Dziś mamy 15 kwietnia 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

09 maja 2023

"Matematyka dla Ksyka - u Królowej Matematyki". Zajęcia w ramach projektu

fot. Archiwum SP3 w Szubini

fot. Archiwum SP3 w Szubini

W związku z realizacją ogólnopolskiego projektu „Rosnę z matematyką” po raz kolejny# 9 maja br. w Samorządowym Przedszkolu nr 3 im. Wandy Chotomskiej odbyły się zajęcia „Matematyka dla Ksyka - u Królowej Matematyki”. Tym razem dzieci wraz z Rodzicami przeniosły się do krainy, w której wznosiły się budowle z klocków.

Spotkanie miało na celu uświadamianie dzieciom sensu zdarzeń przyczynowo-skutkowych i umożliwienie przewidywania następstw oraz kształtowanie umiejętności posługiwania się liczebnikami porządkowymi, figurami geometrycznymi i kolorami.

Wszyscy doskonale bawili się, rozwiązując zagadki o klockach, segregując je według wielkości, kształtów, kolorów, materiału, z którego zostały wykonane; umieszczenie ich w odpowiednich koszach; oglądanie, nazywanie, dotykanie zgromadzonych klocków oraz próby opisu ich cech zewnętrznych.

Dla każdego rodzica uczestniczącego w spotkaniu przygotowano „prezent – matematyczną niespodziankę”, która pozwoli wspólnie spędzać czas z dzieckiem podczas rozwiązywania zadań matematycznych.

Materiał: S. Szweda

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 12 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Już zakwitły mniszki. Przygotuj smaczny syrop na przeziębienie

Mniszek lekarski to cenna roślina znana #z wielu prozdrowotnych właściwości. Nadszedł właśnie najlepszy moment na zbiór kwiatów. Można z nich przyrządzić miód lub syrop, który przyda się zimą, gdy dopadnie nas przeziębienie. Przepis jest prosty i tani. Wystarczy trochę cierpliwości.

(czytaj więcej)
0

Połowa szkolenia nowo wcielonych Terytorialsów. Wkrótce przysięga

To już połowa szkolenia nowo wcielonych# Terytoriasów w 82 batalionie lekkiej piechoty z Inowrocławia. Jest to bardzo intensywny element szkolenia podstawowego żołnierzy, który zakończy się złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej 20 kwietnia br.

(czytaj więcej)
0

Wędrówka wzdłuż Kanału Bydgoskiego. Dużo dobrego humoru

Wczorajszą wędrówkę rozpoczęliśmy #w Bydgoszczy, skąd w piętnastoosobowym składzie wędrowaliśmy wzdłuż Kanału Bydgoskiego.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Światowy Dzień Trzeźwości. Jak alkohol wpływa na nasz organizm?

Co roku 15 kwietnia Światowa Organizacja Zdrowia apeluje#, aby przynajmniej w tym jednym dniu powstrzymać się od spożywania jakichkolwiek produktów alkoholowych. Chce tym samym zwrócić uwagę na problem alkoholizmu oraz zagrożeń zdrowotnych wynikających z nadużywania alkoholu. Według WHO alkohol znajduje się na trzecim miejscu wśród czynników ryzyka dla zdrowia populacji. Większe ryzyko niesie za sobą palenie tytoniu i nadciśnienie tętnicze. Ponad 60 rodzajów chorób i urazów ma związek ze spożywaniem alkoholu.

(czytaj więcej)