Dziś mamy 3 lipca 2022, niedziela, imieniny obchodzą:

20 czerwca 2022

Najlepszy prezent na Dzień Chłopaka? Zdana matura z biologii!

fot. powierzone

fot. powierzone

Dzień Chłopaka to święto wymagające od kobiet dużej dozy kreatywności, szczególnie w# przypadku nastolatka. Chcemy bowiem kupić coś nietypowego, ale też coś, co przyda się nastoletniemu chłopakowi. I dobrze jest wyjść poza schemat kupowania żenujących akcesoriów, które zalewają rynek. Zróbmy coś nietypowego... i sprawmy nastolatkowi na jego święto książkę. Ale nie byle jaką książkę, a taką, która posłuży mu w nauce. Mianowicie podręcznik, który pomoże przygotować mu się do matury!

Dlaczego książka jest lepsza od bibelotów?

Czytanie książek rozwija wyobraźnię i zwiększa umiejętność skupiania się. Powoduje, że nasze szare komórki pracują, że w mózgu tworzy się więcej połączeń nerwowych. To wszystko sprzyja wzmocnieniu zdolności poznawczych i zwiększeniu zdolności do nauki. Czytanie "mądrych" książek, takich jak książki popularnonaukowe, poradniki czy podręczniki może przynieść jeszcze większe korzyści. Szczególnie w przypadku licealisty na początkowym etapie edukacji, który pasjonuje się biologią i myśli o zdawaniu rozszerzonej wersji matury z tego przedmiotu.

Na co zwrócić uwagę, wybierając pomoc naukową?

Kupując książkę, która ma przygotować nastolatka do matury, warto zwrócić uwagę na wydawnictwo, na to, czy jest ono rekomendowane przez MEN. Następnie przejrzyjmy jego spis treści, czy jest uporządkowany i przejrzysty. Jeśli mamy taką możliwość, warto przekartkować podręcznik. Wszak estetyka i przejrzystość jest istotna. Zwróćmy uwagę, czy oprócz czysto teoretycznych treści są także i praktyczne wskazówki. Dobrym przykładem pierwszego podręcznika przygotowującego do matury z biologii jest "Biologia na czasie 1. Zakres rozszerzony" wydawnictwa Nowa Era. Pozycja ta, oprócz cennej wiedzy, zawiera także propozycje doświadczeń, analizę różnych procesów biologicznych, ale także naukę rozwiązywania zadań maturalnych! 
Dzień Chłopaka to unikalna okazja, by kupić nastolatkowi pożyteczną książkę, np. podręcznik. To nietypowy prezent, ale może przynieść niezwykłe efekty. Nastolatek, którego pasją są nauki biologiczne i który wiążę z tą dziedziną wiedzy swoją przyszłość, będzie usatysfakcjonowany, mogąc zrobić pierwszy poważny krok w tym kierunku. Zakup podręcznika wydanego przez doświadczone i polecane przez grono pedagogiczne wydawnictwa jest gwarancją, że to najlepsza pozycja. Wiadomo, że im wcześniej nastolatek zacznie przyswajać wiedzę, tym większa szansa na wyższy wynik na maturze, dostanie się na wymarzone studia i spełnienie zawodowych marzeń. To prezent, który dobrze wykorzystany, zaprocentuje w przyszłości.

 

Materiał Partnera - Artykuł Sponsorowany

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zawód położna, to dużo więcej niż troska. Opowiada laureatka konkursu

Mówi się, że położna to najpiękniejszy zawód świata. I trudno się z tym nie zgodzić#, biorąc pod uwagę okoliczności, w jakich położna realizuje swoje zadania. Większości społeczeństwa zawód ten kojarzy się z przyjmowaniem porodów i opieką nad noworodkami. Natomiast zakres zadań, jakie położna może realizować i kompetencji, które posiada jest zdecydowanie szerszy. O zawodzie położnej, o tym, co zrobić, żeby nią zostać i o możliwościach jakie daje praca położnej pisze Małgorzata Drężek Skrzeszewska – laureatka 8. edycji konkursu Położna na medal.

(czytaj więcej)
0

Pierwsza pomoc tonącemu. Co zrobić, kiedy na naszych oczach ktoś tonie?

Jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w okresie wakacyjnym jest utonięcie. Co zrobić, kiedy ktoś tonie?

(czytaj więcej)
0

Urlop bez urlopu? Czyli jak wypocząć, gdy nie planujesz dłuższego wyjazdu

Aż 59 proc. Polaków w tym roku nie pojedzie na urlop – wynika z najnowszego# sondażu Instytutu Badań Pollster. To skutek niepewnej sytuacji gospodarczej, braku czasu, a także konieczności odbudowy biznesu po 2-letnim okresie trwania pandemii. W jaki sposób zatem szybko naładować baterie bez urlopu? Wśród wybranych grup zawodowych z wyższymi dochodami, popularne stają się 2-3 dniowe wyprawy na łono natury. Coraz częściej biznesmeni wybierają wędkowanie jako sprawdzony sposób na odstresowanie i szybki reset w krótkim czasie.

(czytaj więcej)
0

Wakacje z psem i kotem. Jak dbamy o pupila w podróży?

Zaczęły się wakacje, okres relaksu i miłych chwil z rodziną i przyjaciółmi,# do których bez wątpienia zaliczamy nasze czworonogi. Ogólnopolskie badanie ,,Wyjazdy urlopowe Polaków a opieka nad zwierzętami” zrealizowane na zlecenie firmy Mars Polska pokazuje, jak polscy opiekunowie psów i kotów organizują opiekę nad swoimi czworonogami, planując wyjazdy wypoczynkowe. Okazuje się, że podczas wakacyjnych podróży częściej towarzyszą nam psy, a 68% ich opiekunów jest bardziej szczęśliwych, gdy spędza urlop ze swoim ulubieńcem. Z kolei koty w większości zostają w domach, ponieważ źle znoszą podróż (79%) i zmianę otoczenia (78%).

(czytaj więcej)