Dziś mamy 30 listopada 2023, czwartek, imieniny obchodzą:

17 marca 2023

Rozmawiano o odpowiedzialności prawnej. Policjanci w szubińskiej dwójce

fot. powierzone

fot. powierzone

Czy nieletni może ponieść odpowiedzialność za łamanie prawa, jakie decyzje w jego sprawie może podjąć #sąd, czym jest demoralizacja, a także o zagrożeniach związanych z niewłaściwym korzystaniem z sieci internetowej, rozmawiali asp. Zofia Wrzeszcz i asp. Krystian Fojutowski z uczniami w Szkole Podstawowej nr 2 w Szubinie

Policjantka z nakielskiego zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii wspólnie z p.o. kierownika rewiru dzielnicowych z miejscowego komisariatu odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Szubinie.

Na zajęciach przeprowadzonych dla klas IV-VI poruszono wiele bardzo ważnych kwestii związanych z bezpieczeństwem. Jedną z nich było bezpieczeństwo w sieci internetowej i cyberprzemoc. Mundurowi przestrzegali przed różnego rodzaju niewłaściwymi zachowaniami związanymi z aktywnością internetową.

Młodzież dowiedziała się również czym jest demoralizacja, jak kwestie odpowiedzialności za łamanie prawa regulują zmienione przepisy ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich i jakie decyzje może w stosunku do młodzieży łamiącej prawo podjąć sąd.

Materiał: asp. Zofia Wrzeszcz / p.o. Oficera prasowego KPP Nakło nad Notecią

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Karma dla zwierząt pod lupą kontrolerów. Nałożono 18 kar pieniężnych

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych# (IJHARS) przedstawia wyniki planowej kontroli w zakresie jakości handlowej karmy dla zwierząt domowych, która została przeprowadzona w II kwartale 2023 r.

(czytaj więcej)
0

Jesienne wyprawy kajakowe. "Przyroda jakby zaczarowana"

Złota jesień zagościła w pełni w naszym krajobrazie. Przyroda stała się jakby #zaczarowana. W świecie okrytym jesienną ciszą, nie słychać było zgiełku aktualnych ludzkich problemów pełnych tragedii i sensacji. Można było w pełni wypocząć i zrelaksować się płynąc kajakami po skąpanych złotem opadających liści rzekach i jeziorach.

(czytaj więcej)
0

Wymagające warunki dla kierowców. Standardy zimowego utrzymania dróg

Ostatnie dni to coraz śmielsze poczynania zimy# w naszym kraju. A prognozy na najbliższe kilkadziesiąt godzin to wymagające warunki dla kierowców z intensywnymi opadami śniegu w wielu miejscach w kraju. W związku z trudnymi warunkami drogowymi, w miniony weekend na drogach krajowych w całej Polsce pracowało około 2000 pojazdów do zimowego utrzymania. Miniona noc była nieco mniej wymagająca jednak nasze służby nie próżnowały i do zwalczania śliskości na jezdniach w godzinach porannych pracowało ponad 600 pojazdów.

(czytaj więcej)
0

Skorzystaj ze zniżek. Karta Dużej Rodziny w aplikacji mObywatel

Masz troje dzieci lub więcej? Skorzystaj ze zniżek w łatwy sposób.# Znajdź Kartę Dużej Rodziny w aplikacji mObywatel. To naprawdę proste!

(czytaj więcej)