Dziś mamy 28 września 2023, czwartek, imieniny obchodzą:

09 czerwca 2023

Egzamin na kartę rowerową. Policjanci sprawdzali umiejętności uczniów

Policjanci z nakielskiego referatu ruchu drogowego i sadkowscy mundurowi egzaminowali dzieci #na kartę rowerową. Swoje umiejętności jazdy jednośladem sprawdzali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Królikowie, Rynarzewie i w Sadkach.

Aby zdobyć kartę rowerową, dzieci muszą podejść do egzaminu składającego się z dwóch części. Pierwszy etap, to sprawdzenie wiedzy z zakresu przepisów prawa o ruchu drogowym, podczas drugiego, sprawdzane są praktyczne umiejętności jazdy rowerem na torze przeszkód. Egzaminowani muszą też zaprezentować, jak rowerzysta powinien, zgodnie z przepisami, zachowywać się na skrzyżowaniach.

W ostatnich dniach policjanci z nakielskiego referatu ruchu drogowego oraz mundurowi z sadkowskiego posterunku egzaminowali uczniów ze Szkoły Podstawowej w Królikowie, Rynarzewie i w Sadkach. Dzieci pod nadzorem policjantów zdawały część praktyczną, która poprzedzona była egzaminem teoretycznym przeprowadzonym przez pracowników szkoły.

Uczniowie zakończyli egzamin sukcesem i niebawem otrzymają stosowny dokument uprawniający do jazdy jednośladem. Spotkanie z policjantami było też doskonałą okazją do rozmów na temat bezpiecznego poruszania się po drogach.

Materiał: asp. Zofia Wrzeszcz / p.o. Oficera prasowego KPP Nakło nad Notecią

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Daleka wyprawa do Rumunii. Piękne góry i życzliwi ludzie

Latem bieżącego roku w dniach od 25 lipca do 4 sierpnia, wyruszyliśmy# na daleką wyprawę do Rumunii - 1250 kilometrów od Kcyni.

(czytaj więcej)
0

Otwarto nową siedzibę Archiwum Państwowego. Można zwiedzić gmach

Archiwum Państwowe w Bydgoszczy, po kilkudziesięciu latach starań#, ma w końcu nową siedzibę!

(czytaj więcej)
0

"Bohaterowie bez granic". Strażacy opowiadają o doświadczeniach w Grecji

W lipcu 2023 r. moduł GFFFV Poland w składzie #149 strażaków i 49 samochodów wziął udział w akcji gaszenia pożarów lasów w Grecji.

(czytaj więcej)
0

O przyszłości onkologii w Polsce. Cztery spotkania edukacyjne

Polskie Towarzystwo Onkologiczne zaprasza #przedstawicieli organizacji pacjentów na cykl spotkań edukacyjnych

(czytaj więcej)