył się Koncert# z okazji Dnia Matki.

(czytaj więcej)
25 maja 2023 1

"Zdrowie to podstawa". Uczniowie ze szkół powiatu na pikniku profilaktycznym

To była ogromna przyjemność, móc przygotować dla uczniów szkół podstawowych z terenu #Starostwa Powiatowego w Nakle zajęcia edukacyjno-informacyjne ze szczególnym uwzględnieniem #higiena oraz #profilaktyka chorób i uzależnień.

(czytaj więcej)
24 maja 2023 0

"Zobacz więcej". Film o Środowiskowym Domu Samopomocy w Paterku

Środowiskowy Dom Samopomocy w Paterku #bierze udział w projekcie fotograficznym Magdy Rdest-Nowak "Zobacz więcej", który jest jednocześnie kampanią społeczną.

(czytaj więcej)
24 maja 2023 0

Kolejne spotkanie seniorów. Mieszkaniec Brzózek zachwycił talentem

W poniedziałek 15 maja 2023 r. po raz drugi członkowie z naszego KGW przygotowali #dla seniorów posiłek.

(czytaj więcej)
23 maja 2023 0

Wystawa poplenerowa i koncert z okazji Dnia Matki. Zaproszenie do muzeum

Muzeum Ziemi Szubińskiej i Szkoła Podstawowa nr 1 zapraszają na wernisaż prac malarskich #uczniów połączony z koncertem z okazji Dnia Matki w wykonaniu zespołu Ingenium pod kierunkiem Jolanty Muzalewskiej.

(czytaj więcej)
20 maja 2023 6

Inscenizacja i wystawa. Noc Muzeów w Kcyni

20 maja na dworcu PKP w Kcyni odbyła się VI edycja kcyńskiej Nocy Muzeów. Mieszkańcy po raz# kolejny mieli możliwość obejrzenia ciekawej wystawy oraz inscenizacji.

(czytaj więcej)
20 maja 2023 0

61. Konkurs Sztuki Ludowej Pałuk. Poznajmy laureatów!

20 maja w Szubińskim Domu Kultury rozstrzygnięty został Konkurs Sztuki Ludowej Pałuk im. Wandy Szkulmowskiej. #Była to już 61 odsłona tego wydarzenia.

(czytaj więcej)
20 maja 2023 11

Zabawa w stylu PRL-u. Kiedyś to było!

W piątkowy wieczór w Muzeum Ziemi Szubińskiej zorganizowano cieszące się bardzo dużym #zainteresowaniem wydarzenie pt. "Noc Muzeów - Perły PRL-u!". Uczestnicy imprezy mogli tego dnia na chwilę dosłownie przenieść się w czasie do przeszłości.

(czytaj więcej)
19 maja 2023 0

"Jak przezwyciężyć ten trudny czas?”. Spotkanie z Jolantą Szwalbe

15 maja miało miejsce spotkanie słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

(czytaj więcej)
18 maja 2023 0

Chętnych nie brakuje. Trasa turystyczna cieszy się zainteresowaniem

Nasza trasa turystyczna "Nakło - Miasto Trzech Kultur" wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem #mieszkańców, turystów i grup szkolnych.

(czytaj więcej)
17 maja 2023 0

Uroczyście w parafii pw. św. Andrzeja Boboli. Bierzmowania udzielił sam biskup

16 maja w parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Szubinie, Ordynariusz Diecezji Bydgoskiej #– biskup Krzysztof Włodarczyk przewodniczył uroczystości odpustowej ku czci patrona parafii, św. Andrzeja Boboli. Biskup podczas nabożeństwa udzielił również młodzieży sakramentu bierzmowania.

(czytaj więcej)
15 maja 2023 15

Majówka z Gminą Sicienko. Zenek Martyniuk rozgrzał publiczność

Koncert Zenka Martyniuka podczas majówki #w Sicienku przyciągnął tłumy!

(czytaj więcej)
15 maja 2023 0

Artyści Plama’s zaprezentowali prace w Białogardzie. Obietnica współpracy

Dnia 12 maja br. Szubińska grupa plastyków działająca przy Szubińskim Domu Kultury zaprezentowała #swoje prace w Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie.

(czytaj więcej)
13 maja 2023 3

Wernisaż artystki z Gdańska. Wystawę oglądać można do połowy czerwca

Intymnie – tak nazywa się wystawa fotograficzna Iwony Krzysztoń. Artystka z Gdańska pokazała nam# w piątek 12 maja w galerii Flesz bardzo interesujące zdjęcia: portrety, sceny uliczne, naturę. Dominują jednak ludzie. Całość tworzy spójny, nieco oniryczny obraz ludzkich przeżyć, relacji.

(czytaj więcej)
10 maja 2023 0

W bibliotece było gwarno. Przedszkolaki w zaczarowanym świecie książek

8 maja to szczególny Dzień dla Bibliotek i Bibliotekarzy. Biblioteka to wyjątkowe miejsce, nie tylko #mury to przede wszystkim zaczarowany świat książek... W tym dniu Biblioteka w Rynarzewie gościła zaprzyjaźnione dzieci ze Szkoły Podstawowej.

(czytaj więcej)
06 maja 2023 1

Koncert z udziałem uczniów pracowni wokalnej. Zaśpiewali z okazji Dnia Flagi

Z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, uczniowie pracowni wokalnej#: Weronika Jeziorska, Franciszek Jęziorowski, Jan Prybiński, Julia Łukaszewicz i Nadia Meler wzięli udział w koncercie zorganizowanym przez Stowarzyszenie Wspólnej Gminy Szubin. Uczniów przygotowywała Pani Justyna Droszcz.

(czytaj więcej)
06 maja 2023 0

Zespół Jesienny Kwiat zaśpiewał dla mieszkańców. Patriotyczny nastrój

Zespół Jesienny Kwiat działający przy Szubińskim Domu Kultury 2 maja wystąpił# podczas uroczystości Dnia Flagi na Rynku w Szubinie.

(czytaj więcej)
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

Dzień Samorządu Terytorialnego. Ustanowiony w 2000 roku

27 maja, na pamiątkę pierwszych demokratycznych wyborów samorządowych z 1990 r., obchodzimy #Dzień Samorządu Terytorialnego. O ustanowieniu tego święta zdecydował 29 czerwca 2000 r. Sejm w specjalnej uchwale na 10-lecie odrodzenia polskiego samorządu terytorialnego.

(czytaj więcej)
0

Niecodzienny gość w szubińskim komisariacie. Dźwięki spod sufitu

Pod sufitem piwnicy komisariatu w Szubinie, utknął wróbel. Na świergot uwięzionego ptaka zwrócił #uwagę dzielnicowy, który pomógł wydostać się zwierzęciu z potrzasku i wypuścił na wolność.

(czytaj więcej)