Dziś mamy 3 lutego 2023, piątek, imieniny obchodzą:

Materiały Partnera

20 stycznia 2023 1

Sucha czy mokra karma dla kota? Jak wybrać odpowiednią karmę dla swojego kota?

Odpowiednie żywienie kota jest niezwykle ważne. Wpływa bowiem bezpośrednio na# jego stan zdrowia. Na rynku dostępne są zarówno mokre, jak i suche karmy dla kotów. Każda z nich ma swoje zalety i wady. Warto zatem wiedzieć, czym się kierować przy wyborze tej konkretnej. A może dobrą alternatywą będzie mieszkanie obu rodzajów karm?

(czytaj więcej)
10 stycznia 2023 0

Praca w C++ - dlaczego warto?

Z myślą o rozpoczęciu kariery w IT warto postawić na naukę popularnego języka programowania. Dobrym wyborem jest# C++, ponieważ jego znajomość pozwala szybko zdobyć satysfakcjonujące zatrudnienie. Warto nieco bliżej poznać specyfikę tego języka i zastanowić się nad jego kluczowymi zaletami.

(czytaj więcej)
10 stycznia 2023 0

Nowy rok nowe postanowienia! Kup polisę i zabezpiecz siebie i swoich bliskich!

Nowy rok to dla wielu osób czas, w którym można zmienić swoje dotychczasowe życie. To właśnie wtedy najczęściej pojawiają postanowienia o# większej aktywności, zdrowszym stylu życia czy podjęciu nowych wyzwań zawodowych. Choć samodoskonalenie się jest niezwykle istotne, zadbaj także o swoje bezpieczeństwo. Dowiedz się, dlaczego warto wykupić polisę dla siebie i swoich bliskich.

(czytaj więcej)
06 grudnia 2022 0

Tysiące dzieci ofiarami przemocy. Zobacz, gdzie zgłosić się po pomoc!

Tylko w tym roku z bezpłatnego wsparcia Funduszu Sprawiedliwości skorzystało niemal# 7 tysięcy osób poniżej 18 roku życia. To ofiary przestępstw, w tym przemocy domowej. Dzieci również mogą otrzymać bezpłatne wsparcie, zależne od ich potrzeb. W całej Polsce działa ponad 300 placówek, do których można zgłosić się po pomoc. Są one finansowane ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego Dysponentem jest Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro

(czytaj więcej)
05 grudnia 2022 0

Padłeś ofiarą wypadku? Zobacz, gdzie zgłosić się po pomoc!

Tylko w tym roku z pomocy Funduszu Sprawiedliwości skorzystało ponad 300 ofiar wypadków samochodowych, będących wynikiem przestępstwa, np.# prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu. Każdy, kto padł ofiarą takiego przestępstwa może się zgłosić do placówek pomocy działających w całej Polsce! Są finansowane z Funduszu Sprawiedliwości, którego Dysponentem jest Minister Sprawiedliwości. Zatrudnieni tam specjaliści oferują wsparcie prawne, psychologiczne i materialne.

(czytaj więcej)
29 listopada 2022 0

Praca przy komputerze – jak dbać o oczy?

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób wykonuje swoje obowiązki zawodowe zdalnie, co wiąże się z# wielogodzinnym siedzeniem przed komputerem. Taka praca stanowi duże obciążenie dla oczu, dlatego warto zastanowić się, jak odpowiednio zadbać o swój wzrok.

(czytaj więcej)
24 listopada 2022 0

Zawody bez studiów? W Bydgoszczy znajdziesz pracę w różnych branżach

Wyższe wykształcenie nie oznacza znalezienia dobrze płatnej pracy. Wielu ludzi nie stać na podjęcie studiów lub# nie jest to droga którą chcą podążać. Studia z pewnością nie zaszkodzą, ale nie są one niezbędne. W Bydgoszczy można znaleźć wiele ofert, które nie wymagają wyższego wykształcenia.   

(czytaj więcej)
25 października 2022 0

Oferty pracy – czym kierować się w wyborze?

Rynek pracy jest bardzo zróżnicowany, co wiąże się z dużą liczbą ofert zatrudnienia. Nierzadko podjęcie decyzji o# aplikowaniu na dane stanowisko staje się utrudnione. Warto zastanowić się, na jakie czynniki trzeba zwrócić szczególną uwagę i co wpływa na atrakcyjność ofert pracy.

(czytaj więcej)
25 października 2022 0

Pompa ciepła w starym domu w Szubinie - czy to się opłaca?

Pompy ciepła zapewniają spore oszczędności na kosztach ogrzewania w# stosunku do innych źródeł ciepła. Ale by zaoszczędzić w przypadku starszego budynku, należy wykonać dodatkowe prace. Dlatego sprawdź, kiedy pompa ciepła w starym domu rzeczywiście się opłaca.

(czytaj więcej)
27 września 2022 0

Na czym polega zawód stolarza?

Wśród zawodów związanych z obróbką drewna warto wyszczególnić profesję stolarza. Na tym stanowisku mogą być# zatrudnione osoby z wykształceniem zawodowym. Pracodawcy chętnie proponują zatrudnienie początkującym stolarzom, dzięki czemu mają szansę na zdobycie atrakcyjnej posady od razu po ukończeniu szkoły zawodowej.

(czytaj więcej)
20 września 2022 0

„Rozstrzygniecie konkursu Agroliga 2022/23 – etap wojewódzki III Edycja w województwie kuj-pom

18 września 2022 r. W Centrum Transferu Wiedzy i Innowacji im. Leona Janty-Połczyńskiego w Kujawsko-Pomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w# Minikowie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu AgroLiga 2022.

(czytaj więcej)
08 września 2022 0

Lech Poznań przed wyjazdowym starciem z Pogonią!

Oprócz spotkania Rakowa Częstochowa z Legią Warszawa, w# najbliższy weekend dojdzie również do starcia pomiędzy Pogonią Szczecin a Lechem Poznań. Jak widać, fani Ekstraklasy nie będą mogli się nudzić, a to również znakomita okazja, aby sprawdzić zakłady bukmacherskie przygotowane przez Superbet. Kto ma większe szanse na wygraną – Pogoń czy Lech? O tym w dzisiejszym tekście!

(czytaj więcej)
07 września 2022 0

Oszczędzanie na zakupach – gdzie uzyskać rabat?

Zakupy przez Internet stają się coraz bardziej popularne, co powoduje, że# w sieci dokonuje się coraz więcej zakupów. Nie każdy jednak ma świadomość, że korzystając z tej formy zakupów, można także zaoszczędzić gotówkę, wykorzystując rabat, jaki przysługuje w poszczególnym sklepie internetowym. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie, z jakim naprzeciw konsumentom wyszły różne marki. Dlatego też, żeby wiedzieć, gdzie uzyskać zniżkę w Internecie, koniecznie zapoznaj się z informacjami.

(czytaj więcej)
30 sierpnia 2022 0

Jak zmienić branżę na IT?

Wiele osób wciąż uważa, że branża IT jest otwarta głównie dla# absolwentów studiów informatycznych. Tymczasem karierę na rynku nowoczesnych technologii można zacząć bez kierunkowego wykształcenia. Sprawdź, co trzeba zrobić, aby zmienić dotychczasową branżę na IT.

(czytaj więcej)
26 lipca 2022 0

Jak przekonać pracodawcę do pracy zdalnej?

Chciałbyś realizować obowiązki zawodowe w domu, ale# Twój szef jak dotąd nie zaproponował zdalnego trybu pracy? Możesz go do tego przekonać, przywołując odpowiednie argumenty. Pamiętaj, że kluczem do sukcesu w pracy zdalnej jest bardzo dobra organizacja i systematyczność.

(czytaj więcej)
07 lipca 2022 0

Czy szybka pożyczka online to dobre rozwiązanie?

Pożyczki  w 15 minut, to bardzo dobre rozwiązanie, gdy nieoczekiwanie potrzebujesz zastrzyku gotówki na# dowolny cel lub nie masz zdolności kredytowej w banku. Szybkie pożyczki online nie wymagają wielu formalności, dzięki czemu w bardzo krótkim czasie możesz korzystać z pożyczonych pieniędzy. Jeśli chcesz dowiedzieć się w jaki sposób i kto może skorzystać z szybkich pożyczek, to przeczytaj ten artykuł.

(czytaj więcej)
06 lipca 2022 0

Konkurs AgroLiga 2022/2023

Zapraszamy serdecznie do udziału w konkursie Argoliga 2022/23 – etap wojewódzki III Edycja. W tym roku ponownie na# etapie wojewódzkim zostaną wybrani Mistrzowie w dwóch kategoriach: Rolnik i Firma. Wyłonieni Mistrzowie reprezentować będą nasz region w tym konkursie na szczeblu krajowym.

(czytaj więcej)
28 czerwca 2022 0

Czym zajmuje się technik technologii szkła?

Zawody techniczne mogą wiązać się z obróbką różnych materiałów. Przykładem jest technik technologii szkła, który zajmuje się# wytwarzaniem najróżniejszych produktów na bazie szkła. Osoby pracujące w tej profesji nie powinny mieć problemu ze znalezieniem dobrze płatnej posady.

(czytaj więcej)
20 czerwca 2022 0

Najlepszy prezent na Dzień Chłopaka? Zdana matura z biologii!

Dzień Chłopaka to święto wymagające od kobiet dużej dozy kreatywności, szczególnie w# przypadku nastolatka. Chcemy bowiem kupić coś nietypowego, ale też coś, co przyda się nastoletniemu chłopakowi. I dobrze jest wyjść poza schemat kupowania żenujących akcesoriów, które zalewają rynek. Zróbmy coś nietypowego... i sprawmy nastolatkowi na jego święto książkę. Ale nie byle jaką książkę, a taką, która posłuży mu w nauce. Mianowicie podręcznik, który pomoże przygotować mu się do matury!

(czytaj więcej)
24 maja 2022 0

Czy warto zostać testerem oprogramowania?

Jednym z popularniejszych zawodów z# branży IT jest tester oprogramowania. Aktualnie rośnie zapotrzebowanie na to stanowisko, co wiąże się z gwałtownym rozwojem rynku nowoczesnych technologii. Warto wybrać tę specjalizację, aby rozpocząć karierę w IT.

(czytaj więcej)
0

Święto Matki Boskiej Gromnicznej. Jakie zwyczaje ludowe są z tym związane?

Dzisiaj, 2 lutego w kościele katolickim obchodzone jest Święto Ofiarowania Pańskiego. W Polsce ten dzień nazywany jest# Świętem Matki Boskiej Gromnicznej.

(czytaj więcej)
0

Koszt utylizacji paneli fotowoltaicznych. Co dalej ze zużytymi modelami?

Panele fotowoltaiczne wciąż cieszą się dużą popularnością. Jako że świadomość ekologiczna Polaków nieustannie się zmienia, #to wiele osób już na etapie wyboru odpowiedniego rozwiązania zaczęło zadawać sobie pytanie – co zrobić po 25-30 latach, gdy panele nie będą nadawały się do dalszego użytkowania? I ile kosztuje utylizacja paneli fotowoltaicznych? Odpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Odchudzanie częstym postanowieniem noworocznym. Jak wytrwać na diecie?

Nikt nie wie, jak to się stało, że rozpoczęcie odchudzania stało się jednym z podstawowych postanowień, jakie# narzucamy sobie wraz z początkiem niemal każdego nowego roku. Żyjemy w kulturze diet. Jednak im bardziej są one restrykcyjne i pełne wyrzeczeń, tym trudniej w nich wytrwać. Tymczasem do pełni szczęścia wystarczy odrobina organizacji i wiedzy na temat podstawowych procesów, jakie zachodzą w naszym organizmie. Jak mogą pomóc w tym dietetycy i MajAcademy – platforma zapewniająca profesjonalne wsparcie w dbaniu o nasze zdrowie.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)