Dziś mamy 5 sierpnia 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

Fakty

04 sierpnia 2021 98

Przeciwnicy Donalda Tuska przed NOK–iem. "...wypad z naszego miasta"(film)

"Tylko pod Platformą, tylko pod jej znakiem, Polska będzie niczym a Polak żebrakiem"#. Z takim hasłem przed Nakielskim Ośrodkiem Kultury, gdzie odbywało się spotkanie Donalda Tuska z mieszkańcami Nakła i okolic pojawili się zwolennicy Prawa i Sprawiedliwości.

(czytaj więcej)
05 sierpnia 2021 0

Seniorzy mogą zaszczepić się przeciw pneumokokom. Zobacz listę realizatorów

Zakażenie pneumokokami może spowodować# rozwój ciężkiego bakteryjnego zapalenia płuc, który jest szczególnie niebezpieczny dla osób starszych. Szczepienia zmniejszają ryzyko zachorowania nawet o 80 procent. Zachęcamy do udziału w marszałkowskim programie profilaktyki zakażeń pneumokokowych. Do końca roku wybrane podmioty medyczne zaszczepią przeciw tym drobnoustrojom ponad 2,4 tys. osób w wieku powyżej 65. roku życia.

(czytaj więcej)
05 sierpnia 2021 4

Czy piesi stosują się do przepisów? Policjanci wystawili kilka mandatów

Policjanci z nakielskiego referatu ruchu prowadzili wczoraj na# drogach powiatu działania, ukierunkowane na bezpieczeństwo pieszych. Kontrolowali, jak kierowcy zachowują się wobec pieszych, ale także, jak piesi stosują się do obowiązujących przepisów. Nie obyło się bez mandatów.

(czytaj więcej)
05 sierpnia 2021 0

2,3 mln dzieci z przyznanym „Dobrym Startem”. Wnioski do końca listopada

Blisko 2,3 miliona dzieci ma już przyznane świadczenie z# tegorocznej edycji programu Dobry Start. Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacił już ponad półtora miliona świadczeń na kwotę 478 milionów złotych.

(czytaj więcej)
05 sierpnia 2021 1

Jeden przypadek śmiertelny w powiecie nakielskim. Dane resortu zdrowia

5 sierpnia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o# 176 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Minionej doby zmarło sześć osób, z czego dwie miały choroby współistniejące.

(czytaj więcej)
05 sierpnia 2021 0

Podziękowania dla nakielskiego DPS-u. Złożyła je Elżbieta Piniewska

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez# to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi” – te słowa św. Jana Pawła II stały się mottem podziękowań samorządu województwa dla służb angażujących się w walkę ze skutkami pandemii.

(czytaj więcej)
05 sierpnia 2021 0

Ponad 3 mln Polaków pobrało już Unijny Certyfikat COVID. To przydatny dokument

Ponad 3 miliony Polaków pobrało już# Unijny Certyfikat COVID w naszej aplikacji mObywatel. To niejedyny przydatny dokument, który można w niej znaleźć.

(czytaj więcej)
05 sierpnia 2021 9

Mieszkańcy doczekają się budowy kanalizacji. Poseł Kozanecka w Szubinie

Wczoraj został ogłoszony przetarg na# wyłonienie wykonawcy dla zadania na budowę kanalizacji sanitarnej w miejscowości Zamość– IV etap. Kanalizacja zlokalizowana będzie w ciągu drogi powiatowej nr 1948C oraz w pasie dróg i działek gminnych. Zasięg realizacji wynosi łącznie 4150 m. Planuje się budowę kolektorów sanitarnych, rurociągów tłocznych, kanałów bocznych, 4 przepompowni sieciowych.

(czytaj więcej)
05 sierpnia 2021 4

W regionie pracuje coraz więcej obcokrajowców. Sprawdzamy statystyki

Rośnie liczba cudzoziemców zgłoszonych do# ubezpieczeń społecznych, również w naszym województwie. Większość z nich pochodzi z Ukrainy. W czerwcu tego roku liczba ubezpieczonych obcokrajowców wyniosła 818,8 tys. i wzrosła w stosunku do lutego 2020 r. o 148,6 tys. W województwie kujawsko-pomorskim na koniec czerwca legalnie pracujących obcokrajowców było 29,6 tys. Oznacza to, że od lutego 2020 r. przybyło ich w regionie o ponad 5,4 tys. osób.

(czytaj więcej)
04 sierpnia 2021 162

Lider PO z wizytą w Nakle. „Tusk dodał mi skrzydeł”

4 sierpnia w sali kinowej Nakielskiego Ośrodka Kultury zorganizowano spotkanie z #pełniącym obecnie obowiązki przewodniczącego Platformy Obywatelskiej – dawnym premierem RP oraz przewodniczącym Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem.

(czytaj więcej)
04 sierpnia 2021 0

Wywieziono ponad 200 ton. Odpady odebrano z 80 posesji

Od kilku lat Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki# Wodnej finansuje akcję usuwania produktów zawierających azbest z terenu gminy. W tym programie bierze udział również gmina Szubin. Ile azbestu usunięto i przeznaczono do utylizacji w ubiegłym roku?

(czytaj więcej)
04 sierpnia 2021 3

COVID-19. W naszym województwie odnotowano 10 nowych zakażeń

4 sierpnia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o# 164 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 4 osoby.

(czytaj więcej)
03 sierpnia 2021 1

Kolejny dzień bez zakażeń w powiecie. Zobacz nowe dane!

3 sierpnia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o# 164 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Zmarły cztery osoby, z czego dwie miały choroby współistniejące.

(czytaj więcej)
03 sierpnia 2021 0

Dotarli przed tron Królowej Polski. Pielgrzymkę tworzyło 8 grup diecezji

By Eucharystia ożywiała serca katolików, o dobrego pasterza i# przewodnika – nowego biskupa dla diecezji prosili pątnicy Pielgrzymki Bydgoskiej. Byli studenci, rodziny, pielgrzymowali też studiujący w Polsce klerycy z Madagaskaru ze Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny. Przypatrując się postaci św. Józefa, wszyscy w drodze uczyli się ufności Bogu.

(czytaj więcej)
03 sierpnia 2021 0

Rozwój wsi w powiecie nakielskim jest ważny. Co udało się zrobić?

Powiat Nakielski był w 2002 roku pierwszym w Polsce powiatem, w którym# rolę instytucji wdrażającej Program Odnowy Wsi pełniło Starostwo Powiatowe wspólnie z organizacją pozarządową (Stowarzyszenie Rozwoju Regionalnego PARTNER z Bydgoszczy).

(czytaj więcej)
03 sierpnia 2021 0

Szkoły ponadpodstawowe opublikowały już listy przyjętych

Za większością absolwentów szkół podstawowych decyzja o# wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej. W miniony poniedziałek szkoły ogłosiły listy przyjętych.

(czytaj więcej)
03 sierpnia 2021 4

Uczniowie wracają do nauki w szkołach. Wytyczne na nowy rok szkolny

Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z# Ministerstwem Zdrowia oraz Głównym Inspektoratem Sanitarnym przygotowało wytyczne dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych, które będą obowiązywały od 1 września 2021 r. Jest to zbiór zaleceń i rekomendacji, których celem jest bezpieczna oraz higieniczna organizacja zajęć w warunkach epidemii w nowym roku szkolnym.

(czytaj więcej)
03 sierpnia 2021 0

Święto Wojska Polskiego w gminie Szubin. Znamy harmonogram obchodów

15 sierpnia obchodzimy Święto Wojska Polskiego i# 101. rocznicę bitwy warszawskiej. Z minionym roku obchody w gminach powiatu nakielskiego były znacząco ograniczone. Jakie to będzie wyglądać w tym roku? Sprawdzamy!

(czytaj więcej)
03 sierpnia 2021 0

Aktywny tydzień dla JRS Kowalewko. Wzięli udział w szkoleniu

Miniony tydzień był bardzo aktywny w# Bazie Operacyjnej Jednostki Ratownictwa Specjalnego w Kowalewku, a to za sprawą intensywnego szkolenia Wojska Polskiego, które wykonywało kolejne zadania z zakresu SERE.

(czytaj więcej)
03 sierpnia 2021 0

Uroczyście przekazano wóz druhom z Sipior. Wśród gości Ewa Kozanecka

31 lipca 2021 roku odbyło się uroczyste przekazanie# średniego samochodu gaśniczego GBA 3,5/16 jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Sipiorach.

(czytaj więcej)
0

Pracownicy mają mniejszą motywację. Zobacz, jak zwiększyć wydajność pracy

Jak wskazało badanie „Zdrowie psychiczne w# środowisku pracy”, pracownicy obecnie borykają się z takimi trudnościami jak brak energii do działania (51,75%), gorszy nastrój (50,31%), mniejsza motywacja (48,77%). Na dodatek aż 57% z nich zgłasza potrzebę udziału w integracji firmowej. To zatem dobry moment na organizację wydarzeń w duchu team building, które wzmocnią motywację zespołu. A przy okazji pomogą w budowaniu wizerunku marki i skuteczności przyszłych rekrutacji.

(czytaj więcej)
0

Fitness chce odzyskać formę. Niestety, na razie rosną zaległości

Ponad 112 mln zł zaległości mają przedsiębiorcy prowadzący# działalność sportową i rekreacyjną, to o jedną piątą nieopłaconych faktur i kredytów więcej niż przed pandemią – wynika z danych Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor i bazy informacji kredytowych BIK. Wraz ze zniesieniem części ograniczeń, przyrost długów branży sportowej przyhamował, niestety nie dotyczy to klubów fitness i siłowni, które mają niemal 23 mln zł zaległości. Prowadzący te biznesy są pierwszą grupą przedsiębiorców, która złożyła pozew zbiorowy o odszkodowania przeciwko Skarbowi Państwa.

(czytaj więcej)
0

W naszej diecie nie może zabraknąć warzyw. Smaczne, zdrowe i tanie dania

Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia każdego dnia powinno się# spożywać minimum 400 g warzyw. Zdrowa i urozmaicona dieta jest kluczem do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu, a korzystając z sezonowych darów natury, nie trzeba przepłacać. Przepis na cukinię faszerowaną mięsem będzie świetnym pomysłem na szybki i pożywny obiad, a bakłażan lub papryka sprawdzą się jako dodatek podkreślający charakter najróżniejszych potraw.

(czytaj więcej)
0

Rozmowa z Wiktorią. „Zdecydowanie największą frajdę sprawiają mi treningi na siłowni”

Sekcja ciężarowa Tarpana Mrocza osiąga duże sukcesy na arenie krajowej#, ale i międzynarodowej. Przedstawiamy Państwu Wiktorię Wołk z Mroczy, która jest jedną z „gwiazd” tej drużyny.

(czytaj więcej)