Dziś mamy 29 marca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

02 grudnia 2012
ALK

Kolejny wygrany mecz BUD-MAR-u

W niedzielę 2 grudnia w hali bydgoskiej Astorii rozegrano kolejne mecze Bydgoskiej Amatorskiej Ligi Koszykówki. Nakielski zespół BUD-MAR/Bausan Aluminium wygrał pewnie z KK Astoria 67:54# (20:16, 12:11, 13:9, 22:18).

Rywale dobrze rozpoczęli mecz. Dwie „trójki" i rzut za dwa punkty spowodowały, że Nakło przegrywało 2:8. BUD-MAR szybko zaczął odrabiać straty. Dobrze rozgrywane piłki w ataku spowodowały, że zrobiło się dużo miejsca do rzutów za trzy punkty. W tej kwarcie aż czterech zawodników trafiło zza linii 6,75 m (Masojć, Bajerski, Nowak i Sobieszczyk). Dzięki zespołowej grze po pierwszej kwarcie BUD-MAR prowadził 20:16.

W drugiej kwarcie gra była wyrównana. Dobre zmiany dali Piotr Gajewski - 6 pkt (w tej kwarcie) i Jakub Molka - 3 punkty. Trzy punkty dołożył Przemysław Masojć i Nakło wygrało kwartę 12:11. Po połowie spotkania przewaga wynosiła zaledwie 5 punktów.

Zawodnicy BUD-MARu zdecydowali się przejść na obronę "każdy swego" i przyniosło to oczekiwany skutek. KK Astoria miała problem z oddawaniem rzutów, a grę trzymał im tylko Listecki. W nakielskim zespole świetny mecz rozgrywał Bolesław Sobieszczyk. Jego dynamiczne wejścia pod kosz i celne rzuty za trzy spowodowały, że zdobył aż 31 punktów. Przewaga BUD-MARu wzrosła i po trzeciej części gry na tablicy był wynik 45:36.

W czwartej kwarcie Nakło kontrolowało grę i spokojnie wygrało 67:54.

Kolejny mecz BUD-MAR rozegra dopiero 16 grudnia, a przeciwnikiem będzie zespół Ledar Serwis/Korbud Bydgoszcz, który dotychczas wygrał dwa z 6 spotkań.

BUD-MAR/Bausan Aluminium Nakło - KK Astoria 67:54
(20:16, 12:11, 13:9, 22:18)

BUD-MAR: Bolesław Sobieszczyk 31(3), Bartosz Bajerski 11(1), Przemysław Masojć 8(1), Piotr Gajewski 6(1), Jakub Molka 3, Karol Kufel 3, Michał Nowak 3(1), Marcin Dudziński 2.

Astoria: Listecki 25, Borkowski 8(2), Tomasik 7, Czaja 4, Drozdowski 4, Sobólski 2, Żurek 2, Puzyrkowski 2, Berkowicz, Kołodziejski.

autor: Michał Nowak/red.