Dziś mamy 3 października 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

02 sierpnia 2022

Dni Szubina już były. W tym roku pod inną nazwą

fot. pow.

fot. pow.

Czy w tym roku będą Dni Szubina? To pytanie zadaje sobie wielu mieszkańców#, tym bardziej że w wielu ościennych gminach dni miast już się odbyły, także w Szubinie cykl imprez odbywał się zwykle w czerwcu lub lipcu.

Wielu mieszkańców gminy w mediach społecznościowych komentuje, że w Szubinie brakuje koncertów gwiazd większego formatu. „Jak zwykle w Szubinie nic specjalnego”, „Żadnych zespołów, normalnie bieda”, „Grube imprezy się szykują” – to tylko niektóre komentarze osób niezadowolonych z tego, co ma do zaproponowania mieszkańcom gmina Szubin.
Niedawno na facebookowym profilu gminy pojawił się plakat informujący o wszystkich imprezach odbywających się w lipcu i sierpniu, jednak brakuje tam jednej – corocznych Dni Szubina. Za to mieszkańcy mają do wyboru zwiedzanie Muzeum Ziemi Szubińskiej, festyny przygotowywane przez sołectwa, Letnie Brzmienia Zamku, medytacje relaksacyjne w bibliotece, wystawę fotograficzną w bibliotece, Zlot Miłośników Astronomii w Niedźwiadach, turniej brydża sportowego, kino plenerowe na ruinach zamku (seans tylko 13 sierpnia) i V Gminne Dni Seniora.

Dlaczego w tegorocznym kalendarzu nie ma Dni Szubina? Okazuje się, że... już się odbyły, ale pod inną nazwą. – Dni Szubina w tym roku odbyły się na początku czerwca, tj. w dniach 10-12 czerwca br. pod inną nazwą „Weekend z kulturą”. Postanowiliśmy odświeżyć to cykliczne wydarzenie, przykuć uwagę mieszkańców na nowy format – nadając mu nową nazwę – poinformowała Natalia Jaroszewska z Urzędu Miejskiego w Szubinie.

Szkoda, że wcześniej mieszkańcy nie zostali poinformowani o tym, że Dni Szubina zmieniają nazwę na „Weekend z kulturą”. Być może dzięki temu osoby zainteresowane świętem miasta nie musiałyby się zastanawiać, kiedy właściwie ono się odbędzie...
Przypomnijmy, że we wspomniany czerwcowy weekend odbyło się kilka wydarzeń kulturalnych, sportowych i rozrywkowych. Był to koncert jazzowy zespołu SlimaQ Quintet w parku miejskim przy ulicy Nakielskiej, zlot Food Tracków, spływ kajakowy, Puchar Polski Amatorów Strongman, zabawa dla dzieci w bibliotece i jubileusz 45-lecia Grupy Plama's.

Źródło: 

Oceń artykuł: 1 11

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (14) Zgłoś naruszenie zasad

  • 14 (14)

  mieszkaniec okoliczny, w dniu 02-08-2022 13:07:42 napisał:

  Szkoda słów..ale fontanna działa i dobrze beton chłodzi..zawsze coś...

  odpowiedz

  • 9 (11)

  ABC, w dniu 02-08-2022 14:55:38 napisał:

  Za ćwierć miliona złotych mogłyby być Dni Szubina aż by furczało

  odpowiedz

  • 16 (22)

  Mieszkaniec, w dniu 02-08-2022 17:12:18 napisał:

  Wielu mieszkańców Szubina nie ma złudzeń poprostu w mieście nic się nie dzieje obecna władza + dom kultury to jedna wielka pomyłka. Proponuję zaobserwować sąsiednie gminy szczególnie Łabiszyn który potrafi trafić w gusta mieszkańców cykl imprez począwszy od maja do końca września piękna i przede wszystkim zadbana wyspa. Jeszcze daleka droga dla Szubińskich organizatorów aby w ten sposób gospodarować.

  odpowiedz

  • 10 (12)

  szubin , w dniu 02-08-2022 20:57:46 napisał:

  Z tą władzą miasto umiera zero życia imprezy totalna lipa burmistrz powinien nakazać swoim pracownikom bycie na tych imprezach chociaż żeby frekwencję zwiększyć można powiedzieć jaki burmistrz takie imprezy Żnin Kcynia Łabiszyn super imprezy a Szubin proponuje jezdzić po imprezach na wsiach.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 5 (5)

  Gb, w dniu 02-08-2022 23:27:54 napisał:

  Na wsiach mieszkańcy sa solidarni, umieją razem się zorganizować i robić razem wiele dobrego. I się bawią. Nie czekają jak miastuchy na gotowe które zasponsoruje im gmina.

  odpowiedz

  • 0 (2)

  Jachu , w dniu 03-08-2022 16:48:27 napisał:

  W Szubinie nic się nie zmieni. Beton nie tylko na rynku ma się dobrze.Jaki trzeba mieć urzędniczy tupet, żeby tak mamić ludzi.Nie wszyscy w tym mieście ukończyli tylko szkoły powszechne.

  odpowiedz

  • 1 (5)

  Szubinianka, w dniu 03-08-2022 17:33:16 napisał:

  W Szubinie kompletne zero po prostu 0 ,sobota ,niedziela tylko został kościół i spacer na cmentarz .Wesołka niezagospodarowana,DomKultury zamknięty na 4 spusty.Żenada.Urzednikow w urzędzie ful ,jednak brak organizacji .Młodzi trzeba władze przejąć od tych ,co przy korycie .

  odpowiedz

  • 0 (2)

  MIESZKANIEC, w dniu 03-08-2022 20:55:03 napisał:

  Burmistrz lubi Ruiny Zamku może nie długo tam zamieszka i te swoje koncerciki z okienka będzie oglądał.Za poprzednich Burmistrzów można było zorganizować imprezy Wesólka tętniła życiem był też zespół Piersi i Ania Wyszkoni Zawsze jak pamiętam w maju były zabawy na Wesólce i masa ludzi przyjeżdżała z okolicznych miejscowości że nie było gdzie samochodem zaparkować.Co nam teraz zostało zrujnowana i zadłużona na 50 milionów Gmina i Ruiny Zamku wraz z betonową fontanną Panie Burmistrzu Pana czas się kończy mówimy do widzenia niech Pan wraca do Nakła.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 2 (4)

  Lokalnie, w dniu 03-08-2022 21:51:49 napisał:

  Wesółka aż żal patrzeć na to co z nią gmina zrobiła zaniedbana i zniszczona niema co wizytówka dla miasta i burmistrza podobnie jak i alejki wstyd...

  odpowiedz

  • 1 (3)

  Mieszkaniec , w dniu 04-08-2022 08:43:58 napisał:

  Pamiętajmy przy urnach!.

  odpowiedz

  • -4 (6)

  Z, w dniu 04-08-2022 23:58:04 napisał:

  Puknijcie się wszyscy w łeb! Jak nie ma disco polo, to już nie ma nic? Dupy nie chce się na wieś ruszyć? Ja pier...Wesółka? Pamiętam, było fajnie, ale baaardzo dawno temu. Potem tylko chlanie i syf wokoło. Strach było już chodzić. Zaniedbania powstały wiele lat temu. Ruiny tak blisko dla wszystkich i bezpiecznie.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Fotobraz 30x40
52,00PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Metryczka dziecka A4
20PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
0

Jaka powinna być waga szkolnego tornistra? Profilaktyka wad postawy

Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej podejmują# wiele działań prozdrotownych. Dbają m.in. o profilaktykę wad postawy – sprawdzają i edukują w zakresie wagi tornistrów szkolnych uczniów.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Jabłka. Zaproszenie na samozbiory owoców

Z okazji Światowego Dnia Jabłka Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza na# samozbiory tych owoców. Zachęcamy sadowników do włączania się do akcji, a konsumentów – do wizyt w sadach i samodzielnych zbiorów. Akcja trwa do końca października.

(czytaj więcej)
0

Zwiedzeni darmową próbką witamin. Przyszły rachunki za roczny zapas

Ponad 5 mln zł kary za manipulacje przy wysyłkowej sprzedaży #suplementów diety. Miały być darmowe próbki suplementów, a przychodziły rachunki za roczny zapas produktu wraz z subskrypcją. Prezes UOKiK nałożył ponad 5 mln zł kary na Natural Pharmaceuticals. Dodatkowo sankcje finansowe objęły także osobę zarządzającą spółką.

(czytaj więcej)
0

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Stan realizacji w regionie

33 zadania poprawiające bezpieczeństwo #na przejściach dla pieszych oraz mające na celu budowę nowych ciągów dla pieszych i rowerzystów w regionie. Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej przyjęty do realizacji na lata 2021-2024 (PBID) koncentruje się na najmniej chronionych uczestnikach ruchu. Na wielu przejściach jest już bezpieczniej.

(czytaj więcej)