Dziś mamy 15 sierpnia 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

02 sierpnia 2022

Dni Szubina już były. W tym roku pod inną nazwą

fot. pow.

fot. pow.

Czy w tym roku będą Dni Szubina? To pytanie zadaje sobie wielu mieszkańców#, tym bardziej że w wielu ościennych gminach dni miast już się odbyły, także w Szubinie cykl imprez odbywał się zwykle w czerwcu lub lipcu.

Wielu mieszkańców gminy w mediach społecznościowych komentuje, że w Szubinie brakuje koncertów gwiazd większego formatu. „Jak zwykle w Szubinie nic specjalnego”, „Żadnych zespołów, normalnie bieda”, „Grube imprezy się szykują” – to tylko niektóre komentarze osób niezadowolonych z tego, co ma do zaproponowania mieszkańcom gmina Szubin.
Niedawno na facebookowym profilu gminy pojawił się plakat informujący o wszystkich imprezach odbywających się w lipcu i sierpniu, jednak brakuje tam jednej – corocznych Dni Szubina. Za to mieszkańcy mają do wyboru zwiedzanie Muzeum Ziemi Szubińskiej, festyny przygotowywane przez sołectwa, Letnie Brzmienia Zamku, medytacje relaksacyjne w bibliotece, wystawę fotograficzną w bibliotece, Zlot Miłośników Astronomii w Niedźwiadach, turniej brydża sportowego, kino plenerowe na ruinach zamku (seans tylko 13 sierpnia) i V Gminne Dni Seniora.

Dlaczego w tegorocznym kalendarzu nie ma Dni Szubina? Okazuje się, że... już się odbyły, ale pod inną nazwą. – Dni Szubina w tym roku odbyły się na początku czerwca, tj. w dniach 10-12 czerwca br. pod inną nazwą „Weekend z kulturą”. Postanowiliśmy odświeżyć to cykliczne wydarzenie, przykuć uwagę mieszkańców na nowy format – nadając mu nową nazwę – poinformowała Natalia Jaroszewska z Urzędu Miejskiego w Szubinie.

Szkoda, że wcześniej mieszkańcy nie zostali poinformowani o tym, że Dni Szubina zmieniają nazwę na „Weekend z kulturą”. Być może dzięki temu osoby zainteresowane świętem miasta nie musiałyby się zastanawiać, kiedy właściwie ono się odbędzie...
Przypomnijmy, że we wspomniany czerwcowy weekend odbyło się kilka wydarzeń kulturalnych, sportowych i rozrywkowych. Był to koncert jazzowy zespołu SlimaQ Quintet w parku miejskim przy ulicy Nakielskiej, zlot Food Tracków, spływ kajakowy, Puchar Polski Amatorów Strongman, zabawa dla dzieci w bibliotece i jubileusz 45-lecia Grupy Plama's.

Źródło: 

Oceń artykuł: 1 11

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (15) Zgłoś naruszenie zasad

  • 14 (14)

  mieszkaniec okoliczny, w dniu 02-08-2022 13:07:42 napisał:

  Szkoda słów..ale fontanna działa i dobrze beton chłodzi..zawsze coś...

  odpowiedz

  • 9 (11)

  ABC, w dniu 02-08-2022 14:55:38 napisał:

  Za ćwierć miliona złotych mogłyby być Dni Szubina aż by furczało

  odpowiedz

  • 16 (22)

  Mieszkaniec, w dniu 02-08-2022 17:12:18 napisał:

  Wielu mieszkańców Szubina nie ma złudzeń poprostu w mieście nic się nie dzieje obecna władza + dom kultury to jedna wielka pomyłka. Proponuję zaobserwować sąsiednie gminy szczególnie Łabiszyn który potrafi trafić w gusta mieszkańców cykl imprez począwszy od maja do końca września piękna i przede wszystkim zadbana wyspa. Jeszcze daleka droga dla Szubińskich organizatorów aby w ten sposób gospodarować.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 10 (12)

  szubin , w dniu 02-08-2022 20:57:46 napisał:

  Z tą władzą miasto umiera zero życia imprezy totalna lipa burmistrz powinien nakazać swoim pracownikom bycie na tych imprezach chociaż żeby frekwencję zwiększyć można powiedzieć jaki burmistrz takie imprezy Żnin Kcynia Łabiszyn super imprezy a Szubin proponuje jezdzić po imprezach na wsiach.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 5 (5)

  Gb, w dniu 02-08-2022 23:27:54 napisał:

  Na wsiach mieszkańcy sa solidarni, umieją razem się zorganizować i robić razem wiele dobrego. I się bawią. Nie czekają jak miastuchy na gotowe które zasponsoruje im gmina.

  odpowiedz

  • 0 (2)

  Jachu , w dniu 03-08-2022 16:48:27 napisał:

  W Szubinie nic się nie zmieni. Beton nie tylko na rynku ma się dobrze.Jaki trzeba mieć urzędniczy tupet, żeby tak mamić ludzi.Nie wszyscy w tym mieście ukończyli tylko szkoły powszechne.

  odpowiedz

  • 1 (5)

  Szubinianka, w dniu 03-08-2022 17:33:16 napisał:

  W Szubinie kompletne zero po prostu 0 ,sobota ,niedziela tylko został kościół i spacer na cmentarz .Wesołka niezagospodarowana,DomKultury zamknięty na 4 spusty.Żenada.Urzednikow w urzędzie ful ,jednak brak organizacji .Młodzi trzeba władze przejąć od tych ,co przy korycie .

  odpowiedz

  • 0 (2)

  MIESZKANIEC, w dniu 03-08-2022 20:55:03 napisał:

  Burmistrz lubi Ruiny Zamku może nie długo tam zamieszka i te swoje koncerciki z okienka będzie oglądał.Za poprzednich Burmistrzów można było zorganizować imprezy Wesólka tętniła życiem był też zespół Piersi i Ania Wyszkoni Zawsze jak pamiętam w maju były zabawy na Wesólce i masa ludzi przyjeżdżała z okolicznych miejscowości że nie było gdzie samochodem zaparkować.Co nam teraz zostało zrujnowana i zadłużona na 50 milionów Gmina i Ruiny Zamku wraz z betonową fontanną Panie Burmistrzu Pana czas się kończy mówimy do widzenia niech Pan wraca do Nakła.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 2 (4)

  Lokalnie, w dniu 03-08-2022 21:51:49 napisał:

  Wesółka aż żal patrzeć na to co z nią gmina zrobiła zaniedbana i zniszczona niema co wizytówka dla miasta i burmistrza podobnie jak i alejki wstyd...

  odpowiedz

  • 1 (3)

  Mieszkaniec , w dniu 04-08-2022 08:43:58 napisał:

  Pamiętajmy przy urnach!.

  odpowiedz

  • -4 (6)

  Z, w dniu 04-08-2022 23:58:04 napisał:

  Puknijcie się wszyscy w łeb! Jak nie ma disco polo, to już nie ma nic? Dupy nie chce się na wieś ruszyć? Ja pier...Wesółka? Pamiętam, było fajnie, ale baaardzo dawno temu. Potem tylko chlanie i syf wokoło. Strach było już chodzić. Zaniedbania powstały wiele lat temu. Ruiny tak blisko dla wszystkich i bezpiecznie.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Album na zdjęcia 10x15
17,90PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Ramki urodzinowe
39,90PLN
Wypalenie zawodowe jako przyczyna występowania wypadków przy pracy
49PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
BHP przy usuwaniu wyrobów zawierających azbest
59PLN
0

Jak uczyć rodziców w zakresie opieki nad noworodkiem? Porady położnej

Narodziny dziecka są dużym wydarzeniem#. Dla przyszłych rodziców brak wiedzy i umiejętności związanych z obserwacją i pielęgnacją jest dużym stresem i wyzwaniem. Prowadzona edukacja przedporodowa, okołoporodowa i poporodowa przez szkołę rodzenia czy położną środowiskową ma niebagatelne znaczenie w przygotowaniu rodziców do zupełnie nowej roli. O opiece nad maluszkiem i jego pielęgnacji opowiada Urszula Piskorska, zwyciężczyni 8. edycji konkursu Położna na medal.

(czytaj więcej)
0

Drożyzna w Polsce. Czy Spółdzielnie Mieszkaniowe czeka kryzys?

Drożyzna jest widoczna nie tylko na paragonach w sklepach.# Rosnące koszty kredytów, a także transportu czy usług spędzają sen z oczu Polaków. W trudnej sytuacji są mieszkańcy wspólnot czy Spółdzielni Mieszkaniowych. Ci już dzisiaj drżą na myśl o rosnących rachunkach i obawiają się nadchodzącego sezonu grzewczego. Rosną opłaty za energię elektryczną, sukcesywnie wzrasta wysokość czynszu, a także koszty wywozu odpadów. Część Spółdzielni Mieszkaniowych już dziś próbuje się zabezpieczyć przed wysokimi rachunkami za ogrzewanie i inwestuje w odnawialne źródła energii.

(czytaj więcej)
0

3 popularne cyberoszustwa finansowe, przez które możesz wpaść w długi. Sprawdź, jak się przed nimi u

Według danych zebranych na zlecenie BIK, aż 84% Polaków obawia# się wykorzystania swoich personaliów w wyniku wycieku, a 54% boi się wyłudzenia pieniędzy spowodowanego kradzieżą danych[1]. Te obawy są jak najbardziej uzasadnione, szczególnie teraz, gdy trwają wakacje, i gdy cieszymy się beztroskim, zasłużonym wypoczynkiem. Oszuści jednak nie mają urlopu i wciąż szukają coraz to nowych sposobów na to, by zdobyć dostęp do naszych danych… i pieniędzy. I choć mogłoby się wydawać, że nasza świadomość jako użytkowników Internetu – a co za tym idzie, także ostrożność – powinny być coraz większe, to często wystarczy, że cyberprzestępcy nieznacznie zmodyfikują swoje wcześniejsze metody, a kolejne osoby tracą swoje oszczędności albo popadają w długi. Wciąż najczęstszą (i niestety bardzo skuteczną) metodą oszustwa są różne odmiany phisingu, czyli podszywania się pod inną osobę lub instytucję, czego doświadczyło już 34% badanych Polaków[2].To właśnie tę od lat znaną metodę wykorzystał oszust z Rybnika, który zarabiał na swoich ofiarach, „sprzedając” płatny dostęp do stron internetowych oferujących fałszywe pożyczki. Mężczyzna wyłudził łącznie prawie 6 mln zł i oszukał ponad 40 tys. osób![3] Aktualnie często spotykanymi atakami są także te wykorzystujące wizerunek Ministerstwa Finansów czy PGE. Przez brak ostrożności albo niewiedzę możemy w ich wyniku stracić nie tylko bieżące środki z konta, ale i dane, na które przestępcy mogą zaciągnąć kredyt lub pożyczkę w naszym imieniu. Na czym dokładnie polegają popularne w ostatnich miesiącach metody wyłudzeń i jak się przed nimi bronić? O tym w kolejnym materiale Intrum ,,Ogarniam finanse”!

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)