Dziś mamy 28 września 2023, czwartek, imieniny obchodzą:

28 maja 2023

30 lat minęło... Jubileusz szubińskiego Koła Diabetyków

fot. MM

fot. MM

25 maja w szubińskiej restauracji „Tramp” miała miejsce uroczystość z okazji# 30–lecia istnienia Koła Diabetyków w Szubinie. W jubileuszowym spotkaniu wzięli udział zarówno członkowie Koła, jak i specjalnie zaproszeni goście.

W ostatni czwartek w uroczystości z okazji 30–lecia Koła, oprócz jego członków, uczestniczyli m.in.: prezes Zarządu Głównego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Warszawie Anna Śliwińska, prezes Zarządu Wojewódzkiego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Bydgoszczy Gabriela Tomicka, przedstawiciele lokalnych władz samorządowych oraz księża z szubińskich parafii. Jak to przy okazji tego typu znamienitych uroczystości bywa – przyszedł czas na wyróżnienia i odznaczenia dla najbardziej zasłużonych dla szubińskiego Koła osób. Jedna z nich – srebrna honorowa odznaka za Zasługi dla Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków – trafiła w ręce Heleny Jeziorskiej. Ponadto za aktywną działalność społeczną, „Złote serce” Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków otrzymali: Halina Serafin, Urszula Sawicka, Gabriela Rihter, Piotr Przybysz, Jan Jeziorski oraz Kazimierz Serafin.

W dalszej kolejności przyszedł czas na wręczenie medali za zwycięstwo nad cukrzycą, które to przyznawane są tym, którzy wykazują się szczególnymi walorami charakterologicznymi i moralnymi w opanowaniu swojej choroby, jak i również potrafią wykorzystać zdobytą wiedzę o cukrzycy i sprzęt medyczny w walce z chorobą oraz są w stanie w czasie choroby uzyskać dobrą jakość życia i nieść przy tym pomagać innym. Srebrny medal za zwycięstwo nad cukrzycą (za 30 lat życia z cukrzycą) otrzymali: Wanda Skimina, Zbigniew Hanc oraz Stanisław Domański. Z kolei złoty medal za zwycięstwo nad cukrzycą (za 40 lat życia z cukrzycą) otrzymał Jerzy Zbieranek.

Ostatnie wyróżnienia – Odznaki Ambasadora Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków trafiły do dyrektora biura LGD Stowarzyszenia Partnerstwo dla Krajny i Pałuk Doroty Stanek, właścicielki wydawnictwa Profil w Szubinie Joanny Skimina, Anny Ziółkowskiej, burmistrza Szubina Mariusza Piotrkowskiego, dyrektora Przychodni Medyk w Szubinie Radzisława Panka oraz nadleśniczego Nadleśnictwa Szubin Grzegorza Gusta. Oficjalną część uroczystości swoim artystycznym występem zakończyła Jagoda Buksa – wokalnie utalentowana mieszkanka gminy Szubin.

Oceń artykuł: 7 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenie z HACCP
59PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Fotokalendarze A3
35PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
159PLN
0

Daleka wyprawa do Rumunii. Piękne góry i życzliwi ludzie

Latem bieżącego roku w dniach od 25 lipca do 4 sierpnia, wyruszyliśmy# na daleką wyprawę do Rumunii - 1250 kilometrów od Kcyni.

(czytaj więcej)
0

Otwarto nową siedzibę Archiwum Państwowego. Można zwiedzić gmach

Archiwum Państwowe w Bydgoszczy, po kilkudziesięciu latach starań#, ma w końcu nową siedzibę!

(czytaj więcej)
0

"Bohaterowie bez granic". Strażacy opowiadają o doświadczeniach w Grecji

W lipcu 2023 r. moduł GFFFV Poland w składzie #149 strażaków i 49 samochodów wziął udział w akcji gaszenia pożarów lasów w Grecji.

(czytaj więcej)
0

O przyszłości onkologii w Polsce. Cztery spotkania edukacyjne

Polskie Towarzystwo Onkologiczne zaprasza #przedstawicieli organizacji pacjentów na cykl spotkań edukacyjnych

(czytaj więcej)