Dziś mamy 2 grudnia 2023, sobota, imieniny obchodzą:

21 września 2022

Tylko punkt w Barcinie. Remis nie jest satysfakcjonujący

Wyjątkowo źle dla Szubinianki ułożył się ligowy mecz #piłkarski w Barcinie. Zaledwie po kilku minutach gospodarze prowadzili 2:0. Przyjezdni gonili i dogonili, ale wyprzedzić nie zdołali. Drużyny podzieliły się punktami. Biorąc pod uwagę wysokie zwycięstwo odniesione przez szubinian wiosną, remis nie jest satysfakcjonujący.

Trener szubińskiego zespołu znów nie miał do dyspozycji kilku z kluczowych graczy. Niestety chyba musimy się nastawić, że już mieć nie będzie. Młodzież się zgrywa, ale to wymaga czasu. A punkty uciekają.

Mecz jeszcze na dobre się nie zaczął, a miejscowi już prowadzili. I to za sprawą nie kogo innego, tylko Konrada Polawskiego. A żeby tego było mało, w 9` w polu karnym faulował Przemysław Pawlak. Sędzia bez wahania podyktował rzut karny, którego gospodarze wykorzystali bez najmniejszych skrupułów. Po chwili przyjezdni próbowali odpowiedzieć, ale w bramce dobrze zachował się doskonale nam znany Jacek Paszkiewicz. Minął kwadrans od pierwszego gwizdka sędziego i goście strzelili bramkę kontaktową. Konkretnie Bartosz Musiałek, po dośrodkowaniu Marka Gwita. Do przerwy stroną dominującą pozostali szubinianie, ale za ciosem nie poszli i schodzili do szatni przy niekorzystnym wyniku. Miało się to zmienić po przerwie.
I tak się stało, ale bardzo późno. A zanim do tego doszło, było bardzo nerwowo. Szubinianie chcieli, ale chyba za bardzo, bo z ich akcji ofensywnych nic konkretnego nie wynikało. Rywali natomiast cieszyły szybko upływające minuty. I tak dotrwali do końca regulaminowego czasu gry. Sędzia doliczył sporo, bo pięć minut. W pierwszej z nich podopieczni trenera Wiesława Stepczyńskiego doprowadzili do remisu. Punkt przyjezdnym dał wprowadzony na boisko po przerwie Kacper Wojciechowski. Szubinianka tylko, a może aż, zremisowała w Barcinie.

Po tym meczu Szubinianka ma na koncie cztery punkty, tyle co Pałuczanka Żnin i Zagłębie Piechcin. Póki co nikt nie ma mniej.
– Mimo remisu bardzo cieszy postawa drużyny, która potrafiła odrobić straty przy nie najlepszej dyspozycji arbitra w kluczowych momentach. Przygotujemy się teraz do kolejnego meczu derbowego – podsumowuje trener Szubinianki Wiesław Stepczyński.

– Świetna była druga połowa w naszym wykonaniu. Niestety bardzo przespaliśmy początek tego spotkania. Szkoda, że tak szybko straciliśmy dwa gole. Cieszy postawa chłopaków, nie załamaliśmy się i graliśmy do samego końca. Byliśmy bardzo blisko trzech punktów. Już teraz interesuje nas kolejny mecz derbowy z Pałuczanką Żnin – ocenia Paweł Jakubowski.
– Przed meczem każdy wynik wydawał się realny. Po obu zespołach spodziewano się lepszego startu sezonu, więc każdemu był potrzebny komplet punktów. W pierwszej połowie zdecydowanie byliśmy lepsi, po przerwie zagraliśmy bardziej defensywnie. Mimo to mieliśmy swoje okazje, którymi powinniśmy zamknąć mecz. Nie wykorzystane okazje zemściły się w najgorszy sposób i zwycięstwo uciekło nam w doliczonym czasie gry -- komentuje w tym sezonie występujący w szeregach barcinian Jacek Paszkiewicz. Zapytany o to, jak mu się grało przeciwko Szubiniance, odpowiada: – Mecz przeciwko byłej drużynie to coś ciężkiego do opisania. Przed meczem miła atmosfera, jednak po gwizdku sędziego przyjaźnie trzeba odstawić na bok i walczyć o wygraną. Tym bardziej, gdy prowadziliśmy, czułem rosnącą frustrację w szeregach Szubinianki. Po końcowym gwizdku znów było czuć, że był to mecz przyjaźni.

Skład Szubinianki:
Przemysław Pawlak, Marek Gwit (85` Dominik Kujawa), Paweł Jakubowski, Konrad Zawidzki, Jacek Wypych (65` Jakub Spychała), Igor Jakubowski (79` Paweł Polkowski), Filip Borowski (65`), Norbert Gorajewski, Kamil Ośka (46` Kacper Wojciechowski), Paweł Kujawa ( 72` Mikołaj Jerzakowski) i Bartosz Musiałek.
A już w najbliższą sobotę punktualnie o godzinie 15:00 w Szubinie rozpocznie się mecz pomiędzy Szubinianką a Pałuczanką Żnin. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać do tego, że emocje są gwarantowane.

Oceń artykuł: 5 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Konstrukcje stalowe
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Personalizowane zaproszenia na I komunię świętą
4,00PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
Pudełko śniadaniowe
39,90PLN
0

"Aktywny Dzisiaj dla Zdrowia w Przyszłości". Nowa edycja programu

W 2024 roku ruszy kolejna edycja programu WF z AWF#. Inicjatywa jest realizowana we współpracy Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Na realizację zadania przeznaczymy blisko 30 mln zł. Projekt jest poświęcony szeroko rozumianej profilaktyce prozdrowotnej.

(czytaj więcej)
0

Znaczny wzrost liczby studentów z Ukrainy. Najnowszy raport OPI

Ośrodek Przetwarzania Informacji (OPI) opublikował #na portalu RAD-on najnowszy raport „Cudzoziemcy na uczelniach w Polsce”. Publikacja ta zawiera dane za rok akademicki 2022/2023. Tym razem najnowszą edycję raportu ekspertki i eksperci z Laboratorium Baz Danych i Systemów Analityki Biznesowej w OPI uzupełnili o dodatkowy rozdział dotyczący studentów z Ukrainy. Agresja Rosji na naszego sąsiada spowodowała wzrost liczby ludności pochodzenia ukraińskiego w Polsce, co wpłynęło także na zainteresowanie cudzoziemców ofertą edukacyjną polskich uczelni. W roku akademickim 2022/2023 liczba studentów z Ukrainy wzrosła aż o ponad 12 119 osób. Jest ich już obecnie 48 150 osób.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)
0

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa. Podsumowanie wsparcia

Program Operacyjny #Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ), współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (Fund for European Aid to the Most Deprived – FEAD) to łącznie 9 Podprogramów realizowanych w latach 2014-2023.

(czytaj więcej)