Rozmawiano o odpowiedzialności prawnej. Policjanci w szubińskiej dwójce

fot. powierzone
Czy nieletni może ponieść odpowiedzialność za łamanie prawa, jakie decyzje w jego sprawie może podjąć #sąd, czym jest demoralizacja, a także o zagrożeniach związanych z niewłaściwym korzystaniem z sieci internetowej, rozmawiali asp. Zofia Wrzeszcz i asp. Krystian Fojutowski z uczniami w Szkole Podstawowej nr 2 w Szubinie
Policjantka z nakielskiego zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii wspólnie z p.o. kierownika rewiru dzielnicowych z miejscowego komisariatu odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Szubinie.
Na zajęciach przeprowadzonych dla klas IV-VI poruszono wiele bardzo ważnych kwestii związanych z bezpieczeństwem. Jedną z nich było bezpieczeństwo w sieci internetowej i cyberprzemoc. Mundurowi przestrzegali przed różnego rodzaju niewłaściwymi zachowaniami związanymi z aktywnością internetową.
Młodzież dowiedziała się również czym jest demoralizacja, jak kwestie odpowiedzialności za łamanie prawa regulują zmienione przepisy ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich i jakie decyzje może w stosunku do młodzieży łamiącej prawo podjąć sąd.
Materiał: asp. Zofia Wrzeszcz / p.o. Oficera prasowego KPP Nakło nad Notecią
Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria



Czytaj również
- Konkurs "Od technika do logistyka". Sukces Kajetana Solety z Żeglugi
- Drzwi otwarte w nakielskim liceum. Młodzież zapoznała się z ofertą szkoły
- Zajęcia profilaktyczne. Policjantka spotkała się z czwartoklasistami
- Ogólnopolski Konkurs "Od technika do logistyka". Udział uczniów Żeglugi
- O tradycjach i obrzędach w bibliotece. Wielkanocne zajęcia dla dzieci
Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Gruźlicy. Jakie są najczęstsze objawy tej choroby?

Światowy Dzień Gruźlicy obchodzony był 24 marca dla upamiętnienia dnia, w którym #niemiecki mikrobiolog Robert Koch odkrył prątek gruźlicy. Święto zainicjowała 100 lat później Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) - 24 marca 1982 r., aby podnosić świadomość i szerzyć wiedzę.
(czytaj więcej)Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.
(czytaj więcej)Warto zadbać o odpowiednią dietę. Nie powinno zabraknąć jajek i warzyw

Z dnia na dzień robi się cieplej, a natura wraca do życia. Po zimowych miesiącach chętnie #zwiększamy aktywność na świeżym powietrzu, co stanowi często spore wyzwanie dla naszego organizmu. Aby dobrze wejść w wiosenny czas, warto zadbać o odpowiednią dietę, w której na pewno nie powinno zabraknąć warzyw i jajek.
(czytaj więcej)