Dziś mamy 2 grudnia 2023, sobota, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

29 listopada 2023 0

Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla uczennicy Żeglugi. Uroczysta gala

22 listopada 2023 r. o godzinie 11.00 w Pałacu Młodzieży# w Bydgoszczy odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów i Ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania.

(czytaj więcej)
26 listopada 2023 0

Konkurs Przedmiotowy z Języka Angielskiego. Nicola w etapie rejonowym

Nicola Kożuch, uczennica klasy szóstej Szkoły Podstawowej #im. Ziemi Pałuckiej w Królikowie zakwalifikowała się do rejonowego etapu Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego, organizowanego przez Kujawsko- Pomorskiego Kuratora Oświaty w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
24 listopada 2023 0

Licealiści w Parlamencie Europejskim. Uczniowie "Wyspiańskiego" z wizytą

W dniach 21-22 listopada uczniowie# Liceum Ogólnokształcącego w Szubinie uczestniczyli wraz z hiszpańską szkołą partnerską z Orihueli w mobilności Erasmus+ do Strasburga we Francji.

(czytaj więcej)
24 listopada 2023 0

Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Uczennica szubińskiego LO na gali

22.11.2023 roku w Pałacu Młodzieży #w Bydgoszczy obyła się uroczysta gala wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów.

(czytaj więcej)
23 listopada 2023 0

Wizyta gości z Belgii. Kolejny projekt Erasmus w szubińskim LO

W ostatnich tygodniach w murach Liceum Ogólnokształcącego #w Szubinie gościła dziesięcioosobowa grupa uczniów z Belgii wraz z opiekunami.

(czytaj więcej)
20 listopada 2023 0

Spotkanie uczniów z mundurowymi. Pogadanka o cyberprzemocy

Uczniowie najstarszych klas Szkoły Podstawowej #w Turze, podczas spotkań z mundurowymi, rozmawiali o bezpieczeństwie w sieci. Mowa była o zagrożeniach, ale również o wykorzystywaniu Internetu do popełniania przestępstw i płynących z tego konsekwencji.

(czytaj więcej)
14 listopada 2023 0

Narodowe Czytanie "Nad Niemnem". Gromki aplauz publiczności

We wtorkowe popołudnie 7 listopada w Rejonowej #Bibliotece Publicznej w Szubinie uczennice I Liceum Ogólnokształcącego w Szubinie wspólnie z młodzieżą z klas ósmych Szkoły Podstawowej nr 1 i uczniami Zespołu Szkół w Szubinie wzięły udział w Narodowym Czytaniu „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.

(czytaj więcej)
14 listopada 2023 0

"Wylogowani z sieci, zalogowani w sport”. Zajęcia w ramach projektu

Od kwietnia do października bieżącego roku w #I Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie odbywały się zajęcia pozalekcyjne w ramach projektu „Wylogowani z sieci, zalogowani w sport”, który został dofinansowany przez Zarząd Powiatu Nakielskiego. Głównym jego celem było zachęcenie uczniów do aktywnego spędzania czasu wolnego oraz zmniejszenia czasu spędzonego w sieci, poprzez uczestnictwo w różnych formach aktywności fizycznej.

(czytaj więcej)
10 listopada 2023 0

Uroczysty dzień. Obchody Święta Niepodległości i ślubowanie uczniów

10 listopada w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej odbyły się# uroczyste obchody Święta Niepodległości oraz zaprzysiężenie uczniów klas pierwszych.

(czytaj więcej)
08 listopada 2023 0

"Zobacz – Usłysz – Powiedz – Pokaż". Uczniowie przekazali tablice

Gdzie w powiecie nakielskim można komunikować się za pomocą# alternatywnych środków komunikacji – symboli PCS?

(czytaj więcej)
05 listopada 2023 0

"Logistyk potrzebny od zaraz". Spotkanie w ramach projektu

3 listopada uczniowie Zespołu Szkół #im.prof.E.Chroboczka w Szubinie klas III i IV w zawodzie technik logistyk brali udział w spotkaniu z Panem Mariuszem Antczakiem – Wiceprezesem ds organizacyjnych Stowarzyszenia Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy w Bydgoszczy, a zarazem księgowym w sp z o.o.

(czytaj więcej)
05 listopada 2023 0

Uczniowie oddali hołd poległym. Szacunek od najmłodszych lat

W przeddzień Dnia Wszystkich Świętych, uczniowie klasy #pierwszej i trzeciej Szkoły Podstawowej im. Ziemi Pałuckiej w Królikowie, wraz z opiekunkami- p.Ewą Cichońską, p.Martyną Nowaczewską i p.Karoliną Dudek, zapalili znicze pod tablicą pamiątkową poświęconą mieszkańcom Królikowa, poległym w czasie II wojny światowej.

(czytaj więcej)
31 października 2023 0

Policyjna profilaktyka. Zajęcia adresowane do licealistów

Policjantka z Nakła i szubiński dzielnicowy podczas zajęć profilaktycznych #adresowanych do licealistów, omówili tematykę związaną z odpowiedzialnością młodzieży za łamanie prawa i norm społecznych. Policyjną profilaktyką objęto uczniów klas I i II.

(czytaj więcej)
31 października 2023 0

Spotkanie licealistów z policjantami. O odpowiedzialności karnej nieletnich

W czwartek 26 października uczniowie klas# I i II Liceum Ogólnokształcącego w Szubinie spotkali się z policjantami asp. Zofią Wrzeszcz i sierż. szt. Piotrem Mrówczyńskim, którzy opowiedzieli im o odpowiedzialności karnej nieletnich, bezpieczeństwie i zagrożeniach w sieci oraz ryzykach związanych z używkami.

(czytaj więcej)
30 października 2023 0

Przedstawiciele ITD z wizytą w szkole. Spotkanie w ramach projektu

27 października w Zespole Szkół i#m.prof.E.Chroboczka odbyła się wizyta przedstawicieli Inspekcji Transportu Drogowego Pani Darii Gackowskiej i Pana Piotra Stępnia.

(czytaj więcej)
29 października 2023 0

Odkrywali historię żydowskiej Warszawy. Uczniowie Żeglugi w stolicy

W bieżącym oraz przyszłym roku szkolnym #Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią realizuje szkolny projekt pt. "Warszawa dwóch powstań".

(czytaj więcej)
26 października 2023 0

Uroczysty Dzień Patrona Szkoły. Występy artystyczne i pałucka wystawa

13 października w Szkole Podstawowej #im. Ziemi Pałuckiej w Królikowie był dniem wyjątkowym. Obchodziliśmy tego dnia Dzień Edukacji Narodowej, Pasowanie Pierwszoklasistów oraz Dzień Patrona Szkoły. Pragnęliśmy w tym dniu rozwijać lokalny patriotyzm oraz budować więź z naszym regionem.

(czytaj więcej)
26 października 2023 0

Sprzęt do komunikacji alternatywnej. Nowe możliwości dla uczniów

MÓWik już jest w Zespole Szkół #Specjalnych w Szubinie i to nie jeden! Ten rok szkolny rozpoczęliśmy od zakupu sprzętu do komunikacji alternatywnej (zwanego protezą mowy), by dać każdemu prawo głosu.

(czytaj więcej)
25 października 2023 0

Młodzi goście w starostwie. Wizyta częścią programu edukacyjnego

W dniu 24.10.2023, starości nakielscy mieli zaszczyt gościć grupę #wyjątkowych uczniów biorących udział w programie Erasmus Plus "Future Face of Europe - Attitude, Action, Achievement, Ambassadors". Wizyta ta była częścią ich niezwykłego programu edukacyjnego, który stawia sobie za cel promowanie zaangażowania społecznego, osiągnięć oraz aktywnego udziału młodych ludzi w sprawach dotyczących Europy i jej przyszłości.

(czytaj więcej)
24 października 2023 0

Wycieczka do malowniczego miasteczka Ystad. Morska przygoda

12 i 13 października 2023 roku spędziliśmy na zajęciach praktycznych #realizujących podstawę programową w zakresie kwalifikacji: obsługi pasażerów w portach i terminalach i obsługi ładunków w portach i terminalach.

(czytaj więcej)
0

"Aktywny Dzisiaj dla Zdrowia w Przyszłości". Nowa edycja programu

W 2024 roku ruszy kolejna edycja programu WF z AWF#. Inicjatywa jest realizowana we współpracy Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Na realizację zadania przeznaczymy blisko 30 mln zł. Projekt jest poświęcony szeroko rozumianej profilaktyce prozdrowotnej.

(czytaj więcej)
0

Znaczny wzrost liczby studentów z Ukrainy. Najnowszy raport OPI

Ośrodek Przetwarzania Informacji (OPI) opublikował #na portalu RAD-on najnowszy raport „Cudzoziemcy na uczelniach w Polsce”. Publikacja ta zawiera dane za rok akademicki 2022/2023. Tym razem najnowszą edycję raportu ekspertki i eksperci z Laboratorium Baz Danych i Systemów Analityki Biznesowej w OPI uzupełnili o dodatkowy rozdział dotyczący studentów z Ukrainy. Agresja Rosji na naszego sąsiada spowodowała wzrost liczby ludności pochodzenia ukraińskiego w Polsce, co wpłynęło także na zainteresowanie cudzoziemców ofertą edukacyjną polskich uczelni. W roku akademickim 2022/2023 liczba studentów z Ukrainy wzrosła aż o ponad 12 119 osób. Jest ich już obecnie 48 150 osób.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)
0

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa. Podsumowanie wsparcia

Program Operacyjny #Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ), współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (Fund for European Aid to the Most Deprived – FEAD) to łącznie 9 Podprogramów realizowanych w latach 2014-2023.

(czytaj więcej)