Dziś mamy 29 maja 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Fakty

28 maja 2023 8

Bezrobotnych w powiecie ubywa. Tylko jedna gmina ze wzrostem

Statystyki lokalnego rynku pracy wskazują na to, że wbrew pesymistycznym zapowiedziom, bezrobocie #spada. W ubiegłym miesiącu liczba osób zarejestrowanych jako bezrobotne zmniejszyła się.

(czytaj więcej)
28 maja 2023 0

30 lat minęło... Jubileusz szubińskiego Koła Diabetyków

25 maja w szubińskiej restauracji „Tramp” miała miejsce uroczystość z okazji# 30–lecia istnienia Koła Diabetyków w Szubinie. W jubileuszowym spotkaniu wzięli udział zarówno członkowie Koła, jak i specjalnie zaproszeni goście.

(czytaj więcej)
28 maja 2023 0

XIII Jarmark św. Wawrzyńca. Fotorelacja z wydarzenia

28 maja na ul. Powstańców Wielkopolskich w Nakle miała miejsce XIII odsłona jednego z# najbardziej lubianych przez mieszkańców wydarzeń, jakim jest Jarmark św. Wawrzyńca. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z imprezy.

(czytaj więcej)
28 maja 2023 0

Kolejny sakrament przyjęty przez dzieci. Pierwsza Komunia Święta w Turze

W parafii p.w. św. Stanisława Kostki w Turze odbyła się uroczystość #Pierwszej Komunii Świętej. Drugi w swoim życiu sakrament święty przyjęło 21 dzieci.

(czytaj więcej)
28 maja 2023 1

Mieszkańcy "mają alternatywę". Wiata przeszła do historii

Mieszkańcy Zalesia, w Sylwestra stracili miejsce do spotkań. Wówczas, spłonęła stojąca w# centrum wsi wiata rekreacyjna.

(czytaj więcej)
27 maja 2023 6

Ruszyła modernizacja ogrodzenia. Prace przy nakielskim szpitalu

Ruszyła modernizacja ogrodzenia frontowego nakielskiego szpitala. Przedsięwzięcie kosztować ma# 344 050,50 zł brutto.

(czytaj więcej)
27 maja 2023 0

Święcenia kapłańskie. "Do serca ks. Alberta Grudzki Bóg trafił poprzez rap"

„Jezus was pyta: czy kochasz Mnie? Odpowiedź, jakiej udzielicie Mu dzisiaj, będzie obowiązywać do# końca życia” – mówił w Katedrze św. Marcina i Mikołaja bp Krzysztof Włodarczyk.

(czytaj więcej)
27 maja 2023 5

"Na pewno coś zrobimy". Potrzebny gruntowny remont Rynku

Ulica Rynek w Rynarzewie, zwłaszcza jej jeden fragment musi być wyremontowany. #Nie chodzi tylko o bieżącą naprawę, ale o dokładny remont. Jakie są na to szanse?

(czytaj więcej)
27 maja 2023 0

Rodzinny rajd rowerowy pamięci św. Jana Pawła II. Blisko 400 uczestników

Blisko czterystu rowerzystów wystartowało w rodzinnym rajdzie pamięci #świętego Jana Pawła II. Uczestnicy wyruszyli spod Zespołu Szkół Katolickich, który jest żywym pomnikiem papieża Polaka w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
26 maja 2023 3

Sesja pełna sprawozdań. Obrady Rady Miejskiej w Szubinie

W czwartek, 25 maja odbyły się obrady Rady Miejskiej w Szubinie. Nad czym debatowali radni?

(czytaj więcej)
26 maja 2023 12

"Dzieci zostały objęte pomocą". Współpraca między województwami

Z uwagi na sygnały dotyczące odebrania 12 dzieci z rodzinnego domu dziecka z Łęgowa (pow. wągrowiecki) wojewoda #wielkopolski Michał Zieliński natychmiast podjął działania w związku z zaistniałą sytuacja i zwołał sztab kryzysowy w Starostwie Powiatowym w Wągrowcu, celem ustalenia przebiegu podjętych działań.

(czytaj więcej)
25 maja 2023 0

Dziś ostatni dzień zmagań. Ósmoklasiści rozwiązywali test z języka angielskiego

Ósmoklasiści mogą odetchnąć z ulgą... Dziś odbył się ostatni z egzaminów.# Uczniowie Szkoły Podstawowej im. bł. Marii Karłowskiej w Dobieszewie rozwiązywali test z języka angielskiego.

(czytaj więcej)
24 maja 2023 6

Dzisiaj ósmoklasiści mierzą się z matematyką. Drugi dzień egzaminu

W środę, 24 maja uczniowie klas ósmych przystąpili do obowiązkowego egzaminu z# matematyki.

(czytaj więcej)
23 maja 2023 0

Ślubowanie i wręczenie odznaczeń. Uroczystości w Komendzie PSP w Nakle

23 maja 2023 roku na zaproszenie Komendanta Powiatowego# Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią – st. bryg. Sławomira Murawskiego, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Mrocza – Waldemar Chudzik miał zaszczyt uczestniczyć w Powiatowych Obchodach Dnia Strażaka.

(czytaj więcej)
23 maja 2023 0

Rozpoczął się egzamin ósmoklasisty. Sesja potrwa trzy dni

We wtorek, 23 maja uczniowie klas ósmych szkół podstawowych przystąpili do obowiązkowego egzaminu #z języka polskiego.

(czytaj więcej)
22 maja 2023 0

Wymiana ogrodzenia przy szpitalu. Zawarto umowę z wykonawcą

W dniu 22.05.2023 r. Powiat Nakielski zawarł umowę z wykonawcą #pod nazwą Usługi Ogólnobudowlane Mal-Bud Grzegorz Malinowski, ul. Plac Szkolny 3d, 89-100 Nakło nad Notecią na realizację inwestycji pt. Modernizacja ogrodzenia frontowego szpitala w Nakle nad Notecią przy ul. A. Mickiewicza 7. Wartość przedsięwzięcia to 344 050,50 zł brutto.

(czytaj więcej)
22 maja 2023 9

Rozmowy o inwestycjach drogowych i planach inwestorów. Dyżur posła Latosa

17 maja dyżur poselski w szubińskim ratuszu pełnił poseł# Tomasz Latos.

(czytaj więcej)
22 maja 2023 9

Powstanie nowy przystanek na trasie kolejowej Nakło-Bydgoszcz. Dwa perony

Mieszkańcy Trzeciewnicy w woj. kujawsko – pomorskim zyskają lepszy dostęp do kolei. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły# przetarg na zaprojektowanie i budowę nowego przystanku na trasie z Bydgoszczy do Piły. Środki na realizację zadania pochodzą z „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021 – 2025”.

(czytaj więcej)
22 maja 2023 0

Eliminacje ogólnopolskiego konkursu. Nakielski policjant na podium

W minioną środę (17.05.23) w Bydgoszczy# odbyły się eliminacje wojewódzkie ogólnopolskiego konkursu „Policjant Ruchu Drogowego 2023”. Trzecie miejsce w tych prestiżowych zmaganiach zajął mł. asp. Dawid Szymaniak z referatu ruchu drogowego z Nakła.

(czytaj więcej)
22 maja 2023 0

Pielgrzymi dotarli do Górki Klasztornej. Ponad 30-letnia tradycja

Bydgoszcz i Nakło nad Notecią – to m.in. z tych miejsc wyruszyła piesza oraz rowerowa pielgrzymka# do Królowej Krajny w Górce Klasztornej. Dla jednych było to przygotowanie przed wędrowaniem na Jasną Górę, a dla drugich zawierzenie uczestnictwa w Światowych Dniach Młodzieży.

(czytaj więcej)
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

Dzień Samorządu Terytorialnego. Ustanowiony w 2000 roku

27 maja, na pamiątkę pierwszych demokratycznych wyborów samorządowych z 1990 r., obchodzimy #Dzień Samorządu Terytorialnego. O ustanowieniu tego święta zdecydował 29 czerwca 2000 r. Sejm w specjalnej uchwale na 10-lecie odrodzenia polskiego samorządu terytorialnego.

(czytaj więcej)
0

Niecodzienny gość w szubińskim komisariacie. Dźwięki spod sufitu

Pod sufitem piwnicy komisariatu w Szubinie, utknął wróbel. Na świergot uwięzionego ptaka zwrócił #uwagę dzielnicowy, który pomógł wydostać się zwierzęciu z potrzasku i wypuścił na wolność.

(czytaj więcej)