Dziś mamy 3 lutego 2023, piątek, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

01 lutego 2023 0

U nas kawa zawsze gorąca. DKK zaprasza do swojego klubu

Dyskusyjny Klub Książki w szubińskiej bibliotece na spotkaniu w ostatni dzień stycznia omawiał książkę #Toshikazu Kawaguchi pt. "Zanim wystygnie kawa”.

(czytaj więcej)
30 stycznia 2023 0

"Wieczór kolęd z babciami i dziadkami” Wyjątkowa, uroczysta atmosfera

28 stycznia 2023 r. w świetlicy wiejskiej w Samoklęskach Małych odbył się „Wieczór kolęd z babciami i dziadkami” przygotowany przez# Koło Gospodyń Wiejskich. O oprawę muzyczną zadbał Wojciech Kwaśniak, a przy mikrofonie dzielnie wspierała go żona Beata.

(czytaj więcej)
29 stycznia 2023 0

Pomaganie poprzez morsowanie. Wąsosz zagrał dla WOŚP

Miłośnicy lodowatych kąpieli postanowili wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy w swoim stylu – poprzez wspólne wejście z #wielkim sercem do jeziora w Wąsoszu. Ich poczynaniom przyglądali się mieszkańcy.

(czytaj więcej)
29 stycznia 2023 5

Na scenie robi się gorąco. Szubin wspiera WOŚP

Oficjalne rozpoczęcie 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Szubinie rozpoczęło się dokładnie o 14.30 w Szubińskim Domu Kultury.

(czytaj więcej)
28 stycznia 2023 1

Upominki dla babci i dziadka. Dzieci przygotowały przepiękne prace

W ubiegłym tygodniu dzieci z sołectwa Chraplewo podczas zajęć świetlicowych przygotowywały upominki dla babci i dziadka z okazji ich święta.

(czytaj więcej)
28 stycznia 2023 1

Szubiński Indiana Jones. Opowieść Szymona Springera

27 stycznia w Rejonowej Bibliotece Publicznej w Szubinie zorganizowano wyjątkowe spotkanie z szubińskim podróżnikiem Szymonem Springerem,# który wraz z Mateuszem Michalskim wrócił z wyprawy na norweski płaskowyż. Wspólnie kroczyli śladami wielkiego Amundsena.

(czytaj więcej)
27 stycznia 2023 1

Bajki w języku ukraińskim. Do biblioteki dotarły nowe ksiażki

Miło nam poinformować, że szubińska biblioteka oferuje bajki dla dzieci młodszych w języku ukraińskim.

(czytaj więcej)
27 stycznia 2023 1

"Głód Wolności - Hunger for Freedom". Film Towarzystwa Historycznego w Kcyni

Wkrótce, po miesiącach prac będzie można obejrzeć wspólną produkcję Towarzystwa Historycznego w Kcyni. Premiera filmu# "Głód Wolności - Hunger for Freedom" jeszcze w lutym.

(czytaj więcej)
24 stycznia 2023 0

Wieczorek integracyjny z okazji Dnia Babci i Dziadka. Poczęstunek i degustacja

Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen #uśmiechów i wzruszeń.

(czytaj więcej)
24 stycznia 2023 0

Zabawa karnawałowa w hippisowskich strojach. Starsza młodzież na parkiecie

14 stycznia 2023 odbyła się zabawa karnawałowa zorganizowana przez# sołtys Rynarzewa panią Iwonę Kornacką. Ponad 70 osób bawiło się w Świetlicy Wiejskiej przy dźwiękach muzyki lat 60 i 70. hippisowskie stroje dominowały na parkiecie, a pomysł rzuciła pani Justyna Bryła.

(czytaj więcej)
23 stycznia 2023 0

Warunki pogodowe idealne dla Morsów. Pozytywna energia i dobry humor

W niedzielę, 22 stycznia było wszystko to co Morsy lubią najbardziej, temperatura w okolicach 0 i bialutki śnieg.

(czytaj więcej)
22 stycznia 2023 0

Spotkanie KGW z okazji Dnia Babci. Wspólny śpiew, występ i poczęstunek

W czwartek, 19 stycznia członkinie KGW Królikowo spotkały się przy kawie i ciastku z okazji Dnia Babci. Spotkanie to umilił# przepiękny występ dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Ziemi Pałuckiej w Królikowie za co serdecznie dziękujemy paniom Zofii Hak oraz Katarzynie Biskup.

(czytaj więcej)
21 stycznia 2023 0

Niestraszne im opady śniegu. Sobotnia integracja morsów

W sobotę, 21 stycznia morsy z trzech klubow spotkały się nad jeziorem Mochel w powiecie sępoleńskim. Humory dopisywały.

(czytaj więcej)
21 stycznia 2023 0

Piękne życzenia i podarunki. Jasełka dla mieszkańców

19 stycznia 2023 r. Grupa Pszczółki z Przedszkola nr 2 w Nakle nad Notecią zagościła z jasełkami dla Mieszkańców naszego Domu.

(czytaj więcej)
21 stycznia 2023 1

Anioły z Placówki Wsparcia Dziennego w akcji. Prezentacja talentów i moc wrażeń

Wychowankowie Placówki Wsparcia Dziennego w Szubinie mieli ostanio wiele okazji do zaprezentowania# swoich wyjątkowych talentów. Ich występy bardzo podobają się publiczności.

(czytaj więcej)
21 stycznia 2023 0

Upominki i laurki z okazji Dnia Babci i Dziadka. Różne techniki plastyczne

W środę, 18 stycznia w Świetlicy Wiejskiej w Zamościu odbyły się kreatywne warsztaty prowadzone przez instruktora# koła rękodzieła działającego w SzDK.

(czytaj więcej)
20 stycznia 2023 0

Spotkanie słuchaczy UTW. Wykład o powstańcach wielkopolskich

19 stycznia miało miejsce spotkanie słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku. #Wykład pt. „Jak powstańcy wielkopolscy przez 125 lat o naszą wolność walczyli" wygłosił dr Sławomir Łaniecki.

(czytaj więcej)
17 stycznia 2023 1

Spotkanie dedykowane babciom i dziadkom. Życzenia i poczęstunek

Miło nam poinformować, że 15 stycznia Biblioteka Publiczna, Sołectwo Chomętowo i Świetlica Wiejska przygotowały spotkanie# dedykowane babciom i dziadkom z Chomętowa przy kawie, herbacie i cieście.

(czytaj więcej)
15 stycznia 2023 2

Karnawałowa zabawa. Seniorzy niechętnie schodzili z parkietu

14 stycznia w murach Szubińskiego Domu Kultury odbyło się spotkanie z okazji jubileuszu 45–lecia szubińskiego Klubu Seniora# „Jesienny Kwiat”. Wydarzeniu towarzyszyła również taneczna zabawa karnawałowa.

(czytaj więcej)
12 stycznia 2023 0

Własnoręcznie wykonane laurki. Kreatywne prezenty na warsztatach

10 stycznia w Świetlicy Wiejskiej w Samoklęskach Dużych odbyły się zajęcia, na których wykonano laurki z okazji# zbliżającego się święta Dnia Babci i Dziadka.

(czytaj więcej)
0

Święto Matki Boskiej Gromnicznej. Jakie zwyczaje ludowe są z tym związane?

Dzisiaj, 2 lutego w kościele katolickim obchodzone jest Święto Ofiarowania Pańskiego. W Polsce ten dzień nazywany jest# Świętem Matki Boskiej Gromnicznej.

(czytaj więcej)
0

Koszt utylizacji paneli fotowoltaicznych. Co dalej ze zużytymi modelami?

Panele fotowoltaiczne wciąż cieszą się dużą popularnością. Jako że świadomość ekologiczna Polaków nieustannie się zmienia, #to wiele osób już na etapie wyboru odpowiedniego rozwiązania zaczęło zadawać sobie pytanie – co zrobić po 25-30 latach, gdy panele nie będą nadawały się do dalszego użytkowania? I ile kosztuje utylizacja paneli fotowoltaicznych? Odpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Odchudzanie częstym postanowieniem noworocznym. Jak wytrwać na diecie?

Nikt nie wie, jak to się stało, że rozpoczęcie odchudzania stało się jednym z podstawowych postanowień, jakie# narzucamy sobie wraz z początkiem niemal każdego nowego roku. Żyjemy w kulturze diet. Jednak im bardziej są one restrykcyjne i pełne wyrzeczeń, tym trudniej w nich wytrwać. Tymczasem do pełni szczęścia wystarczy odrobina organizacji i wiedzy na temat podstawowych procesów, jakie zachodzą w naszym organizmie. Jak mogą pomóc w tym dietetycy i MajAcademy – platforma zapewniająca profesjonalne wsparcie w dbaniu o nasze zdrowie.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)