Dziś mamy 29 marca 2023, środa, imieniny obchodzą:

28 stycznia 2023

Mniej zdarzeń, więcej ofiar. Bilans nie jest optymistyczny

fot. archiwum

fot. archiwum

Zeszłoroczny bilans zdarzeń drogowych w powiecie nakielskim wcale nie jest optymistyczny. Mimo, że ogólnie spadła liczba# wypadków jak i kolizji, to w porównaniu do lat poprzednich pochłonęły one więcej ofiar.

Można było się spodziewać, że po zaostrzeniu przepisów drogowych w 2022 roku kierowcy zdejmą przysłowiową nogę z gazu i na drogach, także w naszym powiecie będzie bezpieczniej. Policjanci z wydziału ruchu drogowego w trosce o bezpieczeństwo kierowców, przeprowadzili na drogach w powiecie 18 tysięcy 842 kontrole, w tym kontrole 549 pieszych, ale jak przekazała rzecznik, każda policyjna komórka przeprowadzała także dodatkowo inne kontrole drogowe przez cały rok. Zgodnie z danymi przekazanymi przez oficera prasowego KPP w Nakle kom. Justynę Andrzejewską, w 2022 roku spadła znacznie ilość zdarzeń drogowych, w porównaniu do lat poprzednich. W 2020 policja odnotowała 1011 zdarzeń, w 2021 było ich 993, a w całym 2022 ich liczba znacznie spadła do 779 zdarzeń. To praktycznie dwa zdarzenia dziennie na drogach naszego powiatu.

Najwięcej wypadków i ofiar w gminie Nakło

Najwięcej, bo prawie połowę wszystkich zdarzeń odnotowano w gminie Nakło - 349, a ich liczba w tej gminie spadła w porównaniu do ubiegłego roku. Niestety, to na terenie nakielskiej gminy wypadki pochłonęły najwięcej ofiar. W 2021 roku na drogach w powiecie zginęły 3 osoby, a w zeszłym roku ofiar śmiertelnych było 8, z czego 5 w gminie Nakło. Liczba wypadków w tej gminie była na takim samym poziomie jak w 2021 roku, czyli 20. W całym powiecie natomiast zdarzeń drogowych zakwalifikowanych jako wypadki, czyli te u których ofiar wystąpiły obrażenia powyżej siedmiu dni było 46, o 10 więcej niż w 2021 roku. Wynika z tego, że w gminie Nakło doszło do prawie połowy wypadków odnotowanych przez policję w powiecie. Wzrosła także liczba rannych, których w 2021 w całym powiecie było 28, a w zeszłym roku aż 45. Najbezpieczniejsza okazała się podobnie jak w latach poprzednich gmina Mrocza, w której odnotowano 54 zdarzenia, o 8 mniej niż w 2021 roku. Szczegółowy podział zdarzeń w gminach powiatu został ujęty w zestawieniu. Z przedstawionych danych wynika, że zaostrzenie przepisów mogło przyczynić się do bardziej bezpiecznej jazdy kierowców. Niestety, jeżeli już dochodzi do zdarzeń, to są one znacznie tragiczniejsze w skutkach. Świadczy o tym wyższa liczba wypadków, rannych oraz ofiar śmiertelnych.

Źródło:  

Oceń artykuł: 1 0
Pliki do pobrania
Statystyka_policja_drogi_2022.jpg

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 4 (4)

  Bydgoszcz, w dniu 28-01-2023 20:13:07 napisał:

  Z zestawienia wynika jedno: NAKLOKI górą !!!

  odpowiedz

  • 9 (9)

  Emer.policjant, w dniu 28-01-2023 22:08:28 napisał:

  Dane statystyczne przekazywane przez Policję są takie jakich oczekują ich przełożeni,więc specjalnej uwagi bym tu do tego nie przywiązywał.Wszelkie statystyki w Policji i Prokuraturze były i są od lat pokryte złą sławą. Sławomir Śmiełowski- emerytowany inspektor Policji Komendant,Naczelnik wielu jednostek Policji w jednym z wywiadów bezlitośnie obnażał "system statystyk" w Policji.Bez ogródek opowiadając „jest prawda, półprawda, fałsz i …statystyka”. " Dopóki statystyka będzie kreować rzeczywistość, a nie odwrotnie, nic się nie zmieni. To jest nowotwór złośliwy drążący tę instytucję...

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Konstrukcje stalowe
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Budowa magazynów
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Gruźlicy. Jakie są najczęstsze objawy tej choroby?

Światowy Dzień Gruźlicy obchodzony był 24 marca dla upamiętnienia dnia, w którym #niemiecki mikrobiolog Robert Koch odkrył prątek gruźlicy. Święto zainicjowała 100 lat później Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) - 24 marca 1982 r., aby podnosić świadomość i szerzyć wiedzę.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)
0

Warto zadbać o odpowiednią dietę. Nie powinno zabraknąć jajek i warzyw

Z dnia na dzień robi się cieplej, a natura wraca do życia. Po zimowych miesiącach chętnie #zwiększamy aktywność na świeżym powietrzu, co stanowi często spore wyzwanie dla naszego organizmu. Aby dobrze wejść w wiosenny czas, warto zadbać o odpowiednią dietę, w której na pewno nie powinno zabraknąć warzyw i jajek.

(czytaj więcej)