Dziś mamy 12 lipca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

06 października 2023

Dzielnicowy w przedszkolu. Dzieci słuchały rad i wskazówek

fot. archiwum Samorządowego Przedszkola nr 3 w Szubinie

fot. archiwum Samorządowego Przedszkola nr 3 w Szubinie

W środę, 4 października przedszkolaki# z Samorządowego Przedszkola nr 3 im. W. Chotomskiej w Szubinie miały okazję spotkać się z policjantami.

Odwiedzili  nas pan dzielnicowy starszy sierż. Piotr Mrówczyński.Podczas spotkania dzieci poznały specyfikę pracy policjanta i przyjrzały się z bliska jak wygląda samochód policyjny.  Przedszkolaki przypomniały sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, jak reagować w sytuacjach różnych zagrożeń , podróżować samochodem, jak zachować się, gdy zaczepi nas ktoś obcy i  uniknąć ugryzienia psa. Pan policjant przypomniał również o konieczności noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe, szczególnie w okresie jesieni. Przedszkolaki zapoznały się także ze sprzętem policyjnym i bardzo chętnie brały udział w jego prezentacji. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych  gości.

Dzięki temu  spotkaniu  przedszkolaki poznały odpowiedzialną pracę policjanta. Dowiedziały się,  jak dbać o własne i innych bezpieczeństwo, poznały  sytuacje, w których powinny korzystać z numerów alarmowych. Szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego, niezbędnego podczas wykonywania pracy oraz możliwość zwiedzenia samochodu policyjnego.

Bardzo serdecznie dziękujemy za tak miłe i interesujące spotkanie.

Materiał: Zygmunt Król

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 10

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Lipiec. Idealny czas na wakacyjną domówkę!

Orzeźwiające drinki, soczyste owoce oraz aromatyczne# i pożywne przekąski, zapewniające nam energię do białego rana – lipiec to doskonały moment, by we własnym mieszkaniu lub ogrodzie wyczarować iście tropikalny bar, godny najlepszych nadmorskich kurortów. Jakie przekąski pasują do najpopularniejszych wakacyjnych koktajli? Z czym je łączyć, by miło rozpocząć dzień po udanej imprezie?

(czytaj więcej)
0

Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej. Patriotyczna postawa rolników

12 lipca obchodzimy święto państwowe – Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej#. Obchody tego dnia to oddanie hołdu mieszkańcom polskiej wsi za ich patriotyczną postawę w czasie II wojny światowej – bohaterską walkę, zapewnianie żywności oraz pomoc udzielaną uciekinierom i osobom ukrywającym się przed prześladowaniami.

(czytaj więcej)
0

Ważna data dla leśników. Dzień poświęcony Janowi Gwalbertowi

Dzień leśnika w różnych kalendarzach# „wypada” inaczej. Dzień Leśnika i Drzewiarza mamy 5 kwietnia. Od kilku lat uznaje się, że leśnicy swój dzień obchodzą 12 lipca. Ale to nie jedyna ważna data dla leśników i lasów Państwowych.

(czytaj więcej)
0

Uważaj na barszcz Sosnowskiego! Roślina niebezpieczna dla człowieka

Czy wiesz, że podczas letniego spaceru powinieneś uważać na rośliny#, które mijasz na swojej drodze? Zagrożenie dla zdrowia może stanowić przede wszystkim barszcz Sosnowskiego (Heracleum sosnowskyi). Ryzykowne jest nie tylko dotykanie, ale nawet przebywanie w jego otoczeniu.

(czytaj więcej)