Dziś mamy 29 marca 2023, środa, imieniny obchodzą:

17 marca 2023

Rozmawiano o odpowiedzialności prawnej. Policjanci w szubińskiej dwójce

fot. powierzone

fot. powierzone

Czy nieletni może ponieść odpowiedzialność za łamanie prawa, jakie decyzje w jego sprawie może podjąć #sąd, czym jest demoralizacja, a także o zagrożeniach związanych z niewłaściwym korzystaniem z sieci internetowej, rozmawiali asp. Zofia Wrzeszcz i asp. Krystian Fojutowski z uczniami w Szkole Podstawowej nr 2 w Szubinie

Policjantka z nakielskiego zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii wspólnie z p.o. kierownika rewiru dzielnicowych z miejscowego komisariatu odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Szubinie.

Na zajęciach przeprowadzonych dla klas IV-VI poruszono wiele bardzo ważnych kwestii związanych z bezpieczeństwem. Jedną z nich było bezpieczeństwo w sieci internetowej i cyberprzemoc. Mundurowi przestrzegali przed różnego rodzaju niewłaściwymi zachowaniami związanymi z aktywnością internetową.

Młodzież dowiedziała się również czym jest demoralizacja, jak kwestie odpowiedzialności za łamanie prawa regulują zmienione przepisy ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich i jakie decyzje może w stosunku do młodzieży łamiącej prawo podjąć sąd.

Materiał: asp. Zofia Wrzeszcz / p.o. Oficera prasowego KPP Nakło nad Notecią

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Gruźlicy. Jakie są najczęstsze objawy tej choroby?

Światowy Dzień Gruźlicy obchodzony był 24 marca dla upamiętnienia dnia, w którym #niemiecki mikrobiolog Robert Koch odkrył prątek gruźlicy. Święto zainicjowała 100 lat później Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) - 24 marca 1982 r., aby podnosić świadomość i szerzyć wiedzę.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)
0

Warto zadbać o odpowiednią dietę. Nie powinno zabraknąć jajek i warzyw

Z dnia na dzień robi się cieplej, a natura wraca do życia. Po zimowych miesiącach chętnie #zwiększamy aktywność na świeżym powietrzu, co stanowi często spore wyzwanie dla naszego organizmu. Aby dobrze wejść w wiosenny czas, warto zadbać o odpowiednią dietę, w której na pewno nie powinno zabraknąć warzyw i jajek.

(czytaj więcej)