Dziś mamy 29 marca 2023, środa, imieniny obchodzą:

Co, gdzie, kiedy?


Szanowni Czytelnicy! - przekazujemy Wam nowe narzędzie do lepszej współpracy i komunikowania się z portalem.


Teraz możecie w łatwy sposób informować nas o planowanych wydarzeniach w Waszych miejscowościach, szkołach czy parafiach.


Mamy nadzieję, że korzystanie z formularza Zgłoś wydarzenie nie sprawi nikomu kłopotu, stąd nasza prośba - wysyłajcie do nas wiadomości, o których będziemy mogli napisać.

*

Foto i wideo można przesyłać pojedynczo (najlepiej w formatach .jpg, .wmv, .flv) lub spakowane jako archiwum .zip albo .rar. Wielkość pliku nie może przekraczać 64 MB

Formularz wysłany, dziękujemy!
Wypełnij wymagane pola!

14 kwietnia 2023 0

Spotkanie z Lidią Jamróz-Maciałek. Wystawa „Morze, a może?”

Dyrektor Szubińskiego Domu Kultury Alina Gordon zaprasza na wernisaż „Morze, a może?” autorstwa #Lidii Jamróz-Maciałek. Odbędzie się on 14 kwietnia o godzinie 18.00 we foyer SzDK.

(czytaj więcej)
30 kwietnia 2023 0

SzuFLA 2023. Gośćmi festiwalu Kabaret Jurki i stand-uper Darek Gadowski

Szubiński Dom Kultury szykuje rozrywkową majówkę. W dniach 30 kwietnia i 1 maja odbędzie się #SzuFLA 2023. Gośćmi tegorocznej edycji wydarzenia będą: kabaret Jurki oraz stand-uper Darek Gadowski.

(czytaj więcej)
13 maja 2023 0

Gminny Konkurs Wokalny

Szubiński Dom Kultury zaprasza do udziału w kolejnej odsłonie Gminnego Konkursu Wokalnego. #Wydarzenie skierowane jest do dzieci i młodzieży zamieszkującej lub uczącej się w obszarze Gminy Szubin.

(czytaj więcej)
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Gruźlicy. Jakie są najczęstsze objawy tej choroby?

Światowy Dzień Gruźlicy obchodzony był 24 marca dla upamiętnienia dnia, w którym #niemiecki mikrobiolog Robert Koch odkrył prątek gruźlicy. Święto zainicjowała 100 lat później Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) - 24 marca 1982 r., aby podnosić świadomość i szerzyć wiedzę.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)
0

Warto zadbać o odpowiednią dietę. Nie powinno zabraknąć jajek i warzyw

Z dnia na dzień robi się cieplej, a natura wraca do życia. Po zimowych miesiącach chętnie #zwiększamy aktywność na świeżym powietrzu, co stanowi często spore wyzwanie dla naszego organizmu. Aby dobrze wejść w wiosenny czas, warto zadbać o odpowiednią dietę, w której na pewno nie powinno zabraknąć warzyw i jajek.

(czytaj więcej)