Dziś mamy 5 sierpnia 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

Warto wiedzieć

05 sierpnia 2021 0

Kontrole letnich turnusów dla dzieci. Jakie wymogi muszą być spełnione?

W ramach bieżącego nadzoru sanitarnego pracownicy# Państwowej Inspekcji Sanitarnej skontrolowali 302 letnie turnusy, na których z wypoczynku skorzystało 12 218 dzieci i młodzieży, w tym 8 253 uczestników na 167 turnusach wyjazdowych i 3 965 uczestników na 135 turnusach zorganizowanych w miejscu zamieszkania.

(czytaj więcej)
03 sierpnia 2021 1

Wsparcie dla dotkniętych przemocą. Skorzystaj z Niebieskiej Linii

Pod bezpłatnym numerem telefonu 800 154 030 i# adresem e-mailowym niebieskalinia@kujawsko-pomorskie.pl działa Kujawsko-Pomorska Niebieska Linia. Z konsultantami można się także spotkać od poniedziałku do piątku w Toruniu oraz w wyznaczonych dniach, podczas comiesięcznych dyżurów, w sześciu miastach naszego regionu.

(czytaj więcej)
02 sierpnia 2021 0

Beztroska sprzyja zagrożeniom. Postaw na bezpieczeństwo w domu

Choć lipiec i sierpień to czas wakacyjnych urlopów i# wyjazdów, część z nas upalne miesiące spędzać będzie w miejscu zamieszkania. Wakacyjna beztroska sprzyja różnego rodzaju zagrożeniom, na które narażone są również dzieci i młodzież. Zadbajmy o to, by nic nie zepsuło nam wakacyjnego humoru. Postawmy na bezpieczeństwo w domu i poza domem!

(czytaj więcej)
02 sierpnia 2021 0

Letni wypoczynek autokarem? Ważny jest jego stan techniczny

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży podczas wakacji jest# priorytetem polskiej Policji. Ważnym elementem troski o bezpieczeństwo są kontrole autobusów wiozących je na letni wypoczynek.

(czytaj więcej)
01 sierpnia 2021 0

Czas żniw i prac polowych w pełni. Pamiętajmy o naszym bezpieczeństwie!

Trwają żniwa. Na drogach obserwujemy wzmożony ruch maszyn rolniczych w# związku z pracami polowymi. Kierujący ciężkim sprzętem powinni przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa zarówno podczas jazdy jak i w czasie prac na polach. Apelujemy o rozwagę podczas zbierania plonów. Tylko ostrożność i zdrowy rozsądek pozwoli zapobiec nieodwracalnym w skutkach tragediom.

(czytaj więcej)
31 lipca 2021 8

Popołudniowa przejażdżka rowerem. Sprawdź, co może rowerzysta!

Aura sprzyja rowerowym wycieczkom. Coraz chętniej sięgamy do# naszych garaży i piwnic po jednoślady. Warto przypomnieć o podstawowych zasadach bezpiecznego poruszania się na drogach.

(czytaj więcej)
31 lipca 2021 0

Zwiedzaj region z Paszportem do przeszłości. Kolejna edycja kampanii

W tym roku zabieramy mieszkańców województwa, turystów i# gości, którzy spędzają wakacje na Kujawach i Pomorzu w podróż, dzięki której poznają historię otaczających nas miejsc. W ramach dorocznej kampanii Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej (K-POT) zachęcamy do pobrania bezpłatnej aplikacji i odwiedzenia wyjątkowych miejsc w regionie. Dla najaktywniejszych do zdobycia vouchery na pobyt hotelach i gospodarstwach agroturystycznych w naszym województwie.

(czytaj więcej)
31 lipca 2021 2

Popularne lody wycofane ze sprzedaży. Mogły zawierać tlenek etylenu

Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany o# prowadzonym przez firmę FRONERI POLSKA Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 3, 39-300 Mielec, wycofaniu dystrybuowanych przez nią lodów ze względu na zastosowanie do ich produkcji składnika zanieczyszczonego tlenkiem etylenu.

(czytaj więcej)
31 lipca 2021 1

Wygrałeś nierefundowane leki? Uwaga! To nowa metoda oszustów

Otrzymujemy niepokojące sygnały o próbach wyłudzenia pieniędzy przez# osoby, które podają się za organizatorów loterii. Osoby te dzwonią i informują o wygranej. Nagrodą mają być leki nierefundowane przez NFZ. Zwycięzca otrzyma nagrodę pod warunkiem, że opłaci dostawę przesyłki.

(czytaj więcej)
30 lipca 2021 0

Idziesz na zwolnienie lekarskie? Pamiętaj o tych rzeczach, aby uniknąć kłopotu

Osoby chore idąc na zwolnienie lekarskie, powinny pamiętać, aby# podać lekarzowi aktualny adres, pod którym będą przebywać w czasie chorobowego. W przypadku zmiany miejsca pobytu należy w ciągu trzech dni poinformować o tym pracodawcę i ZUS.

(czytaj więcej)
30 lipca 2021 7

Omijanie rogatek to prowokowanie tragedii! Uważajmy na przejazdach

Kolejarze apelują! Ignorowanie znaku# stop, czerwonego światła, omijanie rogatek, to prowokowanie tragedii, a rozsądek i korzystanie z informacji na żółtych naklejkach, umieszczonych na przejazdach ratuje życie. Bezpieczne piątki - wakacyjne działania PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. i Straży Ochrony Kolei na przejazdach kolejowo-drogowych dodatkowo przypominają o bezpieczeństwie.

(czytaj więcej)
30 lipca 2021 0

Spędź weekend na Kujawach i Pomorzu. Atrakcji nie zabraknie

Recital organowy Dawida Wesołowskiego w# ramach trwającego w Toruniu 25. Międzynarodowego Festiwalu Nova Muzyka i Architektura, występy kabaretowe i spotkanie z laureatem literackiej nagrody „Nike” Andrzejem Stasiukiem podczas Artus Festival, a dla miłośników tradycji ludowej piknik „Życie w pałuckiej zagrodzie” w Muzeum Archeologicznym w Biskupinie – to tylko część wydarzeń, na które zapraszają kujawsko-pomorskie instytucje kultury.

(czytaj więcej)
29 lipca 2021 0

Lato w pełni. Pamiętajmy o kilku zasadach podczas wypoczynku nad wodą

Wakacje w pełni, a wraz z nimi upały i wycieczki nad# wodę. Morze, jeziora, stawy, rzeki czy kąpieliska to cudowne miejsca do wypoczynku. Należy jednak pamiętać, że woda, nawet najspokojniejsza, może stać się niebezpiecznym, groźnym żywiołem. Analiza stanu bezpieczeństwa na obszarach wodnych jednoznacznie wskazuje, że to właśnie w okresie wakacyjnym znacząco wzrasta liczba utonięć. Przestrogą niech będzie fakt, że od początku wakacji w Polsce utonęło 99 osób. Zadbajmy o bezpieczny wypoczynek, stosując się do podstawowych zasad. Niech kręci nas bezpieczeństwo nad wodą!

(czytaj więcej)
29 lipca 2021 3

Nie spisałeś się przez internet lub telefon? Spodziewaj się rachmistrza!

W Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i# Mieszkań 2021 rachmistrzowie spisowi przeprowadzają wywiady bezpośrednie oraz wywiady telefoniczne. Kontaktu ze strony rachmistrza mogą spodziewać się osoby, które dotychczas nie spisały się samodzielnie przez Internet lub telefon na infolinii spisowej. Przypominamy, że zgodnie z art. 17a ust. 1-3 ustawy o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r., nie można odmówić przekazania danych rachmistrzowi kontaktującemu się z osobami fizycznymi objętymi spisem. Oznacza to, że czas na samospis mamy do momentu, gdy skontaktuje się z nami rachmistrz.

(czytaj więcej)
26 lipca 2021 1

Zamów e-receptę na Internetowym Koncie Pacjenta. Załatw to online!

Teraz możesz zamówić e-receptę na leki, których# potrzebujesz, na swoim Internetowym Koncie Pacjenta

(czytaj więcej)
22 lipca 2021 0

Karta Dużej Rodziny popularniejsza. Dobra zabawa i spora oszczędność

Wakacje to czas, kiedy chętnie korzystamy z# różnego rodzaju rozrywek oferowanych np. przez parki wodne, parki rozrywki czy sale zabaw. Odwiedzamy też muzea, galerie sztuki, parki zoologiczne. Warto pamiętać, że wiele z nich oferuje zniżki dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. To dobra zabawa i spora oszczędność!

(czytaj więcej)
19 lipca 2021 2

Dla każdego jest miejsce na drodze. Trwa policyjna akcja

Trwa akcja informacyjno-edukacyjna pn.# „Dla każdego jest miejsce na drodze”, w ramach której policjanci informują, edukują i przypominają, że droga jest dla wszystkich, a przestrzeganie przepisów ruchu drogowego przez każdego uczestnika jest obowiązkiem.

(czytaj więcej)
18 lipca 2021 0

E-zaświadczenie na portalu eKRUS. Sprawdź szczegóły!

Od 1 lipca 2021 r. na koncie użytkownika w portalu eKRUS, w# sekcji eDOKUMENTY, istnieje możliwość wygenerowania elektronicznych zaświadczeń (eZaświadczeń).

(czytaj więcej)
18 lipca 2021 1

Zagraniczny wyjazd. Tej aplikacji nie może zabraknąć w smartfonie

Nowa aplikacja mobilna MSZ to obowiązkowa pozycja w# smartfonach wszystkich, którzy planują zagraniczne wyjazdy.

(czytaj więcej)
18 lipca 2021 4

Pogoda sprzyja wycieczkom rowerowym. Nie zapomnijmy o ważnych zasadach!

Wakacyjny czas sprzyja aktywnościom na# świeżym powietrzu. Coraz więcej osób spędza swój wolny czas również na rowerach. Jako użytkownicy jednośladów musimy jednak pamiętać o naszych obowiązkach i znać kilka zasad na prawidłowe korzystanie z dróg i ścieżek rowerowych. Zapoznajcie się z naszymi radami i ruszajcie na bezpieczne, rowerowe wycieczki.

(czytaj więcej)
0

Pracownicy mają mniejszą motywację. Zobacz, jak zwiększyć wydajność pracy

Jak wskazało badanie „Zdrowie psychiczne w# środowisku pracy”, pracownicy obecnie borykają się z takimi trudnościami jak brak energii do działania (51,75%), gorszy nastrój (50,31%), mniejsza motywacja (48,77%). Na dodatek aż 57% z nich zgłasza potrzebę udziału w integracji firmowej. To zatem dobry moment na organizację wydarzeń w duchu team building, które wzmocnią motywację zespołu. A przy okazji pomogą w budowaniu wizerunku marki i skuteczności przyszłych rekrutacji.

(czytaj więcej)
0

Fitness chce odzyskać formę. Niestety, na razie rosną zaległości

Ponad 112 mln zł zaległości mają przedsiębiorcy prowadzący# działalność sportową i rekreacyjną, to o jedną piątą nieopłaconych faktur i kredytów więcej niż przed pandemią – wynika z danych Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor i bazy informacji kredytowych BIK. Wraz ze zniesieniem części ograniczeń, przyrost długów branży sportowej przyhamował, niestety nie dotyczy to klubów fitness i siłowni, które mają niemal 23 mln zł zaległości. Prowadzący te biznesy są pierwszą grupą przedsiębiorców, która złożyła pozew zbiorowy o odszkodowania przeciwko Skarbowi Państwa.

(czytaj więcej)
0

W naszej diecie nie może zabraknąć warzyw. Smaczne, zdrowe i tanie dania

Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia każdego dnia powinno się# spożywać minimum 400 g warzyw. Zdrowa i urozmaicona dieta jest kluczem do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu, a korzystając z sezonowych darów natury, nie trzeba przepłacać. Przepis na cukinię faszerowaną mięsem będzie świetnym pomysłem na szybki i pożywny obiad, a bakłażan lub papryka sprawdzą się jako dodatek podkreślający charakter najróżniejszych potraw.

(czytaj więcej)
0

Rozmowa z Wiktorią. „Zdecydowanie największą frajdę sprawiają mi treningi na siłowni”

Sekcja ciężarowa Tarpana Mrocza osiąga duże sukcesy na arenie krajowej#, ale i międzynarodowej. Przedstawiamy Państwu Wiktorię Wołk z Mroczy, która jest jedną z „gwiazd” tej drużyny.

(czytaj więcej)