Dziś mamy 21 lutego 2026, sobota, imieniny obchodzą:

23 listopada 2014
Siatkarskie zawody dla dzieci

II Memoriał Kazimierza Czerniawskiego

fot. NTS

fot. NTS

W sobotę, 22 listopada, w sali sportowej trzeciego gimnazjum w Nakle odbył się II Memoriał Kazimierza Czerniawskiego - siatkarskie zawody dla dzieci wszystkich klas szkół podstawowych. W zawodach wzięło udział prawie 100 uczestników.

Kazimierz Czerniawski to działacz i członek zarządu Nakielskiego Towarzystwa Sportowego Trójka, który zmarł nagle w ubiegłym roku. Zaangażowany był przede wszystkim w sprawy szkolenia i rozwoju najmłodszych adeptów siatkówki.

Zawody odbywały się w dwóch głównych kategoria "rzucanki siatkarskiej" i minisiatkówki. Cały turniej zgromadził niespełna setkę uczestników, która rozegrała ponad trzysta meczów. Cały memoriał podzielony był łącznie na 8 kategorii i rozegrany został w radosny i przyjazny sposób.

Nie obyło się bez emocji jakie wywołują rozgrywki sportowe. Można było oglądać płacz i łzy, zarówno jak uśmiechy i szczęście grających. Ostatecznie jednak wszystkie dzieci niezależnie od zajętego miejsca okazywały radość po zakończonym turnieju. Radość dzieci podzielają również organizatorzy, którzy zadowoleni są z faktu uczestnictwa zawodników z Osieka, Solca  Kujawskiego, Potulic, Mroczy, Ślesina, Trzeciewnicy czy Małocina.

Podczas zawodów trener Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego Artur Sierzchuła rozmawiał z uczniami na temat realizowanego programu siatkarskiego w Gimnazjum nr 3 w Nakle. Doadatkowo przeprowadził ćwiczenia pokazowe z tematu "Doskonalenie odbicia i podania sposobem górnym i dolnym". Na zakończenie wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, upominkii i 
słodycze, najlepszych uhonorowano medalami i nagrodami rzeczowymi. 

Przedstawiamy podium poszczególnych kategorii:

Dziewczęta klasa III i młodsze:
1. Julia Oszczęda
2. Kinga Gondek
3. Aleksandra Michalak

Dziewczęta klasy IV:
1. Michalina Juras
2. Zofia Michalak
3. Aleksandra Raźna

Dziewczęta klasa V:
1. Kaja Urbanowicz
2. Olivia Kurkowska
3. Michalina Wiśniewska

Dziewczęta klasa VI:
1. Gabrysia Gabrychowicz
2. Zosia Dyrla
3. Julia Ciesielska

Chłopcy klasa III i młodsi:
1. Olaf Zwierzchowski
2. Bartosz Wiśniewski
3. Mikołaj Garbacia

Chłopcy Klasa IV:
1. Filip Nowaczewski
2. Adrian Woźny
3. Wojtek Nelka

Chłopcy Klasa V:
1. Bartek Jaruzal
2. Michał Nurczyński
3. Denis Sprenger

Chłopcy klasa VI:
1. Piotr Szarszewski
2. Norbert Lipkowski
3. Borys Tacikowski

Materiał: Szymon Piniarski

Oceń artykuł: 96 115

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Ustanowiony w 1999 roku

21 lutego to Międzynarodowy Dzień #Języka Ojczystego. W tym dniu w sposób szczególny przypominamy o konieczności troski o język ojczysty oraz języki zagrożone i ginące.

(czytaj więcej)
0

Niezapomniany zryw. Walki zakończone 16 lutego

Zwycięskie powstanie nie popadło #w zapomnienie. Doskonale funkcjonuje w lokalnej pamięci historycznej.

(czytaj więcej)
0

Wybuchowe szkolenie. Zajęcia na terenie poligonu

W dniach 9.02-13.02 br. na terenie poligonu #w Toruniu, Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej realizowało praktyczne szkolenie saperskie skierowane dla podchorążych Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu. W przygotowanie i realizację zajęć zaangażowanych było kilkunastu żołnierzy.

(czytaj więcej)
0

Kolosy na drogach. Największe transporty nienormatywne

Przewozy nienormatywne to jedna z najbardziej spektakularnych# operacji logistycznych. Zanim ponadgabarytowy ładunek ruszy w trasę, konieczne jest uzgodnienie każdego etapu takiego transportu - wybór odpowiedniego pojazdu, którym zostanie przewieziony, uzyskanie specjalnego zezwolenia, a nawet ewentualny demontaż infrastruktury drogowej.

(czytaj więcej)