Dziś mamy 5 sierpnia 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

27 lipca 2021 0

Spotkanie nauczycieli ze szkół partnerskich. Przedstawiono rezultaty

21-23 lipca we włoskiej szkole IPSSAR Paolo# Borsellino w Palermo odbyło się spotkanie podsumowujące projekt "Duma narodowa w europejskim kontekście".

(czytaj więcej)
07 lipca 2021 0

Erasmus+ w szubińskim liceum. Odbyło się spotkanie nauczycieli

W dniach 1-3 lipca w I Liceum Ogólnokształcącym w Szubinie odbyło się# spotkanie robocze nauczycieli szkół partnerskich biorących udział w projekcie programu Erasmus+ pt. „Teen Einsteins”. Projekt dotyczy zastosowania wiedzy nauk przyrodniczych i matematycznych w dziedzinach takich jak: kryminalistyka, kosmetologia, robotyka, gastronomia czy biotechnologia. Szubińskie liceum gościło ośmioro nauczycieli z Włoch, Chorwacji, Bułgarii i Grecji. Goście mieli okazję zwiedzić okoliczne miasta- Toruń, Bydgoszcz i Poznań oraz zapoznać się z kulturą polską.

(czytaj więcej)
30 czerwca 2021 0

Przysięga wojskowa Tomasza Jahnke. Zawsze gotowy, zawsze blisko

Dnia 26 czerwca 2021 roku delegacja# Zespołu Szkół im. prof. Emila Chroboczka, w składzie: dyrektor szkoły - Alicja Jaśkowiak, nauczyciel edukacji wojskowej Jarosław Odrobiński oraz wychowawca klasy Agnieszka Bubczyk, uczniowie klasy IV Technikum (szer. Gracja Gałązka, Kamila Sawicka, Kacper Tchórzewski) uczestniczyła w uroczystej przysiędze wojskowej  żołnierzy 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Grudziądzu.  Ślubowanie na sztandar wojskowy składał Tomasz Jahnke - tegoroczny maturzysta. 

(czytaj więcej)
28 czerwca 2021 0

Wiedzą jak udzielać pierwszej pomocy. Sukces uczniów szubińskiego liceum

21 i 22 czerwca odbył się VII Powiatowy Konkurs# Pierwszej Pomocy Przedmedycznej, w którym udział wzięli uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Wyspiańskiego w Szubinie.

(czytaj więcej)
26 czerwca 2021 0

Uczniowie Wyspiańskiego mają już wakacje. Wielu z nich otrzymało wyróżnienie

25 czerwca odbyło się w naszej szkole zakończenie roku szkolnego. # Uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami, z rąk których otrzymali świadectwa i dyplomy wieńczące ich pracę w roku szkolnym 2020/2021.

(czytaj więcej)
25 czerwca 2021 0

Licealiści uczestniczyli w warsztatach robienia mydła. Pokaz pierwszej pomocy

24 czerwca, uczniowie liceum uczestniczyli w# warsztatach robienia mydła.

(czytaj więcej)
24 czerwca 2021 0

Sprawdzili swoją wiedzę. Egzamin obejmował strzelanie z karabinu

23 czerwca 2021r., w pięknych warunkach pogodowych na# strzelnicy Bractwa Strzeleckiego w Szubinie – Partnera szkoły oraz miejskim parku rekreacyjnym „Wesółka” uczniowie klasy wojskowej III TL z ZS im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie, kończący dodatkowy przedmiot edukację wojskową poddani zostali sprawdzianowi z wiedzy praktycznej i teoretycznej tzw. „Certyfikacji” realizowanego przez okres 3 lat nauki w Technikum w/w przedmiotu.

(czytaj więcej)
24 czerwca 2021 0

Uroczysta gala wręczenia nagród. Wyróżniono uczniów z powiatu

Przeszukują biblioteki i publiczne archiwa, docierają do# rodzinnych pamiątek i zapisków sprzed lat, by opisać losy nieznanych bohaterów, uczestników ważnych wydarzeń w dziejach Polski i regionu - wczoraj (23 czerwca) w Urzędzie Marszałkowskim odbyło się uroczyste rozdanie nagród laureatom XIII edycji wojewódzkiego konkursu im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej. Udział w gali wzięli przewodnicząca sejmiku Elżbieta Piniewska i Sławomir Kopyść, członek zarządu województwa.

(czytaj więcej)
24 czerwca 2021 0

Dzień pełen atrakcji. Spotkanie z technikiem wydziału kryminalistyki

W środę odbyły się zajęcia związane z# realizowanym przez szkołę projektem Erasmus+ - “Teen Einsteins” poświęconemu nauce wykorzystywanej w różnych dziedzinach. Jednym z tematów tego projektu jest kryminalistyka, i to właśnie ona była hasłem przewodnim wczorajszego dnia.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2021 0

Międzynarodowy projekt w szkole. Tydzień Anny Frank

W ubiegłym tygodniu uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego# w Szubinie uczestniczyli w międzynarodowym projekcie - Tygodniu Pokoju Anny Frank. Wirtualnie spotkaliśmy się z młodzieżą z Niemiec, Holandii i ze Śremu. Głównym tematem dyskusji były prawa człowieka w kontekście II wojny światowej oraz obecnie.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2021 0

Pierwszy Tydzień Kreatywności. Moc atrakcji w I LO

W ostatnim tygodniu nauki uczniowie szubińskiego liceum zostali zaproszeni do udział w Tygodniu Kreatywności.

(czytaj więcej)
22 czerwca 2021 0

O bezpiecznych wakacjach. Spotkanie z dzielnicowym w szkole

Dzieci uczęszczające do klasy 0 Szkoły Podstawowej nr 2 w# Szubinie rozmawiały z dzielnicowym na temat bezpieczeństwa podczas wakacji. Policjant uczył też, jak bezpieczne korzystać z dróg.

(czytaj więcej)
21 czerwca 2021 0

Wakacje tuż tuż. Profilaktyka przede wszystkim

Dzielnicowi z komisariatu w Szubinie odwiedzili z# wakacyjną profilaktyką uczniów w szkole w Kołaczkowie. Rady udzielone przez mundurowych z pewnością pozwolą dzieciom bezpiecznie spędzić nadchodzące wakacje.

(czytaj więcej)
21 czerwca 2021 0

Ósmoklasiści zapoznali się ze szkołą. Drzwi otwarte w szubińskim liceum

Wiele atrakcji przygotowano dla ósmoklasistów podczas# drzwi otwartych 17 czerwca 2021 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie.

(czytaj więcej)
18 czerwca 2021 0

Szkolny Dzień Dziecka za nami. Przygotowano różne konkurencje sportowe

Na stadionie LKS Szubinianka uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Szubinie świętowali Szkolny Dzień Dziecka.

(czytaj więcej)
18 czerwca 2021 0

Powiatowy półfinał konkursu w naszym regionie. Rywalizowali ósmoklasiści

15.06.2021 w Szkole Podstawowej nr 1 im. Króla Władysława# w Szubinie odbyła się druga część konkursu wiedzy o regionie organizowanego przez koło samorządowe kierowane przez Pana Artura Michalaka.

(czytaj więcej)
17 czerwca 2021 0

Alan Jagodziński laureatem szkolnego konkursu. Czytelnicze zmagania

W czwartek, 10 czerwca, w I Liceum Ogólnokształcącym w# Szubinie, odbył się ostatni etap szkolnego konkursu czytelniczego „Czytam, bo lubię”.

(czytaj więcej)
16 czerwca 2021 0

Konkurs plastyczny rozstrzygnięty. Najlepsi zostaną nagrodzeni

„Odchodzę od komputera i za bezpieczną zabawę się zabieram”#, to hasło przewodnie konkursu ogłoszonego w ubiegłym miesiącu przez nakielską Policję. Konkurs dzisiaj rozstrzygnięto, a do zwycięzców niebawem zostaną dostarczone nagrody.

(czytaj więcej)
16 czerwca 2021 0

Licealiści z wizytą w Urzędzie. Zapoznali się z pracą poszczególnych wydziałów

Licealiści z Wyspiańskiego w ramach zajęć z Podstaw Przedsiębiorczości prowadzonych przez Panią Arlettę Marchlewską odwiedzili szubiński ratusz.

(czytaj więcej)
15 czerwca 2021 0

Lekcje niemieckiego i geografii w terenie. Zbadano kwasowość gleby

W ostatnim czasie uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w# Szubinie w ramach lekcji geografii i j. niemieckiego udali się do parku przy ulicy Nakielskiej. Tam korzystając ze stanowisk dydaktycznych wykonali kilka ćwiczeń z zakresu ochrony środowiska w języku niemieckim.

(czytaj więcej)
0

Pracownicy mają mniejszą motywację. Zobacz, jak zwiększyć wydajność pracy

Jak wskazało badanie „Zdrowie psychiczne w# środowisku pracy”, pracownicy obecnie borykają się z takimi trudnościami jak brak energii do działania (51,75%), gorszy nastrój (50,31%), mniejsza motywacja (48,77%). Na dodatek aż 57% z nich zgłasza potrzebę udziału w integracji firmowej. To zatem dobry moment na organizację wydarzeń w duchu team building, które wzmocnią motywację zespołu. A przy okazji pomogą w budowaniu wizerunku marki i skuteczności przyszłych rekrutacji.

(czytaj więcej)
0

Fitness chce odzyskać formę. Niestety, na razie rosną zaległości

Ponad 112 mln zł zaległości mają przedsiębiorcy prowadzący# działalność sportową i rekreacyjną, to o jedną piątą nieopłaconych faktur i kredytów więcej niż przed pandemią – wynika z danych Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor i bazy informacji kredytowych BIK. Wraz ze zniesieniem części ograniczeń, przyrost długów branży sportowej przyhamował, niestety nie dotyczy to klubów fitness i siłowni, które mają niemal 23 mln zł zaległości. Prowadzący te biznesy są pierwszą grupą przedsiębiorców, która złożyła pozew zbiorowy o odszkodowania przeciwko Skarbowi Państwa.

(czytaj więcej)
0

W naszej diecie nie może zabraknąć warzyw. Smaczne, zdrowe i tanie dania

Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia każdego dnia powinno się# spożywać minimum 400 g warzyw. Zdrowa i urozmaicona dieta jest kluczem do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu, a korzystając z sezonowych darów natury, nie trzeba przepłacać. Przepis na cukinię faszerowaną mięsem będzie świetnym pomysłem na szybki i pożywny obiad, a bakłażan lub papryka sprawdzą się jako dodatek podkreślający charakter najróżniejszych potraw.

(czytaj więcej)
0

Rozmowa z Wiktorią. „Zdecydowanie największą frajdę sprawiają mi treningi na siłowni”

Sekcja ciężarowa Tarpana Mrocza osiąga duże sukcesy na arenie krajowej#, ale i międzynarodowej. Przedstawiamy Państwu Wiktorię Wołk z Mroczy, która jest jedną z „gwiazd” tej drużyny.

(czytaj więcej)