Dziś mamy 9 grudnia 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

Fakty

09 grudnia 2021 1

Dzisiejsze dane z resortu zdrowia. Odnotowano nowe zakażenia w powiecie

9 grudnia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o# 27 458 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Minionej doby zmarły 562 osoby zakażone koronawirusem. Z czego 562 miały choroby współistniejące.

(czytaj więcej)
09 grudnia 2021 0

ZUS przygotowany do obsługi programu Rodzina 500 plus. Co się zmienia?

Zakład Ubezpieczeń Społecznych jest przygotowany do# obsługi programu Rodzina 500 plus. Od 1 stycznia 2022 roku to ZUS będzie przyjmował wnioski o nowe świadczenia i je wypłacał. Natomiast gminy będą kontynuowały wypłaty przyznanych już świadczeń do końca okresu, na jaki zostały przyznane, czyli do końca maja 2022 r.

(czytaj więcej)
09 grudnia 2021 0

Większe grzywny za zaśmiecanie miejsc publicznych. Powstał projekt

Ministerstwo Klimatu i Środowiska we współpracy z# Ministerstwem Sprawiedliwości i Głównym Inspektoratem Ochrony Środowiska przygotowało projekt nowelizacji ustawy dotyczącej przestępstw przeciwko środowisku, by skuteczniej chronić naturę.

(czytaj więcej)
09 grudnia 2021 3

Wspólnie dla budowy obwodnicy. Podpisano porozumienie

Trójstronne porozumienie zawarte wczoraj (8 grudnia) w# Urzędzie Marszałkowskim pomiędzy samorządami województwa kujawsko-pomorskiego, powiatu sępoleńskiego oraz miasta i gminy Sępólno Krajeńskie pozwoli zbudować nowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 241. Trasa połączy się z planowaną obwodnicą w ciągu drogi krajowej nr 25, co umożliwi całkowite wyprowadzenie tranzytu z centrum miasta i poprawę bezpieczeństwa.

(czytaj więcej)
09 grudnia 2021 0

Skazani otrzymają zatrudnienie. Przedstawiciele podpisali kolejną umowę

Ppłk Radosław Matarewicz, Zastępca Dyrektora Zakładu Karnego w# Potulicach oraz Jerzy Skalski, Prezes Zarządu ATRJ Production Spółka z o.o. podpisali umowę o zatrudnieniu skazanych. Zatrudnienie osób pozbawionych wolności stanowi ważną formę aktywizacji skazanych i jest uznawane za jeden z podstawowych środków oddziaływania penitencjarnego. To już kolejna umowa podpisana przez dyrektora potulickiej jednostki penitencjarnej w ostatnim czasie.

(czytaj więcej)
08 grudnia 2021 6

Tak wygląda służba kujawsko-pomorskich terytorialsów na granicy

Minęły 3 miesiące od rozpoczęcia akcji pk. Silne Wsparcie, w# ramach której Wojska Obrony Terytorialnej wspierają Straż Graniczną w rejonie przygranicznym. Praktycznie od początku działania na terenie województw podlaskiego i lubelskiego wspiera 8 Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej.

(czytaj więcej)
08 grudnia 2021 1

Świąteczna atmosfera na ulicach Szubina. Zamontowano ozdoby

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia ciągle o# sobie przypominają. Jak co roku, w Szubinie pojawiły się ozdoby świąteczne wokół ulic.

(czytaj więcej)
08 grudnia 2021 0

Żywność od lokalnych przedsiębiorców. Dostawa krótko przed świętami

Sałatki śledziowe, przepyszne przetwory i naturalne sery pochodzące# prosto od lokalnych producentów polecają się na wigilijny stół. Można je nabyć w sklepie internetowym Lokalna Żywność. W najbliższy piątek (10 grudnia) otwiera się kolejne okienko zakupowe. Zamówienia można składać przez kolejne pięć dni. Odbiór 20 grudnia w czterech lokalizacjach, tym razem także w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
08 grudnia 2021 7

Prawie 600 zgonów w Polsce. Kolejny dzień z nowymi zakażeniami

8 grudnia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o# 28 542 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Minionej doby zmarły 592 osoby zakażone koronawirusem. Z czego 404 miały choroby współistniejące.

(czytaj więcej)
08 grudnia 2021 0

Oto Wolontariusze Roku! Uroczyste wręczenie nagród na przystani

7 grudnia 2021 roku na Przystani Powiat Nakielski odbyło się# oficjalne wręczenie statuetek dla laureatów konkursu „Wolontariusz Roku Powiatu Nakielskiego 2021”, którego organizatorem było Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią przy współpracy Fundacji Salus Homini.

(czytaj więcej)
08 grudnia 2021 2

Tysiące rodzin może zostać bez pomocy. Zostało tylko kilka dni!

Zostało tylko kilka dni, żeby wybrać rodzinę z internetowej bazy na# www.szlachetnapaczka.pl i przygotować dla niej Szlachetną Paczkę.

(czytaj więcej)
08 grudnia 2021 0

Funkcjonariusze zakładu karnego wcielili się w rolę św. Mikołaja. Kolejna akcja

Złączone siły funkcjonariuszy Służby Więziennej jednostek# penitencjarnych okręgu bydgoskiego pozwoliły na rozszerzenie akcji mikołajkowej dla dzieci, która swój finał miała w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. dr. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy. Funkcjonariusze dostarczyli także do siedziby Stowarzyszenia Uśmiech Nadziei Dzieciom prezenty w ramach trwającej akcji ONKO - MIKOŁAJE. To już tradycja, z której nie sposób zrezygnować, gdyż obfituje w masę ciepłych emocji i wyzwala pokłady energii do dalszego działania i pomagania.

(czytaj więcej)
07 grudnia 2021 1

Wyjątkowa uroczystość. 101 lat Pana Edmunda

“Sto lat, sto lat …” to słowa popularnej piosenki śpiewanej na# uroczystościach urodzinowych, któż nie chciałby, aby spełniły się te słowa?. Wielu o tym marzy i jednocześnie niewielu jest to dane. Wśród mieszkańców naszej gminy jest osoba, dla której te życzenia są już nieaktualne.

(czytaj więcej)
07 grudnia 2021 22

Duże zmiany w restrykcjach. Obowiązkowe testy, szczepienia i limity

Podczas dzisiejszej konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o# wprowadzeniu nowych ograniczeń. Chodzi m.in. o kwestie obowiązkowych szczepień przeciwko Covid-19 dla określonych grup zawodowych oraz nauki zdalnej w szkołach. Będą też większe limity w lokalach.

(czytaj więcej)
07 grudnia 2021 21

Pandemia nie zwalnia tempa. Uczniowie przechodzą na naukę zdalną

Niewątpliwie w ostatnich kilku tygodniach odnotowujemy# prawie codziennie dość duże liczby nowych zakażeń. Dlatego rządzący podjęli decyzję o wprowadzeniu nowych restrykcji. Dotkną one też szkoły.

(czytaj więcej)
07 grudnia 2021 0

Podzielili się cennym doświadczeniem. Ciekawe sympozjum w formie zdalnej

Funkcjonariuszka z Zakładu Karnego w Potulicach wzięła udział on-line w# sympozjum naukowym dotyczącym różnych doświadczeń praktyków w pracy resocjalizacyjnej. Udział w tego typu wydarzeniach pozwala wzbogacać warsztat pracy i poszerzać go o kolejne perspektywy.

(czytaj więcej)
07 grudnia 2021 2

Aktualny raport o koronawirusie. Nowe przypadki zakażeń w powiecie

7 grudnia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o# 19 366 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Minionej doby zmarły 504 osoby zakażone koronawirusem. Z czego 332 miały choroby współistniejące.

(czytaj więcej)
07 grudnia 2021 1

„Pijesz, kierujesz, zabijasz”. Policjanci przygotowali spot (film)

W ramach akcji „Nie zabijaj” w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy powstał# spot profilaktyczny pt. "PIJESZ KIERUJESZ ZABIJASZ" skierowany głównie do kierujących pojazdami. Celem przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi na to, że wsiadając "za kółko" pod wpływem alkoholu narażamy, zarówno innych, jak i siebie na śmierć. Niestety pijani kierowcy to wciąż duży problem na polskich drogach.

(czytaj więcej)
07 grudnia 2021 0

Zakład karny włączył się w kolejną akcję. Powstały świąteczne figurki i świece

W ramach prowadzonych oddziaływań resocjalizacyjnych funkcjonariusze z# Zakładu Karnego w Potulicach zaangażowali osadzonych z oddziału terapeutycznego dla skazanych z niepsychotycznymi zaburzeniami psychicznymi lub upośledzonych umysłowo w świąteczne pomaganie. Cel jest wyjątkowy!

(czytaj więcej)
07 grudnia 2021 0

Kierowcy chętnie korzystają z mPraw Jazdy. Prawie 4 miliony użytkowników

mPrawo Jazdy, czyli prawo jazdy w# naszej aplikacji mObywatel, świętuje pierwsze urodziny. Jak na takiego młodzika - radzi sobie świetnie. W swoich telefonach ma je już prawie 4 miliony kierowców!

(czytaj więcej)
0

Większość Polaków nie może pozwolić sobie na beztroskie gwiazdkowe zakupy

W tym roku ostrożnie podchodzimy do# planowania świątecznych wydatków. Aż połowa respondentów Barometru Providenta, od lat przeprowadzanego na przełomie października i listopada, nie potrafi jeszcze oszacować, ile może kosztować tegoroczna Gwiazdka.

(czytaj więcej)
0

W święta każdy może być dzieckiem! Przygotuj je z rodziną

Chyba wszyscy kochamy święta Bożego Narodzenia. Dlatego chcemy, by# ich magia zagościła w naszych domach na długo przed wigilią. Atmosferę świąt możemy wyczarować już na początku grudnia, spędzając czas w sposób twórczy i oryginalny. Odrobina fantazji wystarczy, by kuchnia zamieniła się w krainę pełną przygód i aromatów, przywołujących najmilsze wspomnienia z dzieciństwa.

(czytaj więcej)
0

Co 3. Polak pożycza pieniądze, by opłacić rachunki. Czekają nas święta na kredyt?

Jak wynika z najnowszego badania# Intrum ”European Consumer Payment Report 2021”, pandemia obniżyła dochody aż 46 proc. konsumentów w naszym kraju, co z kolei wpłynęło na zdolność Polaków do terminowego wywiązywania się ze zobowiązań finansowych.

(czytaj więcej)
0

Czy fotowoltaika będzie się jeszcze opłacać?

Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV# Inwestycja w fotowoltaikę, dzięki udanym rządowym programom pomocowym, była gwarantem optymalizacji rachunków za energię elektryczną dla 700 tys. gospodarstw domowych, a przyszłości miała dotyczyć aż 3 mln rodzin.

(czytaj więcej)