Dziś mamy 29 maja 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

28 maja 2023 0

Konkurs Pięknego Czytania. Uczniowie prezentowali fragmenty książek

W Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Turze odbył się Konkurs# Pięknego Czytania dla dzieci klas najmłodszych zorganizowany przez nauczycielkę Joannę Wach.

(czytaj więcej)
26 maja 2023 0

Uczniowie odwiedzili potulickie więzienie. Edukacja prawna młodzieży

W ramach programu "W Służbie Prawu" funkcjonariusze potulickiej jednostki penitencjarnej #poprowadzili zajęcia dla młodzieży z Zespołu Szkół im. prof. E. Chroboczka w Szubinie.

(czytaj więcej)
23 maja 2023 0

"Ze sztuką na co dzień”. Licealiści poznali technologię wytwarzania ceramiki

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. St. Wyspiańskiego w Szubinie uczestniczyli w# kwietniu w warsztatach ceramicznych realizowanych w ramach projektu "Ze sztuką na co dzień" , finansowanego przez Zarząd Powiatu Nakielskiego.

(czytaj więcej)
22 maja 2023 0

Zajęcia w ramach projektów. Warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej

Miniony tydzień przyniósł nam kolejne szkolenia z zakresu pierwszej pomocy# przedmedycznej. W tym roku warsztaty odbywają się dzięki środkom pozyskanym w ramach otwartych konkursów ofert że środków budżetu Gminy Kcynia, Powiatu Nakielskiego oraz Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu.

(czytaj więcej)
22 maja 2023 0

Spotkanie w bibliotece. Czytelniczki wymieniały sie opiniami o książkach

W poniedziałek 22 maja bibliotekę w Królikowie odwiedziła młodzież ze Szkoły Podstawowej w# Królikowie z Panią bibliotekarką Magdaleną Kozłowską, która opiekuje się młodzieżową grupą czytelniczek w tej szkole.

(czytaj więcej)
22 maja 2023 0

Wszystko dla zwierząt. Działania szkolnego koła wolontariatu

W maju Szkolne Koło Wolontariatu Zespołu Szkół im. Wł. Łokietka# w Lubaszczu zorganizowało zbiórkę na rzecz Schroniska dla Zwierząt w Bydgoszczy, przyjaznego ludziom i zwierzętom.

(czytaj więcej)
19 maja 2023 0

Licealiści zwiedzali komisariat. Młodzież przyglądała się pracy mundurowych

Wczoraj w komisariacie policji w Szubinie gościli licealiści z klasy o profilu prawno-policyjnym.# Uczniowie zwiedzali jednostkę, dowiedzieli się wielu informacji na temat jej funkcjonowania oraz służby w Policji.

(czytaj więcej)
18 maja 2023 0

"W służbie Ojczyźnie". Szubińska szkoła w ogólnopolskim programie

Dzięki współpracy z Zakładem Karnym w Potulicach Zespół Szkół im. prof. Emila Chroboczka #w Szubinie przystąpiła do ogólnopolskiego programu Służby Więziennej związanego z edukacją proobronną młodzieży „W służbie ojczyźnie”.

(czytaj więcej)
16 maja 2023 0

Zakończenie obozu „Pólko 2023”. Dyplomy i nagrody dla uczestników

Piątek jako ostatni dzień obozowy rozpoczął się pobudką o godzinie 6.30. Na zbiórce opiekunowie #określili zadania na ten dzień i wyznaczyli godziny ich realizacji. Do śniadania kadeci kończyli pakowanie indywidualnego bagażu oraz składali obóz. Po śniadaniu uczniowie otrzymali do rozwiązania test zawierający zagadnienia podejmowane w trakcie obozu, a następnie kontynuowali czynności sprzed śniadania z uwzględnieniem prac porządkowych na terenie obiektu.

(czytaj więcej)
15 maja 2023 13

Uroczysty Jubileusz. 60-lecie istnienia Szubińskiej Dwójki

W piątek, 12 maja Szkoła Podstawowa nr 2 w Szubinie obchodziła 60-lecie swojego istnienia. #Urodziny Dwójki uczczono także dzień później - w sobotę, 13 maja.

(czytaj więcej)
14 maja 2023 1

Pierwsze oznaki zmęczenia. Kadeci po intensywnym szkoleniu

Trzy dni intensywnego szkolenia spowodowały, iż pojawiły się pierwsze oznaki zmęczenia. #Opiekunowie postanowili przedłużyć uczniom odpoczynek i zarządzili czwartkową pobudkę na godzinę 7.30. Po porannej toalecie i śniadaniu rozpoczęły się pierwsze tego dnia zajęcia. Kadeci wzięli udział w szkoleniu z zakładania maski przeciwgazowej i poznawali podstawy OPBMR (Obrona przed bronią masowego rażenia).

(czytaj więcej)
12 maja 2023 0

Szkolenie i nocne strzelanie. Kadeci na majowym obozie

Trzeciego dnia obozu o godzinie 6.30 sygnał gwizdka obozowego ponownie oznajmił rozpoczęcie# kolejnego dnia szkolenia. Po zbiórce uczniowie udali się wraz z wychowawcą na poranną zaprawę, po której wykorzystali pozostały do śniadania czas na toaletę osobistą.

(czytaj więcej)
10 maja 2023 0

Intensywny i wyczerpujący dzień. Obóz pełeń wrażeń

Drugi dzień obozu od samego rana zapowiadał się na intensywny i wyczerpujący. Kadeci zostali #powitani przez wychowawcę o godzinie 6.30 sygnałem gwizdka obozowego. Po zbiórce porannej mieli godzinę czasu na toaletę poranną, porządki w namiotach oraz na przygotowanie się do porannej zaprawy, która weszła na stałe do harmonogramu każdego dnia obozowego.

(czytaj więcej)
10 maja 2023 0

Środki na rozwój czytelnictwa. Wsparcie dla szubińskiego LO

I Liceum Ogólnokształcące im. S. Wyspiańskiego w Szubinie otrzymało w 2023 roku wsparcie# finansowe w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”.

(czytaj więcej)
10 maja 2023 0

Pięciodniowy obóz szkoleniowy. Kadeci z Szubina w miejscowości Pólko

W dniu 8 maja 2023 roku kadeci 1 Oddziału Przygotowania Wojskowego stawili się punktualnie# o godzinie 8.00 na zbiórce przed budynkiem Zespołu Szkół im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie. Powodem zbiórki był długo wyczekiwany wyjazd na pięciodniowy obóz szkoleniowy do miejscowości Pólko, gdzie znajduje się Harcerski Ośrodek Obozowy.

(czytaj więcej)
08 maja 2023 0

Policjantka opowiedziała o zagrożeniach. Pogadanki o cyberprzemocy

O zagrożeniach związanych z niewłaściwym korzystaniem z Internetu, a także odpowiedzialności# prawnej nieletnich za czyny niezgodne z prawem, rozmawiała z uczniami szkoły w Turze, aspirant Zofia Wrzeszcz z nakielskiej Policji.

(czytaj więcej)
08 maja 2023 0

Dzisiaj kolejny egzamin. Maturzyści mierzą się z matematyką

Po weekendzie maturzyści ponownie zasiedli do egzaminów. Dziś mierzą się z #matematyką na poziomie podstawowym.

(czytaj więcej)
05 maja 2023 0

Licealiści poznali atrakcje Pałuk. Jednodniowa wycieczka pełna wrażeń

13 kwietnia uczniowie klasy Id (o profilu turystycznym) i IIIa (o profilu ogólnym) poznawali #w trakcie jednodniowej wycieczki, zorganizowanej przez panią Magdalenę Piekarską i panią Joannę Biernacką-Kozerewicz, atrakcje turystyczne i zabytki Pałuk.

(czytaj więcej)
05 maja 2023 0

Kolejny dzień matur. Większość uczniów wybrała język angielski

W piątek, 5 maja maturzyści sprawdzają swoją wiedzę z języka obcego nowożytnego na poziomie #podstawowym. Najczęściej jest to język angielski.

(czytaj więcej)
05 maja 2023 0

Zintegrowana Platforma Edukacyjna. Nowe materiały dydaktyczne

Wśród nowych materiałów są zestawy narzędzi edukacyjnych wspierające proces wychowania #przedszkolnego i kształcenia ogólnego w zakresie rozwoju umiejętności uniwersalnych dzieci i uczniów oraz kompetencji kluczowych. W skład zestawów wchodzą

(czytaj więcej)
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

Dzień Samorządu Terytorialnego. Ustanowiony w 2000 roku

27 maja, na pamiątkę pierwszych demokratycznych wyborów samorządowych z 1990 r., obchodzimy #Dzień Samorządu Terytorialnego. O ustanowieniu tego święta zdecydował 29 czerwca 2000 r. Sejm w specjalnej uchwale na 10-lecie odrodzenia polskiego samorządu terytorialnego.

(czytaj więcej)
0

Niecodzienny gość w szubińskim komisariacie. Dźwięki spod sufitu

Pod sufitem piwnicy komisariatu w Szubinie, utknął wróbel. Na świergot uwięzionego ptaka zwrócił #uwagę dzielnicowy, który pomógł wydostać się zwierzęciu z potrzasku i wypuścił na wolność.

(czytaj więcej)