Dziś mamy 2 czerwca 2026, wtorek, imieniny obchodzą:

17 maja 2026

Czwartki Lekkoatletyczne. Udany start uczniów z Królikowa

fot. D.Lubawy

fot. D.Lubawy

7 maja na Stadionie Miejskim w Szubinie odbyły się# kolejne zawody z cyklu „Czwartki Lekkoatletyczne”. W rywalizacji wzięło udział około 200 uczestników z regionu, w tym liczna reprezentacja Szkoły Podstawowej im. Ziemi Pałuckiej w Królikowie.

Uczniowie startowali w konkurencjach biegowych oraz technicznych, osiągając bardzo dobre rezultaty, które przełożyły się na liczne miejsca na podium. Opiekę nad zawodnikami sprawowali nauczyciel wychowania fizycznego, pan Dariusz, oraz pani Daria Sołtys – nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej.

Do najbardziej wartościowych wyników tej edycji zaliczyć należy występy Adriana Nowaka w biegu na 1000 m, Michaliny Kowalskiej na dystansie 300 m oraz Zuzanny Pawlak w biegu na 60 m. Postawa wszystkich reprezentantów szkoły zasługuje na uznanie, szczególnie w kontekście sportowej dyscypliny i zaangażowania. Kolejne zawody na szubińskim stadionie zaplanowano na 14 maja.

Zestawienie wyników naszych uczniów:

Rocznik 2015 i młodsi

• Beata Okońska – 1. miejsce w biegu na 600m (wynik: 2:43,5 min.)

• Zuzanna Pawlak – 1. miejsce w skoku wzwyż (wynik: 1,10 m)

• Natan Żarek – 1. miejsce w skoku wzwyż (wynik: 0,95 m)

• Zuzanna Pawlak – 2. miejsce w biegu na 60m (wynik: 9,5 s)

• Martyna Wosicka – 2. miejsce w biegu na 300m (wynik: 71,9 s)

• Marcelina Deleżuch – 2. miejsce w rzucie piłeczką palantową (wynik: 21,00 m)

• Maja Gackowska – 3. miejsce w biegu na 300m (wynik: 75,1 s)

Rocznik 2014

• Adrian Nowak – 1. miejsce w biegu na 1000m (wynik: 3:43,8 min.)

• Franciszek Terlecki – 1. miejsce w rzucie piłeczką palantową (wynik: 39,00 m)

• Zuzanna Mistrzak – 1. miejsce w skoku wzwyż (wynik: 1,05 m)

• Liliana Kamińska – 2. miejsce w rzucie piłeczką palantową (wynik: 16,50 m)

• Anna Skibińska – 2. miejsce w skoku wzwyż (wynik: 1,00 m)

• Franciszek Terlecki – 2. miejsce w biegu na 300m (wynik: 62,5 s)

• Adrian Nowak – 2. miejsce w rzucie piłeczką palantową (wynik: 31,50 m)

• Oliwia Wnęk – 3. miejsce w rzucie piłeczką palantową (wynik: 16,00 m)

• Lena Miziula – 3. miejsce w skoku wzwyż (wynik: 0,95 m)

• Jakub Jółkowski – 3. miejsce w rzucie piłeczką palantową (wynik: 29,00 m)

Rocznik 2013

• Michalina Kowalska – 1. miejsce w biegu na 300m (wynik: 50,7 s)

• Maja Bogusławska – 1. miejsce w rzucie piłeczką palantową (wynik: 23,00 m)

• Szymon Janus – 1. miejsce w biegu na 300m (wynik: 62,2 s)

• Szymon Janus – 1. miejsce w rzucie piłeczką palantową (wynik: 36,00 m)

• Janusz Tucholke – 1. miejsce w biegu na 1000m (wynik: 4:51,6 min.)

• Alan Żarek – 2. miejsce w skoku wzwyż (wynik: 1,00 m)

• Alan Żarek – 3. miejsce w biegu na 60m (wynik: 9,9 s)

• Janusz Tucholke – 3. miejsce w skoku wzwyż (wynik: 0,95 m)

Podsumowanie medalowe: Nasi uczniowie wywalczyli łącznie 25 miejsc na podium, w tym:

• 11 pierwszych miejsc

• 8 drugich miejsc

• 6 trzecich miejsc

Materiał: D.Lubawy / Szkoła Podstawowa im. Ziemi Pałuckiej w Królikowie

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 18 15

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Święto Centrum Szkolenia WOT. Uroczysty apel

29 maja Centrum Szkolenia Wojsk# Obrony Terytorialnej po raz pierwszy obchodziło swoje święto w Grudziądzu. Tegoroczne uroczystości miały szczególny charakter, ponieważ były pierwszymi zorganizowanymi po przeniesieniu jednostki z Torunia do Grudziądza, które nastąpiło w styczniu 2026 roku. Wydarzenie stało się nie tylko okazją do podsumowania działalności Centrum, ale również świętem mieszkańców miasta i regionu.

(czytaj więcej)
0

Niebieska pełnia księżyca. Bez zmiany barwy

W ostatnią noc maja na niebie pojawi się #wyjątkowe zjawisko astronomiczne – druga pełnia Księżyca w tym samym miesiącu, znana jako tzw. „Niebieski Księżyc”. Mimo swojej nazwy nie oznacza ona zmiany barwy naszego naturalnego satelity – Księżyc pozostanie srebrzysty jak zwykle. Określenie to odnosi się wyłącznie do sytuacji, w której w jednym miesiącu kalendarzowym występują dwie pełnie.

(czytaj więcej)
0

Trzydniowa akcja. Kilkadziesiąt donacji krwi

W dniach 11–13 maja #br. Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej w Grudziądzu zorganizowano tydzień Honorowego Dawstwa Krwi pod hasłem „W boju i potrzebie krwi nie szczędząc”. Inicjatywa połączyła działania promujące zdrowie, aktywność fizyczną oraz ideę bezinteresownej pomocy potrzebującym.

(czytaj więcej)
0

Pamięć o Bohaterze. Świadectwo odwagi, służby i walki

13 maja 1901 r. urodził się# rotmistrz Witold Pilecki – ochotnik do Auschwitz, żołnierz Polskiego Państwa Podziemnego, autor raportów o niemieckich zbrodniach i niezłomny patriota.

(czytaj więcej)