Dziś mamy 30 maja 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

29 maja 2024 4

Trwa Schools Adventure Race. Kto zwycięży?

29 maja na terenie Przystani Powiat Nakielski #rozpoczęło się jedyne w swoim rodzaju wydarzenie School Adventure Race 2024, za którego organizację odpowiada Powiat Nakielski oraz Stowarzyszenie Aktywna Kcynia.

(czytaj więcej)
29 maja 2024 0

Wyniki konkursu. "Najlepszy w zawodzie - Mechanik Pojazdów Samochodowych"

W dniu 24 maja 2024 r. uczniowie klas branżowych# kształcących w zawodzie mechanik samochodowy Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią, pod opieką nauczyciela zawodu uczestniczyli w konkursie „Najlepszy w zawodzie - Mechanik Pojazdów Samochodowych" zorganizowanym przez Zespół Szkół Zawodowych im. gen. Stanisława Maczka w Koronowie.

(czytaj więcej)
29 maja 2024 0

Innowacyjny projekt międzyszkolny. Uczniowie Żeglugi w Skierniewicach

W dniu 22 maja 2024 roku, w #Skierniewicach miało miejsce podsumowanie kolejnej edycji innowacyjnego projektu międzyszkolnego, w którym wzięła udział młodzież, kształcąca się w zawodzie technik eksploatacji portów i terminali ze szkół z Nakła nad Notecią, Kutna, Skierniewic i Łodzi.

(czytaj więcej)
24 maja 2024 0

Zainteresowanie wzbudził kącik z książkami. Pierwszoklasiści w bibliotece

Bibliotekę w Rynarzewie odwiedziła klasa# Ic ze Szkoły Podstawowej w Rynarzewie wraz z wychowawczynią Panią Elżbietą Lasik.

(czytaj więcej)
24 maja 2024 0

Dzieci zwiedziły wystawę. Prace plastyków można oglądać do 27 maja

W czwartek, 23 maja dzieci z Zespołu Szkół #Specjalnych im. Janusza Korczaka w Kcyni wraz z opiekunem p. Joanną Nadolną zwiedzały wystawę szubińskiej grupy plastyków PLAMA'S.

(czytaj więcej)
23 maja 2024 0

Kadeci poznali metody kamuflażu. Czas na praktykę

Po porannej zaprawie i śniadaniu kadeci poznali metody# kamuflażu. Po krótkim wstępie teoretycznym - czas na praktykę: uczestnicy maskowali sobie nawzajem twarze za pomocą specjalnych farb, co przysporzyło im wiele radości i zabawy.

(czytaj więcej)
22 maja 2024 0

Pod nadzorem policjantów ruchu drogowego. Egzamin na kartę rowerową

Policjanci ruchu drogowego z nakielskiej komendy przeprowadzili egzamin# na kartę rowerową. Swoje umiejętności jazdy jednośladem sprawdzali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kowalewie

(czytaj więcej)
22 maja 2024 0

Aktywności sportowe i integracja przy ognisku. Obóz szkoleniowy w Pólko

Po śniadaniu – przy pięknej pogodzie – kadeci podzieleni na #dwie drużyny wyruszyli do Nowego Jasieńca. Celem wyprawy było dotarcie do ruin zamku krzyżackiego ćwicząc topografię i pracę z mapą.

(czytaj więcej)
21 maja 2024 0

Uroczysta akademia. Apel z okazji Dnia Kadeta

Dnia 21 maja 2024 roku na boisku wewnętrznym# szkoły odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Kadeta.

(czytaj więcej)
20 maja 2024 0

Rocznica bitwy pod Monte Cassino. Uroczyste obchody

W poniedziałek, 20 maja w Kcyni miały miejsce Wojewódzkie Obchody# 80. rocznicy bitwy pod Monte Cassino. Dlaczego w Kcyni? Wiemy o dwóch uczestnikach bitwy, którzy pochodzą z naszej gminy. To Wojciech Spławski pochodzący z Turzyna, uczestnik bitwy, 1 Pułku Ułanów Krechowieckich, pochowany na cmentarzu Monte Cassino. Drugą osobą jest Albin Rudaś, pochowany na kcyńskim cmentarzu, uczestnik bitwy, który od 1947 r. mieszkał w Malicach. I właśnie od złożenia kwiatów na grobie śp. Albina Rudasia rozpoczęto dzisiejsze uroczystości.

(czytaj więcej)
20 maja 2024 0

Wspólna wycieczka uczniów Czwórki i Żeglugi. Zwiedzanie Berlina

Dnia 17 maja br. uczniowie #nakielskiej Czwórki i Żeglugi odwiedzili Berlin. Program „Berlińskiego ABC” obejmował zwiedzanie najsłynniejszych zabytków stolicy Niemiec jak: Brama Brandenburska, Berliner Dom – największy kościół protestancki miasta nad Sprewą, Alexanderplatz z wieżą telewizyjną, katolicka katedra św. Jadwigi, Plac Poczdamski, Reichstag – budynek niemieckiego parlamentu oraz Pomnik Pomordowanych Żydów Europy.

(czytaj więcej)
19 maja 2024 0

Szkolny Konkursu Wierszy o Miłości. Nagrodzono uczniów

Jak to było z Konstytucją 3 Maja?# Tuż przed majówką uczniowie i uczennice klasy 4 Szkoły Podstawowej im. Ziemi Pałuckiej w Królikowie wraz z p. Kaliną Beczak przygotowali przedstawienie w okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Zaprezentowali współczesną wersję historii opowiadanej z punktu widzenia dzisiejszych 11-latków.

(czytaj więcej)
19 maja 2024 0

"Eko zwroty". Szkoła w Królikowie włączyła się do akcji

Szkoła Podstawowa #w Królikowie włączyła się do akcji EKO zwroty, organizowaną przez OSP w Królikowie.

(czytaj więcej)
15 maja 2024 0

Turniej turystyczno-krajoznawczy. Uczniowie "Żeglugi" na podium

W dniach 10-11 maja 2024r. na przystani wodnej #„Przystań Powiat Nakielski” odbyły się eliminacje wojewódzkie L Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK (OMTTK PTTK). Organizatorem imprezy był Regionalny Oddział PTTK „Szlak Brdy” w Bydgoszczy, współorganizatorem był Powiat Nakielski, natomiast patronat honorowy nad imprezą objął Starosta Nakielski.

(czytaj więcej)
12 maja 2024 0

Bajkoterapia w Zespole Szkół Specjalnych w Szubinie. Realizacja projektu

W kwietniu Pani Ola S. i Pani Kasia P. wraz z uczniami rozpoczęły kolejny #projekt na zajęcia pozalekcyjne finansowany ze środków Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią. Projekt nosi nazwę „Bajkoterapia- jako najlepszy sposób wyrażania emocji”.

(czytaj więcej)
10 maja 2024 0

Poznali tajniki pracy strażaka. Cenne wskazówki dla uczniów

4 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Strażaka. Wiele osób w naszym# otoczeniu związanych jest ze służbą strażacką – tak, służbą, bo być strażakiem to właśnie służyć i pomagać innym. To poświęcenie swojego czasu, zaangażowanie w życie społeczne i oddanie, dzięki któremu możemy czuć się bezpiecznie.

(czytaj więcej)
10 maja 2024 0

I Gminny Zjazd Wolontariuszy. Nowe pomysły na wspólne działanie

7 maja w Szubińskim Domu Kultury odbył się# I Gminny Zjazd Wolontariuszy ze Szkół Podstawowych gminy Szubin.

(czytaj więcej)
09 maja 2024 0

Dzisiaj egzamin z języka obcego. Większość zdających wybrała angielski

W czwartek, 9 maja maturzyści sprawdzają swoją wiedzę #z języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym. Najczęściej jest to język angielski.

(czytaj więcej)
09 maja 2024 0

Występ teatralno-muzyczny. Dzieci odwiedziły seniorów

7 maja 2024 r. Niepubliczna Szkoła Podstawowa #Stowarzyszenia KMK KOS w Kosowie odwiedziła naszych Seniorów z przygotowanym występem teatralno-muzycznym nawiązującym do świąt majowych m.in. Święto Konstytucji 3 Maja.

(czytaj więcej)
08 maja 2024 1

Dzieci zawitały do remizy. Spotkanie ze strażakami

Jak zapewne wiecie miesiąc maj przebiega pod znakiem #ochrony przeciwpożarowej. To 4 maja strażacy na całym świecie obchodzą "Dzień Strażaka". I to właśnie w maju nasi milusińscy najchętniej odwiedzają naszą remizę.

(czytaj więcej)
0

Przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej. Szkolenia dla policjantów

Radom, Kielce, Lublin, Białystok, Gorzów Wielkopolski, Bydgoszcz#, Katowice, Rzeszów i Warszawa – to miasta na mapie tegorocznego cyklu szkoleń dla funkcjonariuszy Policji pn. „Zwalczanie i przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej w zakresie gospodarowania odpadami oraz transportowania odpadów w ruchu krajowym i międzynarodowym”. W lutym, marcu i kwietniu 2024 r. eksperci Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska przeprowadzili wykłady na Mazowszu, w Świętokrzyskim, na Lubelszczyźnie i Podlasiu. 22 i 23 maja odbyły się kolejne szkolenia – w Gorzowie Wielkopolskim i Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
0

Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Ważne jest wsparcie

Rozpoczął się Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Zachęcamy do# karmienia piersią, ale pamiętamy także o mamach, które z różnych przyczyn nie mogą karmić naturalnie. Pamiętajmy o wzajemnym szacunku i wsparciu.

(czytaj więcej)
0

Wstęp na wystawę bezpłatny. Pałac Krasińskich dostępny dla odwiedzających

Rękopisy Cypriana Kamila Norwida, kronik Galla Anonima czy oryginał #utworu „Mury” Jacka Kaczmarskiego – to tylko niektóre ze zbiorów Biblioteki Narodowej, które od 21 maja można obejrzeć w zmodernizowanym i otwartym dla zwiedzających Pałacu Krasińskich w Warszawie.

(czytaj więcej)
0

Komary motywowały do szybkiego marszu. Wędrówka w otoczeniu jezior

W dzisiejszej wędrówce uczestniczyło #16 osób. Przejście wokoło jeziora Witosławskiego i Rościmińskiego nie przysparzało by większych problemów, gdyby nie ogromne ilości komarów, które tylko nas motywowały do szybkiego tempa marszu.

(czytaj więcej)