Dziś mamy 10 czerwca 2023, sobota, imieniny obchodzą:

11 maja 2023

O nawykach zdrowego odżywiania. Spotkanie edukacyjne w przedszkolu

fot. powierzone

fot. powierzone

Dnia 11.05.2023 roku w Samorządowym Przedszkolu nr 3 im. W. Chotomskiej w Szubinie odbyło się #spotkanie przedszkolaków z panią Patrycją Machoń - przedstawicielem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nakle/ nad Notecią .

Nawyki zdrowego odżywiania oraz zdrowy tryb życia są bardzo istotnymi zagadnieniami, które powinniśmy wdrażać i pielęgnować u dzieci już od najmłodszych lat. Warto, by maluchy od początku swojej drogi życiowej zdobywały wiedzę na temat tego, jak ważne są produkty, które spożywamy oraz sposób, w jaki spędzamy czas. Przedszkole jest doskonałym miejscem, w którym możemy stwarzać warunki do tego, aby dzieci nabywały zdrowych nawyków dnia codziennego.

Z tej okazji odbyło się kolejne spotkanie z panią Patrycja Machoń z PSSE w Nakle nad Notecią. Tematem przeprowadzonych zajęć dla dzieci była higiena osobista oraz dbanie o własne zdrowie. Przedszkolaki uczestniczyły w zabawach i doświadczeniach utrwalających nawyki higieniczne. Zapoznały się z podstawowymi pojęciami dotyczącymi zdrowia i choroby. Dzieci z zapartym tchem wysłuchały opowiadania nt. szczepień ochronnych dla dzieci, chętnie zadawały pytania i aktywnie brały udział w spotkaniu.

Wiadomości zdobywane podczas spotkań z panią Patrycją bardzo dobrze wpłynęły na poprawę samodzielności w zakresie dbania o zdrowie i higienę osobistą, podniosły świadomość dzieci na temat roli zdrowego odżywiania oraz aktywności ruchowej na co dzień.

Serdecznie gratulujemy przedszkolakom z Samorządowego Przedszkola nr 3 im. Wandy Chotomskiej w Szubinie, grupy Wróbelki:

Zajęcia wzbudziły u dzieci ogromne zainteresowanie. Wszyscy obiecali spędzać dużo czasu na świeżym powietrzu i dbać o własne zdrowie.

Materiał: Małgorzata Winkowska / Przedszkole nr 3 im. Wandy Chotomskiej w Szubinie

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

"Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem ferii zachęcamy do zapoznania się z# „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

(czytaj więcej)
0

Międzynarodowy Dzień Bezpieczeństwa Żywności. Ustanowiony w 2018 roku

Już po raz piąty, 7 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień #Bezpieczeństwa Żywności. W tym roku hasło przewodnie to „Standardy żywnościowe ratują życie”.

(czytaj więcej)