Dziś mamy 22 czerwca 2024, sobota, imieniny obchodzą:

23 maja 2023

"Edukacja przez szachy". Jakub i Kacper reprezentowali Szachową Dwójkę

fot. powierzone

fot. powierzone

Jakub Makarewicz zwyciężył w turnieju szachowym z udziałem# 250 uczestników. 20 maja w Zespole Szkół w Barcinie odbył się finał wojewódzkiego kuratoryjnego konkursu tematycznego "Edukacja przez szachy - preludium talentów" dla uczniów szkół podstawowych.

Laureaci zdobyli punkty w ramach rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Patronat honorowy objęli: Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki, Przewodnicząca Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Elżbieta Piniewska i Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty Marek Gralik.

Na listach startowych znalazło się 250 graczy reprezentujących szkoły całego województwa kujawsko-pomorskiego. Szachiści rywalizowali przy wykorzystaniu systemu szwajcarskiego na dystansie 7 rund z czasem 10 minut plus 5 sekund na uczestnika. Jakub Makarewicz z SP w Kcyni wywalczył I miejsce (6 wygranych, 1 remis, 0 przegranych), na II miejscu uplasował się Szymon Mioduszewski z SP w Łochowie, a III lokatę wywalczył Patryk Wójtowicz z SP 63 w Bydgoszczy. XXIII miejsce zdobył Kacper Kędziorski z SP 2 w Szubinie (5 wygranych, 1 remis, 1 przegrana). Jakub i Kacper trenują w Szubińskim Domu Kultury, a reprezentują barwy UKS Szachowej Dwójki Szubin.

Materiał: Piotr Szybowicz

Oceń artykuł: 7 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ewidencja Importu Aut
2400 zł / rokPLN
Sprawozdanie o wytwarzanych odpadach
500PLN
Budowa magazynów
Korzystanie ze środowiska
500PLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
189PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Zdjęcia do dokumentów
35,00 złPLN
0

Wspólne ćwiczenia przeciwkryzysowe. Współdziałanie służb

16 czerwca 2024 r. 8 Kujawsko-Pomorska Brygada# Obrony Terytorialnej szkoliła się wspólnie z Państwową i Ochotniczą Strażą Pożarną. Celem ćwiczeń w miejscowości Wielgie było zgrywanie działań służb w ramach zarządzania kryzysowego na wypadek klęski żywiołowej. W działaniach uczestniczyli przedstawiciele samorządu lokalnego razem z Wójtem Gminy.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Ma skłonić do refleksji

21 czerwca 2024 r. rusza szósta edycja projektu na rzecz bezpieczeństwa# ruchu drogowego. Publikowana przez Policję mapa "Wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym - Wakacje 2024 " od lat spotyka się z pozytywnym odbiorem społecznym oraz dużym zainteresowaniem mediów. Ma ona ma na celu zwrócenie uwagi na skalę tragedii, do jakich dochodzi każdego dnia na polskich drogach.

(czytaj więcej)
0

Grillowa patera, czyli obiad na grillu dla rodziny i przyjaciół. Sprawdź!

Macie zamiar zorganizować grillową ucztę? Takie #spotkania z obfitością dań i smaków są teraz bardzo popularne, zarówno w restauracjach, jak na prywat-nych imprezach. Dzielcie się jedzeniem, kosztujcie, a przed wszystkim dobrze się bawcie!

(czytaj więcej)