Kierował pod wpływem alkoholu i z sądowym zakazem. Ponad dwa promile

fot. archiwum
Ponad dwa promile alkoholu miał w organizmie kierowca #citroena, zatrzymany wczoraj przez nakielskich policjantów. Niebawem 58-latek usłyszy zarzuty, a jego sprawą zajmie się sąd.
Wczoraj (08.06.23) o godzinie 12:00 nakielscy "patrolowcy" na terenie miasta zatrzymali do kontroli drogowej citroena. Od siedzącego za kierownicą 58-latka wyraźnie czuć było alkohol. Badanie alkomatem wykazało w organizmie kierowcy ponad dwa promile alkoholu.
Dane kierowcy zostały sprawdzone w policyjnej bazie i okazało się, że mieszkaniec nakielskiej gminy w ogóle nie powinien wsiąść za kierownicę, gdyż wyrokiem zabronił mu tego sąd.
Kierowca niebawem usłyszy zarzuty za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania sądowego zakazu za co grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Ostateczne decyzje w sprawie należą do sądu.
Policjanci po raz kolejny apelują do wszystkich kierujących o trzeźwość za kierownicą! Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierujący stanowią poważne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg.
Materiał: asp. Zofia Wrzeszcz / p.o. Oficera prasowego KPP Nakło nad Notecią
Czytaj również
- Zwłoki kobiety na działkach. Zatrzymano syna ofiary
- Nagłe zasłabnięcie kilkunastu uczniów. Cztery osoby w szpitalu (ustalenia)
- Policjanci sprawdzali trzeźwość kierowców. Akcja na drogach powiatu
- Kobieta ukradła rower z podwórka. Zatrzymana w niespełna godzinę
- Kobieta potrącona na pasach. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Daleka wyprawa do Rumunii. Piękne góry i życzliwi ludzie

Latem bieżącego roku w dniach od 25 lipca do 4 sierpnia, wyruszyliśmy# na daleką wyprawę do Rumunii - 1250 kilometrów od Kcyni.
(czytaj więcej)Otwarto nową siedzibę Archiwum Państwowego. Można zwiedzić gmach

Archiwum Państwowe w Bydgoszczy, po kilkudziesięciu latach starań#, ma w końcu nową siedzibę!
(czytaj więcej)"Bohaterowie bez granic". Strażacy opowiadają o doświadczeniach w Grecji

W lipcu 2023 r. moduł GFFFV Poland w składzie #149 strażaków i 49 samochodów wziął udział w akcji gaszenia pożarów lasów w Grecji.
(czytaj więcej)O przyszłości onkologii w Polsce. Cztery spotkania edukacyjne

Polskie Towarzystwo Onkologiczne zaprasza #przedstawicieli organizacji pacjentów na cykl spotkań edukacyjnych
(czytaj więcej)
Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad
Mariusz, w dniu 09-06-2023 15:52:09 napisał:
odpowiedz
Kroma, w dniu 09-06-2023 18:56:09 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!