Dziś mamy 3 lutego 2023, piątek, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

02 lutego 2023 0

Udało się nawiązać 14 łączności. Treningi i przeszkolenie z użycia AED

Za nami kolejny trzeci Trafionych Ferii, dzień wypełniony do maksimum wiedzą z podstaw strzelectwa sportowego, taktyki, działań ratujących# życie przy użyciu AED, nawiązywania łączności. Dzień zaczął się od zbiórki i omówienia zadań. Do zadań przystąpiło pięć ośmioosobowych drużyn.

(czytaj więcej)
01 lutego 2023 0

Ćwiczenia w ramach Trafionych Ferii. Sympatyczna atmosfera i odwiedziny

Drugi dzień zmagań w ramach "Trafionych ferii" obejmował: uciśnięcia ratownicze na poszkodowanym dorosłym, rozkładanie i składanie #karabinku szkoleniowego AK, doskonalenie techniki i wykonywanie czynności na czas, ubierania kamuflażu i wykonanie kamuflażu na twarzy oraz pokonywanie toru przeszkód na sali gimnastycznej.

(czytaj więcej)
31 stycznia 2023 0

"Trafione ferie” w Zespole Szkół w Szubinie. Czekają kolejne atrakcje

W zajęciach prowadzonych przez opiekunów: Alicję Jaśkowiak, Izabellę Bodnar, Witolda Błasiaka i ks. Krzysztofa Barczyńskego wzięło udział #36 uczniów klas VIII.

(czytaj więcej)
30 stycznia 2023 0

Wspólna wycieczka uczniów Czwórki i Żeglugi. Wyjazd edukacyjny

Dnia 27 stycznia br. uczniowie klas I TŻŚa Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej oraz VIII D Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 wraz# ze swoimi wychowawcami p. Wiolettą Ossowską i p. Michałem Wiśniewskim wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
29 stycznia 2023 0

Konkurs "Mistrzowie Energii”. Uczniowie zaangażowani w inicjatywę

Nasza szkoła pierwszy raz wzięła udział w inicjatywie "Mistrzowie Energii" - jest to konkurs przeznaczony dla szkół, który mówi o #dobrych nawykach oszczędzania energii elektrycznej.

(czytaj więcej)
28 stycznia 2023 3

Wielki finał w Turze. Szkolna społeczność wsparła WOŚP

27 stycznia w murach Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Turze zorganizowano szkolny finał Wielkiej Orkiestry #Świątecznej Pomocy.

(czytaj więcej)
24 stycznia 2023 0

Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie. Oliwia i Tymoteusz w finale

Znamy już uczestników III finałowego etapu XI Kujawsko-Pomorskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie „Bezpieczny i przyjazny region”.

(czytaj więcej)
23 stycznia 2023 0

Policjantki w szubińskim liceum. Zajęcia profilaktyczne

O odpowiedzialności prawnej nieletnich za łamanie prawa i demoralizację, a także pracy w Policji opowiadały podczas spotkania z uczniami #szubińskiego liceum policjantki z nakielskiej komendy powiatowej.

(czytaj więcej)
22 stycznia 2023 0

Erasmus+ "Śladami naszych przodków". Partnerzy gościnnie w Polsce

W dniach 5-9 grudnia w szubińskim liceum gościli uczniowie z Niemiec, Chorwacji, Włoch i Portugalii. Celem wizyty była realizacja projektu# programu Erasmus+ "Śladami naszych przodków - europejskie regiony na przestrzeni czasu”, a konkretnie zapoznanie się z historią regionu i Unii Europejskiej.

(czytaj więcej)
20 stycznia 2023 0

Zespół z Karnowa wyśpiewał I miejsce. Sukces na wojewódzkim festiwalu

19 stycznia 2023roku uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Karnowie wzięli udział w IX Wojewódzkim Festiwalu Kolęd i Pastorałek# w Bydgoszczy. Impreza, której organizatorem był Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy Nr 3 w Bydgoszczy, miała miejsce w Salonie Hoffmana Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury i objęta była patronatem Wojewody Kujawsko-Pomorskiego.

(czytaj więcej)
17 stycznia 2023 0

Ach, co to był za bal! Maturzyści szubińskiego LO bawili się do rana

14 stycznia 2023 roku w sali Niebieskie Migdały Hotelu Best Inn w Bydgoszczy pojawili się tegoroczni abiturienci I Liceum #Ogólnokształcącego im. S. Wyspiańskiego w Szubinie, którzy wraz z osobami towarzyszącymi, nauczycielami i rodzicami bawili się na balu studniówkowym.

(czytaj więcej)
12 stycznia 2023 0

XXXIII Olimpiada Teologii Katolickiej. Alan Jagodziński po raz czwarty w finale

Martyna Wadach, Alan Jagodziński i Karina Bulatowicz – to zwycięzcy diecezjalnego etapu Olimpiady Teologii Katolickiej#, który odbywał się w bydgoskim Zespole Szkół Katolickich Pomniku Jana Pawła II.

(czytaj więcej)
10 stycznia 2023 0

Spotkanie policjantów z uczniami. Rozmowy o bezpieczeństwie

Asp. Zofia Wrzeszcz i asp. Przemysław Błaszkowski spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Kowalewie. #Policjanci opowiadali o odpowiedzialności prawnej nieletnich i bezpieczeństwie podczas zbliżających się ferii.

(czytaj więcej)
09 stycznia 2023 0

Przedświąteczna akcja charytatywna. Zaangażowanie wolontariuszy

Podobnie jak w latach ubiegłych, również i w tym roku, Szkolny Klub Wolontariusza zintensyfikował swoje działania przed# Bożym Narodzeniem.

(czytaj więcej)
03 stycznia 2023 0

"Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza II". Siedmiu stypendystów "Chroboczka"

Miło nam poinformować, iż wszystkie wnioski o przyznanie stypendium w ramach projektu "Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza II”# na rok 2022/23 zostały rozpatrzone.

(czytaj więcej)
29 grudnia 2022 0

Pełnili wartę pod mogiłą powstańczą. Kadeci oddali hołd

Dnia 27 grudnia 2022 roku kadeci klasy I Oddziału Przygotowania Wojskowego pełnili wartę pod pomnikiem-mogiłą powstańczą na# szubińskim cmentarzu.

(czytaj więcej)
14 grudnia 2022 0

"Żegluga" ruszyła z pomocą. Akcja „Pełna miska dla schroniska"

Widok bezdomnych piesków w schronisku niesamowicie nas poruszył. Stwierdziliśmy jako społeczność klasowa#, że zorganizujemy dla nich pomoc.

(czytaj więcej)
13 grudnia 2022 0

Pierwszy wyjazd studyjny. Logistycy w Röhlig Suus w Bydgoszczy

Dnia 12 grudnia 2022 roku grupa logistyków z klasy 1 OPW Zespołu Szkół im. prof. E. Chroboczka odbyła swój pierwszy wyjazd studyjny.

(czytaj więcej)
13 grudnia 2022 0

Policjanci opowiadali o bezpieczeństwie. Profilaktyczne zajęcia dla uczniów

Asp. Zofia Wrzeszcz i asp. Przemysław Błaszkowski odwiedzili dzieci w Szkole Podstawowej w Królikowie i opowiadali im o# bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz o odpowiedzialności prawnej nieletnich. Policyjną profilaktyką objęto wszystkich uczniów szkoły.

(czytaj więcej)
06 grudnia 2022 0

"Żegluga”, "Staszic” i "Witosław” z pomocą mieszkańcom. Świąteczne paczki

Już od kilku lat uczniowie nakielskich szkół w okresie bożonarodzeniowym angażują się w pomoc ludziom potrzebującym.

(czytaj więcej)
0

Święto Matki Boskiej Gromnicznej. Jakie zwyczaje ludowe są z tym związane?

Dzisiaj, 2 lutego w kościele katolickim obchodzone jest Święto Ofiarowania Pańskiego. W Polsce ten dzień nazywany jest# Świętem Matki Boskiej Gromnicznej.

(czytaj więcej)
0

Koszt utylizacji paneli fotowoltaicznych. Co dalej ze zużytymi modelami?

Panele fotowoltaiczne wciąż cieszą się dużą popularnością. Jako że świadomość ekologiczna Polaków nieustannie się zmienia, #to wiele osób już na etapie wyboru odpowiedniego rozwiązania zaczęło zadawać sobie pytanie – co zrobić po 25-30 latach, gdy panele nie będą nadawały się do dalszego użytkowania? I ile kosztuje utylizacja paneli fotowoltaicznych? Odpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Odchudzanie częstym postanowieniem noworocznym. Jak wytrwać na diecie?

Nikt nie wie, jak to się stało, że rozpoczęcie odchudzania stało się jednym z podstawowych postanowień, jakie# narzucamy sobie wraz z początkiem niemal każdego nowego roku. Żyjemy w kulturze diet. Jednak im bardziej są one restrykcyjne i pełne wyrzeczeń, tym trudniej w nich wytrwać. Tymczasem do pełni szczęścia wystarczy odrobina organizacji i wiedzy na temat podstawowych procesów, jakie zachodzą w naszym organizmie. Jak mogą pomóc w tym dietetycy i MajAcademy – platforma zapewniająca profesjonalne wsparcie w dbaniu o nasze zdrowie.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)