Dziś mamy 1 grudnia 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

30 listopada 2020 0

Wiele ciekawych zajęć w e-Szkole. Co zaplanowano na ten tydzień?

Wzory skróconego mnożenia, działania na potęgach i pierwiastkach w zadaniach testowych #z matematyki, spotkanie z twórczością Adama Mickiewicza, powtórki do matury z geografii i lekcja gramatyki języka angielskiego to tylko niektóre z wielu ciekawych zajęć, które proponujemy w tym tygodniu w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Internetowej. Zachęcamy też do oglądania materiałów archiwalnych.

(czytaj więcej)
26 listopada 2020 2

Nauka zdalna w szkołach przedłużona do 3 stycznia 2021 r. Są jednak wyjątki

Stacjonarne funkcjonowanie szkół zostaje ograniczone do 3 stycznia 2021 r. - poza #pewnymi wyjątkami. Już od 30 listopada 2020 r. będzie można prowadzić zajęcia sportowe w szkołach sportowych oraz praktyczną naukę zawodu w szkołach prowadzących kształcenie zawodowe.

(czytaj więcej)
23 listopada 2020 1

E-szkoła w ostatnim tygodniu listopada. Jakie zajęcia zaplanowano?

Czym są i jak działają organizacje pozarządowe? Jak poprawnie napisać #opowiadanie? Co kryje się pod pojęciem kolonializmu? Jak dokonać rozbioru gramatycznego zdania? – odpowiedzi na te i wiele innych pytań przyniosą popołudniowe spotkania z Kujawsko-Pomorską Szkołą Internetową. Przedstawiamy plan zajęć w tym tygodniu.

(czytaj więcej)
22 listopada 2020 0

Jak ułatwić sytuację seniorów? Dzieci z SP w Szubinie stworzyły piękne plakaty

14 listopada przypada Ogólnopolski Dzień Seniora. Na rolę ludzi starszych w# społeczeństwie i ich jakość życia zwrócili uwagę uczniowie naszej szkoły.

(czytaj więcej)
22 listopada 2020 0

„Sleeveface – ubierz się w książkę”. Poznaliśmy wyniki konkursu

Sleeveface to rodzaj fotografii, na której przedstawiona jest osoba z zasłoniętą przez# okładkę książki częścią ciała. Stworzenie takiej fotografii nie jest łatwe i wymaga odpowiedniego przygotowania. Należy zaaranżować tło oraz dopasować ubiór modela tak, aby tworzył jedność z okładką.

(czytaj więcej)
20 listopada 2020 3

Uchwycili „Las w obiektywie”. Wpłynęło 14 kreatywnych i inspirujących zdjęć

Znamy wyniki Powiatowego Konkursu Fotograficznego "Las w obiektywie". Do #komisji wpłynęło 14 zdjęć zgodnych z tematem, kreatywnych i inspirujących.

(czytaj więcej)
20 listopada 2020 0

Znamy wyniki Powiatowego Konkursu Plastycznego. Kogo nagrodzono?

Rozstrzygnięto Powiatowy Konkurs Plastyczny "Las wokół nas". Do komisji wpłynęło #39 prac plastycznych i wszystkie zakwalifikowano do konkursu.

(czytaj więcej)
19 listopada 2020 0

Stypendystki Premiera z ZSP w Samostrzelu. Gratulacje!

Co roku o tej porze ogłaszana jest lista najlepszych polskich uczniów szkół #ponadgimnazjalnych, którzy uzyskali stypendium Prezesa Rady Ministrów.

(czytaj więcej)
19 listopada 2020 6

Zmiany na egzaminie ósmoklasisty i egzaminie maturalnym w 2021 roku

W 2021 roku egzamin ósmoklasisty i egzamin maturalny będą przeprowadzone #wyjątkowo na podstawie wymagań egzaminacyjnych, a nie jak w ubiegłych latach na podstawie wymagań określonych w podstawie programowej. Mamy opracowaną propozycję wymagań egzaminacyjnych z poszczególnych przedmiotów egzaminacyjnych, którą chcemy teraz poddać publicznej dyskusji. Zmianie powinny ulec również arkusze egzaminacyjne, chcemy pokazać na czym te zmiany będą polegały. Do końca grudnia będą gotowe przepisy, a także aneksy do informatorów, dzięki którym można spokojnie przygotować się do egzaminów.

(czytaj więcej)
18 listopada 2020 0

Zdrowo i stylowo. Przygotowano smaczne przekąski i koktajl

W ZSS w Szubinie wdrożyliśmy kolejne działania w ramach projektu "Zdrowo i #stylowo II", finansowanego przez Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
16 listopada 2020 2

Kolejny tydzień Kujawsko-Pomorskiej e-Szkoły. W planach wiele ciekawych zajęć

Potęgi, procenty, pierwiastki, wyrażenia algebraiczne, a także nieodmienne części mowy #języka polskiego, czasowniki modalne i nowe słownictwo w języku angielskim – dla uczniów Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Internetowej przygotowaliśmy popołudniowe powtórki do matury i egzaminu ósmoklasisty. W programie także lekcje o rzekach i ich rzeźbotwórczej działalności, sile bezwładności i chromosomowej teorii dziedziczenia.

(czytaj więcej)
12 listopada 2020 0

VIII Międzywojewódzki Konkurs Wiedzy o św. Janie Pawle II. Prace plastyczne

Rok 2020 jest rokiem poświęconym św. Janowi Pawłowi II. Z tej okazji Zespół Szkół #Specjalnych im. Janusza Korczaka w Kcyni w związku z 100. rocznicą urodzin św. Jana Pawła II realizuje wieloetapowy projekt na zajęcia pozalekcyjne, finansowany przez Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią, pod nazwą ,,Bo nie zastąpi Ciebie nikt… 100 rocznica urodzin św. Jana Pawła II”.

(czytaj więcej)
12 listopada 2020 0

Piotr Wekwerth otrzymał Stypendium Marszałka. Gratulujemy!

Z radością informujemy, że uczeń klasy IIc Piotr Wekwerth I Liceum Ogólnokształcącego# im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie otrzymał Stypendium Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

(czytaj więcej)
12 listopada 2020 0

Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla Pauliny Stepczyńskiej i Alana Jagodzińskiego

I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie z dumą ogłasza, że #Stypendium Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2020/21 otrzymało dwoje uczniów – Paulina Stepczyńska uczennica klasy II g trzyletniego liceum oraz Alan Jagodziński uczeń klasy II b czteroletniego liceum.

(czytaj więcej)
10 listopada 2020 0

Sukces ucznia szubińskiego LO. Weźmie udział w II etapie olimpiady

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. St. Wyspiańskiego w Szubinie Dawid Sala, #Kamil Jakubowski oraz Piotr Wekwerth wzięli udział w Olimpiadzie Wiedzy o Prawie i Wymiarze Sprawiedliwości, która odbyła się 30.10.2020r. Olimpiada cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, gdyż w I etapie wzięło udział blisko 2400 uczestników.

(czytaj więcej)
09 listopada 2020 0

Jesienne popołudnia z e-Szkołą. Przedstawiamy aktualny plan zajęć

Jakie były skutki upadku powstania listopadowego? Czego dotyczą prawa Mendla? Jaką #funkcję pełni zaimek? Co kryje się pod pojęciem tolerancji? Jakie zadania czekają na teście maturalnym z matematyki? – odpowiedzi na te i wiele innych pytań przyniosą popołudniowe spotkania z Kujawsko-Pomorską Szkołą Internetową. Przedstawiamy aktualny plan zajęć.

(czytaj więcej)
06 listopada 2020 0

Dzieci przeniosły się do świata magii i bajek. Otrzymały słodkie upominki

Baśnie i bajki mają wielką moc, pomagają rozwijać wyobraźnię, pamięć, wzbogacają #słownictwo, dlatego tak ważne są w życiu każdego młodego człowieka. Baśniowe postacie potrafią poprawić nastrój dzieciom, sprawiają, że ich świat staje się wesoły i kolorowy.

(czytaj więcej)
06 listopada 2020 0

Sukcesy pływackie uczniów Wyspiańskiego

25.10.2020 roku na nakielskiej pływalni Naquarius odbyły się zawody pływackie dla #uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

(czytaj więcej)
03 listopada 2020 1

Popołudniowe spotkania z Kujawsko-Pomorską Szkołą Internetową. Sprawdź plan zajęć

Czy gorąca woda zamarza szybciej niż zimna? Co otrzymamy łącząc kwasy z metalami? Jak #dobrze napisać rozprawkę maturalną, a jak artykuł prasowy w języku angielskim? Jakie zadania mogą pojawić się na teście maturalnym z matematyki? Zapraszamy na popołudniowe spotkania z Kujawsko-Pomorską Szkołą Internetową. W programie zajęcia dla uczniów szkół podstawowych i średnich oraz przygotowane specjalnie z myślą o tegorocznych maturzystach.

(czytaj więcej)
02 listopada 2020 0

Zajęcia z prawnikiem. Pogadankę przeprowadzono online

Zajęcia z edukacji prawnej w kl. IIg I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Wyspiańskiego w #Szubinie nie należały do typowych.

(czytaj więcej)
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)