Dziś mamy 25 września 2022, niedziela, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

23 września 2022 1

Warsztaty BRD „Mistrzowie w drodze”. Trzecia edycja programu edukacyjnego

20 września na terenie województwie kujawsko-pomorskiego odbyły# się jesienne warsztaty brd „Mistrzowie w drodze” dla młodzieży ostatnich klas szkół średnich. Ci z nich, którzy posiadają już prawo jazdy mają szansę przejść treningi z doskonalenia techniki jazdy z wykwalifikowanymi instruktorami na specjalnych torach.

(czytaj więcej)
23 września 2022 0

O zabytkach i ich historii w muzeum. Uczniowie utrwalili lokalną historię

W czwartkowe przedpołudnie 22.09.2022 r. do Muzeum# Ziemi Szubińskiej przybyła klasa PDP z Zespołu Szkół Specjalnych w Szubinie na lekcję muzealną dot. dziejów Szubina.

(czytaj więcej)
21 września 2022 0

Lekcja muzealna o polskich pilotach w muzeum. Ciekawa lekcja historii

Uczniowie klasy IV ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szubinie# - pod opieką nauczycieli Agaty Droszcz i Joanny Winieckiej - odwiedzili Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna, by pogłębić wiedzę historyczną o polskich pilotach w czasie II wojny światowej.

(czytaj więcej)
20 września 2022 0

Wycieczka licealistów do Trójmiasta. Zwiedzili muzeum i sopockie molo

15 i 16 września, w ramach realizacji projektu „Chemiczne inspiracje#”, dofinansowanego przez Zarząd Powiatu Nakielskiego, uczniowie I Liceum ogólnokształcącego im. S. Wyspiańskiego w Szubinie uczestniczyli w wycieczce do Trójmiasta.

(czytaj więcej)
16 września 2022 0

Dzielnicowy w Szkole Podstawowej. Przypomniano zasady bezpieczeństwa

W bardzo miłej atmosferze przebiegło wczorajsze spotkanie# szubińskiego dzielnicowego z dziećmi z najmłodszych klas Szkoły Podstawowej w Kowalewie. Maluchy usłyszały wiele na temat bezpieczeństwa i dowiedziały się na czym polega praca policjanta.

(czytaj więcej)
01 września 2022 9

Czas powrotu do szkolnych murów. Uroczystość w szubińskiej podstawówce

Uczniowie klas IV-VIII Szkoły Podstawowej nr 1 im. Władysława# Jagiełły w Szubinie uroczyście powitali nowy rok szkolny 2022/2023. W tym dniu najmłodszym uczniom klas IV towarzyszyli rodzice.

(czytaj więcej)
26 lipca 2022 0

Poprawa dostępności. Dostosowano podjazd do osób z niepełnosprawnością

I Liceum Ogólnokształcące im. St. Wyspiańskiego w # Szubinie jest jedną z placówek edukacyjnych z Województwa Kujawsko-Pomorskiego, która skorzystała ze wsparcia Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na poprawę dostępności.

(czytaj więcej)
19 lipca 2022 2

Wyniki rekrutacji do szkół średnich. Należy pamiętać o złożeniu potwierdzenia

Dnia 19.07.2022r. w województwie kujawsko-pomorskim opublikowano wyniki rekrutacji do szkół # średnich. Ósmoklasiści mogą teraz sprawdzić czy ich zgłoszenie spotkało się z pozytywnym czy negatywnym wynikiem.

(czytaj więcej)
08 lipca 2022 0

Jak poszła matura w Żegludze? Są wyniki

W dniu 5 lipca Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała wyniki # egzaminów maturalnych zdawanych w maju tego roku.

(czytaj więcej)
07 lipca 2022 0

Uczniowie technikum wzięli udział w teleturnieju. Niedługo emisja programu z ich udziałem!

W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie z technikum ekonomicznego z # Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią wzięli udział w ogólnopolskim turnieju Sukces na Bank.

(czytaj więcej)
07 lipca 2022 0

Krzywousty trzyma formę. Jak poradzili sobie absolwenci?

W dniu 5 lipca 2022 roku Centralna Komisja Egzaminacyjna w Warszawie ogłosiła wstępne wyniki MATURY 2022.

(czytaj więcej)
06 lipca 2022 0

Wyniki egzaminów ósmoklasistów. Jak poszło uczniom w gminie Szubin?

1 lipca 2022 r. Centralna Komisja Egzaminacyjna #opublikowała wyniki egzaminów ósmoklasistów, które odbyły się w dniach 24-26 maja. Do egzaminu przystąpiło 502 900 uczniów z Polski, oraz 6150 uczniów będących obywatelami Ukrainy.

(czytaj więcej)
02 lipca 2022 0

Święto Młodości, Świętem Miłości. Wizyta kadetów w szkole

Wizyta kadetów, w Szkole Podstawowej nr 1 w Szubinie# im. Władysława Jagiełły, dnia 20 czerwca 2022 roku, była jednym z elementów obchodów „Święto Młodości Świętem Miłości” zorganizowanego w murach tej szkoły.

(czytaj więcej)
29 czerwca 2022 0

Wizyta w szkole podstawowej. Pokazy były nagradzane gromkimi oklaskami

Wizyta kadetów, w Szkole Podstawowej nr 1 w # Szubinie im. Władysława Jagiełły, dnia 20 czerwca 2022 roku, była jednym z elementów obchodów „Święto Młodości Świętem Miłości” zorganizowanego w murach tej szkoły.

(czytaj więcej)
29 czerwca 2022 0

"Za mundurem, chłopcy sznurem". Spotkanie dla kadetek klas wojskowych

To cykl spotkań zorganizowany po raz pierwszy w historii szkoły, na prośbę kadetek klas # wojskowych. Cykl ten ma za zadanie w pełni przedstawić wszystkie „za” lub „przeciw” jeśli w pracy kobiet na różnych stanowiskach i w formacjach mundurowych. Pierwsze spotkanie zapoczątkowały st.kpr. Joanna Czerwińska wraz z st. kpr. Julita Kalita z 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
27 czerwca 2022 0

Pożegnano dyrektora szkoły. Niektórzy bardzo się wzruszyli...

Choć dzień zakończenia roku szkolnego i rozpoczęcia wakacji #kojarzy się zwykle radośnie, to w Szkole Podstawowej w Kowalewie nie zabrakło łez i wzruszeń.

(czytaj więcej)
25 czerwca 2022 0

Wyspiański zakończył rok szkolny. Podziękowano uczniom za intensywną pracę

24 czerwca w sali gimnastycznej I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Wyspiańskiego w Szubinie odbyło się zakończenie roku szkolnego.

(czytaj więcej)
22 czerwca 2022 1

Zajęcia w laboratorium. Uczniowie chętnie eksperymentowali

W ramach realizacji zajęć pozalekcyjnych # „Chemiczne inspiracje”, dofinansowanych przez Zarząd Powiatu Nakielskiego, I Liceum Ogólnokształcące im. S. Wyspiańskiego w Szubinie przygotowało zajęcia laboratoryjne dla uczniowie Szkoły Podstawnej nr 1 w Szubinie.

(czytaj więcej)
22 czerwca 2022 0

"Z Wyspiańskim w stronę sztuki". Młodzież wzięła udział w warsztatach plastycznych

W ramach projektu "Z Wyspiańskim w stronę sztuki", finansowanego przez Zarząd Powiatu # Nakielskiego, uczniowie I LO w Szubinie brali udział w warsztatach plastycznych w Brzózkach.

(czytaj więcej)
21 czerwca 2022 0

Odwiedzili firmę logistyczną. Uczniowie zwiedzili magazyny i możliwości rozwoju

Dnia 14 czerwca uczniowie klasy 3 Tb Zespołu Szkół im. prof. E.Chroboczka,# uczący się w zawodzie technik logistyk wraz z opiekunami p. Agnieszką Bubczyk i p. Sylwią Bałuk odwiedzili magazyny Frigo Logistics w Żninie.

(czytaj więcej)
0

Myślisz o regularnych ćwiczeniach? Jak wdrożyć plan w życie

Jak wynika z przeprowadzonych wśród Europejczyków badań #dotyczących aktywności fizycznej, Polacy zajmują pierwsze miejsce wśród ośmiu badanych krajów. Trzech na czterech Polaków deklaruje, że uprawia chociaż jedną dyscyplinę sportu. Największą popularnością cieszy się jogging (58,9%) i fitness (48,4%). Dalej uplasowało się pływanie (38,9%), piłka nożna (32,8%) oraz siatkówka (24,3%) . We wszystkich badanych krajach najbardziej aktywną sportowo grupą są osoby w wieku 18-34 lata. Skąd biorą motywację?

(czytaj więcej)
0

Czym ogrzejemy domy zimą? Perspektywy cenowe surowców energetycznych

Nagły wrześniowy spadek temperatur sprawił, że jednym z kluczowych# tematów stała się kwestia bezpieczeństwa energetycznego. Rządzący uspokajają, że nie zabraknie energii elektrycznej ani ciepła dla odbiorców indywidualnych. Z kolei eksperci alarmują, że węgla opałowego – z którego to korzystają głównie elektrownie i elektrociepłownie miejskie do wytworzenia energii cieplnej – nie wystarczy, a jeśli zostanie pozyskany, może być niskiej jakości. Czy społeczeństwu grożą częste wyłączenia energii i galopująca podwyżka cen?

(czytaj więcej)
0

„Hazard? Nie daj się wciągnąć!”. Akcja edukacyjna KAS

Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) kontynuuje ogólnopolską# akcję edukacyjną, której celem jest podniesienie świadomości o zagrożeniach związanych z uzależnieniem od hazardu oraz uczestnictwem w nielegalnych grach hazardowych. Akcja uzyskała honorowy patronat Ministra Edukacji i Nauki.

(czytaj więcej)