Dziś mamy 23 lutego 2024, piątek, imieniny obchodzą:

28 listopada 2023

Okręgowe Mistrzostwa w Tenisie. Drugie miejsce zdobył Marcin Bartz

fot. ppor. Maciej Lewandowski

fot. ppor. Maciej Lewandowski

W dniu 25 listopada 2023 roku, w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego# im. Dzieci Potulic w Potulicach odbyły się Okręgowe Mistrzostwa w Tenisie Stołowym o Puchar Dyrektora Okręgowego w Poznaniu. Organizatorem imprezy był Zakład Karny w Potulicach wraz z NSZZF i PW Zarząd Terenowy Potulice.

Współczesny tenis stołowy…
Współczesny tenis stołowy jest bardzo szybką grą, wymagającą od zawodników niezwykle energicznych ruchów koordynacyjnych i reakcji. Ta gra od wielu lat cieszy się sporym zainteresowaniem na całym świecie. Rozgrywka polega przede wszystkim na szybkości i rotacji nadawanej piłce, by sprawić przeciwnikowi jak najwięcej trudności przy jej odbiorze.

Uczestnicy
W zawodach wzięło udział 10 mężczyzn i 3 kobiety. Byli to funkcjonariusze i funkcjonariuszki z Aresztu Śledczego w Poznaniu, Aresztu Śledczego w Międzyrzeczu, Zakładu Karnego w Rawiczu oraz Zakładu Karnego w Potulicach, którzy dzielnie reprezentowali swoje jednostki penitencjarne.

Turniej był podzielony na 2 kategorie damską i męską. W kategorii męskiej utworzono 3 grupy, w której zawodnicy rywalizowali między sobą systemem każdy z każdym. Mecze toczyły się do 3 wygranych setów. Zwycięzcy grup trafiali do finału gdzie po zaciętych pojedynkach wyłoniono najlepszych zawodników turniej w tej kategorii.

Natomiast kobiety rywalizowały w jednej grupie między sobą grając systemem każdy z każdym do 4 wygranych setów.

Wyniki
Zawody odbyły się w przyjaznej atmosferze, a poziom sportowy rywalizacji był wysoki. Rozegrano wiele ciekawych pojedynków, a rywalizacja z meczu na mecz była coraz bardziej zacięta. Ostatecznie na podium znaleźli się:

Kategoria Kobiet:
I miejsce – Joanna Woźniak ( Areszt Śledczy w Międzyrzeczu)
II miejsce – Agnieszka Czyż ( Areszt Śledczy w Międzyrzeczu)
III miejsce – Iwona Felińska ( Areszt Śledczy w Międzyrzeczu)

Kategoria Mężczyzn:
I miejsce – Filip Michalski ( Areszt Śledczy w Międzyrzeczu)
II miejsce – Marcin Bartz ( Zakład Karny w Potulicach)
III miejsce – Przemysław Nowicki (Zakład Karny w Rawiczu)

Materiał: st. sierż. Artur Cielasiński

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 14 15

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wieczorny pożar BMW. Auto spłonęło doszczętnie

W czwartek, 22 lutego br., około godziny 22:30 na Stanowisko Kierowania# Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu w miejscowości Iłowo.

(czytaj więcej)
0

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Choroba może dotknąć każdego

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją został ustanowiony przez #Ministra Zdrowia w 2001. Jest on obchodzony w dniu 23 lutego.

(czytaj więcej)
0

Bezpieczny powrót z ferii. O czym warto pamiętać?

Przed nami ostatni weekend ferii zimowych, co wiązać się będzie ze zwiększonym# ruchem na drogach krajowych. Pogoda może być zmienna, aczkolwiek warunki atmosferyczne na przeważającym obszarze Polski będą przypominały wczesną wiosnę. To jednak nie zwalnia nikogo z przestrzegania kluczowych zasad bezpieczeństwa, o których należy pamiętać przed podróżą i w jej trakcie.

(czytaj więcej)
0

Relacja między psami, a ich przewodnikami. Badania naukowe

Na terenie potulickiej jednostki odbyły się badania# służące zebraniu danych dotyczących relacji powstających między psami pracującymi w służbie mundurowej, a ich przewodnikami.

(czytaj więcej)