Dziś mamy 10 czerwca 2023, sobota, imieniny obchodzą:

09 maja 2023

"Matematyka dla Ksyka - u Królowej Matematyki". Zajęcia w ramach projektu

fot. Archiwum SP3 w Szubini

fot. Archiwum SP3 w Szubini

W związku z realizacją ogólnopolskiego projektu „Rosnę z matematyką” po raz kolejny# 9 maja br. w Samorządowym Przedszkolu nr 3 im. Wandy Chotomskiej odbyły się zajęcia „Matematyka dla Ksyka - u Królowej Matematyki”. Tym razem dzieci wraz z Rodzicami przeniosły się do krainy, w której wznosiły się budowle z klocków.

Spotkanie miało na celu uświadamianie dzieciom sensu zdarzeń przyczynowo-skutkowych i umożliwienie przewidywania następstw oraz kształtowanie umiejętności posługiwania się liczebnikami porządkowymi, figurami geometrycznymi i kolorami.

Wszyscy doskonale bawili się, rozwiązując zagadki o klockach, segregując je według wielkości, kształtów, kolorów, materiału, z którego zostały wykonane; umieszczenie ich w odpowiednich koszach; oglądanie, nazywanie, dotykanie zgromadzonych klocków oraz próby opisu ich cech zewnętrznych.

Dla każdego rodzica uczestniczącego w spotkaniu przygotowano „prezent – matematyczną niespodziankę”, która pozwoli wspólnie spędzać czas z dzieckiem podczas rozwiązywania zadań matematycznych.

Materiał: S. Szweda

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 10 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

"Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem ferii zachęcamy do zapoznania się z# „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

(czytaj więcej)
0

Międzynarodowy Dzień Bezpieczeństwa Żywności. Ustanowiony w 2018 roku

Już po raz piąty, 7 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień #Bezpieczeństwa Żywności. W tym roku hasło przewodnie to „Standardy żywnościowe ratują życie”.

(czytaj więcej)