Dziś mamy 9 grudnia 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

Warto wiedzieć

09 grudnia 2021 0

Zabezpiecz swój dom przed złodziejami. Niezawodna jest czujność sąsiedzka

Policjanci apelują o właściwe zabezpieczanie mieszkań i# domów oraz czujność sąsiedzką. Złodzieje wykorzystują różne okazje, by wzbogacić się kosztem mieszkańców. W przypadku pojawienia się obcych, podejrzanych osób w okolicy należy zaalarmować Policję.

(czytaj więcej)
08 grudnia 2021 2

Wyższe limity dla emerytów i rencistów. Kto może dorabiać bez ograniczeń?

Od 1 grudnia 2021 r. zmieniły się limity zarobków dla# emerytów, którzy nie osiągnęli powszechnego wieku emerytalnego oraz rencistów. Limity są wyższe więc można więcej dorobić do świadczenia.

(czytaj więcej)
07 grudnia 2021 3

Dawka przypominająca a certyfikat szczepienia. Sprawdź szczegóły!

Jesteś po szczepieniu preparatem Johnson & Johnson? Twój Unijny# Certyfikat Covid (UCC) po szczepieniu przypominającym będzie dostępny po 14 dniach od szczepienia. Do tego czasu ważny pozostaje dotychczasowy UCC

(czytaj więcej)
06 grudnia 2021 0

Przedświąteczny szał zakupowy. Mamy kilka cennych wskazówek

Zbliżający się czas Świąt Bożego Narodzenia to nie tylko# otwierany codziennie przez dzieci kalendarz adwentowy czy świąteczna kolacja z najbliższymi, to także czas przygotowań, podczas którego zakupowy szał, pośpiech i roztargnienie będą nam towarzyszyć.

(czytaj więcej)
03 grudnia 2021 0

Ważne zmiany w zasiłku opiekuńczym. O czym musisz pamiętać?

Ubezpieczony rodzic może otrzymać zasiłek opiekuńczy na# dziecko, gdy jest ono chore albo objęte izolacją domową lub kwarantanną. Z zasiłku opiekuńczego może również skorzystać, gdy musi zaopiekować się zdrowym dzieckiem w wieku poniżej 8 lat z powodu niespodziewanego zamknięcia placówki, do której chodzi dziecko. Nie musi dojść do zamknięcia całej szkoły, przedszkola czy żłobka, aby rodzicowi przysługiwał zasiłek opiekuńczy.

(czytaj więcej)
02 grudnia 2021 0

Gdzie kupisz e-bilet autostradowy? Sprawdź, o czym musisz pamiętać!

Od 1 grudnia br. użytkownicy samochodów osobowych i motocykli opłacą# przejazdy odcinakami autostrad Konin-Stryków (A2) i Wrocław-Sośnica (A4) jedynie w sposób elektroniczny. Mogą to zrobić m.in. przez e-bilet autostradowy. Znajdą go w nowej bezpłatnej aplikacji e-TOLL PL BILET oraz w aplikacjach partnerów e-TOLL oraz w sieci dystrybucji stacjonarnej partnerów.

(czytaj więcej)
29 listopada 2021 2

Jazda na suwak. Nie tylko uprzejmość, ale też obowiązek!

Jazda na suwak jest normą w# wielu krajach Europy zachodniej. Od 6 grudnia 2019 roku stała się także obowiązkiem na terenie Polski. Niestety z obserwacji policjantów wynika, że nie wszyscy wiedzą jak prawidłowo stosować tę metodę i często zamiast ułatwiać płynność przejazdu powodują korki i utrudniają ruch innym. Są też tacy kierujący, którzy specjalnie blokują pas ruchu, aby uniemożliwić innym przejazd.

(czytaj więcej)
27 listopada 2021 26

Rząd złagodzi skutki inflacji. Sprawdź, co Ty zyskasz na tarczy antyinflacyjnej!

Jednym z głównych założeń rządu jest poprawianie sytuacji finansowej# obywateli. W tym celu realizujemy wiele programów, a także wprowadzamy historyczną obniżkę podatków.

(czytaj więcej)
26 listopada 2021 1

Zmień styl jazdy z letniego na zimowy. Zadbaj o auto przed zimą

Zbliżająca się zimowa aura, zapowiadana na# najbliższe dni przez synoptyków powinna zmobilizować wszystkich do odpowiedniego przygotowania pojazdu do najtrudniejszego okresu w roku do jazdy samochodem. Śliska nawierzchnia, śnieg i gołoledź – z takimi warunkami musi liczyć się każdy kierowca podróżujący w tym czasie. Bez odpowiedniego przygotowania pojazdu i wiedzy wyruszanie w trasę może być niebezpieczne.

(czytaj więcej)
25 listopada 2021 0

Emerycie i rencisto! Poinformuj ZUS o zmianie adresu i rachunku bankowego

O zmianie adresu zamieszkania czy zmianie numeru# rachunku bankowego należy jak najszybciej poinformować Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Niedopełnienie formalności może mieć wpływ na wypłatę emerytury czy renty.

(czytaj więcej)
24 listopada 2021 0

Działkowcu nie daj się okraść. Zabezpiecz swoje mienie przed zimą

Trwający sezon jesienno-zimowy sprawia, że# rzadziej odwiedzamy swoje ogródki działkowe. Mniejszy ruch w ich okolicach, szczególnie wieczorami, to okres uaktywnienia się złodziei, którzy chcą pozbawić nas naszej własności. Pamiętajmy o zabezpieczaniu swojego mienia na czas zawieszenia prac na swoich działkach. Policjanci przypominają działkowcom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

(czytaj więcej)
24 listopada 2021 0

Bezpieczne zakupy w sieci. Zachowajmy czujność, aby nie paść ofiarą oszustów

Apelujemy o zachowanie ostrożności podczas zakupów w# Internecie. Niestety pomysłowość i chciwość przestępców "nie zna granic". Płatności pobraniowe dokonywane powinny być tylko z zaufanych źródeł. Pod żadnym pozorem nie należy otwierać nieznanych nam linków, ponieważ mimo braku jakichkolwiek "objawów" w naszym komputerze zainstalowane zostaje oprogramowanie szpiegujące, którym wykraść można hasła do naszego konta bankowego itp. Przed zalogowaniem się zawsze zwracajmy uwagę czy dana witryna jest zaufana, a w pasku adresu znajduje się ikonka zamkniętej kłódki.

(czytaj więcej)
22 listopada 2021 4

Dobre wieści dla seniorów. Będzie można dorobić więcej do świadczenia

Od 1 grudnia zmienia się kwota, jaką mogą dorobić do# świadczeń pracujący renciści i emeryci, którzy nie ukończyli jeszcze powszechnego wieku emerytalnego. Limity będą wyższe niż w poprzednim kwartale.

(czytaj więcej)
22 listopada 2021 0

Black Friday, Cyber Monday. Łap okazje, ale uważaj na pułapki

Wyprzedaże - okazje czy pułapki? Jak kupować mądrze? Na co# zwrócić uwagę podczas zakupowego szaleństwa? – przypomina Prezes UOKiK Tomasz Chróstny.

(czytaj więcej)
22 listopada 2021 14

Unijny Certyfikat COVID ważny dłużej. Sprawdź szczegóły!

Twój Unijny Certyfikat COVID będzie ważny przez# rok od daty przyjęcia przypominającej dawki szczepionki.

(czytaj więcej)
22 listopada 2021 0

Oszuści znają różne metody. Tych zasad musisz przestrzegać!

Cyberprzestępcy wykorzystują wszelkie możliwości, by wyłudzić# od nas pieniądze. Coraz popularniejsze staje się oszustwo polegające na wysyłaniu wiadomości, które w swojej treści zawierają linki do stron internetowych. Oszuści podają się za firmy kurierskie, operatorów telefonii komórkowej, organy administracji państwowej bądź dostawców rożnego rodzaju usług. Wchodząc w link podany w treści wiadomości możemy stracić wszystkie nasze oszczędności.

(czytaj więcej)
21 listopada 2021 0

Wchodzisz na przejście? Odłóż telefon!

Każdego dnia obserwujemy osoby, które są tak bardzo# zaabsorbowane ekranem swojego smartfona, że nie zwracają uwagi na to co się dzieje dookoła, a nawet podczas wchodzenia na przejście dla pieszych.

(czytaj więcej)
21 listopada 2021 2

Potrzebujesz pomocy medycznej w weekend? Zobacz, czym jest TPK!

Szukasz pomocy medycznej w godzinach wieczornych i# nocnych, w weekend lub święto? Zadzwoń na 800 137 200 lub wypełnij formularz i skorzystaj z Teleplatformy Pierwszego Kontaktu (TPK)

(czytaj więcej)
20 listopada 2021 0

Bezdomność - nie bądź obojętny. Często wystarczy jeden telefon

Ruszyła społeczna kampania świadomościowa dotycząca# problematyki bezdomności, przygotowana przez marszałkowski Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w ramach akcji Zima 2021/2022. Eksperci podkreślają, że bezdomność nie jest wyborem, a społecznicy dowodzą, iż przekonanie, że jeśli ktoś trafił na ulicę, to sobie na to zasłużył, jest błędne.

(czytaj więcej)
20 listopada 2021 2

Bądź widoczny na drodze. Odblaskowy element może uratować życie!

Bez względu na pogodę oraz warunki drogowe wielu z# nas, każdego dnia przemierza ulice, ścieżki rowerowe oraz chodniki naszych miast. Doskonale wiemy, że jesienią często zmieniają się warunki atmosferyczne, a dzień staje się coraz krótszy. Dlatego, by zadbać o swoje bezpieczeństwo, należy pamiętać o korzystaniu z elementów odblaskowych, które zdecydowanie poprawiają naszą widoczność na drodze. Warto nosić odblaski niezależnie od tego, gdzie się poruszamy i o jakiej porze, bo dzięki temu wspólnie możemy zapobiec niejednej tragedii.

(czytaj więcej)
0

Większość Polaków nie może pozwolić sobie na beztroskie gwiazdkowe zakupy

W tym roku ostrożnie podchodzimy do# planowania świątecznych wydatków. Aż połowa respondentów Barometru Providenta, od lat przeprowadzanego na przełomie października i listopada, nie potrafi jeszcze oszacować, ile może kosztować tegoroczna Gwiazdka.

(czytaj więcej)
0

W święta każdy może być dzieckiem! Przygotuj je z rodziną

Chyba wszyscy kochamy święta Bożego Narodzenia. Dlatego chcemy, by# ich magia zagościła w naszych domach na długo przed wigilią. Atmosferę świąt możemy wyczarować już na początku grudnia, spędzając czas w sposób twórczy i oryginalny. Odrobina fantazji wystarczy, by kuchnia zamieniła się w krainę pełną przygód i aromatów, przywołujących najmilsze wspomnienia z dzieciństwa.

(czytaj więcej)
0

Co 3. Polak pożycza pieniądze, by opłacić rachunki. Czekają nas święta na kredyt?

Jak wynika z najnowszego badania# Intrum ”European Consumer Payment Report 2021”, pandemia obniżyła dochody aż 46 proc. konsumentów w naszym kraju, co z kolei wpłynęło na zdolność Polaków do terminowego wywiązywania się ze zobowiązań finansowych.

(czytaj więcej)
0

Czy fotowoltaika będzie się jeszcze opłacać?

Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV# Inwestycja w fotowoltaikę, dzięki udanym rządowym programom pomocowym, była gwarantem optymalizacji rachunków za energię elektryczną dla 700 tys. gospodarstw domowych, a przyszłości miała dotyczyć aż 3 mln rodzin.

(czytaj więcej)