Dziś mamy 2 grudnia 2023, sobota, imieniny obchodzą:

17 marca 2023

Skontrolowano 30 busów. Wszystkie okazały się przeładowane

fot. WITD w Bydgoszczy

fot. WITD w Bydgoszczy

Ilość przewożonego towaru była tak duża, iż koniecznym było zadysponowanie klasycznych #pojazdów ciężarowych ( o masie 18 ton) w celu przeładunków towarów jaki znajdowały się w ładowniach małych ciężarówek.

W dniu 14 marca br. inspektorzy z WITD w Bydgoszczy przeprowadzili na terenie województwa kujawsko-pomorskiego szerokie działania ukierunkowane na przewóz art. spożywczych tzw. busami towarowymi o dmc. do 3,5 tony.

W działania włączyli się inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych w Bydgoszczy. Funkcjonariusze ITD kontrolowali aspekty związane z ruchem drogowym: trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów, zabezpieczenie ładunków oraz ilość przewożonych towarów.

Inspektorzy WIJHARS sprawdzali natomiast warunki przewozu żywności.

Łącznie poddano kontroli 30 busów, z których wszystkie okazały się przeładowane. Ich rzeczywiste masy całkowite zawierały się w przedziale 4500-7500 kg. Kierowcy zostali ukarani mandatami karnymi na podstawie ustawy-Prawo o ruchu drogowym (najwyższy mandat to 1200 zł), a pojazdy musiały zostać przywrócone do normatywnych mas w miejscach ich kontroli. W jednym przypadku wykonywania międzynarodowego pojazdu o dmc powyżej 2,5 tony wszczęto postępowanie wobec zagranicznego przewoźnika.

Inspektorzy WIJHARS stwierdzili natomiast w 3 pojazdach niewłaściwe warunki przewozu art. rolno-spożywczych (głównie dotyczące niezapewnienia wymaganej temperatury przewozu) i nałożyli z tego tytułu mandaty karne na podstawie ustawy z dnia 21 grudnia 2000 r. o jakości handlowej art. rolno-spożywczych.

Materiał: Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 9 8

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 4 (8)

  19tysięcywypłaty, w dniu 17-03-2023 12:11:17 napisał:

  Bardzo dobra akcja, niby do 3.5 tony a wiozą po 6 ton takie klamoty i potem jeszcze po chodnikach jeżdżą!

  odpowiedz

  • 2 (4)

  ja, w dniu 17-03-2023 12:41:20 napisał:

  a to prywaciarskie mendy

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotokalendarze A3
35PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Konstrukcje stalowe
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
0

"Aktywny Dzisiaj dla Zdrowia w Przyszłości". Nowa edycja programu

W 2024 roku ruszy kolejna edycja programu WF z AWF#. Inicjatywa jest realizowana we współpracy Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Na realizację zadania przeznaczymy blisko 30 mln zł. Projekt jest poświęcony szeroko rozumianej profilaktyce prozdrowotnej.

(czytaj więcej)
0

Znaczny wzrost liczby studentów z Ukrainy. Najnowszy raport OPI

Ośrodek Przetwarzania Informacji (OPI) opublikował #na portalu RAD-on najnowszy raport „Cudzoziemcy na uczelniach w Polsce”. Publikacja ta zawiera dane za rok akademicki 2022/2023. Tym razem najnowszą edycję raportu ekspertki i eksperci z Laboratorium Baz Danych i Systemów Analityki Biznesowej w OPI uzupełnili o dodatkowy rozdział dotyczący studentów z Ukrainy. Agresja Rosji na naszego sąsiada spowodowała wzrost liczby ludności pochodzenia ukraińskiego w Polsce, co wpłynęło także na zainteresowanie cudzoziemców ofertą edukacyjną polskich uczelni. W roku akademickim 2022/2023 liczba studentów z Ukrainy wzrosła aż o ponad 12 119 osób. Jest ich już obecnie 48 150 osób.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)
0

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa. Podsumowanie wsparcia

Program Operacyjny #Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ), współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (Fund for European Aid to the Most Deprived – FEAD) to łącznie 9 Podprogramów realizowanych w latach 2014-2023.

(czytaj więcej)