Dziś mamy 22 października 2021, piątek, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

22 października 2021 0

Dzieci poznały pracę leśnika w różnych porach roku. Był też jesienny spacer

Jesienne miesiące to dla edukatorów leśnych pracowity czas. Bywa i tak, że# grupy szkolne chcące posłuchać o lesie i w nim pobyć zapowiadają się u nas codziennie.

(czytaj więcej)
22 października 2021 0

Z wizytą u „klas mundurowych”. Rozmawiali o przyszłości w mundurze

Kończenie szkoły średniej to moment rozważań dotyczących wyboru# ścieżki zawodowej. Dlatego funkcjonariusze potulickiej jednostki penitencjarnej przybliżyli młodzieży szkolnej zawód funkcjonariusza Służby Więziennej oraz główne zadania jakie stoją przed tą formacją mundurową podległą Ministrowi Sprawiedliwości. Spotkanie odbyło się w Szkole Technicznej Zespołu Szkół Bydgoskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kołaczkowie.

(czytaj więcej)
19 października 2021 0

Uczniowie złożyli przysięgę. Uroczystości w szubińskiej szkole

16 października 2021 r., odbyła się już po raz ósmy w# historii ZS im.prof. E. Chroboczka w Szubinie, uroczystość ślubowania i przysięga kadetów klasy wojskowej i uczniów klasy 1 Technikum. Punktualnie o godz. 08.35 kolumna marszowa na czele z Pocztem Sztandarowym z Zespołu Szkół im. prof. E. Chroboczka w Szubinie wraz z uczniami klas pierwszych Technikum, zaproszonych gości oraz rodziców przemieściła się ulicami miasta do Kościoła pw. św. Marcina Biskupa. Tę niezwykłą uroczystość rozpoczęto od Mszy św., którą celebrował ksiądz ppor. Krzysztof Barczyński.

(czytaj więcej)
16 października 2021 0

„Obrońcy Niepodległej”. Uczniowie I LO uczestnikami ogólnopolskiego konkursu historycznego

Celem konkursu organizowanego przez Muzeum# II Wojny Światowej w Gdańsku było przedstawienie wybranej postaci, która w trakcie II wojny światowej z bronią w ręku lub w inny sposób wzięła czynny udział w walce o niepodległość Polski.

(czytaj więcej)
15 października 2021 0

Młodzież przygotowała krótki występ. Złożyli też nauczycielom życzenia

13 października br. w I Liceum Ogólnokształcącym w# Szubinie obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Samorząd Uczniowski zaprosił pracowników szkoły do auli, złożył im życzenia w imieniu całej społeczności szkolnej oraz wręczył przybyłym drobne upominki i kwiaty. Młodzież zaprezentowała krótki występ artystyczny.

(czytaj więcej)
14 października 2021 0

Młodzież spotkała się z policjantem. Omówili rolę odblasków

Dzielnicowy z szubińskiego komisariatu, asp. Przemysław Błaszkowski w# ostatnich dniach odwiedził uczniów Szkoły Podstawowej w Królikowie. Policjant rozmawiał z dziećmi o szeroko pojętym bezpieczeństwie.

(czytaj więcej)
13 października 2021 0

O prymasie Wyszyńskim. Młodzież wzięła udział w konkursie

12 wrześniu tego roku odbyła się w Warszawie oczekiwana# beatyfikacja Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

(czytaj więcej)
11 października 2021 0

Policjanci przypomnieli o ważnych zasadach. Wizyty w szkołach

Na temat bezpiecznego korzystania z dróg, ostrożności w# kontaktach z osobami nieznajomymi i innych ważnych tematach rozmawiali podczas spotkań z uczniami dwóch szubińskich szkół, dzielnicowi z miejscowego komisariatu.

(czytaj więcej)
08 października 2021 0

Kadeci w Bydgoszczy. Obchody 15-lecia Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych

Dnia 7 października kadeci klas OPW (klasa I i II) uczestniczyli# w obchodach 15-lecia utworzenia Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych w Bydgoszczy. Powitał wszystkich zaproszonych gości Szef IWSZ pan gen. bryg. Artur Kępczyński, wyrażając nadzieję, że uczestnicy dzisiejszego spotkania wiążą swoją przyszłość z wojskiem. Z tej okazji na terenie Bydgoskiego Centrum Targowo-Wystawienniczego logistycy przygotowali wystawę najnowszego wojskowego sprzętu i uzbrojenia.

(czytaj więcej)
08 października 2021 4

Wyjazd na strzelnicę. Najpierw teoria, potem praktyka

6 października 2021 r. uczniowie klas 2c i 3c o profilu# prawno-policyjnym I Liceum Ogólnokształcącego w Szubinie wyjechali na strzelnicę do miejscowości Godawy koło Gąsawy.

(czytaj więcej)
07 października 2021 0

Lekcje z ZUS-em. Poruszono m.in. kwestię ubezpieczeń społecznych

Do ekonomistów z Zespołu Szkół im. prof. Emila Chroboczka w# Szubinie przyjechała Pani Joanna Karszina – koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji w oddziale ZUS Bydgoszcz.

(czytaj więcej)
07 października 2021 0

Szubińskie liceum wzięło udział w projekcie. Zdobyli cenne doświadczenie

W tym roku szkolnym uczniowie klasy 2b I Liceum Ogólnokształcącego w# Szubinie biorą udział projekcie e-Twinning pt.: ‘Kaleidoscope of our lives’.

(czytaj więcej)
06 października 2021 0

Biegacze zjechali się do Paterka. Szubińskie liceum na podium

We wtorek, 5 października w Paterku odbyła się# Licealiada Powiatowa w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

(czytaj więcej)
04 października 2021 0

Otrzęsiny w szubińskim liceum. Tradycji stało się zadość

22, 23 i 24 września w I Liceum Ogólnokształcącym w# Szubinie odbyły się otrzęsiny klas pierwszych.

(czytaj więcej)
04 października 2021 0

Licealiści na wycieczce. Zwiedzili m.in. kopalnię soli w Kłodawie

28 i 29 września uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im.# S. Wyspiańskiego w Szubinie wzięli udział w wycieczce do Łodzi i okolic.

(czytaj więcej)
03 października 2021 0

Szkolny etap powiatowego konkursu. Uczniowie uzyskali wysokie wyniki

30 września br. w Zespole Szkół im. prof. Emila Chroboczka odbył się V Szkolny Turniej Wiedzy o # LMDS zorganizowany w ramach projektu "Inny wymiar logistyki-spedycja", współfinansowany przez Powiat Nakielski.

(czytaj więcej)
02 października 2021 0

Inspirujące spotkanie. Ekonomiści porzeszyli swoją wiedzę

W dniu 30 września ekonomisci z Zespołu Szkół im. prof. Emila Chroboczka wzięli udział w # spotkaniu z Panem Piotrem Żukowiczem - Wiceprezesem Banku Spółdzielczego w Szubinie.

(czytaj więcej)
30 września 2021 0

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Młodzież spotkała się na rynku

Miłośnicy słowa pisanego spotkali się# wczoraj na płycie rynku w Szubinie, by celebrować Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania i popularyzować czytelnictwo.

(czytaj więcej)
30 września 2021 0

Wiersze uczennicy liceum w czasopiśmie. Gratulujemy i zachęcamy do lektury

,,Cogito” to czasopismo edukacyjne dla# młodzieży szkół ponadpodstawowych.

(czytaj więcej)
27 września 2021 0

Ogólnopolskie Forum Obronności. Wzięli w nim udział uczniowie z Szubina

25-26 września 2021 roku w Solcu Kujawskim odbyło się# II Ogólnopolskie Forum Obronności "Bezpieczeństwo i tolerancja", poświęcone pamięci Burmistrza Antoniego Nawrockiego.

(czytaj więcej)
0

Dlaczego warto jeść polskie warzywa zgodnie z kalendarzem sezonowym?

W październiku obchodziliśmy Światowy Dzień Owoców i Warzyw. Z tej okazji warto# przypomnieć, że sezonowe produkty lokalne to gwarancja najwyższej jakości, zdrowia i smaku w najlepszych cenach.

(czytaj więcej)
0

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się – wynika z# badań psychologa dra Pawła Atroszko. Stosunkowo bardziej narażone są kobiety. Problem dotyka też dzieci, które "znajdują się pod ogromną presją nieustannej nauki pod testy i niepopełniania błędów".

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)