Dziś mamy 10 czerwca 2023, sobota, imieniny obchodzą:

22 marca 2023

Przedszkolaki w kolorowych skarpetkach. Uświadomienie potrzeby tolerancji

fot. Archiwum SP3 w Szubinie

fot. Archiwum SP3 w Szubinie

Co roku 21 marca w pierwszy dzień wiosny obchodzony jest na całym świecie Światowy Dzień #Zespołu Downa. Data została wybrana nieprzypadkowo, ponieważ przyczyną tej wady genetycznej jest Ten Trzeci (chromosom) który doczepił się do 21 pary chromosomów. Stąd data 21.03 :)

Chromosomy mają kształt podobny do skarpetek, dlatego stały się symbolem akcji, która ma na celu zmienić myślenie na temat osób z Zespołem Downa. Celem tego święta jest uświadomienie, że osoby z zespołem Downa mają takie same potrzeby jak osoby pełnosprawne. Oczekują szacunku, tolerancji, akceptacji i miłości. W tym dniu, jako wyraz solidarności wszystkie przedszkolaki, a także personel założyli śmieszne, kolorowe skarpetki „nie do pary’. W czasie zajęć dzieci rozmawiały na temat różnorodności, wyjątkowości, integracji oraz wsparcia, jakiej potrzebują ludzie dotknięci tą wadą. Przedszkolaki uczestniczyły w szeregu zadań i zabaw, w których dzieci „na własnej skórze” doświadczyły, co może poczuć osoba nie w pełni sprawna. Dzieci wykonały ćwiczenia grafomotoryczne polegające na zaprojektowaniu skarpetki według własnego pomysłu oraz ćwiczenia matematyczne łącząc skarpetki w pary, układając od najmniejszej do największej.

Podsumowaniem tego dnia było rozstrzygnięcie Przedszkolnego konkursu plastycznego ,,Kolorowa skarpetka’’, którego celem było uświadomienie potrzeby tolerancji i szacunku wobec osób z zespołem Downa oraz zachęcenie do plastycznych wypowiedzi na temat integracji.

Materiał: Eliza Ewert

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Fotobraz 30x40
52,00PLN
Fotokalendarze A3
35PLN
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

"Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem ferii zachęcamy do zapoznania się z# „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

(czytaj więcej)
0

Międzynarodowy Dzień Bezpieczeństwa Żywności. Ustanowiony w 2018 roku

Już po raz piąty, 7 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień #Bezpieczeństwa Żywności. W tym roku hasło przewodnie to „Standardy żywnościowe ratują życie”.

(czytaj więcej)