Dziś mamy 22 czerwca 2024, sobota, imieniny obchodzą:

28 lutego 2023

Matematyczna podróż. Zajęcia otwarte w przedszkolu dla dzieci i rodziców

fot. Archiwum SP3 w Szubinie

fot. Archiwum SP3 w Szubinie

W Samorządowym Przedszkolu nr 3 im. Wandy Chotomskiej w Szubinie rozpoczęto realizację #matematycznych zajęć otwartych dla dzieci i rodziców w poszczególnych grupach w ramach programu mFundacji „Rosnę z matematyką”.

Celem głównym pierwszych zajęć było uświadamianie dzieciom sensu zdarzeń przyczynowo-skutkowych i umożliwienie przewidywania następstw oraz kształtowanie umiejętności posługiwania się liczebnikami porządkowymi, figurami geometrycznymi i kolorami. Dzieci wraz z rodzicami podróżowały z Pajacykiem Figurką, wsiadały do pociągu i ruszały ku przygodzie podczas zabawy ruchowo – muzycznej „Maszynista zuch”, słuchały wiersza „Kolorowy pociąg”.

Dla każdego rodzica uczestniczącego w spotkaniu przygotowano „prezent – matematyczną niespodziankę”, która pozwoli wspólnie spędzać czas z dzieckiem podczas rozwiązywania zadań matematycznych. Na twarzach uczestników projektu gościł uśmiech i widać było duże zaangażowanie w matematyczną podróż.

Materiał: Beata Bethke / Przedszkole nr 3 im. Wandy Chotomskiej w Szubinie

Oceń artykuł: 4 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    Abc, w dniu 01-03-2023 18:14:33 napisał:

    Świetne zajęcia. Brawa dla pani Sylwii

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Rejestracja BDO
500PLN
Korzystanie ze środowiska
500PLN
Szkolenie z HACCP
80PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Szkolenie z zakresu ochrony danych osobowych
79PLN
Zdjęcia do dokumentów
35,00 złPLN
Budowa magazynów
KOBIZE
500PLN
0

Wspólne ćwiczenia przeciwkryzysowe. Współdziałanie służb

16 czerwca 2024 r. 8 Kujawsko-Pomorska Brygada# Obrony Terytorialnej szkoliła się wspólnie z Państwową i Ochotniczą Strażą Pożarną. Celem ćwiczeń w miejscowości Wielgie było zgrywanie działań służb w ramach zarządzania kryzysowego na wypadek klęski żywiołowej. W działaniach uczestniczyli przedstawiciele samorządu lokalnego razem z Wójtem Gminy.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Ma skłonić do refleksji

21 czerwca 2024 r. rusza szósta edycja projektu na rzecz bezpieczeństwa# ruchu drogowego. Publikowana przez Policję mapa "Wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym - Wakacje 2024 " od lat spotyka się z pozytywnym odbiorem społecznym oraz dużym zainteresowaniem mediów. Ma ona ma na celu zwrócenie uwagi na skalę tragedii, do jakich dochodzi każdego dnia na polskich drogach.

(czytaj więcej)
0

Grillowa patera, czyli obiad na grillu dla rodziny i przyjaciół. Sprawdź!

Macie zamiar zorganizować grillową ucztę? Takie #spotkania z obfitością dań i smaków są teraz bardzo popularne, zarówno w restauracjach, jak na prywat-nych imprezach. Dzielcie się jedzeniem, kosztujcie, a przed wszystkim dobrze się bawcie!

(czytaj więcej)