Dziś mamy 26 lutego 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

11 maja 2023

O nawykach zdrowego odżywiania. Spotkanie edukacyjne w przedszkolu

fot. powierzone

fot. powierzone

Dnia 11.05.2023 roku w Samorządowym Przedszkolu nr 3 im. W. Chotomskiej w Szubinie odbyło się #spotkanie przedszkolaków z panią Patrycją Machoń - przedstawicielem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nakle/ nad Notecią .

Nawyki zdrowego odżywiania oraz zdrowy tryb życia są bardzo istotnymi zagadnieniami, które powinniśmy wdrażać i pielęgnować u dzieci już od najmłodszych lat. Warto, by maluchy od początku swojej drogi życiowej zdobywały wiedzę na temat tego, jak ważne są produkty, które spożywamy oraz sposób, w jaki spędzamy czas. Przedszkole jest doskonałym miejscem, w którym możemy stwarzać warunki do tego, aby dzieci nabywały zdrowych nawyków dnia codziennego.

Z tej okazji odbyło się kolejne spotkanie z panią Patrycja Machoń z PSSE w Nakle nad Notecią. Tematem przeprowadzonych zajęć dla dzieci była higiena osobista oraz dbanie o własne zdrowie. Przedszkolaki uczestniczyły w zabawach i doświadczeniach utrwalających nawyki higieniczne. Zapoznały się z podstawowymi pojęciami dotyczącymi zdrowia i choroby. Dzieci z zapartym tchem wysłuchały opowiadania nt. szczepień ochronnych dla dzieci, chętnie zadawały pytania i aktywnie brały udział w spotkaniu.

Wiadomości zdobywane podczas spotkań z panią Patrycją bardzo dobrze wpłynęły na poprawę samodzielności w zakresie dbania o zdrowie i higienę osobistą, podniosły świadomość dzieci na temat roli zdrowego odżywiania oraz aktywności ruchowej na co dzień.

Serdecznie gratulujemy przedszkolakom z Samorządowego Przedszkola nr 3 im. Wandy Chotomskiej w Szubinie, grupy Wróbelki:

Zajęcia wzbudziły u dzieci ogromne zainteresowanie. Wszyscy obiecali spędzać dużo czasu na świeżym powietrzu i dbać o własne zdrowie.

Materiał: Małgorzata Winkowska / Przedszkole nr 3 im. Wandy Chotomskiej w Szubinie

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zapoznali się z pracą strażaka. Drzwi otwarte w komendzie

W ramach akcji "Wpadnij do strażnicy" podczas #ostatnich dwóch tygodni ferii zimowych zorganizowano dni otwarte w Komedzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
0

Przebadano importowane zboże i rzepak. Stwierdzono nieprawidłowości

Organy Inspekcji Weterynaryjnej prowadziły oraz nadal prowadzą# regularne kontrole weterynaryjne na granicy Rzeczpospolitej Polskiej.

(czytaj więcej)
0

Skorzystaj z aplikacji "Moja praca". Oferty aktualizowane są na bieżąco

"Moja praca" to darmowe narzędzie, które ułatwia #osobom szukającym pracy znalezienie odpowiedniego zatrudnienia. W aplikacji na bieżąco aktualizowane są oferty pracy.

(czytaj więcej)
0

"Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku". Cenne rady od policjantki

Zawodnicy nakielskiego klubu# UKS 2 Judo Nakło podczas spotkania z policjantką, rozmawiali o bezpiecznych zachowaniach w trakcie ferii w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich.

(czytaj więcej)